ISU Junior Grand Prix Finali

Büyükler düzeyindeki karşılığı için bakınız: ISU Grand Prix Finalleri

ISU Junior Grand Prix Finali ISU Junior Grand Prix yarışmaları sonrasında her kategoride en fazla puan toplayan 8 patenci/takımın yarıştığı buz pateni yarışmaları. Kadınlar, erkekler, çiftler ve buz dansında düzenlenir.

Madalya kazananlarDüzenle

KadınlarDüzenle

Kadınlarda madalya alanlar
Sezon Yer Altın Gümüş Bronz
1997-98 Lozan   Yuliya Soldatova   Amber Corwin   Yelena Pingaçova
1998-99 Detroit, ABD   Viktoriya Volçkova   Sarah Hughes   Darya Timoşenko
1999-00 Gdańsk, Polonya   Deanna Stellato   Jennifer Kirk   Svetlana Bukaryova
2000-01 Ayr, İskoçya   Ann Patrice McDonough   Kristina Oblasova   Yukari Nakano
2001-02 Bled, Slovenya   Miki Ando   Lüdmila Nelidina   Akiko Suzuki
2002-03 Lahey, Hollanda   Yukina Ota   Carolina Kostner   Miki Ando
2003-04 Malmö, İsveç   Miki Ando   Lina Johansson   Viktoria Pavuk
2004-05 Helsinki, Finlandiya   Mao Asada   Kim Yu-Na   Kimmie Meissner
2005-06 Ostrava, Çek Cumhuriyeti   Kim Yu-Na   Aki Sawada   Xu Binshu
2006-07 Sofya, Bulgaristan   Caroline Zhang   Ashley Wagner   Megan Oster
2007-08 Gdańsk, Polonya   Mirai Nagasu   Rachael Flatt   Yuki Nishino
2008-09 Seul, Güney Kore   Becky Bereswill   Yukiko Fujisawa   Alexe Gilles
2009-10 Tokyo, Japonya   Kanako Murakami   Polina Şelepen   Christina Gao
2010-2011 Pekin, Çin   Adelina Sotnikova   Yelizaveta Tuktamışeva   Li Zijun
2011-2012 Québec, Kanada   Yuliya Lipnitskaya   Polina Şelepen   Polina Korobeynikova
2012-13 Soçi, Rusya   Yelena Radionova   Hannah Miller   Anna Pogorilaya
2013-14 Fukuoka, Japonya   Mariya Sotskova   Serafima Sahanoviç   Yevgeniya Medvedeva
2014-15 Barselona, İspanya   Yevgeniya Medvedeva   Serafima Sahanoviç   Wakaba Higuchi
2015-16 Barselona, İspanya   Polina Tsurskaya   Mariya Sotskova   Marin Honda
2016-17 Marsilya, Fransa   Alina Zagitova   Anastasiya Gubanova   Kaori Sakamoto
2017-18 Nagoya, Japonya   Aleksandra Trusova   Alyona Kostornaya   Anastasiya Tarakanova
2018-19 Vancouver, Kanada   Alyona Kostornaya   Aleksandra Trusova   Alyona Kanışeva
2019-20 Torino, İtalya   Kamila Valiyeva   Alysa Liu   Darya Usaçova
2020-21 Pekin, Çin COVID-19 pandemisi nedeniyle iptal edildi.
2021-22 Osaka, Japonya

ErkeklerDüzenle

Erkeklerde madalya alanlar
Sezon Yer Altın Gümüş Bronz
1997-98 Lozan, İsviçre   Timothy Goebel   İvan Dinev   Matthew Savoie
1998-99 Detroit, ABD   Vincent Restencourt   Ilia Klimkin   Aleksey Vasilevski
1999-00 Gdańsk, Polonya]]   Gao Song   Stefan Lindemann   Fedor Andreev
2000-01 Ayr, İskoçya   Ma Xiaodong   Sergey Dobrin   Stanislav Timchenko
2001-02 Bled, Slovenya   Stanislav Timchenko   Ma Xiaodong   Kevin Van Der Perren
2002-03 Lahey, Hollanda   Alexander Shubin   Sergei Dobrin   Parker Pennington
2003-04 Malmö, İsveç   Evan Lysacek   Andrei Griazev   Christopher Mabee
2004-05 Helsinki, Finlandiya   Dennis Phan   Yasuharu Nanri   Alexander Uspenski
2005-06 Ostrava, Çek Cumhuriyeti   Takahiko Kozuka   Austin Kanallakan   Geoffry Varner
2006-07 Sofya, Bulgaristan   Stephen Carriere   Brandon Mroz   Kevin Reynolds
2007-08 Gdańsk, Polonya   Adam Rippon   Brandon Mroz   Armin Mahbanoozadeh
2008-09 Seul, Güney Kore   Florent Amodio   Armin Mahbanoozadeh   Richard Dornbush
2009-10 Tokyo, Japonya   Yuzuru Hanyu   Song Nan   Ross Miner
2010-11 Pekin, Çin   Richard Dornbush   Yan Han   Andrei Rogozine
2011-12 Québec, Kanada   Jason Brown   Yan Han   Joshua Farris
2012-13 Soçi, Rusya   Maxim Kovtun   Joshua Farris   Ryuju Hino
2013-14 Fukuoka, Japonya   Jin Boyang   Adian Pitkeev   Nathan Chen
2014-15 Barselona, İspanya   Shoma Uno   Sōta Yamamoto   Alexander Petrov
2015-16 Barselona, İspanya   Nathan Chen   Dmitri Aliev   Sōta Yamamoto
2016-17 Marsilya, Fransa   Dmitri Aliev   Alexander Samarin   Cha Jun-hwan
2017-18 Nagoya, Japonya   Alexei Krasnozhon   Camden Pulkinen   Mitsuki Sumoto
2018-19 Vancouver, Kanada   Stephen Gogolev   Petr Gumennik   Koshiro Shimada
2019-20 Torino, İtalya   Shun Sato   Andrei Mozalev   Daniil Samsonov
2020-21 Pekin, Çin COVID-19 salgını nedeniyle iptal edildi.
2021-22 Osaka, Japonya

ÇiftlerDüzenle

Çiftlerde madalya alanlar
Sezon Yer Altın Gümüş Bronz
1997/1998 Lozan   Yulia Obertas / Dmitriy Palamarchuk   Victoria Maksiuta / Vladislav Zhovnirsky   Natalie Vlandis / Jered Guzman
1998/1999 Detroit, ABD   Yulia Obertas / Dmitry Palamarchuk   Laura Handy / Paul Binnebose   Victoria Maxiuta / Vladislav Zhovnirsky
1999/2000 Gdańsk, Polonya   Aliona Savchenko / Stanislav Morozov   Julia Shapiro / Alexey Sokolov   Victoria Shliakova / Grigory Petrovsky
2000/2001 Ayr, İskoçya   Zhang Dan / Zhang Hao   Kristen Roth / Michael McPherson   Yuko Kawaguchi / Alexander Markuntsov
2001/2002 Bled, Slovenya   Zhang Dan / Zhang Hao   Yulia Karbovskaya / Sergei Slavnov   Ding Yang / Ren Zhongfei
2002/2003 Lahey, Hollanda     Ding Yang / Ren Zhongfei   Jessica Dube / Samuel Tetrault   Jennifer Don / Jonathon Hunt
2003/2004 Malmö, İsveç   Jessica Dube / Bryce Davison   Natalia Shestakova / Pavel Lebedev   Maria Mukhortova / Maxim Trankov
2004/2005 Helsinki, Finlandiya   Maria Mukhortova / Maxim Trankov   Brittany Vise / Nicholas Kole   Mariel Miller / Rockne Brubaker
2005/2006 Ostrava, Çek Cumhuriyeti   Valeria Simakova / Anton Tokarev   Julia Vlassov / Drew Meekins   Mariel Miller / Rockne Brubaker
2006/2007 Sofya, Bulgaristan   Keauna McLaughlin / Rockne Brubaker   Ksenia Krasilnikova / Konstantin Bezmaternikh   Jessica Rose Paetsch / Jon Nuss
2007/2008 Gdańsk, Polonya   Vera Bazarova / Yuri Larionov

  Ksenia Krasilnikova / Konstantin Bezmaternikh

  Ekaterina Sheremetieva / Mikhail Kuznetsov   Jessica Rose Paetsch / Jon Nuss
2008/2009 Seul, Güney Kore   Lubov Iliushechkina / Nodari Maisuradze   Zhang Yue / Wang Lei   Ksenia Krasilnikova / Konstantin Bezmaternikh
2009-2010 Tokyo, Japonya   Sui Wenjing / Han Cong   Narumi Takahashi / Mervin Tran   Zhang Yue / Wang Lei
2010-2011 Pekin, Çin   Narumi Takahashi / Mervin Tran   Ksenia Stolbova / Fedor Klimov   Yu Xiaoyu / Jin Yang
2011-2012 Québec, Kanada   Sui Wenjing / Han Cong   Katherine Bobak / Ian Beharry   Britney Simpson / Matthew Blackmer
2012-13 Soçi, Rusya   Lina Fedorova / Maxim Miroshkin   Vasilisa Davankova / Andrei Deputat   Maria Vigalova / Egor Zakroev
2013-14 Fukuoka, Japonya   Yu Xiaoyu / Jin Yang   Maria Vigalova / Egor Zakroev   Lina Fedorova / Maxim Miroshkin
2014-15 Barselona, İspanya   Julianne Séguin / Charlie Bilodeau   Lina Fedorova / Maxim Miroshkin   Maria Vigalova / Egor Zakroev
2015-16 Barselona, İspanya   Ekaterina Borisova / Dmitry Sopot   Anna Dušková / Martin Bidař   Amina Atakhanova / Ilia Spiridonov
2016-17 Marsilya, Fransa   Anastasia Mishina / Vladislav Mirzoev   Anna Dušková / Martin Bidař   Aleksandra Boikova / Dmitrii Kozlovskii
2017-18 Nagoya, Japonya   Ekaterina Alexandrovskaya / Harley Windsor   Apollinariia Panfilova / Dmitry Rylov   Daria Pavliuchenko / Denis Khodykin
2018-19 Vancouver, Kanada   Anastasia Mishina / Aleksandr Galiamov   Polina Kostiukovich / Dmitrii Ialin   Apollinariia Panfilova / Dmitry Rylov
2019-20 Torino, İtalya   Apollinariia Panfilova / Dmitry Rylov   Diana Mukhametzianova / Ilya Mironov   Kseniia Akhanteva / Valerii Kolesov
2020-21 Pekin, Çin COVID-19 salgını nedeniyle iptal edildi.
2021-22 Osaka, Japonya
2022-23 TBD
2023-24 Orléans, Fransa

Bazarova & Larionov daha sonra Larionov'un doping testinin pozitif çıkması sebebiyle diskalifiye edildi.

Buz dansıDüzenle

Buz dansında madalya alanlar
Sezon Yer Altın Gümüş Bronz
1997/1998 Lozan   Federica Faiella / Luciano Milo   Oksana Potdikova / Denis Petukhov   Flavia Ottaviani / Massimo Scali
1998/1999 Detroit, ABD   Jamie Silverstein / Justin Pekarek   Federica Faiella / Luciano Milo   Natalia Romanyuta / Daniel Barantsev
1999/2000 Gdańsk, Polonya   Natalia Romanyta / Daniel Barantsev   Emilie Nussear / Brandon Forsyth   Kristina Kobaladze / Oleg Voiko
2000/2001 Ayr, İskoçya   Tanith Belbin / Benjamin Agosto   Elena Khaliavina / Maxim Shabalin   Miriam Steinel / Vladimir Tsvetkov
2001/2002 Bled, Slovenya   Elena Khaliavina / Maxim Shabalin   Elena Romanovskaya / Alexander Grachev   Miriam Steinel / Vladimir Tsvetkov
2002/2003 Lahey, Hollanda   Oksana Domnina / Maxim Shabalin   Nora Hoffmann / Attila Elek   Elena Romanovskaya / Alexander Grachev
2003/2004 Malmö, İsveç   Nora Hoffmann / Attila Elek   Elena Romanovskaya / Alexander Grachev   Morgan Matthews / Maxim Zavozin
2004/2005 Helsinki, Finlandiya   Morgan Matthews / Maxim Zavozin   Tessa Virtue / Scott Moir   Anna Cappellini / Matteo Zanni
2005/2006 Ostrava, Çek Cumhuriyeti   Tessa Virtue / Scott Moir   Meryl Davis / Charlie White   Anna Cappellini / Luca Lanotte
2006/2007 Sofya, Bulgaristan   Madison Hubbell / Keiffer Hubbell   Emily Samuelson / Evan Bates   Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev
2007/2008 Gdańsk, Polonya   Maria Monko / Ilia Tkachenko   Emily Samuelson / Evan Bates   Kristina Gorshkova / Vitali Butikov
2008/2009 Seul, Güney Kore   Madison Chock / Greg Zuerlein   Madison Hubbell / Keiffer Hubbell   Ekaterina Riazanova / Jonathan Guerreiro
2009-2010 Tokyo, Japonya   Ksenia Monko / Kirill Khaliavin   Elena Ilinykh / Nikita Katsalapov   Maia Shibutani / Alex Shibutani
2010-2011 Pekin, Çin   Ksenia Monko / Kirill Khaliavin   Victoria Sinitsina / Ruslan Zhiganshin   Alexandra Stepanova / Ivan Bukin
2011-2012 Québec, Kanada   Victoria Sinitsina / Ruslan Zhiganshin   Anna Yanovskaia / Sergei Mozgov   Alexandra Stepanova / Ivan Bukin
2012-13 Soçi, Rusya   Alexandra Stepanova / Ivan Bukin   Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron   Alexandra Aldridge / Daniel Eaton
2013-14 Fukuoka, Japonya   Anna Yanovskaya / Sergey Mozgov   Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker   Lorraine McNamara / Quinn Carpenter
2014-15 Barselona, İspanya   Anna Yanovskaya / Sergey Mozgov   Alla Loboda / Pavel Drozd   Betina Popova / Yuri Vlasenko
2015-16 Barselona, İspanya   Lorraine McNamara / Quinn Carpenter   Alla Loboda / Pavel Drozd   Rachel Parsons / Michael Parsons
2016-17 Marsilya, Fransa   Rachel Parsons / Michael Parsons   Alla Loboda / Pavel Drozd   Lorraine McNamara / Quinn Carpenter
2017-18 Nagoya, Japonya   Anastasia Skoptsova / Kirill Aleshin   Christina Carreira / Anthony Ponomarenko   Sofia Polishchuk / Alexander Vakhnov
2018-19 Vancouver, Kanada   Sofia Shevchenko / Igor Eremenko   Arina Ushakova / Maxim Nekrasov   Elizaveta Khudaiberdieva / Nikita Nazarov
2019-20 Torino, İtalya   Maria Kazakova / Georgy Reviya   Avonley Nguyen / Vadym Kolesnik   Elizaveta Shanaeva / Devid Naryzhnyy
2020-21 Pekin, Çin COVID-19 salgını nedeniyle iptal edildi.
2021-22 Osaka, Japonya
2022-23 TBD
2023-24 Orléans, Fransa

Madalya tablosuDüzenle

SıraÜlkeAltınGümüşBronzToplam
1  Rusya374437118
2  ABD22252572
3  Japonya1051227
4  Çin95519
5  Kanada43411
6  Ukrayna3014
7  Fransa2103
8  İtalya1236
9  Macaristan1113
  Güney Kore1113
11  Avustralya1001
  Gürcistan1001
13  Çek Cumhuriyeti0202
14  Almanya0123
15  Bulgaristan0101
  İsveç0101
17  Belçika0011
Toplam (17 Ülke)929292276