Kürekte Olimpiyat madalyası kazananlar listesi (erkekler)

Vikimedya liste maddesi

Kürekte Olimpiyat madalyası kazanan erkekler listesi, dört yılda bir düzenlenen Yaz Olimpiyatları'nda kürek kategorilerinde dereceye girmiş erkek sporcuları listeler.

Mevcut kategoriler değiştir

Tek çifte değiştir

Branş Altın Gümüş Bronz
1900 Paris
ayrıntılar
Hermann Barrelet
  Fransa
André Gaudin
  Fransa
Saint-George Ashe
  Büyük Britanya
1904 St. Louis
ayrıntılar
Frank Greer
  Amerika Birleşik Devletleri
James Juvenal
  Amerika Birleşik Devletleri
Constance Titus
  Amerika Birleşik Devletleri
1908 Londra
ayrıntılar
Harry Blackstaffe
  Büyük Britanya
Alexander McCulloch
  Büyük Britanya
Bernhard von Gaza
  Almanya
Károly Levitzky
  Macaristan
1912 Stockholm
ayrıntılar
Wally Kinnear
  Büyük Britanya
Polydore Veirman
  Belçika
Everard Butler
  Kanada
Mart Kuusik
  Rusya
1920 Antwerp
ayrıntılar
John B. Kelly Sr.
  Amerika Birleşik Devletleri
Jack Beresford
  Büyük Britanya
Darcy Hadfield
  Yeni Zelanda
1924 Paris
ayrıntılar
Jack Beresford
  Büyük Britanya
William Gilmore
  Amerika Birleşik Devletleri
Josef Schneider
  İsviçre
1928 Amsterdam
ayrıntılar
Bobby Pearce
  Avustralya
Ken Myers
  Amerika Birleşik Devletleri
David Collet
  Büyük Britanya
1932 Los Angeles
ayrıntılar
Bobby Pearce
  Avustralya
William Miller
  Amerika Birleşik Devletleri
Guillermo Douglas
  Uruguay
1936 Berlin
ayrıntılar
Gustav Schäfer
  Almanya
Josef Hasenöhrl
  Avusturya
Dan Barrow
  Amerika Birleşik Devletleri
1948 Londra
ayrıntılar
Mervyn Wood
  Avustralya
Eduardo Risso
  Uruguay
Romolo Catasta
  İtalya
1952 Helsinki
ayrıntılar
Yuriy Tyukalov
  Sovyetler Birliği
Mervyn Wood
  Avustralya
Teodor Kocerka
  Polonya
1956 Melbourne
ayrıntılar
Vyacheslav Ivanov
  Sovyetler Birliği
Stuart MacKenzie
  Avustralya
John B. Kelly Jr.
  Amerika Birleşik Devletleri
1960 Roma
ayrıntılar
Vyacheslav Ivanov
  Sovyetler Birliği
Achim Hill
  Birleşik Almanya Takımı
Teodor Kocerka
  Polonya
1964 Tokyo
ayrıntılar
Vyacheslav Ivanov
  Sovyetler Birliği
Achim Hill
  Birleşik Almanya Takımı
Gottfried Kottmann
  İsviçre
1968 Meksiko
ayrıntılar
Jan Wienese
  Hollanda
Jochen Meißner
  Batı Almanya
Alberto Demiddi
  Arjantin
1972 Münih
ayrıntılar
Yury Malyshev
  Sovyetler Birliği
Alberto Demiddi
  Arjantin
Wolfgang Güldenpfennig
  Doğu Almanya
1976 Montreal
ayrıntılar
Pertti Karppinen
  Finlandiya
Peter-Michael Kolbe
  Batı Almanya
Joachim Dreifke
  Doğu Almanya
1980 Moskova
ayrıntılar
Pertti Karppinen
  Finlandiya
Vasily Yakusha
  Sovyetler Birliği
Peter Kersten
  Doğu Almanya
1984 Los Angeles
ayrıntılar
Pertti Karppinen
  Finlandiya
Peter-Michael Kolbe
  Batı Almanya
Robert Mills
  Kanada
1988 Seul
ayrıntılar
Thomas Lange
  Doğu Almanya
Peter-Michael Kolbe
  Batı Almanya
Eric Verdonk
  Yeni Zelanda
1992 Barselona
ayrıntılar
Thomas Lange
  Almanya
Václav Chalupa
  Çekoslovakya
Kajetan Broniewski
  Polonya
1996 Atlanta
ayrıntılar
Xeno Müller
  İsviçre
Derek Porter
  Kanada
Thomas Lange
  Almanya
2000 Sidney
ayrıntılar
Rob Waddell
  Yeni Zelanda
Xeno Müller
  İsviçre
Marcel Hacker
  Almanya
2004 Atina
ayrıntılar
Olaf Tufte
  Norveç
Jüri Jaanson
  Estonya
İvo Yanakiev
  Bulgaristan
2008 Pekin
ayrıntılar
Olaf Tufte
  Norveç
Ondřej Synek
  Çekya
Mahé Drysdale
  Yeni Zelanda
2012 Londra
ayrıntılar
Mahé Drysdale
  Yeni Zelanda
Ondřej Synek
  Çekya
Alan Campbell
  Büyük Britanya
2016 Rio
ayrıntılar
Mahé Drysdale
  Yeni Zelanda
Damir Martin
  Hırvatistan
Ondřej Synek
  Çekya
2020 Tokyo
ayrıntılar

İki çifte değiştir

Branş Altın Gümüş Bronz
1904 St. Louis
ayrıntılar
John Mulcahy
& William Varley
  Amerika Birleşik Devletleri
Jamie McLoughlin
& John Hoben
  Amerika Birleşik Devletleri
Joseph Ravannack
& John Wells
  Amerika Birleşik Devletleri
1908-1912 Takvimde yer almadı
1920 Antwerp
ayrıntılar
Paul Costello
& John B. Kelly Sr.
  Amerika Birleşik Devletleri
Pietro Annoni
& Erminio Dones
  İtalya
Gaston Giran
& Alfred Plé
  Fransa
1924 Paris
ayrıntılar
Paul Costello
& John B. Kelly Sr.
  Amerika Birleşik Devletleri
Marc Detton
& Jean-Pierre Stock
  Fransa
Rudolf Bosshard
& Heini Thoma
  İsviçre
1928 Amsterdam
ayrıntılar
Paul Costello
& Charles McIlvaine
  Amerika Birleşik Devletleri
Joseph Wright Jr.
& Jack Guest
  Kanada
Leo Losert
& Viktor Flessl
  Avusturya
1932 Los Angeles
ayrıntılar
Ken Myers
& William Gilmore
  Amerika Birleşik Devletleri
Herbert Buhtz
& Gerhard Boetzelen
  Almanya
Charles Pratt
& Noël de Mille
  Kanada
1936 Berlin
ayrıntılar
Jack Beresford
& Dick Southwood
  Büyük Britanya
Willi Kaidel
& Joachim Pirsch
  Almanya
Roger Verey
& Jerzy Ustupski
  Polonya
1948 Londra
ayrıntılar
Richard Burnell
& Bertie Bushnell
  Büyük Britanya
Ebbe Parsner
& Aage Larsen
  Danimarka
William Jones
& Juan Rodríguez
  Uruguay
1952 Helsinki
ayrıntılar
Tranquilo Cappozzo
& Eduardo Guerrero
  Arjantin
Heorhiy Zhylin
& Ihor Yemchuk
  Sovyetler Birliği
Miguel Seijas
& Juan Rodríguez
  Uruguay
1956 Melbourne
ayrıntılar
Aleksandr Berkutov
& Yuriy Tyukalov
  Sovyetler Birliği
Pat Costello
& James Gardiner
  Amerika Birleşik Devletleri
Murray Riley
& Mervyn Wood
  Avustralya
1960 Roma
ayrıntılar
Václav Kozák
& Pavel Schmidt
  Çekoslovakya
Aleksandr Berkutov
& Yuri Tyukalov
  Sovyetler Birliği
Ernst Hürlimann
& Rolf Larcher
  İsviçre
1964 Tokyo
ayrıntılar
Oleg Tyurin
& Boris Dubrovski
  Sovyetler Birliği
Seymour Cromwell
& Jim Storm
  Amerika Birleşik Devletleri
Vladimír Andrs
& Pavel Hofmann
  Çekoslovakya
1968 Meksiko
ayrıntılar
Aleksandr Timoşinin
& Anatoli Sass
  Sovyetler Birliği
Harry Droog
& Leendert van Dis
  Hollanda
John Nunn
& Bill Maher
  Amerika Birleşik Devletleri
1972 Münih
ayrıntılar
Aleksandr Timoşinin
& Gennadi Korşikov
  Sovyetler Birliği
Frank Hansen
& Svein Thøgersen
  Norveç
Joachim Böhmer
& Uli Schmied
  Doğu Almanya
1976 Montreal
ayrıntılar
Frank Hansen
& Alf Hansen
  Norveç
Chris Baillieu
& Michael Hart
  Büyük Britanya
Jürgen Bertow
& Uli Schmied
  Doğu Almanya
1980 Moskova
ayrıntılar
Joachim Dreifke
& Klaus Kröppelien
  Doğu Almanya
Zoran Pančić
& Milorad Stanulov
  Yugoslavya
Zdeněk Pecka
& Václav Vochoska
  Çekoslovakya
1984 Los Angeles
ayrıntılar
Brad Alan Lewis
& Paul Enquist
  Amerika Birleşik Devletleri
Pierre-Marie Deloof
& Dirk Crois
  Belçika
Zoran Pančić
& Milorad Stanulov
  Yugoslavya
1988 Seul
ayrıntılar
Nico Rienks
& Ronald Florijn
  Hollanda
Beat Schwerzmann
& Ueli Bodenmann
  İsviçre
Oleksandr Marçenko
& Vasili Yakuşa
  Sovyetler Birliği
1992 Barselona
ayrıntılar
Peter Antonie
& Stephen Hawkins
  Avustralya
Arnold Jonke
& Christoph Zerbst
  Avusturya
Nico Rienks
& Henk-Jan Zwolle
  Hollanda
1996 Atlanta
ayrıntılar
Agostino Abbagnale
& Davide Tizzano
  İtalya
Steffen Størseth
& Kjetil Undset
  Norveç
Frédéric Kowal
& Samuel Barathay
  Fransa
2000 Sidney
ayrıntılar
Luka Špik
& Iztok Čop
  Slovenya
Olaf Tufte
& Fredrik Bekken
  Norveç
Giovanni Calabrese
& Nicola Sartori
  İtalya
2004 Atina
ayrıntılar
Sébastien Vieilledent
& Adrien Hardy
  Fransa
Iztok Čop
& Luka Špik
  Slovenya
Rossano Galtarossa
& Alessio Sartori
  İtalya
2008 Pekin
ayrıntılar
David Crawshay
& Scott Brennan
  Avustralya
Tõnu Endrekson
& Jüri Jaanson
  Estonya
Matthew Wells
& Stephen Rowbotham
  Büyük Britanya
2012 Londra
ayrıntılar
Nathan Cohen
& Joseph Sullivan
  Yeni Zelanda
Alessio Sartori
& Romano Battisti
  İtalya
Luka Špik
& Iztok Čop
  Slovenya
2016 Rio
ayrıntılar
Martin Sinković
& Valent Sinković
  Hırvatistan
Mindaugas Griškonis
& Saulius Ritter
  Litvanya
Kjetil Borch
& Olaf Tufte
  Norveç
2020 Tokyo
ayrıntılar

Dört çifte değiştir

Branş Altın Gümüş Bronz
1976 Montreal
ayrıntılar
  Doğu Almanya (GDR)
Wolfgang Güldenpfennig
Rüdiger Reiche
Karl-Heinz Bußert
Michael Wolfgramm
  Sovyetler Birliği (URS)
Yevgeni Duleyev
Yuri Yakimov
Aivars Lazdenieks
Vytautas Butkus
  Çekoslovakya (TCH)
Jaroslav Hellebrand
Zdeněk Pecka
Václav Vochoska
Vladek Lacina
1980 Moskova
ayrıntılar
  Doğu Almanya (GDR)
Frank Dundr
Carsten Bunk
Uwe Heppner
Martin Winter
  Sovyetler Birliği (URS)
Yuri Şapoçka
Yevgeni Barbakov
Valeri Kleşnyov
Mikola Dovhan
  Bulgaristan (BUL)
Minço Nikolov
Lübomir Petrov
İvo Rusev
Bogdan Dobrev
1984 Los Angeles
ayrıntılar
  Batı Almanya (FRG)
Albert Hedderich
Raimund Hörmann
Dieter Wiedenmann
Michael Dürsch
  Avustralya (AUS)
Paul Reedy
Gary Gullock
Timothy McLaren
Anthony Lovrich
  Kanada (CAN)
Doug Hamilton
Mike Hughes
Phil Monckton
Bruce Ford
1988 Seul
ayrıntılar
  İtalya (ITA)
Agostino Abbagnale
Davide Tizzano
Gianluca Farina
Piero Poli
  Norveç (NOR)
Alf Hansen
Rolf Thorsen
Lars Bjønness
Vetle Vinje
  Doğu Almanya (GDR)
Jens Köppen
Steffen Zühlke
Steffen Bogs
Heiko Habermann
1992 Barselona
ayrıntılar
  Almanya (GER)
Andreas Hajek
Michael Steinbach
Stephan Volkert
André Willms
  Norveç (NOR)
Kjetil Undset
Per Sætersdal
Lars Bjønness
Rolf Thorsen
  İtalya (ITA)
Alessandro Corona
Gianluca Farina
Rossano Galtarossa
Filippo Soffici
1996 Atlanta
ayrıntılar
  Almanya (GER)
Andreas Hajek
Stephan Volkert
André Steiner
André Willms
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
Tim Young
Eric Mueller
Brian Jamieson
Jason Gailes
  Avustralya (AUS)
Janusz Hooker
Bo Hanson
Duncan Free
Ronald Snook
2000 Sidney
ayrıntılar
  İtalya (ITA)
Agostino Abbagnale
Alessio Sartori
Rossano Galtarossa
Simone Raineri
  Hollanda (NED)
Jochem Verberne
Dirk Lippits
Diederik Simon
Michiel Bartman
  Almanya (GER)
Marco Geisler
Andreas Hajek
Stephan Volkert
André Willms
2004 Atina
ayrıntılar
  Rusya (RUS)
Nikolay Spinyov
İgor Kravtsov
Aleksey Svirin
Sergey Fedorovtsev
  Çekya (CZE)
David Kopřiva
Tomáš Karas
Jakub Hanák
David Jirka
  Ukrayna (UKR)
Sergij Grin
Serhiy Biloushchenko
Oleh Lykov
Leonid Shaposhnykov
2008 Pekin
ayrıntılar
  Polonya (POL)
Konrad Wasielewski
Marek Kolbowicz
Michał Jeliński
Adam Korol
  İtalya (ITA)
Luca Agamennoni
Simone Venier
Rossano Galtarossa
Simone Raineri
  Fransa (FRA)
Jonathan Coeffic
Pierre-Jean Peltier
Julien Bahain
Cédric Berrest
2012 Londra
ayrıntılar
  Almanya (GER)
Karl Schulze
Philipp Wende
Lauritz Schoof
Tim Grohmann
  Hırvatistan (CRO)
David Šain
Martin Sinković
Damir Martin
Valent Sinković
  Avustralya (AUS)
Chris Morgan
Karsten Forsterling
James McRae
Daniel Noonan
2016 Rio
ayrıntılar
  Almanya (GER)
Philipp Wende
Lauritz Schoof
Karl Schulze
Hans Gruhne
  Avustralya (AUS)
Karsten Forsterling
Alexander Belonogoff
Cameron Girdlestone
James McRae
  Estonya (EST)
Andrei Jämsä
Allar Raja
Tõnu Endrekson
Kaspar Taimsoo
2020 Tokyo
ayrıntılar

İki tek değiştir

Branş Altın Gümüş Bronz
1904 St. Louis
ayrıntılar
Robert Farnan
& Joseph Ryan
  Amerika Birleşik Devletleri
John Mulcahy
& William Varley
  Amerika Birleşik Devletleri
John Joachim
& Joseph Buerger
  Amerika Birleşik Devletleri
1908 Londra
ayrıntılar
John Fenning
& Gordon Thomson
  Büyük Britanya
George Fairbairn
& Philip Verdon
  Büyük Britanya
Frederick Toms
& Norway Jackes
  Kanada
Martin Stahnke
& Willy Düskow
  Almanya
1912-1920 Takvimde yer almadı
1924 Paris
ayrıntılar
Teun Beijnen
& Willy Rösingh
  Hollanda
Maurice Monney-Bouton
& Georges Piot
  Fransa
verilmedi[1]
1928 Amsterdam
ayrıntılar
Kurt Moeschter
& Bruno Müller
  Almanya
Terence O'Brien
& Robert Nisbet
  Büyük Britanya
Paul McDowell
& John Schmitt
  Amerika Birleşik Devletleri
1932 Los Angeles
ayrıntılar
Lewis Clive
& Hugh Edwards
  Büyük Britanya
Cyril Stiles
& Rangi Thompson
  Yeni Zelanda
Henryk Budziński
& Jan Mikołajczak
  Polonya
1936 Berlin
ayrıntılar
Willi Eichhorn
& Hugo Strauß
  Almanya
Harry Larsen
& Richard Olsen
  Danimarka
Horacio Podestá
& Julio Curatella
  Arjantin
1948 Londra
ayrıntılar
John Wilson
& Ran Laurie
  Büyük Britanya
Hans Kalt
& Josef Kalt
  İsviçre
Felice Fanetti
& Bruno Boni
  İtalya
1952 Helsinki
ayrıntılar
Charlie Logg
& Thomas Price
  Amerika Birleşik Devletleri
Michel Knuysen
& Bob Baetens
  Belçika
Kurt Schmid
& Hans Kalt
  İsviçre
1956 Melbourne
ayrıntılar
James Fifer
& Duvall Hecht
  Amerika Birleşik Devletleri
İgor Buldakov
& Viktor İvanov
  Sovyetler Birliği
Josef Kloimstein
& Alfred Sageder
  Avusturya
1960 Roma
ayrıntılar
Valentin Boreyko
& Oleg Golovanov
  Sovyetler Birliği
Josef Kloimstein
& Alfred Sageder
  Avusturya
Veli Lehtelä
& Toimi Pitkänen
  Finlandiya
1964 Tokyo
ayrıntılar
George Hungerford
& Roger Jackson
  Kanada
Steven Blaisse
& Ernst Veenemans
  Hollanda
Michael Schwan
& Wolfgang Hottenrott
  Birleşik Almanya Takımı
1968 Meksiko
ayrıntılar
Jörg Lucke
& Heinz-Jürgen Bothe
  Doğu Almanya
Larry Hough
& Philip Johnson
  Amerika Birleşik Devletleri
Peter Christiansen
& Ib Larsen
  Danimarka
1972 Münih
ayrıntılar
Siegfried Brietzke
& Wolfgang Mager
  Doğu Almanya
Heinrich Fischer
& Alfred Bachmann
  İsviçre
Roel Luynenburg
& Ruud Stokvis
  Hollanda
1976 Montreal
ayrıntılar
Bernd Landvoigt
& Jörg Landvoigt
  Doğu Almanya
Calvin Coffey
& Michael Staines
  Amerika Birleşik Devletleri
Peter van Roye
& Thomas Strauß
  Batı Almanya
1980 Moskova
ayrıntılar
Bernd Landvoigt
& Jörg Landvoigt
  Doğu Almanya
Yuri Pimenov
& Nikolay Pimenov
  Sovyetler Birliği
Charles Wiggin
& Malcolm Carmichael
  Büyük Britanya
1984 Los Angeles
ayrıntılar
Petru Iosub
& Valer Toma
  Romanya
Fernando Climent
& Luis María Lasúrtegui
  İspanya
Hans Magnus Grepperud
& Sverre Løken
  Norveç
1988 Seul
ayrıntılar
Andy Holmes
& Steve Redgrave
  Büyük Britanya
Dănuț Dobre
& Dragoș Neagu
  Romanya
Sadik Mujkič
& Bojan Prešern
  Yugoslavya
1992 Barselona
ayrıntılar
Matthew Pinsent
& Steve Redgrave
  Büyük Britanya
Colin von Ettingshausen
& Peter Hoeltzenbein
  Almanya
Iztok Čop
& Denis Žvegelj
  Slovenya
1996 Atlanta
ayrıntılar
Matthew Pinsent
& Steve Redgrave
  Büyük Britanya
David Wsekiz tekman
& Robert Scott
  Avustralya
Michel Andrieux
& J. C. Rolland
  Fransa
2000 Sidney
ayrıntılar
Michel Andrieux
& J. C. Rolland
  Fransa
Ted Murphy
& Sebastian Bea
  Amerika Birleşik Devletleri
Matthew Long
& James Tomkins
  Avustralya
2004 Atina
ayrıntılar
Drew Ginn
& James Tomkins
  Avustralya
Siniša Skelin
& Nikša Skelin
  Hırvatistan
Donovan Cech
& Ramon di Clemente
  Güney Afrika
2008 Pekin
ayrıntılar
Drew Ginn
& Duncan Free
  Avustralya
David Calder
& Scott Frandsen
  Kanada
Nathan Twaddle
& George Bridgewater
  Yeni Zelanda
2012 Londra
ayrıntılar
Eric Murray
& Hamish Bond
  Yeni Zelanda
Germain Chardin
& Dorian Mortelette
  Fransa
George Nash
& Will Satch
  Büyük Britanya
2016 Rio
ayrıntılar
Eric Murray
& Hamish Bond
  Yeni Zelanda
Lawrence Brittain
& Shaun Keeling
  Güney Afrika
Marco Di Costanzo
& Giovanni Abagnale
  İtalya
2020 Tokyo
ayrıntılar

Dört tek değiştir

Branş Altın Gümüş Bronz
1904 St. Louis
ayrıntılar
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
Arthur Stockhoff
August Erker
George Dietz
Albert Nasse
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
Frederick Suerig
Martin Formanack
Charles Aman
Michael Begley
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
Gus Voerg
John Freitag
Lou Heim
Frank Dummerth
1908 Londra
ayrıntılar
  Büyük Britanya (GBR)
Collier Cudmore
James Angus Gillan
Duncan Mackinnon
John Somers-Smith
  Büyük Britanya (GBR)
Philip Filleul
Harold Barker
John Fenning
Gordon Thomson
  Kanada (CAN)
Gordon Balfour
Becher Gale
Charles Riddy
Geoffrey Taylor

  Hollanda (NED)
Hermannus Höfte
Albertus Wielsma
Johan Burk
Bernardus Croon

1912-1920 Takvimde yer almadı
1924 Paris
ayrıntılar
  Büyük Britanya (GBR)
Maxwell Eley
James MacNabb
Robert Morrison
Terence Sanders
  Kanada (CAN)
Archibald Black
George MacKay
Colin Finlayson[2]
William Wood
  İsviçre (SUI)
Émile Albrecht
Alfred Probst
Eugen Sigg
Hans Walter
1928 Amsterdam
ayrıntılar
  Büyük Britanya (GBR)
John Lander
Michael Warriner
Richard Beesly
Edward Vaughan Bevan
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
Charles Karle
William Miller
George Healis
Ernest Bayer
  İtalya (ITA)
Cesare Rossi
Pietro Freschi
Umberto Bonadè
Paolo Gennari
1932 Los Angeles
ayrıntılar
  Büyük Britanya (GBR)
John Badcock
Hugh Edwards
Jack Beresford
Rowland George
  Almanya (GER)
Karl Aletter
Ernst Gaber
Walter Flinsch
Hans Maier
  İtalya (ITA)
Antonio Ghiardello
Francesco Cossu
Giliante D'Este
Antonio Garzoni Provenzani
1936 Berlin
ayrıntılar
  Almanya (GER)
Rudolf Eckstein
Anton Rom
Martin Karl
Wilhelm Menne
  Büyük Britanya (GBR)
Martin Bristow
Alan Barrett
Peter Jackson
John Sturrock
  İsviçre (SUI)
Hermann Betschart
Hans Homberger
Alex Homberger
Karl Schmid
1948 Londra
ayrıntılar
  İtalya (ITA)
Giuseppe Moioli
Elio Morille
Giovanni Invernizzi
Franco Faggi
  Danimarka (DEN)
Helge Halkjær
Aksel Bonde
Helge Muxoll Schrøder
Ib Larsen
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
Fred Kingsbury
Stu Griffing
Greg Gates
Robert Perew
1952 Helsinki
ayrıntılar
  Yugoslavya (YUG)
Duje Bonačić
Velimir Valenta
Mate Trojanović
Petar Šegvić
  Fransa (FRA)
Pierre Blondiaux
Jean-Jacques Guissart
Marc Bouissou
Roger Gautier
  Finlandiya (FIN)
Veikko Lommi
Kauko Wahlsten
Oiva Lommi
Lauri Nevalainen
1956 Melbourne
ayrıntılar
  Kanada (CAN)
Archibald MacKinnon
Lorne Loomer
Walter D'Hondt
Donald Arnold
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
John Welchli
John McKinlay
Art McKinlay
James McIntosh
  Fransa (FRA)
René Guissart
Yves Delacour
Gaston Mercier
Guy Guillabert
1960 Roma
ayrıntılar
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
Arthur Ayrault
Ted Nash
John Sayre
Rusty Wailes
  İtalya (ITA)
Tullio Baraglia
Renato Bosatta
Giancarlo Crosta
Giuseppe Galante
  Sovyetler Birliği (URS)
İgor Ahremçik
Yuri Baçurov
Valentin Morkovkin
Anatoli Tarabrin
1964 Tokyo
ayrıntılar
  Danimarka (DEN)
John Hansen
Bjørn Hasløv
Erik Petersen
Kurt Helmudt
  Büyük Britanya (GBR)
John Russell
Hugh Wardell-Yerburgh
William Barry
John James
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
Geoffrey Picard
Dick Lyon
Ted Mittet
Ted Nash
1968 Meksiko
ayrıntılar
  Doğu Almanya (GDR)
Frank Forberger
Frank Rühle
Dieter Grahn
Dieter Schubert
  Macaristan (HUN)
Zoltán Melis
József Csermely
György Sarlós
Antal Melis
  İtalya (ITA)
Renato Bosatta
Pier Conti-Manzini
Tullio Baraglia
Abramo Albini
1972 Münih
ayrıntılar
  Doğu Almanya (GDR)
Frank Forberger
Frank Rühle
Dieter Grahn
Dieter Schubert
  Yeni Zelanda (NZL)
Dick Tonks
Dudley Storey
Ross Collinge
Noel Mills
  Batı Almanya (FRG)
Joachim Ehrig
Peter Funnekötter
Franz Held
Wolfgang Plottke
1976 Montreal
ayrıntılar
  Doğu Almanya (GDR)
Siegfried Brietzke
Andreas Decker
Stefan Semmler
Wolfgang Mager
  Norveç (NOR)
Ole Nafstad
Arne Bergodd
Finn Tveter
Rolf Andreassen
  Sovyetler Birliği (URS)
Raul Arnemann
Nikolay Kuznetsov
Valeri Dolinin
Anuşavan Gassan-Calalov
1980 Moskova
ayrıntılar
  Doğu Almanya (GDR)
Jürgen Thiele
Andreas Decker
Stefan Semmler
Siegfried Brietzke
  Sovyetler Birliği (URS)
Aleksey Kamkin
Valeri Dolinin
Aleksandr Kulagin
Vitali Eliseev
  Büyük Britanya (GBR)
John Beattie
Ian McNuff
David Townsend
Martin Cross
1984 Los Angeles
ayrıntılar
  Yeni Zelanda (NZL)
Les O'Connell
Shane O'Brien
Conrad Robertson
Keith Trask
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
David Clark
Jonathan Smith
Phillip Stekl
Alan Forney
  Danimarka (DEN)
Michael Jessen
Lars Nielsen
Per Rasmussen
Erik Christiansen
1988 Seul
ayrıntılar
  Doğu Almanya (GDR)
Roland Schröder
Ralf Brudel
Olaf Förster
Thomas Greiner
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
Raoul Rodriguez
Thomas Bohrer
Richard Kennelly
David Krmpotich
  Batı Almanya (FRG)
Guido Grabow
Volker Grabow
Norbert Keßlau
Jörg Puttlitz
1992 Barselona
ayrıntılar
  Avustralya (AUS)
Andrew Cooper
Nicholas Green
Mike McKay
James Tomkins
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
Jeffrey McLaughlin
William Burden
Thomas Bohrer
Patrick Manning
  Slovenya (SLO)
Milan Janša
Sadik Mujkič
Sašo Mirjanič
Janez Klemenčič
1996 Atlanta
ayrıntılar
  Avustralya (AUS)
Nicholas Green
Drew Ginn
James Tomkins
Mike McKay
  Fransa (FRA)
Bertrand Vecten
Olivier Moncelet
Daniel Fauché
Gilles Bosquet
  Büyük Britanya (GBR)
Greg Searle
Jonny Searle
Rupert Obholzer
Tim Foster
2000 Sidney
ayrıntılar
  Büyük Britanya (GBR)
James Cracknell
Steve Redgrave
Tim Foster
Matthew Pinsent
  İtalya (ITA)
Valter Molea
Riccardo Dei Rossi
Lorenzo Carboncini
Carlo Mornati
  Avustralya (AUS)
James Stewart
Ben Dodwell
Geoff Stewart
Bo Hanson
2004 Atina
ayrıntılar
  Büyük Britanya (GBR)
Steve Williams
James Cracknell
Ed Coode
Matthew Pinsent
  Kanada (CAN)
Cameron Baerg
Thomas Herschmiller
Jake Wetzel
Barney Williams
  İtalya (ITA)
Lorenzo Porzio
Dario Dentale
Luca Agamennoni
Raffaello Leonardo
2008 Pekin
ayrıntılar
  Büyük Britanya (GBR)
Tom James
Steve Williams
Pete Reed
Andrew Triggs Hodge
  Avustralya (AUS)
Matt Ryan
James Marburg
Cameron McKenzie-McHarg
Francis Hegerty
  Fransa (FRA)
Julien Desprès
Benjamin Rondeau
Germain Chardin
Dorian Mortelette
2012 Londra
ayrıntılar
  Büyük Britanya (GBR)
Alex Gregory
Tom James
Pete Reed
Andrew Triggs Hodge
  Avustralya (AUS)
James Chapman
Josh Dunkley-Smith
Drew Ginn
Will Lockwood
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
Charlie Cole
Scott Gault
Glenn Ochal
Henrik Rummel
2016 Rio
ayrıntılar
  Büyük Britanya (GBR)
Alex Gregory
Moe Sbihi
George Nash
Constantine Louloudis
  Avustralya (AUS)
Will Lockwood
Josh Dunkley-Smith
Josh Booth
Alexander Hill
  İtalya (ITA)
Domenico Montrone
Matteo Castaldo
Matteo Lodo
Giuseppe Vicino
2020 Tokyo
ayrıntılar

Sekiz tek değiştir

Branş Altın Gümüş Bronz
1900 Paris
ayrıntılar
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
William Carr
Harry DeBaecke
John Exley
John Geiger
Edwin Hedley
James Juvenal
Roscoe Lockwood
Edward Marsh
Louis Abell
  Belçika (BEL)
Jules De Bisschop
Prospère Bruggeman
Oscar de Somville
Oscar De Cock
Maurice Hemelsoet
Marcel Van Crombrugge
Frank Odberg
Maurice Verdonck
Alfred Van Landeghem
  Hollanda (NED)
François Brandt
Johannes van Dijk
Roelof Klein
Ruurd Leegstra
Walter Middelberg
Hendrik Offerhaus
Walter Thijssen
Henricus Tromp
Hermanus Brockmann
1904 St. Louis
ayrıntılar
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
Frederick Cresser
Michael Gleason
Frank Schell
James Flanagan
Charles Armstrong
Harry Lott
Joseph Dempsey
John Exley
Louis Abell
  Kanada (CAN)
Arthur Bailey
William Rice
George Reiffenstein
Phil Boyd
George Strange
William Wadsworth
Don MacKenzie
Joseph Wright
Thomas Loudon
verilmedi
1908 Londra
ayrıntılar
  Büyük Britanya (GBR)
Albert Gladstone
Frederick Kelly
Banner Johnstone
Guy Nickalls
Charles Burnell
Ronald Sanderson
Raymond Etherington-Smith
Henry Bucknall
Gilchrist Maclagan
  Belçika (BEL)
Oscar Taelman
Marcel Morimont
Rémy Orban
Georges Mys
François Vergucht
Polydore Veirman
Oscar de Somville
Rodolphe Poma
Alfred Van Landeghem
  Kanada (CAN)
Irvine Robertson
Joseph Wright
Julius Thomson
Walter Lewis
Gordon Balfour
Becher Gale
Charles Riddy
Geoffrey Taylor
Douglas Kertland
  Büyük Britanya (GBR)
Frank Jerwood
Eric Powell
Oswald Carver
Edward Williams
Henry Goldsmith
Harold Kitching
John Burn
Douglas Stuart
Richard Boyle
1912 Stockholm
ayrıntılar
  Büyük Britanya (GBR)
Edgar Burgess
Sidney Swann
Leslie Wormald
Ewart Horsfall
James Angus Gillan
Stanley Garton
Alister Kirby
Philip Fleming
Henry Wells
  Büyük Britanya (GBR)
William Fison
William Parker
Thomas Gillespie
Beaufort Burdekin
Frederick Pitman
Arthur Wiggins
Charles Littlejohn
Robert Bourne
John Walker
  Almanya (GER)
Otto Liebing
Max Bröske
Max Vetter
Willi Bartholomae
Fritz Bartholomae
Werner Dehn
Rudolf Reichelt
Hans Matthiae
Kurt Runge
1920 Antwerp
ayrıntılar
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
Virgil Jacomini
Edwin Graves
William Jordan
Edward Moore
Alden Sanborn
Donald Johnston
Vince Gallagher
Clyde King
Sherm Clark
  Büyük Britanya (GBR)
Ewart Horsfall
Guy Oliver Nickalls
Richard Lucas
Walter James
John Campbell
Sebastian Earl
Ralph Shove
Sidney Swann
Robin Johnstone
  Norveç (NOR)
Theodor Nag
Conrad Olsen
Adolf Nilsen
Håkon Ellingsen
Thore Michelsen
Arne Mortensen
Karl Nag
Tollef Tollefsen
Thoralf Hagen
1924 Paris
ayrıntılar
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
Leonard Carpenter
Howard Kingsbury
Alfred Lindley
John Miller
James Rockefeller
Frederick Sheffield
Benjamin Spock
Alfred Wilson
Laurence Stoddard
  Kanada (CAN)
Arthur Bell
Robert Hunter
William Langford
Harold Little
John Smith
Warren Snyder
Norman Taylor
William Wallace
Ivor Campbell
  İtalya (ITA)
Ante Katalinić
Frane Katalinić
Šimun Katalinić
Giuseppe Crivelli
Latino Galasso
Petar Ivanov
Bruno Sorić
Carlo Toniatti
Vittorio Gliubich
1928 Amsterdam
ayrıntılar
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
Marvin Stalder
John Brinck
Francis Frederick
William Thompson
William Dally
James Workman
Hubert A. Caldwell
Peter Donlon
Donald Blessing
  Büyük Britanya (GBR)
Jamie Hamilton
Guy Oliver Nickalls
John Badcock
Donald Gollan
Harold Lane
Gordon Killick
Jack Beresford
Harold West
Arthur Sulley
  Kanada (CAN)
Frederick Hedges
Frank Fiddes
John Hand
Herbert Richardson
Jack Murdoch
Athol Meech
Edgar Norris
William Ross
John Donnelly
1932 Los Angeles
ayrıntılar
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
Edwin Salisbury
James Blair
Duncan Gregg
David Dunlap
Burton Jastram
Charles Chandler
Harold Tower
Winslow Hall
Norris Graham
  İtalya (ITA)
Vittorio Cioni
Mario Balleri
Renato Bracci
Dino Barsotti
Roberto Vestrini
Guglielmo Del Bimbo
Enrico Garzelli
Renato Barbieri
Cesare Milani
  Kanada (CAN)
Earl Eastwood
Joseph Harris
Stanley Stanyar
Harry Fry
Cedric Liddell
William Thoburn
Don Boal
Albert Taylor
Les MacDonald
1936 Berlin
ayrıntılar
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
Herbert Morris
Charles Day
Gordon Adam
John White
James McMillin
George Hunt
Joe Rantz
Donald Hume
Robert Moch
  İtalya (ITA)
Guglielmo Del Bimbo
Dino Barsotti
Oreste Grossi
Enzo Bartolini
Mario Checcacci
Dante Secchi
Ottorino Quaglierini
Enrico Garzelli
Cesare Milani
  Almanya (GER)
Alfred Rieck
Helmut Radach
Hans Kuschke
Heinz Kaufmann
Gerd Völs
Werner Loeckle
Hans-Joachim Hannemann
Herbert Schmidt
Wilhelm Mahlow
1948 Londra
ayrıntılar
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
Ian Turner
David Turner
James Hardy
George Ahlgren
Lloyd Butler
David Brown
Justus Smith
John Stack
Ralph Purchase
  Büyük Britanya (GBR)
Christopher Barton
Michael Lapage
Guy Richardson
Paul Bircher
Paul Massey
Brian Lloyd
David Meyrick
Alfred Mellows
Jack Dearlove
  Norveç (NOR)
Kristoffer Lepsøe
Thorstein Kråkenes
Hans Hansen
Halfdan Gran Olsen
Harald Kråkenes
Leif Næss
Thor Pedersen
Carl Monssen
Sigurd Monssen
1952 Helsinki
ayrıntılar
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
Frank Shakespeare
William Fields
James Dunbar
Richard Murphy
Robert Detweiler
Henry Procter
Wayne Frye
Edward Stevens
Charles Manring
  Sovyetler Birliği (URS)
Yevgeni Brago
Vladimir Rodimuşkin
Aleksey Komarov
İgor Borisov
Slava Amiragov
Leonid Gissen
Yevgeni Samsonov
Vladimir Kryukov
İgor Polyakov
  Avustralya (AUS)
Bob Tinning
Ernest Chapman
Nimrod Greenwood
David Anderson
Geoff Williamson
Mervyn Finlay
Edward Pain
Phil Cayzer
Tom Chessell
1956 Melbourne
ayrıntılar
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
Thomas Charlton
David Wight
John Cooke
Donald Beer
Caldwell Esselstyn
Charles Grimes
Rusty Wailes
Robert Morey
William Becklean
  Kanada (CAN)
Philip Kueber
Richard McClure
Robert Wilson
David Helliwell
Wayne Pretty
Bill McKerlich
Douglas McDonald
Lawrence West
Carlton Ogawa
  Avustralya (AUS)
Michael Aikman
David Boykett
Angus Benfield
Jim Howden
Garth Manton
Walter Howell
Adrian Monger
Bryan Doyle
Harold Hewitt
1960 Roma
ayrıntılar
  Birleşik Almanya Takımı (EUA)
Manfred Rulffs
Walter Schröder
Frank Schepke
Kraft Schepke
Karl-Heinrich von Groddeck
Karl-Heinz Hopp
Klaus Bittner
Hans Lenk
Willi Padge
  Kanada (CAN)
Donald Arnold
Walter D'Hondt
Nelson Kuhn
John Lecky
Lorne Loomer
Archibald MacKinnon
Bill McKerlich
Glen Mervyn
Sohen Biln
  Çekoslovakya (TCH)
Bohumil Janoušek
Jan Jindra
Jiří Lundák
Stanislav Lusk
Václav Pavkovič
Luděk Pojezný
Jan Švéda
Josef Věntus
Miroslav Koníček
1964 Tokyo
ayrıntılar
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
Joseph Amlong
Thomas Amlong
Boyce Budd
Emory Clark
Stanley Cwiklinski
Hugh Foley
Bill Knecht
William Stowe
Róbert Zimonyi
  Birleşik Almanya Takımı (EUA)
Klaus Aeffke
Klaus Bittner
Karl-Heinrich von Groddeck
Hans-Jürgen Wallbrecht
Klaus Behrens
Jurgen Schroeder
Jürgen Plagemann
Horst Meyer
Thomas Ahrens
  Çekoslovakya (TCH)
Petr Čermák
Jiří Lundák
Jan Mrvík
Július Toček
Josef Věntus
Luděk Pojezný
Bohumil Janoušek
Richard Nový
Miroslav Koníček
1968 Meksiko
ayrıntılar
  Batı Almanya (FRG)
Horst Meyer
Wolfgang Hottenrott
Dirk Schreyer
Egbert Hirschfelder
Rüdiger Henning
Jörg Siebert
Lutz Ulbricht
Niko Ott
Gunther Tiersch
  Avustralya (AUS)
Alf Duval
David Douglas
Michael Morgan
John Ranch
Joe Fazio
Gary Pearce
Peter Dickson
Bob Shirlaw
Alan Grover
  Sovyetler Birliği (URS)
Zigmas Jukna
Aleksandr Martyshkin
Antanas Bagdonavičius
Vytautas Briedis
Volodimir Sterlik
Valentin Kravçuk
Juozas Jagelavičius
Viktor Suslin
Yuri Lorentsson
1972 Münih
ayrıntılar
  Yeni Zelanda (NZL)
Tony Hurt
Wybo Veldman
Dick Joyce
John Hunter
Lindsay Wilson
Joe Earl
Trevor Coker
Gary Robertson
Simon Dickie
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
Lawrence Terry
Franklin Hobbs
Pete Raymond
Tim Mickelson
Gene Clapp
Bill Hobbs
Cleve Livingston
Michael Livingston
Paul Hoffman
  Doğu Almanya (GDR)
Hans-Joachim Borzym
Jörg Landvoigt
Harold Dimke
Manfred Schneider
Hartmut Schreiber
Manfred Schmorde
Bernd Landvoigt
Heinrich Mederow
Dietmar Schwarz
1976 Montreal
ayrıntılar
  Doğu Almanya (GDR)
Bernd Baumgart
Gottfried Döhn
Werner Klatt
Hans-Joachim Lück
Dieter Wendisch
Roland Kostulski
Ulrich Karnatz
Karl-Heinz Prudöhl
Karl-Heinz Danielowski
  Büyük Britanya (GBR)
Richard Lester
John Yallop
Timothy Crooks
Hugh Matheson
David Maxwell
Jim Clark
Fred Smallbone
Lenny Robertson
Patrick Sweeney
  Yeni Zelanda (NZL)
Ivan Sutherland
Trevor Coker
Peter Dignan
Lindsay Wilson
Joe Earl
Dave Rodger
Alec McLean
Tony Hurt
Simon Dickie
1980 Moskova
ayrıntılar
  Doğu Almanya (GDR)
Bernd Krauß
Hans-Peter Koppe
Ulrich Kons
Jörg Friedrich
Jens Doberschütz
Ulrich Karnatz
Uwe Dühring
Bernd Höing
Klaus-Dieter Ludwig
  Büyük Britanya (GBR)
Duncan McDougall
Allan Whitwell
Henry Clay
Chris Mahoney
Andrew Justice
John Pritchard
Malcolm McGowan
Richard Stanhope
Colin Moynihan
  Sovyetler Birliği (URS)
Viktor Kokoşın
Andri Tişçenko
Aleksandr Tkaçenko
Jonas Pinskus
Jonas Narmontas
Andrey Luhin
Oleksandr Mantsevych
İhar Maystrenka
Hryhoriy Dmytrenko
1984 Los Angeles
ayrıntılar
  Kanada (CAN)
Blair Horn
Dean Crawford
J. Michael Evans
Paul Steele
Grant Main
Mark Evans
Kevin Neufeld
Pat Turner
Brian McMahon
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
Chip Lubsen
Andrew Sudduth
John Terwilliger
Chris Penny
Tom Darling
Fred Borchelt
Charles Clapp
Bruce Ibbetson
Bob Jaugstetter
  Avustralya (AUS)
Craig Muller
Clyde Hefer
Samuel Patten
Tim Willoughby
Ian Edmunds
James Battersby
Ion Popa
Stephen Evans
Gavin Thredgold
1988 Seul
ayrıntılar
  Batı Almanya (FRG)
Bahne Rabe
Eckhardt Schultz
Ansgar Wessling
Wolfgang Maennig
Matthias Mellinghaus
Thomas Möllenkamp
Thomas Domian
Armin Eichholz
Manfred Klein
  Sovyetler Birliği (URS)
Viktor Omelyanoviç
Vasili Tihonov
Andrey Vasilyev
Pavlo Hurkovskiy
Nikolay Kumarov
Aleksandr Lukvanov
Veniamin But
Viktor Diduk
Aleksandr Dumçev
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
Mike Teti
Jonathan Smith
Ted Patton
Jack Rusher
Peter Nordell
Jeffrey McLaughlin
Doug Burden
John Pescatore
Seth Bauer
1992 Barselona
ayrıntılar
  Kanada (CAN)
Darren Barber
Andrew Crosby
Michael Forgeron
Robert Marland
Terrence Paul
Derek Porter
Michael Rascher
Bruce Robertson
John Wallace
  Romanya (ROU)
Iulică Ruican
Viorel Talapan
Vasile Năstase
Gabriel Marin
Dănuț Dobre
Valentin Robu
Vasile Măstăcan
Ioan Vizitiu
Marin Gheorghe
  Almanya (GER)
Roland Baar
Armin Eichholz
Detlef Kirchhoff
Manfred Klein
Bahne Rabe
Frank Richter
Hans Sennewald
Thorsten Streppelhoff
Ansgar Wessling
1996 Atlanta
ayrıntılar
  Hollanda (NED)
Koos Maasdijk
Ronald Florijn
Jeroen Duyster
Michiel Bartman
Henk-Jan Zwolle
Niels van der Zwan
Niels van Steenis
Diederik Simon
Nico Rienks
  Almanya (GER)
Mark Kleinschmidt
Detlef Kirchhoff
Wolfram Huhn
Roland Baar
Marc Weber
Ulrich Viefers
Peter Thiede
Thorsten Streppelhoff
Frank Richter
  Rusya (RUS)
Pavel Melnikov
Andrey Gluhov
Anton Çermaşentsev
Aleksandr Lukyanov
Nikolay Aksyonov
Dmitry Rozinkevich
Sergey Matveyev
Roman Monchenko
Vladimir Volodenkov
Vladimir Sokolov
2000 Sidney
ayrıntılar
  Büyük Britanya (GBR)
Andrew Lindsay
Ben Hunt-Davis
Simon Dennis
Louis Attrill
Luka Grubor
Kieran West
Fred Scarlett
Steve Trapmore
Rowley Douglas
  Avustralya (AUS)
Christian Ryan
Alastair Gordon
Nick Porzig
Rob Jahrling
Mike McKay
Stuart Welch
Daniel Burke
Jaime Fernandez
Brett Hayman
  Hırvatistan (CRO)
Igor Francetić
Tihomir Franković
Tomislav Smoljanović
Nikša Skelin
Siniša Skelin
Krešimir Čuljak
Igor Boraska
Branimir Vujević
Silvijo Petriško
2004 Atina
ayrıntılar
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
Jason Read
Wyatt Allen
Chris Ahrens
Joseph Hansen
Matt Deakin
Dan Beery
Beau Hoopman
Bryan Volpenhein
Peter Cipollone
  Hollanda (NED)
Matthijs Vellenga
Gijs Vermeulen
Jan-Willem Gabriëls
Daniël Mensch
Geert-Jan Derksen
Gerritjan Eggenkamp
Diederik Simon
Michiel Bartman
Chun Wei Cheung
  Avustralya (AUS)
Stefan Szczurowski
Stuart Reside
Stuart Welch
James Stewart
Geoff Stewart
Bo Hanson
Mike McKay
Stephen Stewart
Michael Toon
2008 Pekin
ayrıntılar
  Kanada (CAN)
Kevin Light
Ben Rutledge
Andrew Byrnes
Jake Wetzel
Malcolm Howard
Dominic Seiterle
Adam Kreek
Kyle Hamilton
Brian Price
  Büyük Britanya (GBR)
Alex Partridge
Tom Stallard
Tom Lucy
Richard Egington
Josh West
Alastair Heathcote
Matt Langridge
Colin Smith
Acer Nethercott
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
Beau Hoopman
Matt Schnobrich
Micah Boyd
Wyatt Allen
Daniel Walsh
Steven Coppola
Josh Inman
Bryan Volpenhein
Marcus McElhenney
2012 Londra
ayrıntılar
  Almanya (GER)
Filip Adamski
Andreas Kuffner
Eric Johannesen
Maximilian Reinelt
Richard Schmidt
Lukas Müller
Florian Mennigen
Kristof Wilke
Martin Sauer
  Kanada (CAN)
Gabriel Bergen
Douglas Csima
Robert Gibson
Conlin McCabe
Malcolm Howard
Andrew Byrnes
Jeremiah Brown
Will Crothers
Brian Price
  Büyük Britanya (GBR)
Alex Partridge
James Foad
Tom Ransley
Richard Egington
Moe Sbihi
Greg Searle
Matt Langridge
Constantine Louloudis
Phelan Hill
2016 Rio
ayrıntılar
  Büyük Britanya (GBR)
Paul Bennett
Scott Durant
Matt Gotrel
Matt Langridge
Tom Ransley
Pete Reed
Will Satch
Andrew Triggs Hodge
Phelan Hill
  Almanya (GER)
Maximilian Munski
Malte Jakschik
Andreas Kuffner
Eric Johannesen
Maximilian Reinelt
Felix Drahotta
Richard Schmidt
Hannes Ocik
Martin Sauer
  Hollanda (NED)
Kaj Hendriks
Robert Lücken
Boaz Meylink
Boudewijn Röell
Olivier Siegelaar
Dirk Uittenbogaard
Mechiel Versluis
Tone Wieten
Peter Wiersum
2020 Tokyo
ayrıntılar

Hafif kilo iki çifte değiştir

Branş Altın Gümüş Bronz
1996 Atlanta
ayrıntılar
Michael Gier
& Markus Gier
  İsviçre
Maarten van der Linden
& Pepijn Aardewijn
  Hollanda
Bruce Hick
& Anthony Edwards
  Avustralya
2000 Sidney
ayrıntılar
Tomasz Kucharski
& Robert Sycz
  Polonya
Elia Luini
& Leonardo Pettinari
  İtalya
Pascal Touron
& Thibaud Chapelle
  Fransa
2004 Atina
ayrıntılar
Tomasz Kucharski
& Robert Sycz
  Polonya
Frédéric Dufour
& Pascal Touron
  Fransa
Vasileios Polymeros
& Nikolaos Skiathitis
  Yunanistan
2008 Pekin
ayrıntılar
Zac Purchase
& Mark Hunter
  Büyük Britanya
Dimitrios Mougios
& Vasileios Polymeros
  Yunanistan
Mads Rasmussen
& Rasmus Quist Hansen
  Danimarka
2012 Londra
ayrıntılar
Mads Rasmussen
& Rasmus Quist Hansen
  Danimarka
Zac Purchase
& Mark Hunter
  Büyük Britanya
Storm Uru
& Peter Taylor
  Yeni Zelanda
2016 Rio
ayrıntılar
Pierre Houin
& Jérémie Azou
  Fransa
Gary O'Donovan
& Paul O'Donovan
  İrlanda
Kristoffer Brun
& Are Strandli
  Norveç
2020 Tokyo
ayrıntılar

Eski kategoriler değiştir

Dümencili iki tek değiştir

Branş Altın Gümüş Bronz
1900 Paris
ayrıntılar
  Karma takımlar (ZZX)
François Brandt
Roelof Klein
Hermanus Brockmann[3]
  Fransa (FRA)
Lucien Martinet
René Waleff
unknown cox
  Fransa (FRA)
Carlos Deltour
Antoine Védrenne
Raoul Paoli
1904-1912 Takvimde yer almadı
1920 Antwerp
ayrıntılar
  İtalya (ITA)
Ercole Olgeni
Giovanni Scatturin
Guido De Felip
  Fransa (FRA)
Gabriel Poix
Maurice Monney-Bouton
Ernest Barberolle
  İsviçre (SUI)
Édouard Candeveau
Alfred Felber
Paul Piaget
1924 Paris
ayrıntılar
  İsviçre (SUI)
Édouard Candeveau
Alfred Felber
Émile Lachapelle
  İtalya (ITA)
Ercole Olgeni
Giovanni Scatturin
Gino Sopracordevole
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
Leon Butler
Harold Wilson
Edward Jennings
1928 Amsterdam
ayrıntılar
  İsviçre (SUI)
Hans Schöchlin
Karl Schöchlin
Hans Bourquin
  Fransa (FRA)
Armand Marcelle
Edouard Marcelle
Henri Préaux
  Belçika (BEL)
Léon Flament
François de Coninck
Georges Anthony
1932 Los Angeles
ayrıntılar
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
Joseph Schauers
Charles Kieffer
Edward Jennings
  Polonya (POL)
Jerzy Braun
Janusz Ślązak
Jerzy Skolimowski
  Fransa (FRA)
Anselme Brusa
André Giriat
Pierre Brunet
1936 Berlin
ayrıntılar
  Almanya (GER)
Gerhard Gustmann
Herbert Adamski
Dieter Arend
  İtalya (ITA)
Almiro Bergamo
Guido Santin
Luciano Negrini
  Fransa (FRA)
Marceau Fourcade
Georges Tapie
Noël Vandernotte
1948 Londra
ayrıntılar
  Danimarka (DEN)
Finn Pedersen
Tage Henriksen
Carl Andersen
  İtalya (ITA)
Giovanni Steffè
Aldo Tarlao
Alberto Radi
  Macaristan (HUN)
Antal Szendey
Béla Zsitnik
Róbert Zimonyi
1952 Helsinki
ayrıntılar
  Fransa (FRA)
Raymond Salles
Gaston Mercier
Bernard Malivoire
  Almanya (GER)
Heinz Manchen
Helmut Heinhold
Helmut Noll
  Danimarka (DEN)
Svend Petersen
Poul Svendsen
Jørgen Frantzen
1956 Melbourne
ayrıntılar
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
Arthur Ayrault
Conn Findlay
Kurt Seiffert
  Birleşik Almanya Takımı (EUA)
Karl-Heinrich von Groddeck
Horst Arndt
Rainer Borkowsky
  Sovyetler Birliği (URS)
İhor Yemçuk
Heorhiy Zhylin
Vladimir Petrov
1960 Roma
ayrıntılar
  Birleşik Almanya Takımı (EUA)
Bernhard Knubel
Heinz Renneberg
Klaus Zerta
  Sovyetler Birliği (URS)
Antanas Bagdonavičius
Zigmas Jukna
İgor Rudakov
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
Richard Draeger
Conn Findlay
Kent Mitchell
1964 Tokyo
ayrıntılar
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
Edward Ferry
Conn Findlay
Kent Mitchell
  Fransa (FRA)
Jacques Morel
Georges Morel
Jean-Claude Darouy
  Hollanda (NED)
Jan Just Bos
Herman Rouwé
Erik Hartsuiker
1968 Meksiko
ayrıntılar
  İtalya (ITA)
Primo Baran
Renzo Sambo
Bruno Cipolla
  Hollanda (NED)
Herman Suselbeek
Hadriaan van Nes
Roderick Rijnders
  Danimarka (DEN)
Jørn Krab
Harry Jørgensen
Preben Krab
1972 Münih
ayrıntılar
  Doğu Almanya (GDR)
Wolfgang Gunkel
Jörg Lucke
Klaus-Dieter Neubert
  Çekoslovakya (TCH)
Oldřich Svojanovský
Pavel Svojanovský
Vladimír Petříček
  Romanya (ROU)
Ştefan Tudor
Petre Ceapura
Ladislau Lovrenschi
1976 Montreal
ayrıntılar
  Doğu Almanya (GDR)
Harald Jährling
Friedrich Ulrich
Georg Spohr
  Sovyetler Birliği (URS)
Dmitri Bekhterev
Yuri Şurkalov
Yuri Lorentsson
  Çekoslovakya (TCH)
Oldřich Svojanovský
Pavel Svojanovský
Ludvík Vébr
1980 Moskova
ayrıntılar
  Doğu Almanya (GDR)
Harald Jährling
Friedrich-Wilhelm Ulrich
Georg Spohr
  Sovyetler Birliği (URS)
Viktor Pereverzev
Gennadi Kryuçkin
Aleksandr Lukyanov
  Yugoslavya (YUG)
Duško Mrduljaš
Zlatko Celent
Josip Reić
1984 Los Angeles
ayrıntılar
  İtalya (ITA)
Carmine Abbagnale
Giuseppe Abbagnale
Giuseppe Di Capua
  Romanya (ROU)
Dimitrie Popescu
Vasile Tomoiagă
Dumitru Răducanu
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
Kevin Still
Robert Espeseth
Doug Herland
1988 Seul
ayrıntılar
  İtalya (ITA)
Carmine Abbagnale
Giuseppe Abbagnale
Giuseppe Di Capua
  Doğu Almanya (GDR)
Mario Streit
Detlef Kirchhoff
René Rensch
  Büyük Britanya (GBR)
Patrick Sweeney
Andy Holmes
Steve Redgrave
1992 Barselona
ayrıntılar
  Büyük Britanya (GBR)
Garry Herbert
Greg Searle
Jonny Searle
  İtalya (ITA)
Carmine Abbagnale
Giuseppe Abbagnale
Giuseppe Di Capua
  Romanya (ROU)
Dimitrie Popescu
Dumitru Răducanu
Nicolae Țaga

Dümencili dört tek değiştir

Branş Altın Gümüş Bronz
1900 Paris
ayrıntılar
  Fransa (FRA)
Henri Bouckaert
Jean Cau
Émile Delchambre
Henri Hazebrouck
Charlot
  Almanya (GER)
Gustav Goßler
Oskar Goßler
Walter Katzenstein
Waldemar Tietgens
Carl Goßler
  Fransa (FRA)
Georges Lumpp
Charles Perrin
Daniel Soubeyran
Émile Wegelin
(dümenci bilinmiyor)
  Hollanda (NED)
Coenraad Hiebendaal
Geert Lotsij
Paul Lotsij
Johannes Terwogt
Hermanus Brockmann
  Almanya (GER)
Wilhelm Carstens
Julius Körner
Adolf Möller
Hugo Rüster
Gustav Moths
  Almanya (GER)
Ernst Felle
Otto Fickeisen
Carl Lehle
Hermann Wilker
Franz Kröwerath[4]
1904-1908 Takvimde yer almadı
1912 Stockholm
ayrıntılar
  Almanya (GER)
Albert Arnheiter
Hermann Wilker
Rudolf Fickeisen
Otto Fickeisen
Karl Leister[5]
  Büyük Britanya (GBR)
Julius Beresford
Karl Vernon
Charles Rought
Bruce Logan
Geoffrey Carr
  Danimarka (DEN)
Erik Bisgaard
Rasmus Frandsen
Mikael Simonsen
Poul Thymann
Ejgil Clemmensen
1920 Antwerp
ayrıntılar
  İsviçre (SUI)
Willy Brüderlin
Max Rudolf
Paul Rudolf
Hans Walter
Paul Staub
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
Ken Myers
Carl Klose
Franz Federschmidt
Erich Federschmidt
Sherm Clark
  Norveç (NOR)
Birger Var
Theodor Klem
Henry Larsen
Per Gulbrandsen
Thoralf Hagen
1924 Paris
ayrıntılar
  İsviçre (SUI)
Émile Albrecht
Alfred Probst
Eugen Sigg
Hans Walter
Émile Lachapelle
  Fransa (FRA)
Eugène Constant
Louis Gressier
Georges Lecointe
Raymond Talleux
Marcel Lepan
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
Bob Gerhardt
Sid Jelinek
Ed Mitchell
Henry Welsford
John Kennedy
1928 Amsterdam
ayrıntılar
  İtalya (ITA)
Valerio Perentin
Giliante D'Este
Nicolò Vittori
Giovanni Delise
Renato Petronio
  İsviçre (SUI)
Ernst Haas
Joseph Meyer
Otto Bucher
Karl Schwegler
Fritz Bösch
  Polonya (POL)
Franciszek Bronikowski
Edmund Jankowski
Leon Birkholc
Bernard Ormanowski
Bolesław Drewek
1932 Los Angeles
ayrıntılar
  Almanya (GER)
Hans Eller
Horst Hoeck
Walter Meyer
Joachim Spremberg
Carlheinz Neumann
  İtalya (ITA)
Bruno Vattovaz
Giovanni Plazzer
Riccardo Divora
Bruno Parovel
Giovanni Scher
  Polonya (POL)
Jerzy Braun
Janusz Ślązak
Stanisław Urban
Edward Kobyliński
Jerzy Skolimowski
1936 Berlin
ayrıntılar
  Almanya (GER)
Hans Maier
Walter Volle
Ernst Gaber
Paul Söllner
Fritz Bauer
  İsviçre (SUI)
Hermann Betschart
Hans Homberger
Alex Homberger
Karl Schmid
Rolf Spring
  Fransa (FRA)
Fernand Vandernotte
Marcel Vandernotte
Jean Cosmat
Marcel Chauvigné
Noël Vandernotte
1948 Londra
ayrıntılar
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
Warren Westlund
Bob Martin
Bob Will
Gordy Giovanelli
Allen Morgan
  İsviçre (SUI)
Rudolf Reichling
Erich Schriever
Émile Knecht
Peter Stebler
André Moccand
  Danimarka (DEN)
Erik Larsen
Børge Nielsen
Henry Larsen
Harry Knudsen
Jørgen Olsen
1952 Helsinki
ayrıntılar
  Çekoslovakya (TCH)
Karel Mejta
Jiří Havlis
Jan Jindra
Stanislav Lusk
Miroslav Koranda
  İsviçre (SUI)
Rico Bianchi
Karl Weidmann
Heini Scheller
Émile Ess
Walter Leiser
  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
Carl Lovsted
Al Ulbrickson
Richard Wahlstrom
Matt Leanderson
Al Rossi
1956 Melbourne
ayrıntılar
  İtalya (ITA)
Alberto Winkler
Romano Sgheiz
Angelo Vanzin
Franco Trincavelli
Ivo Stefanoni
  İsveç (SWE)
Olle Larsson
Gösta Eriksson
Ivar Aronsson
Evert Gunnarsson
Bertil Göransson
  Finlandiya (FIN)
Kauko Hänninen
Reino Poutanen
Veli Lehtelä
Toimi Pitkänen
Matti Niemi
1960 Roma
ayrıntılar
  Birleşik Almanya Takımı (EUA)
Gerd Cintl
Horst Effertz
Klaus Riekemann
Jürgen Litz
Michael Obst
  Fransa (FRA)
Robert Dumontois
Claude Martin
Jacques Morel
Guy Nosbaum
Jean Klein
  İtalya (ITA)
Fulvio Balatti
Romano Sgheiz
Franco Trincavelli
Giovanni Zucchi
Ivo Stefanoni
1964 Tokyo
ayrıntılar
  Birleşik Almanya Takımı (EUA)
Peter Neusel
Bernhard Britting
Joachim Werner
Egbert Hirschfelder
Jürgen Oelke
  İtalya (ITA)
Renato Bosatta
Emilio Trivini
Giuseppe Galante
Franco De Pedrina
Giovanni Spinola
  Hollanda (NED)
Lex Mullink
Jan van de Graaff
Freek van de Graaff
Robert van de Graaff
Marius Klumperbeek
1968 Meksiko
ayrıntılar
  Yeni Zelanda (NZL)
Dick Joyce
Ross Collinge
Dudley Storey
Warren Cole
Simon Dickie
  Doğu Almanya (GDR)
Peter Kremtz
Manfred Gelpke
Roland Göhler
Klaus Jacob
Dieter Semetzky
  İsviçre (SUI)
Denis Oswald
Peter Bolliger
Hugo Waser
Jakob Grob
Gottlieb Fröhlich
1972 Münih
ayrıntılar
  Batı Almanya (FRG)
Peter Berger
Hans-Johann Färber
Gerhard Auer
Alois Bierl
Uwe Benter
  Doğu Almanya (GDR)
Dietrich Zander
Reinhard Gust
Eckhard Martens
Rolf Jobst
Klaus-Dieter Ludwig
  Çekoslovakya (TCH)
Otakar Mareček
Karel Neffe