Ana menüyü aç

1998 Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonası

1998 Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonası 1997/1998 artistik patinaj sezonunda Avrupa'nın en iyi patencilerini belirlemek amacıyla düzenlenen Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonasıdır. Sporcular kadınlar, erkekler, çiftler ve buz dansında yarışır. Şampiyona, 1998 tarihinde Milano, İtalya'da yapılmıştır.

1998 Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonası
Tip: ISU Şampiyonası
Sezon: 1997-1998
Yer: İtalya Milano
Şampiyonlar
Tek erkekler
Rusya Alexei Yagudin
Tek kadınlar
Rusya Maria Butyrskaya
Çiftler
Rusya Elena Berezhnaya & Anton Sikharulidze
Buz dansı
Rusya Pasha Grishuk & Evgeni Platov
Navigation
Önceki: 1997 Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonası
Sonraki: 1999 Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonası

SonuçlarDüzenle

ErkeklerDüzenle

Sıra İsim Ülke TFP SP FS
1 Alexei Yagudin   Rusya 1.5 1 1
2 Evgeni Plushenko   Rusya 3.5 3 2
3 Alexander Abt   Rusya 5.0 2 4
4 Andrejs Vlascenko   Almanya 7.0 4 5
5 Philippe Candeloro   Fransa 7.5 9 3
6 Steven Cousins   Birleşik Krallık 9.5 7 6
7 Viacheslav Zagorodniuk   Ukrayna 10.0 6 7
8 Dmitri Dmitrenko   Ukrayna 10.5 5 8
9 Michael Tyllesen   Danimarka 13.0 8 9
10 Ivan Dinev   Bulgaristan 16.0 12 10
11 Gilberto Viadana   İtalya 17.5 11 12
12 Patrick Meier    İsviçre 18.0 14 11
13 Michael Shmerkin   İsrail 19.0 10 14
14 Thierry Cerez   Fransa 21.0 16 13
15 Robert Grzegorczyk   Polonya 22.5 15 15
16 Margus Hernits   Estonya 26.5 21 16
17 Szabolcs Vidrai   Macaristan 26.5 19 17
18 Cornel Gheorghe   Romanya 26.5 13 20
19 Sven Meyer   Almanya 27.0 18 18
20 Patrick Schmit   Lüksemburg 30.5 23 19
21 Róbert Kažimír   Slovakya 32.0 22 21
22 Johnny Jensen   Danimarka 32.5 17 24
23 Markus Leminen   Finlandiya 33.0 20 23
24 Radek Horak   Çekya 34.0 24 22
Serbest bölüme katılmadı
25 Hristo Turlakov   Bulgaristan 25
26 Vakhtang Murvanidze   26
27 Sergei Telenkov   Letonya 27
28 Jan Čejvan   Slovenya 28
29 Daniel Peinado   İspanya 29
30 Matthew van den Broeck   Belçika 30
WD Igor Pashkevich   Azerbaycan

BayanlarDüzenle

Sıra İsim Ülke TFP SP FS
1 Maria Butyrskaya   Rusya 3.5 5 1
2 Irina Slutskaya   Rusya 3.5 3 2
3 Tanja Szewczenko   Almanya 3.5 1 3
4 Elena Liashenko   Ukrayna 7.5 7 4
5 Krisztina Czakó   Macaristan 8.0 4 6
6 Surya Bonaly   Fransa 8.0 2 7
7 Julia Soldatova   Rusya 10.5 11 5
8 Julia Lautowa   Avusturya 14.0 12 8
9 Julia Vorobieva   Azerbaycan 14.0 10 9
10 Alisa Drei   Finlandiya 14.5 9 10
11 Vanessa Gusmeroli   Fransa 15.0 8 11
12 Julia Lavrenchuk   Ukrayna 15.0 6 12
13 Mojca Kopač   Slovenya 20.5 15 13
14 Zuzana Paurova   Slovakya 21.5 13 15
15 Tony Bombardieri   İtalya 24.0 14 17
16 Sabina Wojtala   Polonya 24.5 17 16
17 Júlia Sebestyén   Macaristan 25.0 22 14
18 Helena Grundberg   İsveç 27.0 18 18
19 Ivana Jakupcevic   Hırvatistan 29.0 16 21
20 Sofia Penkova   Bulgaristan 29.5 19 20
21 Ekaterina Golovatenko   Estonya 30.5 23 19
22 Marion Krijgsman   Hollanda 33.5 21 23
23 Katerina Blohonova   Çekya 34.0 24 22
24 Valeria Trifancova   Letonya 34.0 20 24
Serbest bölüme katılmadı
25 Anina Fivian    İsviçre 25
26 Kaja Hanevold   Norveç 26
27 Salome Chigogidze   27
28 Marta Senra   İspanya 28
29 Noemi Bedo   Romanya 29
30 Ellen Mareels   Belçika 30

ÇiftlerDüzenle

Sıra İsim Ülke TFP SP FS
1 Elena Berezhnaya / Anton Sikharulidze   Rusya 1.5 1 1
2 Oksana Kazakova / Artur Dmitriev   Rusya 3.5 3 2
3 Sarah Abitbol / Stéphane Bernadis   Fransa 4.0 2 3
4 Dorota Zagórska / Mariusz Siudek   Polonya 6.0 4 4
5 Peggy Schwarz / Mirko Müller   Almanya 8.0 6 5
6 Evgenia Filonenko / Igor Marchenko   Ukrayna 8.5 5 6
7 Julia Obertas / Dmitri Palamarchuk   Ukrayna 11.0 8 7
8 Kateřina Beránková / Otto Dlabola   Çekya 11.5 7 8
9 Inga Rodionova / Alexander Anichenko   Azerbaycan 13.5 9 9
10 Marsha Poluiashenko / Andrew Seabrook   Birleşik Krallık 15.0 10 10
11 Elaine Asanakis / Alcuin Schulten   Yunanistan 16.5 11 11
12 Oľga Beständigová / Jozef Beständig   Slovakya 18.0 12 12
13 Ekaterina Nekrassova / Valdis Mintals   Letonya 20.0 14 13
14 Maria Krasiltseva / Alexander Chestnikh   Ermenistan 20.5 13 14
WD Marina Eltsova / Andrei Bushkov   Rusya

Buz dansıDüzenle

Sıra İsim Ülke TFP CD1 CD2 OD FD
1 Pasha Grishuk / Evgeni Platov   Rusya 2.6 1 1 2 1
2 Anjelika Krylova / Oleg Ovsyannikov   Rusya 3.4 2 2 1 2
3 Marina Anissina / Gwendal Peizerat   Fransa 6.0 3 3 3 3
4 Irina Lobacheva / Ilia Averbukh   Rusya 8.0 4 4 4 4
5 Barbara Fusar-Poli / Maurizio Margaglio   İtalya 10.0 5 5 5 5
6 Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas   Litvanya 12.4 7 7 6 6
7 Sophie Moniotte / Pascal Lavanchy   Fransa 13.6 6 6 7 7
8 Irina Romanova / Igor Yaroshenko   Ukrayna 16.0 8 8 8 8
9 Kati Winkler / René Lohse   Almanya 18.6 10 11 9 9
10 Tatiana Navka / Nikolai Morozov   Beyaz Rusya 20.4 9 10 11 10
11 Sylwia Nowak / Sebastian Kolasiński   Polonya 21.0 11 9 10 11
12 Galit Chait / Sergei Sakhanovski   İsrail 24.8 14 14 12 12
13 Diane Gerencser / Pasquale Camerlengo   İtalya 25.8 13 12 13 13
14 Kateřina Mrázová / Martin Šimeček   Çekya 27.4 12 13 14 14
15 Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder   Fransa 30.2 16 15 15 15
16 Albena Denkova / Maxim Staviyski   Bulgaristan 31.8 15 16 16 16
17 Zuzana Merzova / Tomas Morbachere    İsviçre 34.4 18 18 17 17
18 Charlotte Clements / Gary Shortland   Birleşik Krallık 36.6 19 20 18 18
19 Angelika Führing / Bruno Ellinger   Avusturya 38.2 20 19 19 19
20 Ksenia Smetanenko / Samvel Gezalian   Ermenistan 40.4 17 17 21 21
21 Kornelia Bárány / András Rosnyik   Macaristan 40.8 23 22 20 20
22 Eliane Hugentobler / Daniel Hugentobler    İsviçre 43.8 22 21 22 22
23 Kristina Kalesnik / Alexander Terentjev   Estonya 45.6 21 23 23 23

KaynakçaDüzenle