Ana menüyü aç

1999 Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonası

1999 Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonası 1998-1999 sezonunda düzenlenen Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonası. Avrupadan ISU'ya üye ülkelerin patencileri katılmaktadır. Avrupa dışındaki ülkelerin patenciler için 1999 Dmrt Kıta Artistik Patinaj Şampiyonası düzenlenmektedir.

1999 European Championships
Tip: ISU Şampiyonası
Tarih: 24 Ocak – 31 Ocak
Sezon: 1998-1999
Yer: Çek Cumhuriyeti Prag
Venue: Prague Sports Hall
Şampiyonlar
Tek erkekler
Rusya Alexei Yagudin
Tek kadınlar
Rusya Maria Butyrskaya
Çiftler
Rusya Maria Petrova & Alexei Tikhonov
Buz dansı
Rusya Anjelika Krylova & Oleg Ovsyannikov
Navigation
Önceki: 1998 Avrupa Şampiyonası
Sonraki: 2000 Avrupa Şampiyonası

1999'da avrupa şampiyonası Prag, Çek Cumhuriyeti'nde Prague Sports Hall'da yapılmıştır. 24 Ocak-31 Ocak tarihleri arasında düzenlenmiştir.

Madalya tablosuDüzenle

 Sıra  Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1   Rusya 4 2 3 9
2   Fransa 0 1 1 2
3   Polonya 0 1 0 1

SonuçlarDüzenle

ErkeklerDüzenle

Sıra İsim Ülke Fact. Places QA QB SP FS
1 Alexei Yagudin   Rusya 3.4 3 2 1
2 Evgeny Plushenko   Rusya 4.2 1 3 2
3 Alexei Urmanov   Rusya 4.4 2 1 3
4 Andrejs Vlascenko   Almanya 8.4 2 6 4
5 Laurent Tobel   Fransa 10.8 1 9 5
6 Ivan Dinev   Bulgaristan 11.0 4 4 7
7 Evgeny Pliuta   Ukrayna 11.4 3 7 6
8 Vincent Restencourt   Fransa 13.0 5 5 8
9 Vitaly Danilchenko   Ukrayna 18.2 4 11 10
10 Patrick Meier    İsviçre 19.4 8 12 9
11 Robert Grzegorczyk   Polonya 19.8 7 10 11
12 Sergei Rylov   Azerbaycan 23.4 6 15 12
13 Neil Wilson   Birleşik Krallık 24.0 8 13 13
14 Szabolcs Vidrai   Macaristan 24.8 5 8 18
15 Robert Kazimir   Slovakya 27.8 9 17 14
16 Margus Hernits   Estonya 29.8 10 18 15
17 Stefan Lindemann   Almanya 29.8 6 14 19
18 Michael Tyllesen   Danimarka 30.4 12 16 16
19 Johnny Ronne Jensen   Danimarka 33.2 9 21 17
20 Gheorghe Chiper   Romanya 37.6 13 19 21
21 Vakhtang Murvanidze   Gürcistan 38.0 7 22 22
22 Jan Cejvan   Slovenya 38.6 12 23 20
23 Lukas Rakowski   Çekya 40.0 10 20 24
24 Clive Shorten   Birleşik Krallık 43.0 14 24 23
Free Skate Not Reached
25 Patrick Schmit   Lüksemburg 13 25
26 Sergejs Telenkov   Letonya 11 28
27 Hristo Turlakov   Bulgaristan 15 26
28 Angelo Dolfini   İtalya 14 27
29 Markus Leminen   Finlandiya 11 29
30 Filip Stiller   İsveç 15 30
Short Program Not Reached
31 Clemens Jonas   Avusturya 16
32 Miguel Alegre   İspanya 16
33 Matthew van den Broeck   Belçika 17
34 Edgar Grigoryan   Ermenistan 17
35 Panagiotis Markouizos   Yunanistan 18

LadiesDüzenle

Rank Name Nation Fact. Places QA QB SP FS
1 Maria Butyrskaya   Rusya 2.0 1 1 1
2 Julia Soldatova   Rusya 5.2 1 3 3
3 Viktoria Volchkova   Rusya 7.0 2 2 5
4 Diana Poth   Macaristan 8.8 3 6 4
5 Vanessa Gusmeroli   Fransa 9.8 2 5 6
6 Julia Sebestyen   Macaristan 11.4 7 11 2
7 Elena Liashenko   Ukrayna 13.8 6 4 9
8 Yulia Lavrenchuk   Ukrayna 14.2 5 7 8
9 Alisa Drei   Finlandiya 15.6 8 9 7
10 Sabina Wojtala   Polonya 18.4 3 12 10
11 Julia Lautowa   Avusturya 18.4 4 8 12
12 Eva-Maria Fitze   Almanya 20.6 4 10 13
13 Silvia Fontana   İtalya 23.2 8 15 11
14 Zuzana Paurova   Slovakya 26.0 9 14 14
15 Yulia Vorobieva   Azerbaycan 28.0 7 17 15
16 Kaja Hanevold   Norveç 29.2 11 13 17
17 Marion Krijgsman   Hollanda 30.4 9 18 16
18 Valeria Trifancova   Letonya 33.4 12 16 19
19 Olga Vassiljeva   Estonya 36.4 10 24 18
20 Veronika Dytrtova   Çekya 36.8 10 18 22
21 Idora Hegel   Hırvatistan 38.6 14 20 21
22 Klara Bramfeldt   İsveç 38.8 14 22 20
23 Sanna Maija Wiksten   Finlandiya 41.0 11 21 24
24 Anna Dimova   Bulgaristan 42.0 13 23 23
Free Skate Not Reached
25 Christel Borghi    İsviçre 13 25
26 Ingrida Snieskiene   Litvanya 15 26
27 Dorothee Derroitte   Belçika 12 28
28 Helena Pajovic   Yugoslavya 15 27
WD Tanja Szewczenko   Almanya 4
WD Laetitia Hubert   Fransa 6
Short Program Not Reached
31 Marta Senra   İspanya 16
31 Salome Chigogidze   Gürcistan 16
33 Anna Chatziathanassiou   Yunanistan 17
WD Mojca Kopac   Slovenya
WD Stephanie Main   Birleşik Krallık

PairsDüzenle

Rank Name Nation Fact. Places SP FS
1 Maria Petrova / Alexei Tikhonov   Rusya 3.5 5 1
2 Dorota Zagorska / Mariusz Siudek   Polonya 4.0 4 2
3 Sarah Abitbol / Stephane Bernadis   Fransa 4.0 2 3
4 Peggy Schwarz / Mirko Müller   Almanya 6.5 3 5
5 Tatiana Totmianina / Maxim Marinin   Rusya 7.5 7 4
6 Yulia Obertas / Dmitry Palamarchuk   Ukrayna 9.0 6 6
7 Katerina Berankova / Otto Dlabola   Çekya 11.0 8 7
8 Tatiana Chuvaeva / Viacheslav Chiliy   Ukrayna 13.0 10 8
9 Evgenia Filonenko / Igor Marchenko   Ukrayna 13.5 9 9
10 Olga Bestandigova / Josef Bestandig   Slovakya 16.5 13 10
11 Ekaterina Danko / Gennadi Emeljenenko   Beyaz Rusya 17.0 12 11
12 Inga Rodionova / Aleksandr Anichenko   Azerbaycan 17.5 11 12
13 Mariana Kautz / Norman Jeschke   Almanya 20.0 14 13
14 Maria Krasiltseva / Artem Znachkov   Ermenistan 22.0 16 14
15 Milena Marinovitch / Stoyan Kazakov   Bulgaristan 22.5 15 15
16 Elena Berezhnaya / Anton Sikharulidze   Rusya 1
17 Veronika Ruzkova / Marek Sedlmajer   Çekya

Ice DancingDüzenle

Rank Name Nation Fact. Places CD1 CD2 OD FD
1 Anjelika Krylova / Oleg Ovsyannikov   Rusya 2.0 1 1 1 1
2 Marina Anissina / Gwendal Peizerat   Fransa 4.0 2 2 2 2
3 Irina Lobacheva / Ilia Averbukh   Rusya 6.0 3 3 3 3
4 Barbara Fusar-Poli / Maurizio Margaglio   İtalya 8.0 4 4 4 4
5 Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas   Litvanya 10.0 5 5 5 5
6 Kati Winkler / Rene Lohse   Almanya 12.0 6 6 6 6
7 Elena Grushina / Ruslan Goncharov   Ukrayna 14.0 7 7 7 7
8 Sylwia Nowak / Sebastian Kolasinski   Polonya 17.0 8 8 8 9
9 Albena Denkova / Maxim Staviyski   Bulgaristan 17.4 10 10 9 8
10 Galit Chait / Sergey Sakhnovsky   İsrail 20.0 11 9 10 10
11 Tatiana Navka / Roman Kostomarov   Rusya 21.8 9 12 11 11
12 Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder   Fransa 23.8 12 11 12 12
13 Dominique Deniaud / Martial Jaffredo   Fransa 26.0 13 13 13 13
14 Charlotte Clements / Gary Shortland   Birleşik Krallık 28.0 14 14 14 14
15 Eliane Hugentobler / Daniel Hugentobler    İsviçre 30.0 15 15 15 15
16 Stephanie Rauer / Thomas Rauer   Almanya 32.2 17 16 16 16
17 Zuzana Merzova / Tomas Morbacher   Slovakya 34.4 16 17 18 17
18 Francesca Fermi / Diego Rinaldi   İtalya 35.4 18 18 17 18
19 Angelika F܈Ring / Bruno Ellinger   Avusturya 38.0 19 19 19 19
20 Gabriela Hrazska / Jiri Prochazka   Çekya 40.4 22 20 20 20
21 Kristina Kobaladze / Oleg Voiko   Ukrayna 42.2 21 22 21 21
22 Jenny Dahlen / Igor Lukanin   Azerbaycan 43.4 20 21 22 22
23 Bianca Szijgyarto / Tamas Sari   Macaristan 46.0 23 23 23 23
24 Kristina Kalesnik / Aleksander Terentjev   Estonya 48.0 24 24 24 24
Free Dance Not Reached
25 Pia-Maria Gustafsson / Antti Gr֎Lund   Finlandiya 25 25 25
26 Anne-Mette Poulsen / David Blazek   Danimarka 26 26 26

KaynakçaDüzenle