Ana menüyü aç

Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonası

Erkeklerde 2007 yılında madalya alanlar

Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonası Uluslararasi Buz Pateni Birligi'nin (International Skating Union, kısaca ISU) geleneksel olarak düzenlediği 4 şampiyonadan biridir. Avrupa kıtasından patenciler katılmaktadır ve erkekler, kadınlar, çiftler ve buz dansı'nda yarışmalar düzenlenmektedir. 1948 yılına kadar herhangi bir ülkeden yarışmacılar bu şampiyonaya katılabilirdi. Kanadalı Barbara Ann Scott ve Amerikalı Dick Button o yıl teklerde şampiyon olduktan sonra katılımlar Avrupa ülkeleri ile sınırlandırıldı. Diğer kıtalardan patenciler için ISU 1999'dan bu yana Dört Kıta Artistik Patinaj Şampiyonaları'nı düzenlemektedir. .

Madalya kazananlarDüzenle

ErkeklerDüzenle

Men's Medalists
Yıl Yer Altın Gümüş Bronz
1891   Hamburg   Oskar Uhlig   A. Schmitson   Franz Zilly
1892   Viyana   Eduard Engelmann   Tibor von Földváry   Georg Zachariades
1893   Berlin   Eduard Engelmann   Henning Grenander   Georg Zachariades
1894   Viyana   Eduard Engelmann   Gustav Hügel   Tibor von Földváry
1895   Budapeşte   Tibor von Földváry   Gustav Hügel   Gilbert Fuchs
1896-1897 Şampiyona düzenlenmedi.
1898   Trondheim   Ulrich Salchow   Johan Lefstad   Oscar Holthe
1899   Davos   Ulrich Salchow   Gustav Hügel   Ernst Fellner
1900   Berlin   Ulrich Salchow   Gustav Hügel   Oscar Holthe
1901   Viyana   Gustav Hügel   Gilbert Fuchs   Ulrich Salchow
1902-1903 Buz olmadığından iptal edildi.
1904   Davos   Ulrich Salchow   Max Bohatsch   Nicolai Panin
1905   Bonn   Max Bohatsch   Heinrich Burger   Karl Zenger
1906   Davos   Ulrich Salchow   Ernst Herz   Per Thorén
1907   Berlin   Ulrich Salchow   Gilbert Fuchs   Ernst Herz
1908   Varşova   Ernst Herz   Nicolai Panin   Stefan Przedrzymirski
1909   Budapeşte   Ulrich Salchow   Gilbert Fuchs   Per Thorén
1910   Berlin   Ulrich Salchow   Werner Rittberger   Per Thorén
1911   Sankt-Peterburg   Per Thorén   Karl Ollow   Werner Rittberger
1912   Stockholm   Gösta Sandahl   Ivan Malinin   Martin Stixrud
1913   Oslo   Ulrich Salchow   Andor Szende   Willy Böckl
1914   Viyana   Fritz Kachler   Andreas Krogh   Willy Böckl
1915-1921 I. Dünya Savaşı sebebiyle yapılmadı.
1922   Davos   Willy Böckl   Fritz Kachler   Ernst Oppacher
1923   Oslo   Willy Böckl   Martin Stixrud   Gunnar Jakobsson
1924   Davos   Fritz Kachler   Ludwig Wrede   Werner Rittberger
1925   Triberg   Willy Böckl   Werner Rittberger   Otto Preissecker
1926   Davos   Willy Böckl   Otto Preissecker   Georg Gautschi
1927   Viyana   Willy Böckl   Hugo Distler   Karl Schäfer
1928   Troppau   Willy Böckl   Karl Schäfer   Otto Preissecker
1929   Davos   Karl Schäfer   Georg Gautschi   Ludwig Wrede
1930   Viyana   Karl Schäfer   Otto Gold   Markus Nikkanen
1931   St. Moritz   Karl Schäfer   Ernst Baier   Hugo Distler
1932   Paris   Karl Schäfer   Ernst Baier   Erich Erdös
1933   Londra   Karl Schäfer   Ernst Baier   Erich Erdös
1934   Prag   Karl Schäfer   Dénes Pataky   Elemér Terták
1935   St. Moritz   Karl Schäfer   Felix Kaspar   Ernst Baier
1936   Berlin   Karl Schäfer   Graham Sharp   Ernst Baier
1937   Prag   Felix Kaspar   Graham Sharp   Elemér Terták
1938   St. Moritz   Felix Kaspar   Graham Sharp   Herbert Alward
1939   Londra   Graham Sharp   Frederick Tomlins   Horst Faber
1940-1946 II. Dünya Savaşı sebebiyle yapılmadı.
1947   Davos   Hans Gerschwiler   Vladislav Čáp   Fernand Leemans
1948   Prag   Richard Button   Hans Gerschwiler   Edi Rada
1949   Milano   Edi Rada   Ede Király   Helmut Seibt
1950   Oslo   Ede Király   Helmut Seibt   Carlo Fassi
1951   Zürih   Helmut Seibt   Horst Faber   Carlo Fassi
1952   Viyana   Helmut Seibt   Carlo Fassi   Michael Carrington
1953   Dortmund   Carlo Fassi   Alain Giletti   Freimut Stein
1954   Bolzano   Carlo Fassi   Alain Giletti   Karol Divín
1955   Budapeşte   Alain Giletti   Michael Booker   Karol Divín
1956   Paris   Alain Giletti   Michael Booker   Karol Divín
1957   Viyana   Alain Giletti   Karol Divín   Michael Booker
1958   Bratislava   Karol Divín   Alain Giletti   Alain Calmat
1959   Davos   Karol Divín   Alain Giletti   Norbert Felsinger
1960   Garmisch-Partenkirchen   Alain Giletti   Norbert Felsinger   Manfred Schnelldorfer
1961   Doğu Berlin   Alain Giletti   Alain Calmat   Manfred Schnelldorfer
1962   Cenevre   Alain Calmat   Karol Divín   Manfred Schnelldorfer
1963   Budapeşte   Alain Calmat   Manfred Schnelldorfer   Emmerich Danzer
1964   Grenoble   Alain Calmat   Manfred Schnelldorfer   Karol Divín
1965   Moskova   Emmerich Danzer   Alain Calmat   Peter Jonas
1966   Bratislava   Emmerich Danzer   Wolfgang Schwarz   Ondrej Nepela
1967   Ljubljana   Emmerich Danzer   Wolfgang Schwarz   Ondrej Nepela
1968   Västerås   Emmerich Danzer   Wolfgang Schwarz   Ondrej Nepela
1969   Garmisch-Partenkirchen   Ondrej Nepela   Patrick Pera   Sergei Chetverukhin
1970   Leningrad   Ondrej Nepela   Patrick Pera   Günter Zöller
1971   Zürih   Ondrej Nepela   Sergei Chetverukhin   Haig Oundjian
1972   Göteborg   Ondrej Nepela   Sergei Chetverukhin   Patrick Pera
1973   Köln   Ondrej Nepela   Sergei Chetverukhin   Jan Hoffmann
1974   Zagreb   Jan Hoffmann   Sergei Volkov   John Curry
1975   Kopenhag   Vladimir Kovalev   John Curry   Yuri Ovchinnikov
1976   Cenevre   John Curry   Vladimir Kovalev   Jan Hoffmann
1977   Helsinki   Jan Hoffmann   Vladimir Kovalev   Robin Cousins
1978   Strasbourg   Jan Hoffmann   Vladimir Kovalev   Robin Cousins
1979   Zagreb   Jan Hoffmann   Vladimir Kovalev   Robin Cousins
1980   Göteborg   Robin Cousins   Jan Hoffmann   Vladimir Kovalev
1981   Innsbruck   Igor Bobrin   Jean-Christophe Simond   Norbert Schramm
1982   Lyon   Norbert Schramm   Jean-Christophe Simond   Igor Bobrin
1983   Dortmund   Norbert Schramm   Jozef Sabovčík   Alexander Fadeev
1984   Budapeşte   Alexander Fadeev   Rudi Cerne   Norbert Schramm
1985   Göteborg   Jozef Sabovčík   Vladimir Kotin   Grzegorz Filipowski
1986   Kopenhag   Jozef Sabovčík   Vladimir Kotin   Alexander Fadeev
1987   Saraybosna   Alexander Fadeev   Vladimir Kotin   Viktor Petrenko
1988   Prag   Alexander Fadeev   Vladimir Kotin   Viktor Petrenko
1989   Birmingham   Alexander Fadeev   Grzegorz Filipowski   Petr Barna
1990   Leningrad   Viktor Petrenko   Petr Barna   Viacheslav Zagorodniuk
1991   Sofya   Viktor Petrenko   Petr Barna   Viacheslav Zagorodniuk
1992   Lozan   Petr Barna   Viktor Petrenko   Alexei Urmanov
1993   Helsinki   Dmitri Dmitrenko   Philippe Candeloro   Eric Millot
1994   Kopenhag   Viktor Petrenko   Viacheslav Zagorodniuk   Alexei Urmanov
1995   Dortmund   Ilia Kulik   Alexei Urmanov   Viacheslav Zagorodniuk
1996   Sofya   Viacheslav Zagorodniuk   Igor Pashkevich   Ilia Kulik
1997   Paris   Alexei Urmanov   Philippe Candeloro   Viacheslav Zagorodniuk
1998   Milano   Alexei Yagudin   Evgeny Plushenko   Alexander Abt
1999   Prag   Alexei Yagudin   Evgeny Plushenko   Alexei Urmanov
2000   Viyana   Evgeny Plushenko   Alexei Yagudin   Dmitri Dmitrenko
2001   Bratislava   Evgeny Plushenko   Alexei Yagudin   Stanick Jeannette
2002   Lozan   Alexei Yagudin   Alexander Abt   Brian Joubert
2003   Malmö   Evgeny Plushenko   Brian Joubert   Stanick Jeannette
2004   Budapeşte   Brian Joubert   Evgeny Plushenko   Ilia Klimkin
2005   Torino   Evgeny Plushenko   Brian Joubert   Stefan Lindemann
2006   Lyon   Evgeny Plushenko   Stéphane Lambiel   Brian Joubert
2007   Varşova   Brian Joubert   Tomáš Verner   Kevin van der Perren
2008   Zagreb   Tomáš Verner   Stéphane Lambiel   Brian Joubert
2009   Helsinki   Brian Joubert   Samuel Contesti   Kevin van der Perren
2010   Tallinn   Evgeni Plushenko   Stéphane Lambiel   Brian Joubert
2011   Bern   Florent Amodio   Brian Joubert   Tomáš Verner
2012   Sheffield   Evgeni Plushenko   Artur Gachinski   Florent Amodio
2013   Zagreb   Javier Fernández   Florent Amodio   Michal Březina

KadınlarDüzenle

Kadınlarda madalya alanlar
Yıl Yer Altın Gümüş Bronz
1930   Viyana   Fritzi Burger   Ilse Hornung   Vivi-Anne Hultén
1931   St. Moritz   Sonja Henie   Fritzi Burger   Hilde Holovsky
1932   Paris   Sonja Henie   Fritzi Burger   Vivi-Anne Hultén
1933   Londra   Sonja Henie   Cecilia Colledge   Fritzi Burger
1934   Prag   Sonja Henie   Liselotte Landbeck   Maribel Vinson
1935   St. Moritz   Sonja Henie   Liselotte Landbeck   Cecilia Colledge
1936   Berlin   Sonja Henie   Cecilia Colledge   Megan Taylor
1937   Prag   Cecilia Colledge   Megan Taylor   Emmy Putzinger
1938   St. Moritz   Cecilia Colledge   Megan Taylor   Emmy Putzinger
1939   Londra   Cecilia Colledge   Megan Taylor   Daphne Walker
1940-1946 II. Dünya Savaşı sebebiyle yapılmadı.
1947   Davos   Barbara Ann Scott   Gretchen Merrill   Daphne Walker
1948   Prag   Barbara Ann Scott   Eva Pawlik   Alena Vrzáňová
1949   Milano   Eva Pawlik   Alena Vrzáňová   Jeannette Altwegg
1950   Oslo   Alena Vrzáňová   Jacqueline du Bief   Jeannette Altwegg
1951   Zürih   Jeannette Altwegg   Jacqueline du Bief   Barbara Wyatt
1952   Viyana   Jeannette Altwegg   Jacqueline du Bief   Barbara Wyatt
1953   Dortmund   Valda Osborn   Gundi Busch   Erica Batchelor
1954   Bolzano   Gundi Busch   Erica Batchelor   Yvonne Sugden
1955   Budapeşte   Hanna Eigel   Yvonne Sugden   Erica Batchelor
1956   Paris   Ingrid Wendl   Yvonne Sugden   Erica Batchelor
1957   Viyana   Hanna Eigel   Ingrid Wendl   Hanna Walter
1958   Bratislava   Ingrid Wendl   Hanna Walter   Joan Haanappel
1959   Davos   Hanna Walter   Sjoukje Dijkstra   Joan Haanappel
1960   Garmisch-Partenkirchen   Sjoukje Dijkstra   Regine Heitzer   Joan Haanappel
1961   Doğu Berlin   Sjoukje Dijkstra   Regine Heitzer   Jana Mrázková
1962   Cenevre   Sjoukje Dijkstra   Regine Heitzer   Karin Frohner
1963   Budapeşte   Sjoukje Dijkstra   Nicole Hassler   Regine Heitzer
1964   Grenoble   Sjoukje Dijkstra   Regine Heitzer   Nicole Hassler
1965   Moskova   Regine Heitzer   Sally-Anne Stapleford   Nicole Hassler
1966   Bratislava   Regine Heitzer   Gabriele Seyfert   Nicole Hassler
1967   Ljubljana   Gabriele Seyfert   Hana Mašková   Zsuzsa Almássy
1968   Västerås   Hana Mašková   Gabriele Seyfert   Beatrix Schuba
1969   Garmisch-Partenkirchen   Gabriele Seyfert   Hana Mašková   Beatrix Schuba
1970   Leningrad   Gabriele Seyfert   Beatrix Schuba   Zsuzsa Almássy
1971   Zürih   Beatrix Schuba   Zsuzsa Almássy   Rita Trapanese
1972   Göteborg   Beatrix Schuba   Rita Trapanese   Sonja Morgenstern
1973   Köln   Christine Errath   Jean Scott   Karin Iten
1974   Zagreb   Christine Errath   Dianne de Leeuw   Liana Drahová
1975   Kopenhag   Christine Errath   Dianne de Leeuw   Anett Pötzsch
1976   Cenevre   Dianne de Leeuw   Anett Pötzsch   Christine Errath
1977   Helsinki   Anett Pötzsch   Dagmar Lurz   Susanna Driano
1978   Strasbourg   Anett Pötzsch   Dagmar Lurz   Elena Vodorezova
1979   Zagreb   Anett Pötzsch   Dagmar Lurz   Denise Biellmann
1980   Göteborg   Anett Pötzsch   Dagmar Lurz   Susanna Driano
1981   Innsbruck   Denise Biellmann   Sanda Dubravčić   Claudia Kristofics-Binder
1982   Lyon   Claudia Kristofics-Binder   Katarina Witt   Elena Vodorezova
1983   Dortmund   Katarina Witt   Elena Vodorezova   Claudia Leistner
1984   Budapeşte   Katarina Witt   Manuela Ruben   Anna Kondrashova
1985   Göteborg   Katarina Witt   Kira Ivanova   Claudia Leistner
1986   Kopenhag   Katarina Witt   Kira Ivanova   Anna Kondrashova
1987   Saraybosna   Katarina Witt   Kira Ivanova   Anna Kondrashova
1988   Prag   Katarina Witt   Kira Ivanova   Anna Kondrashova
1989   Birmingham   Claudia Leistner   Natalia Lebedeva   Patricia Neske
1990   Leningrad   Evelyn Grossmann   Natalia Lebedeva   Marina Kielmann
1991   Sofya   Surya Bonaly   Evelyn Grossmann   Marina Kielmann
1992   Lozan   Surya Bonaly   Marina Kielmann   Patricia Neske
1993   Helsinki   Surya Bonaly   Oksana Baiul   Marina Kielmann
1994   Kopenhag   Surya Bonaly   Oksana Baiul   Olga Markova
1995   Dortmund   Surya Bonaly   Olga Markova   Elena Liashenko
1996   Sofya   Irina Slutskaya   Surya Bonaly   Maria Butyrskaya
1997   Paris   Irina Slutskaya   Krisztina Czakó   Yulia Lavrenchuk
1998   Milano   Maria Butyrskaya   Irina Slutskaya   Tanja Szewczenko
1999   Prag   Maria Butyrskaya   Julia Soldatova   Viktoria Volchkova
2000   Viyana   Irina Slutskaya   Maria Butyrskaya   Viktoria Volchkova
2001   Bratislava   Irina Slutskaya   Maria Butyrskaya   Viktoria Volchkova
2002   Lozan   Maria Butyrskaya   Irina Slutskaya   Viktoria Volchkova
2003   Malmö   Irina Slutskaya   Elena Sokolova   Júlia Sebestyén
2004   Budapeşte   Júlia Sebestyén   Elena Liashenko   Elena Sokolova
2005   Torino   Irina Slutskaya   Susanna Pöykiö   Elena Liashenko
2006   Lyon   Irina Slutskaya   Elena Sokolova   Carolina Kostner
2007   Varşova   Carolina Kostner   Sarah Meier   Kiira Korpi
2008   Zagreb   Carolina Kostner   Sarah Meier   Laura Lepistö
2009   Helsinki   Laura Lepistö   Carolina Kostner   Susanna Pöykiö
2010   Tallinn   Carolina Kostner   Laura Lepistö   Elene Gedevanishvili
2011   Bern   Sarah Meier   Carolina Kostner   Kiira Korpi
2012   Sheffield   Carolina Kostner   Kiira Korpi   Elene Gedevanishvili
2013   Zagreb   Carolina Kostner   Adelina Sotnikova   Elizaveta Tuktamysheva

ÇiftlerDüzenle

Çiftlerde madalya alanlar
Yıl Yer Altın Gümüş Bronz
1930   Viyana   Olga Orgonista / Sándor Szalay   Emilia Rotter / László Szollás   Gisela Hochaltinger / Otto Preissecker
1931   St. Moritz   Olga Orgonista / Sándor Szalay   Emilia Rotter / László Szollás   Lilly Gaillard / Willy Petter
1932   Paris   Andrée Brunet / Pierre Brunet   Lilly Gaillard / Willy Petter   Idi Papez / Karl Zwack
1933   Londra   Idi Papez / Karl Zwack   Lilly Gaillard / Willy Petter   Mollie Philips / Rodney Murdoch
1934   Prag   Emilia Rotter / László Szollás   Idi Papez / Karl Zwack   Zofja Bilorowna / Tadeusz Kowalski
1935   St. Moritz   Maxi Herber / Ernst Baier   Idi Papez / Karl Zwack   Lucy Gallo / Rezső Dillinger
1936   Berlin   Maxi Herber / Ernst Baier   Violet Cliff / Leslie Cliff   Piroska Szekrenyessy / Attila Szekrenyessy
1937   Prag   Maxi Herber / Ernst Baier   Ilse Pausin / Erich Pausin   Piroska Szekrenyessy / Attila Szekrenyessy
1938   St. Moritz   Maxi Herber / Ernst Baier   Ilse Pausin / Erich Pausin   Inge Koch / Gunther Noack
1939   Londra   Maxi Herber / Ernst Baier   Ilse Pausin / Erich Pausin   Inge Koch / Gunther Noack
1940
1946
II. Dünya Savaşı sebebiyle yapılmadı.
1947   Davos   Micheline Lannoy / Pierre Baugniet   Winifred Silverthorne / Dennis Silverthorne   Suzanne Diskeuve / Edmond Verbustel
1948   Prag   Andrea Kékesy / Ede Király   Blažena Knittlová / Karel Vosátka   Herta Ratzenhofer / Emil Ratzenhofer
1949   Milano   Andrea Kékesy / Ede Király   Marianne Nagy / Lászlo Nagy   Herta Ratzenhofer / Emil Ratzenhofer
1950   Oslo   Marianne Nagy / Lászlo Nagy   Eliane Steinemann / André Calame   Jennifer Nicks / John Nicks
1951   Zürih   Ria Baran / Paul Falk   Eliane Steinemann / André Calame   Jennifer Nicks / John Nicks
1952   Viyana   Ria Baran / Paul Falk   Jennifer Nicks / John Nicks   Marianne Nagy / Lászlo Nagy
1953   Dortmund   Jennifer Nicks / John Nicks   Marianne Nagy / Lászlo Nagy   Elisabeth Schwartz / Kurt Oppelt
1954   Bolzano   Silvia Grandjean / Michel Grandjean   Elisabeth Schwartz / Kurt Oppelt   Soňa Balůnova / Miroslav Balůn
1955   Budapeşte   Marianne Nagy / Lászlo Nagy   Vera Suchánková / Zdeněk Doležal   Marika Kilius / Franz Ningel
1956   Paris   Elisabeth Schwartz / Kurt Oppelt   Marianne Nagy / Lászlo Nagy   Marika Kilius / Franz Ningel
1957   Viyana   Věra Suchánková / Zdeněk Doležal   Marianne Nagy / Lászlo Nagy   Marika Kilius / Franz Ningel
1958   Bratislava   Věra Suchánková / Zdeněk Doležal   Nina Zhuk / Stanislav Zhuk   Joyce Coates / Anthony Holles
1959   Davos   Marika Kilius / Hans-Jürgen Bäumler   Nina Zhuk / Stanislav Zhuk   Joyce Coates / Anthony Holles
1960   Garmisch-Partenkirchen   Marika Kilius / Hans-Jürgen Bäumler   Nina Zhuk / Stanislav Zhuk   Margret Gobl / Franz Ningel
1961   Berlin   Marika Kilius / Hans-Jürgen Bäumler   Margret Gobl / Franz Ningel   Margrit Senf / Peter Gobel
1962   Cenevre   Marika Kilius / Hans-Jürgen Bäumler   Ludmila Belousova / Oleg Protopopov   Margret Gobl / Franz Ningel
1963   Budapeşte   Marika Kilius / Hans-Jürgen Bäumler   Ludmila Belousova / Oleg Protopopov   Tatjana Zhuk / Alexander Gavrilov
1964   Grenoble   Marika Kilius / Hans-Jürgen Bäumler   Ludmila Belousova / Oleg Protopopov   Tatiana Zhuk / Aleksandr Gavrilov
1965   Moskova   Ludmila Belousova / Oleg Protopopov   Gerda Johner / Ruedi Johner   Tatjana Zhuk / Aleksandr Gorelik
1966   Bratislava   Ludmila Belousova / Oleg Protopopov   Tatiana Zhuk / Aleksandr Gorelik   Margo Glockschuber / Wolfgang Danne
1967   Ljubljana   Ludmila Belousova / Oleg Protopopov   Margot Glockshuber / Wolfgang Danne   Heidemarie Steiner / Heinz Ulrich Walther
1968   Västerås   Ludmila Belousova / Oleg Protopopov   Tamara Moskvina / Alexei Mishin   Heidemarie Steiner / Heinz-Ulrich Walther
1969   Garmisch-Partenkirchen   Irina Rodnina / Alexei Ulanov   Ludmila Belousova / Oleg Protopopov   Tamara Moskvina / Alexei Mishin
1970   Leningrad   Irina Rodnina / Alexei Ulanov   Ludmila Smirnova / Andrei Suraikin   Heidemarie Steiner / Heinz-Ulrich Walther
1971   Zürih   Irina Rodnina / Alexei Ulanov   Ludmila Smirnova / Andrei Suraikin   Galina Karelina / Georgi Proskurin
1972   Göteborg   Irina Rodnina / Alexei Ulanov   Ludmila Smirnova / Andrei Suraikin   Manuela Groß / Uwe Kagelmann
1973   Köln   Irina Rodnina / Alexander Zaitsev   Ludmila Smirnova / Alexei Ulanov   Almut Lehmann / Herbert Wiesinger
1974   Zagreb   Irina Rodnina / Alexander Zaitsev   Romy Kermer / Rolf Österreich   Ludmila Smirnova / Alexei Ulanov
1975   Kopenhag   Irina Rodnina / Alexander Zaitsev   Romy Kermer / Rolf Österreich   Manuela Groß / Uwe Kagelmann
1976   Cenevre   Irina Rodnina / Alexander Zaitsev   Romy Kermer / Rolf Österreich   Irina Vorobieva / Alexandr Vlasov
1977   Helsinki   Irina Rodnina / Alexander Zaitsev   Irina Vorobieva / Alexandr Vlasov   Marina Cherkasova / Sergei Shakhrai
1978   Strasbourg   Irina Rodnina / Alexander Zaitsev   Marina Cherkasova / Sergei Shakhrai   Manuela Mager / Uwe Bewersdorff
1979   Zagreb   Marina Cherkasova / Sergei Shakhrai   Irina Vorobieva / Igor Lisovski   Sabine Baeß / Tassilo Thierbach
1980   Göteborg   Irina Rodnina / Alexander Zaitsev   Marina Cherkasova / Sergei Shakhrai   Marina Pestova / Stanislav Leonovich
1981   Innsbruck   Irina Vorobieva / Igor Lisovski   Christina Riegel / Andreas Nischwitz   Marina Cherkasova / Sergei Shakhrai
1982   Lyon   Sabine Baeß / Tassilo Thierbach   Marina Pestova / Stanislav Leonovich   Irina Vorobieva / Igor Lisovski
1983   Dortmund   Sabine Baeß / Tassilo Thierbach   Elena Valova / Oleg Vasiliev   Birgit Lorenz / Knut Schubert
1984   Budapeşte   Elena Valova / Oleg Vasiliev   Sabine Baeß / Tassilo Thierbach   Birgit Lorenz / Knut Schubert
1985   Göteborg   Elena Valova / Oleg Vasiliev   Larisa Selezneva / Oleg Makarov   Veronika Pershina / Marat Akbarov
1986   Kopenhag   Elena Valova / Oleg Vasiliev   Ekaterina Gordeeva / Sergei Grinkov   Elena Bechke / Valeri Kornienko
1987   Saraybosna   Larisa Selezneva / Oleg Makarov   Elena Valova / Oleg Vasiliev   Katrin Kanitz / Tobias Schröter
1988   Prag   Ekaterina Gordeeva / Sergei Grinkov   Larisa Selezneva / Oleg Makarov   Peggy Schwarz / Alexander König
1989   Birmingham   Larisa Selezneva / Oleg Makarov   Mandy Wötzel / Axel Rauschenbach   Natalia Mishkutenok / Artur Dmitriev
1990   Leningrad   Ekaterina Gordeeva / Sergei Grinkov   Larisa Selezneva / Oleg Makarov   Natalia Mishkutenok / Artur Dmitriev
1991   Sofya   Natalia Mishkutenok / Artur Dmitriev   Elena Bechke / Denis Petrov   Evgenia Shishkova / Vadim Naumov
1992   Lozan   Natalia Mishkutenok / Artur Dmitriev   Elena Bechke / Denis Petrov   Evgenia Shishkova / Vadim Naumov
1993   Helsinki   Marina Eltsova / Andrei Bushkov   Mandy Wötzel / Ingo Steuer   Evgenia Shishkova / Vadim Naumov
1994   Kopenhag   Ekaterina Gordeeva / Sergei Grinkov   Evgenia Shishkova /