1956 Yaz Olimpiyatları'nda Amerika Birleşik Devletleri

Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya'nın Melbourne şehrinde düzenlenen 1956 Yaz Olimpiyatları'na 305 sporcuyla (258 erkek, 47 kadın) katıldı.

Olimpiyat Oyunları'nda Amerika Birleşik Devletleri
IOC kodu  USA
NOC Amerika Birleşik Devletleri Olimpiyat Komitesi
Resmî sitewww.teamusa.org
1956 Yaz Olimpiyatları'nda
Sporcular 19 sporda 305 sporcu
Bayrak taşıyıcısı Norman Armitage
Madalyalar
Derece: 2
Altın
32
Gümüş
25
Bronz
17
Toplam
74
Olimpiyatlar tarihi (özet)
Yaz Olimpiyatları
Kış Olimpiyatları

Madalya kazananlarDüzenle

Madalya Sporcu Spor Kategori
1  Altın Bob Clotworthy Atlama Erkekler 3 m sıçrama tahtası
1  Altın Patricia McCormick Atlama Kadınlar 3 m sıçrama tahtası
1  Altın Patricia McCormick Atlama Kadınlar 10 m platform
1  Altın Bobby Morrow Atletizm Erkekler 100 m
1  Altın Bobby Morrow Atletizm Erkekler 200 m
1  Altın Charles Jenkins Atletizm Erkekler 400 m
1  Altın Tom Courtney Atletizm Erkekler 800 m
1  Altın Lee Calhoun Atletizm Erkekler 110 m engelli
1  Altın Glenn Davis Atletizm Erkekler 400 m engelli
1  Altın Thane Baker
Leamon King
Bobby Morrow
Ira Murchison
Atletizm Erkekler 4x100 m
1  Altın Tom Courtney
Charles Jenkins
Lou Jones
Jesse Mashburn
Atletizm Erkekler 4x400 m
1  Altın Bob Richards Atletizm Erkekler sırıkla atlama
1  Altın Charles Dumas Atletizm Erkekler yüksek atlama
1  Altın Greg Bell Atletizm Erkekler uzun atlama
1  Altın Parry O'Brien Atletizm Erkekler gülle atma
1  Altın Harold Connolly Atletizm Erkekler çekiç atma
1  Altın Al Oerter Atletizm Erkekler disk atma
1  Altın Milt Campbell Atletizm Erkekler dekatlon
1  Altın Millie McDaniel Atletizm Kadınlar yüksek atlama
1  Altın Amerika Birleşik Devletleri millî basketbol takımı
Basketbol Erkekler
1  Altın Jim Boyd Boks Erkekler hafif ağır sıklet
1  Altın Pete Rademacher Boks Erkekler ağır sıklet
1  Altın Charles Vinci Halter Erkekler horoz sıklet
1  Altın Isaac Berger Halter Erkekler tüy sıklet
1  Altın Tommy Kono Halter Erkekler hafif ağır sıklet
1  Altın Paul Edward Anderson Halter Erkekler ağır sıklet
1  Altın Jim Fifer
Duvall Hecht
Kürek Erkekler dümencisiz çift
1  Altın Arthur Ayrault
Conn Findlay
Kurt Seiffert
Kürek Erkekler dümencili çift
1  Altın William Becklean
Donald Beer
Thomas Charlton
John Cooke
Caldwell Esselstyn
Charles Grimes
Robert Morey
Rusty Wailes
David Wight
Kürek Erkekler sekizli
1  Altın Lawrence Low
Bert Williams
Yelken Star
1  Altın William Yorzyk Yüzme Erkekler 200 m kelebek
1  Altın Shelley Mann Yüzme Kadınlar 100 m kelebek
2  Gümüş Donald Harper Atlama Erkekler 3 m sıçrama tahtası
2  Gümüş Gary Tobian Atlama Erkekler 10 m platform
2  Gümüş Jeanne Stunyo Atlama Kadınlar 3 m sıçrama tahtası
2  Gümüş Juno Irwin Atlama Kadınlar 10 m platform
2  Gümüş Thane Baker Atletizm Erkekler 100 m
2  Gümüş Andy Stanfield Atletizm Erkekler 200 m
2  Gümüş Jack Davis Atletizm Erkekler 110 m engelli
2  Gümüş Eddie Southern Atletizm Erkekler 400 m engelli
2  Gümüş Bob Gutowski Atletizm Erkekler sırıkla atlama
2  Gümüş John Bennett Atletizm Erkekler uzun atlama
2  Gümüş Bill Nieder Atletizm Erkekler gülle atma
2  Gümüş Fortune Gordien Atletizm Erkekler disk atma
2  Gümüş Rafer Johnson Atletizm Erkekler dekatlon
2  Gümüş Willye White Atletizm Kadınlar uzun atlama
2  Gümüş José Torres Boks Erkekler hafif orta sıklet
2  Gümüş Daniel Hodge Güreş Erkekler serbest 79 kg
2  Gümüş Peter George Halter Erkekler orta sıklet
2  Gümüş David Sheppard Halter Erkekler orta ağır sıklet
2  Gümüş Pat Costello
Jim Gardiner
Kürek Erkekler iki çifte
2  Gümüş James McIntosh
Arthur McKinlay
John McKinlay
John Welchli
Kürek Erkekler dümencisiz dörtlü
2  Gümüş Bill André
Jack Daniels
George Lambert
Modern pentatlon Erkekler takım
2  Gümüş George Breen
Richard Hanley
Ford Konno
Bill Woolsey
Yüzme Erkekler 4x200 m serbest
2  Gümüş Nancy Ramey Yüzme Kadınlar 100 m kelebek
2  Gümüş Carin Cone Yüzme Kadınlar 100 m sırtüstü
2  Gümüş Shelley Mann
Joan Rosazza
Sylvia Ruuska
Nancy Simons
Yüzme Kadınlar 4x100 m serbest
3  Bronz Offutt Pinion Atıcılık Erkekler 50 m tabanca
3  Bronz Richard Connor Atlama Erkekler 10 m platform
3  Bronz Paula Jean Myers-Pope Atlama Kadınlar 10 m platform
3  Bronz Thane Baker Atletizm Erkekler 200 m
3  Bronz Joel Shankle Atletizm Erkekler 110 m engelli
3  Bronz Josh Culbreath Atletizm Erkekler 400 m engelli
3  Bronz Des Koch Atletizm Erkekler disk atma
3  Bronz Isabelle Daniels
Mae Faggs
Margaret Matthews
Wilma Rudolph
Atletizm Kadınlar 4x100 m
3  Bronz Peter Blair Güreş Erkekler serbest 87 kg
3  Bronz James George Halter Erkekler hafif ağır sıklet
3  Bronz John Kelly Kürek Erkekler tek çifte
3  Bronz John Marvin Yelken Finn
3  Bronz George Breen Yüzme Erkekler 400 m serbest
3  Bronz George Breen Yüzme Erkekler 1500 m serbest
3  Bronz Frank McKinney Yüzme Erkekler 100 m sırtüstü
3  Bronz Sylvia Ruuska Yüzme Kadınlar 400 m serbest
3  Bronz Mary Sears Yüzme Kadınlar 100 m kelebek

Dış bağlantılarDüzenle