Ana menüyü aç

Tokat milletvekilleri

Tokat SenatörleriDüzenle

İsim Parti Dönem
Zehni Betil (Osman Zehni Betil) CHP (15.10.1961-16.09.1979)
Osman Hacıbaloğlu YTP-Bağımsız-AP (15.10.1961-07.06.1964)
Ali Altuntaş AP (07.06.1964-14.10.1973)
Cevdet Aykan AP ( 14.10.1973-14.10.1979)
Osman Çetin AP (14.10.1979-12.09.1980)
Metin Somuncu CHP (14.10.1979-12.09.1980)

T.C. 1961 Kurucu Meclis ÜyeleriDüzenle

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Vedat Arıkan

T.C. 1980 Temsilciler MeclisiDüzenle

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Halil Ertem Emekli Yargıtay üyesi
Serafettin Yarkınmez

Cumhuriyet Devri (1920’den Günümüze) Tokat MilletvekilleriDüzenle

TBMM I. Dönem 1920Düzenle

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Mehmet Rifat Arkun
Mütevellizade Hamdi
İzzet Genca
Mustafa Sabri Süsoy
Mehmet Şükrü Keskin
Nazım Resmor Yeşil Ordu konusu nedeniyle Mayıs 1921'de milletvekilliği düşürülmüş ve İstiklal Mahkemesince 15 yıl hapse mahkûm edilmiştir.
Hoca Fehmi Efendi Seçildi, mazereti dolayısıyla meclise katılamadığından yerine Mustafa Vasfi seçilmiştir.

TBMM II. Dönem 1923Düzenle

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Bekir Sami Kunduh Cumhuriyet Halk Partisi
Mehmet Emin Bayav Cumhuriyet Halk Partisi
Kamil Baştopçu Cumhuriyet Halk Partisi
Mustafa Sabri Süsoy Cumhuriyet Halk Partisi

TBMM III. Dönem 1927Düzenle

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Hüseyin Hüsnü Sarı Cumhuriyet Halk Partisi
Salih Süreyya Gençağa Cumhuriyet Halk Partisi
Ali Şevki Berker Cumhuriyet Halk Partisi
Bekir Lütfi Çiftçi Cumhuriyet Halk Partisi
Mustafa Sabri Süsoy Cumhuriyet Halk Partisi

TBMM IV. Dönem 1931Düzenle

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Bekir Lütfi Çiftçi Cumhuriyet Halk Partisi
Hüseyin Hüsnü Konay Cumhuriyet Halk Partisi
Mustafa Sabri Süsoy Cumhuriyet Halk Partisi
Nazım Poroy Cumhuriyet Halk Partisi
Resai Erişken Cumhuriyet Halk Partisi
Salih Süreyya Gençağa Cumhuriyet Halk Partisi

TBMM V. Dönem 1934Düzenle

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Hürrem Müftügil Cumhuriyet Halk Partisi
Resai Erişken Cumhuriyet Halk Partisi
Salih Süreyya Gençağa Cumhuriyet Halk Partisi
Hüseyin Hüsnü Konay Cumhuriyet Halk Partisi
Ali Galip Pekel Cumhuriyet Halk Partisi
Faik Permek Cumhuriyet Halk Partisi
Nazım Poroy Cumhuriyet Halk Partisi
Sıtkı Üke Cumhuriyet Halk Partisi

TBMM VI. Dönem 1939Düzenle

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Hasan Sıtkı Atanç Cumhuriyet Halk Partisi
Halit Nazmi Keşmir Cumhuriyet Halk Partisi
Hasip Ahmet Aytuna Cumhuriyet Halk Partisi
Muammer Develi Cumhuriyet Halk Partisi
Resai Erişken Cumhuriyet Halk Partisi
Cemal Kovalı Cumhuriyet Halk Partisi
Ali Galip Pekel Cumhuriyet Halk Partisi
Nazım Poroy Cumhuriyet Halk Partisi
Mehmet Sıtkı Üke Cumhuriyet Halk Partisi

TBMM VII. Dönem 1943Düzenle

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Halit Nazmi Keşmir Cumhuriyet Halk Partisi
Sabri Çelikkol Cumhuriyet Halk Partisi
Muammer Develi Cumhuriyet Halk Partisi
Resai Erişken Cumhuriyet Halk Partisi
Cemal Kovalı Cumhuriyet Halk Partisi
Ali Galip Pekel Cumhuriyet Halk Partisi
Nazım Poroy Cumhuriyet Halk Partisi
Refik Ahmet Sevengil Cumhuriyet Halk Partisi

TBMM VIII. Dönem 1946Düzenle

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Feyzi Eken Cumhuriyet Halk Partisi
Recai Güreli Cumhuriyet Halk Partisi
Halit Nazmi Keşmir Cumhuriyet Halk Partisi
Cemal Kovalı Cumhuriyet Halk Partisi
Mustafa Latifoğlu Cumhuriyet Halk Partisi
Reşit Önder Cumhuriyet Halk Partisi
Mustafa Özden Cumhuriyet Halk Partisi
Ali Galip Pekel Cumhuriyet Halk Partisi
Nazım Poroy Cumhuriyet Halk Partisi
Refik Ahmet Sevengil Cumhuriyet Halk Partisi

TBMM IX. Dönem 1950Düzenle

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Sıtkı Atanç Demokrat Parti
Zehni Betil Demokrat Parti
Fevzi Çubuk Demokrat Parti
Ahmet Gürkan Demokrat Parti
Hamdi Koyutürk Demokrat Parti
Haluk Ökeren Demokrat Parti
Muzaffer Önal Demokrat Parti
Mustafa Özdemir Demokrat Parti
Nuri Turgut Topçuoğlu Demokrat Parti

TBMM X. Dönem 1954Düzenle

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Ömer Sunar Demokrat Parti
Yusuf Ulusoy Demokrat Parti
Ahmet Gürkan Demokrat Parti
Osman Hacıbaloğlu Demokrat Parti
İhsan Baç Demokrat Parti
Hulusi Bozbeyoğlu Demokrat Parti
Selahattin Gülüt Demokrat Parti
Hasan Kangal Demokrat Parti
Mehmet Şahin Demokrat Parti

TBMM XI. Dönem 1957Düzenle

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Daniş Yurdakul Cumhuriyet Halk Partisi
Mustafa Latifoğlu Cumhuriyet Halk Partisi
Reşit Önder Cumhuriyet Halk Partisi
Faruk Ayanoğlu Cumhuriyet Halk Partisi
Sıtkı Eken Cumhuriyet Halk Partisi
Keramettin Gençler Cumhuriyet Halk Partisi
Ahmet İspirli Cumhuriyet Halk Partisi
Şahap Kitapçı Cumhuriyet Halk Partisi
Bekir Şeyhoğlu Cumhuriyet Halk Partisi
Ali Rıza Ulusoy Cumhuriyet Halk Partisi

TBMM XII. Dönem 1961Düzenle

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Sabahattin Baybora Adalet Partisi
Ali Rıza Ulusoy Cumhuriyet Halk Partisi
Bekir Şeyhoğlu Cumhuriyet Halk Partisi
Reşit Önder Cumhuriyet Halk Partisi
Hacı Ali Dizman Yeni Türkiye Partisi
Mehmet Kazova Yeni Türkiye Partisi
Zeyyat Kocamemi Yeni Türkiye Partisi

TBMM XIII. Dönem 1965Düzenle

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Bedrettin Karaerkek Adalet Partisi
Mithat Şükrü Çavdaroğlu Adalet Partisi
Osman Hacıbaloğlu Adalet Partisi
Osman Saraç Adalet Partisi
İrfan Solmazer Cumhuriyet Halk Partisi
Cevdet Aykan Cumhuriyet Halk Partisi
Hasan Fethi Alacalı Cumhuriyet Halk Partisi

TBMM XIV. Dönem 1969Düzenle

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Hüseyin Abbas Adalet Partisi
Mehmet Kazova Adalet Partisi
Osman Hacıbaloğlu Adalet Partisi
İsmet Hilmi Balcı Bağımsız
İsmail Hakkı Birler Cumhuriyet Halk Partisi
Yusuf Ulusoy Birlik Partisi
Reşit Önder Güven Partisi

TBMM XV. Dönem 1973Düzenle

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Ali Şevki Erek Adalet Partisi
Feyzullah Değerli Adalet Partisi
Ali Kurt Cumhuriyet Halk Partisi
Haydar Ulusoy Cumhuriyet Halk Partisi
İsmail Hakkı Birler Cumhuriyet Halk Partisi
Cevat Atılgan Demokratik Parti
Hüseyin Abbas Millî Selamet Partisi

TBMM XVI. Dönem 1977Düzenle

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Ali Şevki Erek Adalet Partisi
Feyzullah Değerli Adalet Partisi
Ali Kurt Cumhuriyet Halk Partisi
Cevat Atılgan Cumhuriyet Halk Partisi
Ömer Dedeoğlu Cumhuriyet Halk Partisi
Sermet Durmuşoğlu Cumhuriyet Halk Partisi
Faruk Demirtola Milliyetçi Hareket Partisi

TBMM XVII. Dönem 1983Düzenle

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Mehmet Zeki Uzun Anavatan Partisi
Metin Gürdere Anavatan Partisi
Selim Koçaker Anavatan Partisi
Talat Sargın Anavatan Partisi
Cemal Özdemir Halkçı Parti
Enver Özcan Halkçı Parti

TBMM XVIII. Dönem 1987Düzenle

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Erkan Yüksel Anavatan Partisi
Mehmet Zeki Uzun Anavatan Partisi
Metin Gürdere Anavatan Partisi
Talat Sargın Anavatan Partisi
Kazım Özev Sosyal Demokrat Halkçı Parti
Kenan Süzer Sosyal Demokrat Halkçı Parti

TBMM XIX. Dönem 1991Düzenle

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Ali Şevki Erek Doğru Yol Partisi
Güler İleri Sosyal Demokrat Halkçı Parti
Ahmet Feyzi İnceöz Refah Partisi
İbrahim Kumaş Refah Partisi
Ahmet Özdemir Refah Partisi
Şahin Ulusoy Sosyal Demokrat Halkçı Parti

TBMM XX. Dönem 1995Düzenle

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Abdullah Arslan Refah Partisi
Hanefi Çelik Anavatan Partisi
Ali Şevki Erek Doğru Yol Partisi
Metin Gürdere Anavatan Partisi
Ahmet Feyzi İnceöz Refah Partisi
Bekir Sobacı Refah Partisi
Şahin Ulusoy Cumhuriyet Halk Partisi

TBMM XXI. Dönem 1999Düzenle

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Ali Şevki Erek Doğru Yol Partisi
Bekir Sobacı Fazilet Partisi
Mehmet Ergün Dağcıoğlu Fazilet Partisi
Hasan Hüseyin Balak Milliyetçi Hareket Partisi
Lütfi Ceylan Milliyetçi Hareket Partisi
Reşat Doğru Milliyetçi Hareket Partisi

TBMM XXII. Dönem 2002Düzenle

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Zeyid Aslan Adalet ve Kalkınma Partisi
Şükrü Ayalan Adalet ve Kalkınma Partisi
İbrahim Çakmak Adalet ve Kalkınma Partisi
Mehmet Ergün Dağcıoğlu Adalet ve Kalkınma Partisi
Orhan Ziya Diren Cumhuriyet Halk Partisi
Yılmaz Gezgin Milliyetçi Hareket Partisi
Resul Tosun Adalet ve Kalkınma Partisi

TBMM XXIII. Dönem 2007Düzenle

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Zeyid Aslan Adalet ve Kalkınma Partisi
Şükrü Ayalan Adalet ve Kalkınma Partisi
Osman Demir Adalet ve Kalkınma Partisi
Orhan Ziya Diren Cumhuriyet Halk Partisi
Reşat Doğru Milliyetçi Hareket Partisi
Hüseyin Gülsün Adalet ve Kalkınma Partisi
Dilek Yüksel Adalet ve Kalkınma Partisi

TBMM XXIV. Dönem 2011Düzenle

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Zeyid Aslan Adalet ve Kalkınma Partisi
Şükrü Ayalan Adalet ve Kalkınma Partisi
Dilek Yüksel Adalet ve Kalkınma Partisi
Orhan Düzgün Cumhuriyet Halk Partisi
Reşat Doğru Milliyetçi Hareket Partisi