Wimbledon karışık çiftler şampiyonları listesi

Vikimedya liste maddesi

Wimbledon Karışık Çiftler Şampiyonları Listesi, 1877-1967 yılları arasında İngiliz amatör sporcuların katıldığı ve daha sonra 1968 yılından itibaren Açık Tenis Turnuvası statüsünde oynanan Wimbledon tenis turnuvasının karışık çiftler şampiyonlarını ve ikincilerini göstermektedir.

ŞampiyonlarDüzenle

 
Suzanne Lenglen 3 kez şampiyonluk kazandı.
Yıl Şampiyonlar İkinciler Skor
Liverpool/Manchester
1888   Ernest Renshaw
  Blanche Bingley Hillyard
1889   John Charles Kay
 
Lottie Dod
1890   James Baldwin
Ms. K. Hill
1891   Anthony Dod
  Lottie Dod
1892   John Charles Kay
Ms. Jackson
1893   Wilfred Baddeley
  Blanche Bingley Hillyard
1894   Harold Mahony
  Charlotte Cooper Sterry
1895   Harold Mahony
  Charlotte Cooper Sterry
1896   Harold Mahony
  Charlotte Cooper Sterry
...
Wimbledon
1913   Hope Crisp
  Agnes Tuckey
  James Cecil Parke
  Ethel Thomson Larcombe
3-6, 5-3
1914   James Cecil Parke
  Ethel Thomson Larcombe
  Tony Wilding
  Marguerite Broquedis
4-6, 6-4, 6-2
1915 I. Dünya Savaşı nedeniyle turnuva düzenlenmedi
1916
1917
1918
1919   Randolph Lycett
  Elizabeth Ryan
  Albertem Prebble
  Dorothea Douglass Lambert Chambers
6-0, 6-0
1920   Gerald Patterson
  Suzanne Lenglen
  Randolph Lycett
  Elizabeth Ryan
7-5, 6-3
1921   Randolph Lycett
  Elizabeth Ryan
  Max Woosnam
  Phillis Howkins
6-3, 6-1
1922   Pat O'Hara Wood
  Suzanne Lenglen
  Randolph Lycett
  Elizabeth Ryan
6-4, 6-3
1923   Randolph Lycett
  Elizabeth Ryan
  Lewis Deane
  Dorothy Shepherd-Barron
6-4, 7-5
1924   John Gilbert
  Kathleen McKane
  Leslie Godfree
  Dorothy Shepherd-Barron
6-3, 3-6, 6-3
1925   Jean Borotra
  Suzanne Lenglen
  Umberto De Morpurgo
  Elizabeth Ryan
6-3, 6-3
1926   Leslie Godfree
  Kathleen McKane Godfree
  Howard Kinsey
  Mary Browne
6-3, 6-4
1927   Francis Hunter
  Elizabeth Ryan
  Leslie Godfree
  Kathleen McKane Godfree
8-6, 6-0
1928   Patrick Spence
  Elizabeth Ryan
  Jack Crawford
  Daphne Akhurst Cozens
7-5, 6-4
1929   Francis Hunter
  Helen Wills Moody
  Ian Collins
  Joan Fry Lakeman
6-1, 6-4
1930   Jack Crawford
  Elizabeth Ryan
Şablon:Ülke veri Weimar Republic Daniel Prenn
Şablon:Ülke veri Weimar Republic Hilde Krahwinkel Sperling
6-1, 6-3
1931   George Lott
  Anna McCune Harper
  Ian Collins
  Joan Ridley
6-3, 1-6, 6-1
1932   Enrique Maier
  Elizabeth Ryan
  Harry Hopman
  Josane Sigart
7-5, 6-2
1933   Gottfried von Cramm
  Hilde Krahwinkel Sperling
  Norman Farquharson
  Mary Heeley
7-5, 8-6
1934   Ryuki Miki
  Dorothy Round Little
  Henry Austin
  Dorothy Shepherd-Barron
3-6, 6-4, 6-0
1935   Fred Perry
  Dorothy Round Little
  Harry Hopman
  Nell Hall Hopman
7-5, 4-6, 6-2
1936   Fred Perry
  Dorothy Round Little
  Don Budge
  Sarah Palfrey Cooke
7-9, 7-5, 6-4
1937   Don Budge
  Alice Marble
  Yvon Petra
  Simone Mathieu
6-4, 6-1
1938   Don Budge
  Alice Marble
  Henner Henkel
  Sarah Palfrey Cooke
6-1, 6-4
1939   Bobby Riggs
  Alice Marble
  Frank Wilde
  Nancy Brown
9-7, 6-1
1940 II. Dünya Savaşı nedeniyle turnuva düzenlenmedi
1941
1942
1943
1944
1945
1946   Tom Brown
  Louise Brough
  Geoff Brown
  Dorothy Bundy Cheney
6-4, 6-4
1947   John Bromwich
  Louise Brough Clapp
  Colin Long
  Nancye Wynne Bolton
1-6, 6-4, 6-2
1948   John Bromwich
  Louise Brough Clapp
  Frank Sedgman
  Doris Hart
6-2, 3-6, 6-3
1949   Eric Sturgess
  Sheila Summers
  John Bromwich
  Louise Brough Clapp
9-7, 9-11, 7-5
1950   Eric Sturgess
  Louise Brough Clapp
  Geoff Brown
  Patricia Canning Todd
11-9, 1-6, 6-4
1951   Frank Sedgman
  Doris Hart
  Mervyn Rose
  Nancye Wynne Bolton
7-5, 6-2
1952   Frank Sedgman
  Doris Hart
  Enrique Morea
  Thelma Coyne Long
4-6, 6-3, 6-4
1953   Vic Seixas
  Doris Hart
  Enrique Morea
  Shirley Fry Irvin
9-7, 7-5
1954   Vic Seixas
  Doris Hart
  Ken Rosewall
  Margaret Osborne duPont
5-7, 6-4, 6-3
1955   Vic Seixas
  Doris Hart
  Enrique Morea
  Louise Brough Clapp
8-6, 2-6, 6-3
1956   Vic Seixas
  Shirley Fry Irvin
  Gardnar Mulloy
  Althea Gibson
2-6, 6-2, 7-5
1957   Mervyn Rose
  Darlene Hard
  Neale Fraser
  Althea Gibson
6-4, 7-5
1958   Bob Howe
  Lorraine Coghlan Robinson
  Kurt Nielsen
  Althea Gibson
6-3, 13-11
1959   Rod Laver
  Darlene Hard
  Neale Fraser
  Maria Bueno
6-4, 6-3
1960   Rod Laver
  Darlene Hard
  Bob Howe
  Maria Bueno
13-11, 3-6, 8-6
1961   Fred Stolle
  Lesley Turner Bowrey
  Bob Howe
  Edda Buding
11-9, 6-2
1962   Neale Fraser
  Margaret Osborne duPont
  Dennis Ralston
  Ann Haydon-Jones
2-6, 6-3, 13-11
1963   Ken Fletcher
  Margaret Court
  Bob Hewitt
  Darlene Hard
11-9, 6-4
1964   Fred Stolle
  Lesley Turner Bowrey
  Ken Fletcher
  Margaret Court
6-4, 6-4
1965   Ken Fletcher
  Margaret Court
  Tony Roche
  Judy Tegart Dalton
12-10, 6-3
1966   Ken Fletcher
  Margaret Court
  Dennis Ralston
  Billie Jean King
4-6, 6-3, 6-3
1967   Owen Davidson
  Billie Jean King
  Ken Fletcher
  Maria Bueno
7-5, 6-2
1968   Ken Fletcher
  Margaret Court
  Alex Metreveli
  Olga Morozova
6-1, 14-12
1969   Fred Stolle
  Ann Haydon-Jones
  Tony Roche
  Judy Tegart Dalton
6-2, 6-3
1970   Ilie Năstase
  Rosemary Casals
  Alex Metreveli
  Olga Morozova
6-3, 4-6, 9-7
1971   Owen Davidson
  Billie Jean King
  Marty Riessen
  Margaret Court
3-6, 6-2, 15-13
1972   Ilie Năstase
  Rosemary Casals
  Kim Warwick
  Evonne Goolagong Cawley
6-4, 6-4
1973   Owen Davidson
  Billie Jean King
  Raúl Ramírez
  Janet Newberry
6-3, 6-2
1974   Owen Davidson
  Billie Jean King
  Mark Farrell
  Lesley Charles
6-3, 9-7
1975   Marty Riessen
  Margaret Court
  Allan Stone
  Betty Stöve
6-4, 7-5
1976   Tony Roche
  Françoise Dürr
  Dick Stockton
  Rosemary Casals
6-3, 2-6, 7-5
1977   Bob Hewitt
  Greer Stevens
  Frew McMillan
  Betty Stöve
3-6, 7-5, 6-4
1978   Frew McMillan
  Betty Stöve
  Ray Ruffels
  Billie Jean King
6-2, 6-2
1979   Bob Hewitt
  Greer Stevens
  Frew McMillan
  Betty Stöve
7-5, 7-6(9-7)
1980   John Austin
  Tracy Austin
  Mark Edmondson
  Dianne Fromholtz Balestrat
4-6, 7-6(8-6), 6-3
1981   Frew McMillan
  Betty Stöve
  John Austin
  Tracy Austin
4-6, 7-6(7-2), 6-3
1982   Kevin Curren
  Anne Smith
  John Lloyd
  Wendy Turnbull
2-6, 6-3, 7-5
1983   John Lloyd
  Wendy Turnbull
  Steve Denton
  Billie Jean King
6-7(5-7), 7-6(7-5), 7-5
1984   John Lloyd
  Wendy Turnbull
  Steve Denton
  Kathy Jordan
6-3, 6-3
1985   Paul McNamee
  Martina Navratilova
  John Fitzgerald
  Elizabeth Sayers Smylie
7-5, 4-6, 6-2
1986   Ken Flach
  Kathy Jordan
  Heinz Günthardt
  Martina Navratilova
6-3, 7-6(9-7)
1987   Jeremy Bates
  Jo Durie
  Darren Cahill
  Nicole Provis
7-6(12-10), 6-3
1988   Sherwood Stewart
  Zina Garrison
  Kelly Jones
  Gretchen Magers
6-1, 7-6(7-3)
1989   Jim Pugh
  Jana Novotná
  Mark Kratzmann
  Jenny Byrne
6-4, 5-7, 6-4
1990   Rick Leach
  Zina Garrison
  John Fitzgerald
  Elizabeth Sayers Smylie
7-5, 6-2
1991   John Fitzgerald
  Elizabeth Sayers Smylie
  Jim Pugh
  Natasha Zvereva
7-6(7-4), 6-2
1992   Cyril Suk
  Larisa Savchenko Neiland
  Jacco Eltingh
  Miriam Oremans
7-6(7-2), 6-2
1993   Mark Woodforde
  Martina Navratilova
  Tom Nijssen
  Manon Bollegraf
6-3, 6-4
1994   Todd Woodbridge
  Helena Suková
  T. J. Middleton
  Lori McNeil
3-6, 7-5, 6-3
1995   Jonathan Stark
  Martina Navratilova
  Cyril Suk
  Gigi Fernández
6-4, 6-4
1996   Cyril Suk
  Helena Suková
  Mark Woodforde
  Larisa Savchenko Neiland
1-6, 6-3, 6-2
1997   Cyril Suk
  Helena Suková
  Andrei Olhovskiy
  Larisa Savchenko Neiland
4-6, 6-3, 6-4
1998   Max Mirnyi
  Serena Williams
  Mahesh Bhupathi
  Mirjana Lučić
6-4, 6-4
1999   Leander Paes
  Lisa Raymond
  Jonas Björkman
  Anna Kournikova
6-4, 3-6, 6-3
2000   Donald Johnson
  Kimberly Po
  Lleyton Hewitt
  Kim Clijsters
6-4, 7-6(7-3)
2001   Leoš Friedl
  Daniela Hantuchová
  Mike Bryan
  Liezel Huber
4-6, 6-3, 6-2
2002   Mahesh Bhupathi
  Elena Likhovtseva
  Kevin Ullyett
  Daniela Hantuchová
6-2, 1-6, 6-1
2003   Leander Paes
  Martina Navratilova
  Andy Ram
  Anastasia Rodionova
6-3, 6-3
2004   Wayne Black
  Cara Black
  Todd Woodbridge
  Alicia Molik
3-6, 7-6(10-8), 6-4
2005   Mahesh Bhupathi
  Mary Pierce
  Paul Hanley
  Tatiana Perebiynis
6-4, 6-2
2006   Andy Ram
  Vera Zvonareva
  Bob Bryan
  Venus Williams
6-3, 6-2
2007   Jamie Murray
  Jelena Janković
  Jonas Björkman
  Alicia Molik
6-4, 3-6, 6-1
2008   Bob Bryan
  Samantha Stosur
  Mike Bryan
  Katarina Srebotnik
7-5, 6-4
2009   Mark Knowles
  Anna-Lena Grönefeld
  Leander Paes
  Cara Black
7-5, 6-3
2010   Leander Paes
  Cara Black
  Wesley Moodie
  Lisa Raymond
6-4, 7-6(7-5)
2011   Jürgen Melzer
  Iveta Benešová
  Mahesh Bhupathi
  Elena Vesnina
6-3, 6-2
2012   Mike Bryan
  Lisa Raymond
  Leander Paes
  Elena Vesnina
6-3, 5-7, 6-4
2013   Daniel Nestor
  Kristina Mladenovic
  Bruno Soares
  Lisa Raymond
5-7, 6-2, 8-6
2014   Nenad Zimonjić
  Samantha Stosur
  Max Mirnyi
  Chan Hao-ching
6-4, 6-2
2015   Leander Paes
  Martina Hingis
  Alexander Peya
  Tímea Babos
6-1, 6-1
2016   Henri Kontinen
  Heather Watson
  Robert Farah
  Anna-Lena Grönefeld
7-6(7-5), 6-4
2017   Jamie Murray
  Martina Hingis
  Henri Kontinen
  Heather Watson
6-4, 6-4
2018   Alexander Peya
  Nicole Melichar
  Jamie Murray
  Viktoriya Azarenka
7-6(7-1), 6-3