2023 Panamerikan Güreş Şampiyonası

2023 Panamerikan Güreş Şampiyonası, 3-7 Mayıs 2023 tarihlerinde Arjantin'nın Buenos Aires kentinde düzenlenen bir güreş yarışmasıdır.[1][2][3]

2023 Panamerikan Şampiyonası
Ev sahibi şehirArjantin Arjantin, Buenos Aires
Tarih3-7 Mayıs 2023
StadyumPolideportivo (CENARD)
DüzeyBüyükler
Ülke sayısı24
Sporcu sayısı298
Şampiyonlar
Serbest ABD
Grekoromen ABD
Kadınlar ABD
2022
2024

Turnuva programı

değiştir

Tüm zamanlar (UTC-3)

Tarih Saat Etkinlikler
3 Mayıs 11.00-13.00 Eleme turları & repesaj GR 55-60-63-67-72-97-130 kg
18.00-21.00 Finaller: GR 55-60-63-67-72-97-130 kg
4 Mayıs 11.00-13.00 Eleme turları & repesaj GR 77-82-87 kg; WW 55-59-65-72 kg
18.00-21.00 Finaller: GR 77-82-87 kg; WW 55-59-65-72 kg
5 Mayıs 11.00-13.00 Eleme turları & repesaj WW 50-53-57-62-68-76 kg; FS 79–92 kg
18.00-21.00 Finaller: WW 50-53-57-62-68-76 kg; FS 79–92 kg
6 Mayıs 11.00-13.00 Eleme turları & repesaj FS 57-61-65-70-74-86-97-125 kg
18.00-21.00 Finaller: FS 57-61-65-70-74-86-97-125 kg

Madalya tablosu

değiştir

  *   Ev sahibi ülke (  Arjantin)

SıraÜlkeAltınGümüşBronzToplam
1  ABD201324
2  Küba53715
3  Kanada25613
4  Ekvador2237
5  Kolombiya0459
6  Venezuela0448
7  Porto Riko0325
8  Brezilya0246
9  Meksika0213
10  Honduras0202
11  Şili0112
12  Arjantin*0066
13  Dominik Cumhuriyeti0022
14  Barbados0011
  Guatemala0011
  Peru0011
  Jamaika0011
Toplam (17 Ülke)292948106

Takım sıralaması

değiştir
Sıra Erkekler serbest Erkekler grekoromen Kadınlar serbest
Takım Puanlar Takım Puanlar Takım Puanlar
1   ABD 240   ABD 175   ABD 178
2   Kanada 136   Küba 114   Kanada 135
3   Porto Riko 123   Meksika 78   Ekvador 93
4   Küba 105   Kolombiya 77   Küba 91
5   Arjantin 81   Venezuela 72   Kolombiya 82
6   Venezuela 67   Brezilya 68   Venezuela 81
7   Brezilya 57   Honduras 50   Brezilya 57
8   Kolombiya 52   Dominik Cumhuriyeti 47   Meksika 49
9   Dominik Cumhuriyeti 41   Arjantin 40   Arjantin 48
10   Şili 26   Şili 39   Porto Riko 26

Madalya özeti

değiştir

Erkekler serbest

değiştir
Etkinlik Altın Gümüş Bronz
57 kg
ayrıntılar
  Thomas Gilman (USA)   Darian Cruz (PUR)   Santiago Chaveco (CUB)
  Pedro Mejías (VEN)
61 kg
ayrıntılar
  Vito Arujau (USA)   Joseph Andres Silva (PUR)   Jason-Guy Luneau (CAN)
65 kg
ayrıntılar
  Yianni Diakomihalis (USA)   Alejandro Valdés (CUB)   Sebastian Rivera (PUR)
  Agustín Destribats (ARG)
70 kg
ayrıntılar
  Zain Retherford (USA)   Connor Quinton (CAN)   Mauricio Lovera (ARG)
74 kg
ayrıntılar
  Kyle Dake (USA)   Franklin Gómez (PUR)   Franklin Maren Castillo (CUB)
  Cesar Bordeaux Alvan (BRA)
79 kg
ayrıntılar
  Jordan Burroughs (USA)   Jasmit Phulka (CAN)   Nestor Barrios (COL)
  Shane Jones (PUR)
86 kg
ayrıntılar
  Yurieski Torreblanca (CUB)   Alex Moore (CAN)   Mark Hall (USA)
  Carlos Izquierdo (COL)
92 kg
ayrıntılar
  Michael Macchiavello (USA)   Jeremy Poirier (CAN)   Luis Alejandro Villagomez (ECU)
97 kg
ayrıntılar
  Kyle Snyder (USA)   Arturo Silot (CUB)   Nishan Randhawa (CAN)
  Luis Miguel Sosa (DOM)
125 kg
ayrıntılar
  Dominique Bradley (USA)   José Daniel Díaz (VEN)   Catriel Muriel (ARG)
  Aaron Anthony Johnson (JAM)

Erkekler grekoromen

değiştir
Etkinlik Altın Gümüş Bronz
55 kg
ayrıntılar
  Dalton Duffield (USA)   José Hernández (MEX)   Axel Rolon (ARG)
60 kg
ayrıntılar
  Dalton Roberts (USA)   Jeremy Peralta (ECU)   Kevin Yuran Rodriguez (CUB)
  Raiber Rodríguez (VEN)
67 kg
ayrıntılar
  Luis Orta (CUB)   Nestor Truyol (CHI)   Julián Horta (COL)
  Andrés Montaño (ECU)
72 kg
ayrıntılar
  Justus Scott (USA)   Kenedy Pedrosa (BRA)   Jose Alejandro Garcia (GUA)
77 kg
ayrıntılar
  Kamal Bey (USA)   Yosvanys Peña (CUB)   Jaír Cuero Muñoz (COL)
  Wuileixis Rivas (VEN)
82 kg
ayrıntılar
  Spencer Woods (USA)   José Mosquera (COL)   John Yeats (CAN)
87 kg
ayrıntılar
  Daniel Grégorich (CUB)   Luis Avendaño (VEN)   Alan Vera (USA)
  Carlos Muñoz (COL)
97 kg
ayrıntılar
  Joe Rau (USA)   Kevin Mejia (HON)   Igor De Queiroz (BRA)
  Carlos Alberto Palmer (DOM)
130 kg
ayrıntılar
  Óscar Pino (CUB)   Gino Ávila (HON)   Eduard Soghomonyan (BRA)
  Yasmani Acosta (CHI)

Kadınlar serbest

değiştir
Etkinlik Altın Gümüş Bronz
50 kg
ayrıntılar
  Sarah Hildebrandt (USA)   Jacqueline Mollocana (ECU)   Yusneylys Guzmán (CUB)
  Patricia Bermúdez (ARG)
53 kg
ayrıntılar
  Lucía Yépez (ECU)   Betzabeth Argüello (VEN)   Karla Abigail Martinez (MEX)
  Laura Herin (CUB)
55 kg
ayrıntılar
  Diana Weicker (CAN)   Alisha Howk (USA)   Adrianny Castillo (ARG)
57 kg
ayrıntılar
  Luisa Valverde (ECU)   Giullia Oliveira (BRA)   Ángela Martínez (CUB)
  Betzabeth Sarco (VEN)
59 kg
ayrıntılar
  Xochitl Mota-Pettis (USA)   Alexandria Town (CAN)   Jessica Derrell (BAR)
62 kg
ayrıntılar
  Ana Godinez (CAN)   Nathaly Grimán (VEN)   Kayla Miracle (USA)
  Laís Nunes (BRA)
65 kg
ayrıntılar
  Mallory Velte (USA)   Paula Montoya (COL)   Aleah Nickel (CAN)
68 kg
ayrıntılar
  Forrest Molinari (USA)   Ámbar Garnica (MEX)   Yanet Sovero (PER)
  Hangelen Llanes (CUB)
72 kg
ayrıntılar
  Amit Elor (USA)   Luisa Mosquera (COL)   Katie Mulkay (CAN)
76 kg
ayrıntılar
  Milaimys Potrille (CUB)   Tatiana Rentería (COL)   Génesis Reasco (ECU)
  Justina Di Stasio (CAN)

Katılımcı ülkeler

değiştir

24 ülkeden 298 güreşçi katıldı:

  1.   Arjantin (21) (Ev sahibi)
  2.   Bahamalar (1)
  3.   Barbados (3)
  4.   Bolivya (5)
  5.   Brezilya (23)
  6.   Kanada (22)
  7.   Şili (17)
  8.   Kolombiya (20)
  9.   Kosta Rika (2)
  10.   Küba (18)
  11.   Dominik Cumhuriyeti (18)
  12.   Ekvador (14)
  13.   El Salvador (1)
  14.   Guatemala (8)
  15.   Honduras (6)
  16.   Jamaika (2)
  17.   Meksika (21)
  18.   Panama (12)
  19.   Paraguay (2)
  20.   Peru (12)
  21.   Porto Riko (21)
  22.   Uruguay (2)
  23.   ABD (29)
  24.   Venezuela (18)

Sonuçlar

değiştir

Erkekler serbest

değiştir

Erkekler serbest 57 kg

değiştir
Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
  • HG - Hükmen galip
  Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller Final
      
            Thomas Gilman (USA) 11  
   Bryan Lucas Pereira (BRA) 9        Hernán David Almendra (ARG) 0  
   Hernán David Almendra (ARG) 10T          Thomas Gilman (USA) 11  
   Luis Rambalde (DOM) 5          Santiago Chaveco (CUB) 0  
   Santiago Chaveco (CUB) 7        Santiago Chaveco (CUB) 2  
   Camilo Aceituno (CHI) 0        Edwin Guerra (GUA) 1  
   Edwin Guerra (GUA) 10          Thomas Gilman (USA) 10
   Darthe Capellan (CAN) 11          Darian Cruz (PUR) 0
   Brandon Escobar (HON) 1        Darthe Capellan (CAN) HG  
   Esteban Mayancha (ECU) 5        Óscar Tigreros (COL)    
   Óscar Tigreros (COL) 15          Darthe Capellan (CAN) 4  
   Enrique Huacre (PER) 0          Darian Cruz (PUR) 8  
   Pedro Mejías (VEN) 10        Pedro Mejías (VEN) 4       
   Jesus Infante (MEX) 0        Darian Cruz (PUR) 7       
   Darian Cruz (PUR) 8  
1. repesaj turu Bronz madalya maçları
          Hernán David Almendra (ARG) 3
          Santiago Chaveco (CUB) 8
   Jesus Infante (MEX) 0      Darthe Capellan (CAN) 7
   Pedro Mejías (VEN) 11      Pedro Mejías (VEN) 10

Erkekler serbest 61 kg

değiştir
Sıra Sporcu O G M SP TP
1   Vito Arujau (USA) 4 4 0 16 45
2   Joseph Andres Silva (PUR) 4 3 1 13 26
3   Jason-Guy Luneau (CAN) 4 2 2 9 27
4   Juan De Queiroz  (BRA) 4 1 3 5 9
5   Wilson Ojeda (ARG) 4 0 4 1 4
Tur 1-5
  Vito Arujau (USA) 10-0   Wilson Ojeda (ARG)
  Joseph Andres Silva (PUR) 10-0   Jason-Guy Luneau (CAN)
  Vito Arujau (USA) 14-4   Jason-Guy Luneau (CAN)
  Joseph Andres Silva (PUR) 10-0   Juan De Queiroz  (BRA)
  Jason-Guy Luneau (CAN) 10-0   Juan De Queiroz  (BRA)
  Joseph Andres Silva (PUR) 6-0 Tuş   Wilson Ojeda (ARG)
  Vito Arujau (USA) 11-0   Joseph Andres Silva (PUR)
  Juan De Queiroz  (BRA) 9-2 Tuş   Wilson Ojeda (ARG)
  Vito Arujau (USA) 10-0   Juan De Queiroz  (BRA)
  Jason-Guy Luneau (CAN) 13-2   Wilson Ojeda (ARG)

Erkekler serbest 65 kg

değiştir
Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
Son 32 turu
Sonuç
  Wber Euclides Muñoz (COL) 11-0   Austin Klee Gomez (MEX)
  Andre Fajardo (CHI) 10-0   Esteban Castellanos (GUA)
  Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller Final
   Sebastian Rivera (PUR) 11  
   Matheus Barreto (BRA) 0        Sebastian Rivera (PUR) 10  
   Wber Euclides Muñoz (COL) 9T        Wber Euclides Muñoz (COL) 0  
   Jordan Mitchell (JAM) 0          Sebastian Rivera (PUR) 0  
   Jacob Torres (CAN) 11          Alejandro Valdés (CUB) 10  
   Sergio Vite (ECU) 1        Jacob Torres (CAN) 0  
   Albaro Camacho (DOM) 0        Alejandro Valdés (CUB) 10  
   Alejandro Valdés (CUB) 2T          Alejandro Valdés (CUB) 1
   Agustín Destribats (ARG) 10          Yianni Diakomihalis (USA) 4
   Marvin Claros (BOL) 0        Agustín Destribats (ARG) 10  
   Wilfredo Bocaney (VEN) 10T        Wilfredo Bocaney (VEN) 2  
   Julian Conde (URU) 0          Agustín Destribats (ARG) 8  
   Wilfredo Lopez (PAN) 18          Yianni Diakomihalis (USA) 9  
   Andre Fajardo (CHI) 13        Wilfredo Lopez (PAN) 0       
   Sixto Pedragas (PER) 0        Yianni Diakomihalis (USA) 11       
   Yianni Diakomihalis (USA) 10  
1. repesaj turu Bronz madalya maçları
   Jacob Torres (CAN) 0      Sebastian Rivera (PUR) 9
   Albaro Camacho (DOM) 10      Albaro Camacho (DOM) 2
   Wilfredo Lopez (PAN) 0      Agustín Destribats (ARG) 11
   Sixto Pedragas (PER) 11      Sixto Pedragas (PER) 0

Erkekler serbest 70 kg

değiştir

Eleme turları

A Grubu

Sıra Sporcu O G M SP TP
1   Zain Retherford (USA) 2 2 0 9 14
2   Mauricio Lovera (ARG) 2 1 1 4 14
3   Francisco Velazquez (PUR) 1 0 2 1 4
Tur 1-3
  Zain Retherford (USA) 4-0 Tuş   Mauricio Lovera (ARG)
  Zain Retherford (USA) 10-0   Francisco Velazquez (PUR)
  Mauricio Lovera (ARG) 14-4   Francisco Velazquez (PUR)

B Grubu

Sıra Sporcu O G M SP TP
1   Connor Quinton (CAN) 2 2 0 8 20
2   Vinicius Joaquim (BRA) 2 1 1 4 19
3   Jorge Franco Hinricksen (CHI) 2 0 2 1 7
Tur 1-3
  Connor Quinton (CAN) 10-0   Vinicius Joaquim (BRA)
  Connor Quinton (CAN) 10-0   Jorge Franco Hinricksen (CHI)
  Vinicius Joaquim (BRA) 19-7   Jorge Franco Hinricksen (CHI)

Final turu

Yarı finaller Final
  Zain Retherford (USA) 12  
  Vinicius Joaquim (BRA) 0       Zain Retherford (USA) 3T
  Connor Quinton (CAN) 2T       Connor Quinton (CAN) 0
  Mauricio Lovera (ARG) 2  
Bronz madalya maçı
  Vinicius Joaquim (BRA) 4
  Mauricio Lovera (ARG) 6

Erkekler serbest 74 kg

değiştir
Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
Son 32 turu
Sonuç
  Lautaro Seghesso (ARG) 14-19   Angel Bonilla (PAN)
  Anthony Chirinos (VEN) 10-0   Pablo Insfran (PAR)
  Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller Final
   Kyle Dake (USA) 10  
   Mauricio Sánchez (ECU) 0        Kyle Dake (USA) 10  
   Angel Bonilla (PAN) 0        Adam Skene Thomson (CAN) 0  
   Adam Skene Thomson (CAN) 8T          Kyle Dake (USA) 10  
   Jhon Carreño (PER) 0          Franklin Maren Castillo (CUB) 0  
   Luis Isabel Rochez (HON) 11        Luis Isabel Rochez (HON) 2  
   Julio Rafael Romero (DOM) 2        Franklin Maren Castillo (CUB) 5  
   Franklin Maren Castillo (CUB) 5          Kyle Dake (USA) 10
   Franklin Gómez (PUR) 9          Franklin Gómez (PUR) 0
   Cesar Bordeaux Alvan (BRA) 6        Franklin Gómez (PUR) 10  
   Enrique Castellanos (GUA) 9        Leon Lanas (CHI) 0  
   Leon Lanas (CHI) 10          Franklin Gómez (PUR) 6  
   Hernan Ipuz (COL) 6          Anthony Chirinos (VEN) 3  
   Anthony Chirinos (VEN) 7        Anthony Chirinos (VEN) 6       
   Pedro Quiroz (BOL) 0        Antonio Valencia Gomez (MEX) 3       
   Antonio Valencia Gomez (MEX) 4T  
1. repesaj turu Bronz madalya maçları
   Mauricio Sánchez (ECU) 3      Franklin Maren Castillo (CUB) 4
   Adam Skene Thomson (CAN) 6T      Adam Skene Thomson (CAN) 3
   Leon Lanas (CHI) 0      Anthony Chirinos (VEN) 2
   Cesar Bordeaux Alvan (BRA) 10      Cesar Bordeaux Alvan (BRA) 4

Erkekler serbest 79 kg

değiştir
Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
  • HG - Hükmen galip
  Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller Final
      
            Jordan Burroughs (USA) 10  
   Eduardo Gallardo (ARG) 0        Alexander Gomez (PER) 0  
   Alexander Gomez (PER) 10          Jordan Burroughs (USA) 10  
              Nestor Barrios (COL) 0  
            Nestor Barrios (COL) HG  
            Adrian Maynard (BAR)  
              Jordan Burroughs (USA) 10
              Jasmit Phulka (CAN) 0
            Jasmit Phulka (CAN) 4  
            Shane Jones (PUR) 4  
              Jasmit Phulka (CAN) 4  
              Victor Eduardo Luna (MEX) 2  
            Victor Eduardo Luna (MEX) 8       
            Renato da Silva (BRA) 4       
      
Bronz madalya maçları
  Alexander Gomez (PER) 0
  Nestor Barrios (COL) 10
  Shane Jones (PUR) 11
  Victor Eduardo Luna (MEX) 0

Erkekler serbest 86 kg

değiştir
Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
  Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller Final
   Mark Hall (USA) 10  
   Jorge Llano (ARG) 0        Mark Hall (USA) 12  
   Eduardo Gajardo (CHI) 4        César Estrada (GUA) 2  
   César Estrada (GUA) 9          Mark Hall (USA) 4  
   Bruno Nicoletti (BRA) 8          Yurieski Torreblanca (CUB) 14  
   Christian Anguiano (MEX) 1        Bruno Nicoletti (BRA) 0  
   Diego González Pérez (PUR) 0        Yurieski Torreblanca (CUB) 10  
   Yurieski Torreblanca (CUB) 10          Yurieski Torreblanca (CUB) 5
   Alex Moore (CAN) 10          Alex Moore (CAN) 1
   Andrew Gonzalo Jackson (BOL) 0        Alex Moore (CAN) 7  
   Julio Abrego (PAN) 2        Carlos Izquierdo (COL) 3  
   Carlos Izquierdo (COL) 6T          Alex Moore (CAN) 5  
   Jorge Tiwi (ECU) 4T          Pedro Ceballos (VEN) 2  
   Rashji Mackey (BAH) 0        Jorge Tiwi (ECU) 0       
   Yorfi Santana (DOM) 1        Pedro Ceballos (VEN) 11       
   Pedro Ceballos (VEN) 5  
1. repesaj turu Bronz madalya maçları
   Diego González Pérez (PUR) 0      Mark Hall (USA) 11
   Bruno Nicoletti (BRA) 10      Bruno Nicoletti (BRA) 0
   Andrew Gonzalo Jackson (BOL) 0      Pedro Ceballos (VEN) 6
   Carlos Izquierdo (COL) 11      Carlos Izquierdo (COL) 7

Erkekler serbest 92 kg

değiştir
Sıra Sporcu O G M SP TP
1   Michael Macchiavello (USA) 4 4 0 18 31
2   Jeremy Poirier (CAN) 4 3 1 11 14
3   Luis Alejandro Villagomez (ECU) 4 2 2 11 11
4   Alexis Rivera Santiago (PUR) 4 1 3 6 2
5   Sebastian Reiss (ARG) 4 0 4 0 0
Tur 1-5
  Michael Macchiavello (USA) 10-0   Luis Alejandro Villagomez (ECU)
  Jeremy Poirier (CAN) 8-2   Alexis Rivera Santiago (PUR)
  Michael Macchiavello (USA) 11-0   Alexis Rivera Santiago (PUR)
  Luis Alejandro Villagomez (ECU) HG   Sebastian Reiss (ARG)
  Michael Macchiavello (USA) HG   Sebastian Reiss (ARG)
  Jeremy Poirier (CAN) 6-3   Luis Alejandro Villagomez (ECU)
  Jeremy Poirier (CAN) HG   Sebastian Reiss (ARG)
  Luis Alejandro Villagomez (ECU) 8-0   Alexis Rivera Santiago (PUR)
  Michael Macchiavello (USA) 10-0 Tuş   Jeremy Poirier (CAN)
  Alexis Rivera Santiago (PUR) HG   Sebastian Reiss (ARG)

Erkekler serbest 97 kg

değiştir
Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
  Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller Final
      
            Kyle Snyder (USA) 10  
   Maxwell Lacey (CRC) 11        Maxwell Lacey (CRC) 0  
   Ailton Rocha (BRA) 0          Kyle Snyder (USA) 10T  
   Huberth Mayser (BOL) 0          Luis Miguel Sosa (DOM) 2  
   Carlos Murillo (COL) 6T        Carlos Murillo (COL) 1  
   Luis Miguel Sosa (DOM) 10        Luis Miguel Sosa (DOM) 12  
   Cristian Sánchez Hernández (MEX) 0          Kyle Snyder (USA) 14
   Ricardo Adrian Baez (ARG) 4          Arturo Silot (CUB) 3
   Arturo Silot (CUB) 14        Arturo Silot (CUB) 4  
   Juan Armando Torres (PAN) 0        Cristian Colmenarez (VEN) 1  
   Cristian Colmenarez (VEN) 12          Arturo Silot (CUB) 10  
   Marcos Bonnet (PUR) 10          Nishan Randhawa (CAN) 0  
   Matias Sepulveda (CHI) 0        Marcos Bonnet (PUR) 0       
            Nishan Randhawa (CAN) 10       
      
1. repesaj turu Bronz madalya maçları
          Maxwell Lacey (CRC) 2
          Luis Miguel Sosa (DOM) 6T
   Cristian Colmenarez (VEN) 2      Nishan Randhawa (CAN) 5
   Ricardo Adrian Baez (ARG) 3      Ricardo Adrian Baez (ARG) 1

Erkekler serbest 125 kg

değiştir
Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
  • HG - Hükmen galip
  Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller Final
      
            Catriel Muriel (ARG) 15  
   Guilherme Lima (BRA) 0        Jonovan Smith (PUR) 8  
   Jonovan Smith (PUR) 11          Catriel Muriel (ARG) 0  
   Miguel Geraldo (MEX) 0          Dominique Bradley (USA) 10T  
   Elison Garcia (DOM) 8        Elison Garcia (DOM) 1  
            Dominique Bradley (USA) 11  
              Dominique Bradley (USA) 2
              José Daniel Díaz (VEN) 1
            Reineris Salas (CUB) 10  
   Heriberto Sandi Castillo (CRC) 1        Diego Jesus Rodriguez (CHI) 0  
   Diego Jesus Rodriguez (CHI) 8          Reineris Salas (CUB) 1  
   Karanveer Mahil (CAN) 2          José Daniel Díaz (VEN) 4  
   Aaron Anthony Johnson (JAM) 3        Aaron Anthony Johnson (JAM) 0       
            José Daniel Díaz (VEN) 4       
      
Bronz madalya maçları
  Elison Garcia (DOM) 2
  Catriel Muriel (ARG) 5
  Aaron Anthony Johnson (JAM) HG
  Reineris Salas (CUB)

Erkekler grekoromen

değiştir

Erkekler grekoromen 55 kg

değiştir
Sıra Sporcu O G M SP TP
1   Dalton Duffield (USA) 2 2 0 9 13
2   José Hernández (MEX) 2 1 1 4 9
3   Axel Rolon (ARG) 2 0 0 0 0
Tur 1-5
  Dalton Duffield (USA) 4-0 Tuş   José Hernández (MEX)
  Dalton Duffield (USA) 9-0   Axel Rolon (ARG)
  José Hernández (MEX) 9-0   Axel Rolon (ARG)

Erkekler grekoromen 60 kg

değiştir
Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
  • S - Sakatlandı
  • HG - Hükmen galip
  Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller Final
      
            Dalton Roberts (USA) 9  
   Raiber Rodríguez (VEN) 8        Raiber Rodríguez (VEN) 0  
   Samuel Mesropian (ARG) 0          Dalton Roberts (USA) 8  
   Yerony Carreras (DOM) 5          Alexis Hernandez (MEX) 0  
   Joshua Medina (PUR) 1        Yerony Carreras (DOM) 0  
   Alexis Hernandez (MEX) 8        Alexis Hernandez (MEX) 9  
   Erivan Rocha (BRA) 0          Dalton Roberts (USA) 9
              Jeremy Peralta (ECU) 0
            Kevin Yuran Rodriguez (CUB) 1  
   Jeremy Peralta (ECU) 8        Jeremy Peralta (ECU) 2T  
   Emerson Ordonez (GUA) 0          Jeremy Peralta (ECU) 9  
   Cristobal Nuñez (CHI) 0          Dicther Toro Castañeda (COL) 4S  
   Joao Rochabrun (PER) 9        Joao Rochabrun (PER) 0       
            Dicther Toro Castañeda (COL) 8       
      
1. repesaj turu Bronz madalya maçları
          Raiber Rodríguez (VEN) 7
          Alexis Hernandez (MEX) 2
   Emerson Ordonez (GUA) 3      Dicther Toro Castañeda (COL)  
   Kevin Yuran Rodriguez (CUB) 8      Kevin Yuran Rodriguez (CUB) HG

Erkekler grekoromen 67 kg

değiştir
Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
  • HG - Hükmen galip
  Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller Final
      
            Luis Orta (CUB) 6  
   Calebe Corrêa Ferreira (BRA) 5        Andrés Montaño (ECU) 0  
   Andrés Montaño (ECU) 5          Luis Orta (CUB) 9  
   Leomar Depool (VEN) 1          Edsson Gutierrez (MEX) 0  
   Edsson Gutierrez (MEX) 1        Edsson Gutierrez (MEX) 4  
   Cristian Tepen (GUA) 0        Mauricio Lovera (ARG) 3  
   Mauricio Lovera (ARG) 8          Luis Orta (CUB) HG
   Julián Horta (COL) 8          Nestor Truyol (CHI)  
   Robert Paul Perez III (USA) 0        Julián Horta (COL) 4  
   Nilton Soto (PER) 9        Nilton Soto (PER) 3  
   Royglen Batista (PAN) 0          Julián Horta (COL) 4  
   Enyer Feliciano (DOM) 9          Nestor Truyol (CHI) 4  
   Lisandro Ortiz (PAR) 0        Enyer Feliciano (DOM) 2       
            Nestor Truyol (CHI) 5       
      
Bronz madalya maçları
  Andrés Montaño (ECU) 6
  Edsson Gutierrez (MEX) 1
  Enyer Feliciano (DOM) 2
  Julián Horta (COL) 9

Erkekler grekoromen 72 kg

değiştir

Eleme turları

A Grubu

Sıra Sporcu O G M SP TP
1   Justus Scott (USA) 2 2 0 8 18
2   Jose Alejandro Garcia (GUA) 2 1 1 5 12
3   Cole Sanderson (CAN) 1 0 2 1 2
Tur 1-3
  Justus Scott (USA) 9-1   Jose Alejandro Garcia (GUA)
  Justus Scott (USA) 9-0   Cole Sanderson (CAN)
  Jose Alejandro Garcia (GUA) 11-2   Cole Sanderson (CAN)

B Grubu

Sıra Sporcu O G M SP TP
1   Kenedy Pedrosa (BRA) 2 2 0 6 13
2   Jesus Davila (PER) 2 1 1 5 13
3   Horacio Oscar Miranda (ARG) 2 0 2 0 0
Tur 1-3
  Kenedy Pedrosa (BRA) 8-5   Jesus Davila (PER)
  Kenedy Pedrosa (BRA) 5-0   Horacio Oscar Miranda (ARG)
  Jesus Davila (PER) 8-0   Horacio Oscar Miranda (ARG)

Final turu

Yarı finaller Final
  Justus Scott (USA) 9  
  Jesus Davila (PER) 0       Justus Scott (USA) 6
  Kenedy Pedrosa (BRA) 3       Kenedy Pedrosa (BRA) 2
  Jose Alejandro Garcia (GUA) 1  
Bronz madalya maçı
  Jesus Davila (PER) 1
  Jose Alejandro Garcia (GUA) 3

Erkekler grekoromen 77 kg

değiştir
Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
  Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller Final
      
            Emmanuel Alexis Castro (MEX) 9  
   Luis De León (DOM) 3        Luis De León (DOM) 0  
   Eduardo Molina (CHI) 1          Emmanuel Alexis Castro (MEX) 1  
   Kamal Bey (USA) 4          Kamal Bey (USA) 5  
   Jaír Cuero Muñoz (COL) 2        Kamal Bey (USA) 12  
   Alvis Almendra (PAN) 1        David Choc (GUA) 3  
   David Choc (GUA) 5          Kamal Bey (USA) 2
   Yosvanys Peña (CUB) 9          Yosvanys Peña (CUB) 1
   Adrian Maynard (BAR) 0        Yosvanys Peña (CUB) 9  
   Carlos Moises Castro (PER)        Luis Rafael Rodriguez (PUR) 0  
   Luis Rafael Rodriguez (PUR) HG          Yosvanys Peña (CUB) 4  
   Enrique Ortiz (ECU) 0          Wuileixis Rivas (VEN) 1  
   Wuileixis Rivas (VEN) 9        Wuileixis Rivas (VEN) 5       
            Joílson Júnior (BRA) 2       
      
1. repesaj turu Bronz madalya maçları
   Jaír Cuero Muñoz (COL) 8      Jaír Cuero Muñoz (COL) 6
   David Choc (GUA) 0      Emmanuel Alexis Castro (MEX) 3
   Adrian Maynard (BAR) 1      Luis Rafael Rodriguez (PUR)
   Luis Rafael Rodriguez (PUR) 11      Wuileixis Rivas (VEN) HG

Erkekler grekoromen 82 kg

değiştir
Sıra Sporcu O G M SP TP
1   Spencer Woods (USA) 3 3 0 13 20
2   José Mosquera (COL) 3 2 1 8 19
3   John Yeats (CAN) 3 1 2 4 8
4   Javier Gomez (MEX) 3 0 3 0 0
Tur 1-5
  Spencer Woods (USA) 11-0   John Yeats (CAN)
  José Mosquera (COL) 8-0   Javier Gomez (MEX)
  Spencer Woods (USA) 9-0   José Mosquera (COL)
  John Yeats (CAN) 8-0   Javier Gomez (MEX)
  Spencer Woods (USA) HG   Javier Gomez (MEX)
  José Mosquera (COL) 11-0   John Yeats (CAN)

Erkekler grekoromen 87 kg

değiştir
Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
  Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller Final
      
            Luis Avendaño (VEN) 8  
   Carlos Muñoz (COL) 9        Carlos Muñoz (COL) 0  
   Guillermo Andres Sepulveda (CHI) 0          Luis Avendaño (VEN) 5  
   Ariel Andres Rodriguez (HON) 5          Ariel Andres Rodriguez (HON) 1  
   Johan Antonio Batista (DOM) 3        Ariel Andres Rodriguez (HON) 9  
            Jose Karl Calderon (PUR) 0  
              Luis Avendaño (VEN)
              Daniel Grégorich (CUB) HG
            Ronisson Santiago (BRA) 0  
   Alfonso Samaniego (PAN) 0        Daniel Grégorich (CUB) 8T  
   Daniel Grégorich (CUB) 9          Daniel Grégorich (CUB) 10  
   Daniel Vicente Gomez (MEX) 3          Alan Vera (USA) 1  
   Pool Ambrocio (PER) 3        Daniel Vicente Gomez (MEX) 1       
            Alan Vera (USA) 5       
      
1. repesaj turu Bronz madalya maçları
   Alfonso Samaniego (PAN) 0      Ronisson Santiago (BRA) 1
   Ronisson Santiago (BRA) 8      Alan Vera (USA) 4
          Carlos Muñoz (COL) 9
          Ariel Andres Rodriguez (HON) 0

Erkekler grekoromen 97 kg

değiştir
Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
  • HG - Hükmen galip
  Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller Final
      
            Luillys Pérez (VEN) 1  
   Yurisandy Hernández (CUB) 1        Joe Rau (USA) 2  
   Joe Rau (USA) 5          Joe Rau (USA) 8  
   Jean Paul Nazareno (ECU)            Carlos Alberto Palmer (DOM) 0  
   Max De León (PAN) HG        Max De León (PAN) 0  
            Carlos Alberto Palmer (DOM) 7  
              Joe Rau (USA) HG
              Kevin Mejia (HON)  
            Ricardo Nahuel Gomez (ARG) 0  
   Kevin Mejia (HON) 9T        Kevin Mejia (HON) 8  
   Luis Gerardo Alvarado (MEX) 0          Kevin Mejia (HON) 9  
   Luis Alexis Santiago (PUR) 19          Igor De Queiroz (BRA) 0  
   Jhonny Berdugo (COL) 15        Luis Alexis Santiago (PUR) 0       
            Igor De Queiroz (BRA) 11       
      
1. repesaj turu Bronz madalya maçları
   Yurisandy Hernández (CUB) 1      Carlos Alberto Palmer (DOM) 9
   Luillys Pérez (VEN) 2      Luillys Pérez (VEN) 0
   Luis Gerardo Alvarado (MEX) 2      Igor De Queiroz (BRA) 9
   Ricardo Nahuel Gomez (ARG) 2      Ricardo Nahuel Gomez (ARG) 0

Erkekler grekoromen 130 kg

değiştir
Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
  • HG - Hükmen galip
  Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller Final
      
            Eduard Soghomonyan (BRA) 5  
   Gino Ávila (HON) 9        Gino Ávila (HON) 2T  
   Rodolfo Waithe (PAN) 0