2022 Matteo Pellicone Güreş Turnuvası

2022 Matteo Pellicone Güreş Turnuvası, 22 - 25 Haziran 2022 tarihleri arasında İtalya'nın Roma kentinde düzenlenen bir güreş yarışmasıdır.[1] 2022 Matteo Pellicone Güreş Turnuvası Dünya Güreş Birliği'nin sıralama turlarının üçüncüsü olarak düzenlenecektir.[2]

Matteo Pellicone 2022
Ev sahibi şehir İtalya, Roma
Tarih22 - 25 Haziran
StadyumPalaPellicone
Şampiyonlar
Serbest Azerbaycan
Grekoromen Azerbaycan
Kadınlar Ukrayna
2021
2023

Dünya Güreş Birleşiği 2022 Matteo Pellicone Güreş Turnuvası'nı erteledi. İtalya Güreş Federasyonu'nun 4-7 Şubat tarihleri arasında önceden planlanan tarihlerde Roma'nın Matteo Pellicone'una ev sahipliği yapma çabalarına rağmen, Omicron varyantından kaynaklanan en son kısıtlamalar, etkinliğe ev sahipliği yapmakta bir engel olduğunu göstermiş oldu. Turnuva, 27 Haziran'da Pala Pellicone'da başlayacak olan 2022 Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası'ndan önce 22-25 Haziran'da İtalya'nın Roma kentinde düzenlenmiştir.[3]

Sıralama turları değiştir

2022 Sıralama turları takvimi:

Turnuva programı değiştir

Tüm zamanlar (UTC+2)

Tarih Saat Etkinlikler
22 Haziran 10.30-14.30 Eleme turları & repesaj Grekoromen – 55-60-63-67-87-97-130 kg
18.00-20.30 Final maçları ve ödül töreni: Grekoromen – 55-60-63-67-87-97-130 kg
23 Haziran 10.30-14.30 Eleme turları & repesaj Grekoromen – 72-77-82 kg & Kadınlar serbest – 57-62-68-76 kg
18.00-20.30 Final maçları ve ödül töreni: Grekoromen – 72-77-82 kg & Kadınlar serbest – 57-62-68-76 kg
24 Haziran 10.30-14.30 Eleme turları & repesaj Kadınlar serbest – 50-53-55-59-65-72 kg & Erkekler serbest – 97–125 kg
18.00-20.30 Final maçları ve ödül töreni: Kadınlar serbest – 50-53-55-59-65-72 kg & Erkekler serbest – 97–125 kg
25 Haziran 10.30-14.30 Eleme turları & repesaj Erkekler serbest – 57-61-65-70-74-79-86-92 kg
18.00-20.30 Final maçları ve ödül töreni: Erkekler serbest – 57-61-65-70-74-79-86-92 kg

Madalya tablosu değiştir

  *   Ev sahibi ülke (  İtalya)

SıraÜlkeAltınGümüşBronzToplam
1  Azerbaycan85518
2  Ukrayna65213
3  Türkiye2259
4  Macaristan2158
5  ABD2125
6  Slovakya2024
7  Gürcistan1348
  Polonya1348
9  Moldova1326
10  İran1214
11  Litvanya1012
  Norveç1012
  Kanada1012
14  Porto Riko1001
15  Romanya0246
16  Almanya0202
17  İtalya*0112
18  Brezilya0022
  Nijerya0022
20  İsrail0011
  Fransa0011
  İsveç0011
  Finlandiya0011
  Avusturya0011
Toplam (24 Ülke)303049109

Takım sıralaması değiştir

Sıra Erkekler serbest Erkekler grekoromen Kadınlar serbest
Takım Puanlar Takım Puanlar Takım Puanlar
1   Azerbaycan 159   Azerbaycan 148   Ukrayna 171
2   Gürcistan 145   Macaristan 102   Polonya 103
3   Türkiye 114   İran 98   ABD 91
4   Ukrayna 119   Türkiye 86   Almanya 69
5   Slovakya 80   Romanya 61   Romanya 61

Madalya özeti değiştir

Erkekler serbest değiştir

Etkinlik Altın Gümüş Bronz
57 kg
ayrıntılar
  Aliabbas Rzazade (AZE)   Horst Lehr (GER)   Şaban Kızıltaş (TUR)
  Kamil Kerimov (UKR)
61 kg
ayrıntılar
  Recep Topal (TUR)   Andrii Dzhelep (UKR)   Teimuraz Vanishvili (GEO)
  Ahmet Taş (TUR)
65 kg
ayrıntılar
  Sebastian Rivera (PUR)   Erik Aruşanyan (UKR)   Ali Rahimzada (AZE)
  Shamil Omarov (ITA)
70 kg
ayrıntılar
  Joshgun Azimov (AZE)   Murad Evloev (AZE)   Hacı Aliyev (AZE)
  Cüneyt Budak (TUR)
74 kg
ayrıntılar
  Tajmuraz Salkazanov (SVK)   Turan Bayramov (AZE)   Mitch Finesilver (ISR)
  Khadzhimurad Gadzhiyev (AZE)
79 kg
ayrıntılar
  Vasil Mihaylov (UKR)   Iakub Shikhdzhamalov (ROU)   Vladimer Gamkrelidze (GEO)
  Achsarbek Gulajev (SVK)
86 kg
ayrıntılar
  Abubakr Abakarov (AZE)   Tarzan Maisuradze (GEO)   Boris Makojev (SVK)
  Zaur Beradze (GEO)
92 kg
ayrıntılar
  Osman Nurmagomedov (AZE)   Mirian Maisuradze (GEO)   Erhan Yaylacı (TUR)
97 kg
ayrıntılar
  Batyrbek Tsakulov (SVK)   Givi Maçaraşvili (GEO)   Elizbar Odikadze (GEO)
  Vladislav Baitcaev (HUN)
125 kg
ayrıntılar
  Geno Petriaşvili (GEO)   Robert Baran (POL)   Oleksandr Khotsianivskyi (UKR)
  Kamil Kosciolek (POL)

Erkekler grekoromen değiştir

Etkinlik Altın Gümüş Bronz
55 kg
ayrıntılar
  Mohammad Panahisani (IRI)   Florin Tița (ROU)   Max Nowry (USA)
60 kg
ayrıntılar
  Murad Memmedov (AZE)   Eldeniz Azizli (AZE)   Nihat Memmedli (AZE)
63 kg
ayrıntılar
  Talih Memmedov (AZE)   Victor Ciobanu (MDA)   Răzvan Arnăut (ROU)
67 kg
ayrıntılar
  Hasret Caferov (AZE)   Furkan Yıldız (TUR)   Mohammad Javad Rezaei (IRI)
  Tigran Galustyan (FRA)
72 kg
ayrıntılar
  Kristupas Šleiva (LTU)   Ulvi Ganizade (AZE)   Selçuk Can (TUR)
  Valentin Petic (MDA)
77 kg
ayrıntılar
  Zoltán Lévai (HUN)   Amin Kaviyaninejad (IRI)   Róbert Fritsch (HUN)
  Albin Olofsson (SWE)
82 kg
ayrıntılar
  Mihail Bradu (MDA)   Rasoul Garmsiri (IRI)   Daniel Cataraga (MDA)
  Exauce Mukubu (NOR)
87 kg
ayrıntılar
  İslam Abbasov (AZE)   Erik Szilvássy (HUN)   István Takács (HUN)
  Tamás Lévai (HUN)
97 kg
ayrıntılar
  Dávid Losonczi (HUN)   Nikoloz Kakhelashvili (ITA)   Arvi Savolainen (FIN)
  Alex Szőke (HUN)
130 kg
ayrıntılar
  Rıza Kayaalp (TUR)   Sabah Şeriati (AZE)   Beka Kandelaki (AZE)
  Mantas Knystautas (LTU)

Kadınlar serbest değiştir

Etkinlik Altın Gümüş Bronz
50 kg
ayrıntılar
  Madison Parks (CAN)   Agata Walerzak (POL)   Anna Łukasiak (POL)
53 kg
ayrıntılar
  Liliia Malanchuk (UKR)   Mariana Drăguțan (MDA)   Samantha Stewart (CAN)
55 kg
ayrıntılar
  Katarzyna Krawczyk (POL)   Mariia Vynnyk (UKR)   Andreea Ana (ROU)
57 kg
ayrıntılar
  Alina Hruşına (UKR)   Elvira Kamaloğlu (TUR)   Giullia Penalber (BRA)
  Patrycja Gil (POL)
59 kg
ayrıntılar
  Grace Bullen (NOR)   Jowita Wrzesień (POL)   Abigail Nette (USA)
  Odunayo Adekuoroye (NGR)
62 kg
ayrıntılar
  İrina Kolyadenko (UKR)   İlona Prokopevnyuk (UKR)   Laís Nunes (BRA)
65 kg
ayrıntılar
  Tetyana Rijko (UKR)   Emma Bruntil (USA)   Kriszta Incze (ROU)
68 kg
ayrıntılar
  Alla Belinska (UKR)   Irina Rîngaci (MDA)   Blessing Oborududu (NGR)
  Wiktoria Chołuj (POL)
72 kg
ayrıntılar
  Skylar Grote (USA)   Anna Schell (GER)   Alexandra Anghel (ROU)
76 kg
ayrıntılar
  Yelena Makoyed (USA)   Anastasiya Alpyeyeva (UKR)   Martina Kuenz (AUT)

Sonuçlar değiştir

Erkekler serbest değiştir

Erkekler serbest 57 kg değiştir

Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
  • HG - Rakibi maça çıkmadığı için hükmen galip sayıldı
  Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller Final
      
            Horst Lehr (GER) 10  
   Şaban Kızıltaş (TUR) 4        Şaban Kızıltaş (TUR) 4  
   Afgan Khashalov (AZE) 4          Horst Lehr (GER) 7T  
              Beka Bujiashvili (GEO) 4  
            Andriy Yatsenko (UKR) 11  
            Beka Bujiashvili (GEO) 13  
              Horst Lehr (GER) 3
              Aliabbas Rzazade (AZE) 5
            Roberti Dingashvili (GEO) 8  
            Aliabbas Rzazade (AZE) 17  
              Aliabbas Rzazade (AZE) 10  
              Kamil Kerimov (UKR) 0  
            Mehmet Mevlüt Yüce (TUR) 0       
            Kamil Kerimov (UKR) 11       
      
Bronz madalya maçı
  Şaban Kızıltaş (TUR) HG
  Beka Bujiashvili (GEO)
  Roberti Dingashvili (GEO) 1
  Kamil Kerimov (UKR) 11

Erkekler serbest 61 kg değiştir

Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
  Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller Final
      
            Andrii Dzhelep (UKR) 7  
   Tural Huseynov (AZE) 9        Teimuraz Vanishvili (GEO) 2  
   Teimuraz Vanishvili (GEO) 12          Andrii Dzhelep (UKR) 10  
              Islam Bazarganov (AZE) 0  
            Taras Markovych (UKR) 5  
            Islam Bazarganov (AZE) 8  
              Andrii Dzhelep (UKR) 4
              Recep Topal (TUR) 6
            Adam Biboulatov (FRA) 3  
            Recep Topal (TUR) 13  
              Recep Topal (TUR) 8  
              Ahmet Taş (TUR) 3  
            Ahmet Taş (TUR) 13       
            Giorgi Goniashvili (GEO) 8       
      
Bronz madalya maçı
  Teimuraz Vanishvili (GEO) 7
  Islam Bazarganov (AZE) 3
  Adam Biboulatov (FRA) 3
  Ahmet Taş (TUR) 9

Erkekler serbest 65 kg değiştir

Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
  • S - Sakatlandı
  Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller Final
      
            Arman Eloyan (FRA) 0  
   Ali Rahimzada (AZE) 10        Ali Rahimzada (AZE) 6  
   Daniel Pucino (ITA) 5          Ali Rahimzada (AZE) 0  
              Erik Aruşanyan (UKR) 10  
            Nikolai Okhlopkov (ROU) 1  
            Erik Aruşanyan (UKR) 10T  
              Erik Aruşanyan (UKR) 9
              Sebastian Rivera (PUR) 14
            Sebastian Rivera (PUR) 10  
   Hamza Alaca (TUR) 10        Hamza Alaca (TUR) 8  
   Tornike Katamadze (GEO) 6          Sebastian Rivera (PUR) 5  
   Vasyl Shuptar (UKR) 7T          Shamil Omarov (ITA) 4  
   Beka Lomtadze (GEO) 0        Vasyl Shuptar (UKR) 2       
            Shamil Omarov (ITA) 5       
      
Bronz madalya maçı
  Nikolai Okhlopkov (ROU) 1
  Ali Rahimzada (AZE) 4
  Hamza Alaca (TUR) 0S
  Shamil Omarov (ITA) 4

Erkekler serbest 70 kg değiştir

Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
  • HG - Rakibi maça çıkmadığı için hükmen galip sayıldı
  Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller Final
      
            Zurab İakobişvili (GEO) 3  
   Joshgun Azimov (AZE) 2        Joshgun Azimov (AZE) 4  
   Servet Coşkun (TUR) 1          Joshgun Azimov (AZE) HG  
   İhor Nikiforuk (UKR) 5          Haji Aliyev (AZE)  
   Hacı Aliyev (AZE) 7T        Hacı Aliyev (AZE) 10  
            Daniel Chomanič (SVK) 0  
              Joshgun Azimov (AZE) 6
              Murad Evloev (AZE) 1
            Gianluca Talamo (ITA) 3  
   Murad Evloev (AZE) 7        Murad Evloev (AZE) 11T  
   Cüneyt Budak (TUR) 3          Murad Evloev (AZE) 5  
   Pavel Graur (MDA) 6          Pavel Graur (MDA) 3  
   Marwane Yezza (FRA) 5        Pavel Graur (MDA) 5T       
            Gianluca Coletti (ITA) 0       
      
1. repesaj turu Bronz madalya maçı
   Zurab İakobişvili (GEO) 5      Hacı Aliyev (AZE) 4
   Servet Coşkun (TUR) 10      Servet Coşkun (TUR) 3
   Gianluca Talamo (ITA) 0      Pavel Graur (MDA) 0
   Cüneyt Budak (TUR) 11      Cüneyt Budak (TUR) 6

Erkekler serbest 74 kg değiştir

Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
  • HG - Rakibi maça çıkmadığı için hükmen galip sayıldı
  Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller Final
      
            Otari Bagauri (GEO) 0  
   Turan Bayramov (AZE) 2        Turan Bayramov (AZE) 10  
   Mitch Finesilver (ISR) 1          Turan Bayramov (AZE) 5  
   Cesar Bordeaux Alvan (BRA) 9          Dzhabrail Gadzhiev (AZE) 3  
   Dzhabrail Gadzhiev (AZE) 14        Dzhabrail Gadzhiev (AZE) 2  
   Zurab Kapraev (ROU) 2        Vasile Diacon (MDA) 2  
   Vasile Diacon (MDA) 3          Turan Bayramov (AZE) 0
              Tajmuraz Salkazanov (SVK) 4
            Dimitri Jioevi (GEO) 1  
   Tajmuraz Salkazanov (SVK) 3        Tajmuraz Salkazanov (SVK) 7  
   2          Tajmuraz Salkazanov (SVK) HG  
   Fazlı Eryılmaz (TUR) 9          Fazlı Eryılmaz (TUR)  
   4        Fazlı Eryılmaz (TUR) 8       
            Zielimkhan Tohuzov (UKR) 3       
      
1. repesaj turu Bronz madalya maçı
   Otari Bagauri (GEO) 3      Dzhabrail Gadzhiev (AZE) 4
   Mitch Finesilver (ISR) 10      Mitch Finesilver (ISR) 6
   Dimitri Jioevi (GEO) 2      Fazlı Eryılmaz (TUR)
   Khadzhimurad Gadzhiyev (AZE) 12      Khadzhimurad Gadzhiyev (AZE) HG

Erkekler serbest 79 kg değiştir

Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
  Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller Final
      
            Alans Amirovs (LAT) 2  
   Eşref Aşırov (AZE) 3        Evsem Shvelidze (GEO) 9  
   Evsem Shvelidze (GEO) 3          Evsem Shvelidze (GEO) 3  
   Vasil Mihaylov (UKR) 8          Vasil Mihaylov (UKR) 6  
   Vladimer Gamkrelidze (GEO) 3        Vasil Mihaylov (UKR) 10  
   Yeoryos Kuyumçidis (GRE) 12        Yeoryos Kuyumçidis (GRE) 0  
   Nestor Joaquin Barrios (COL) 1          Vasil Mihaylov (UKR) 7
              Iakub Shikhdzhamalov (ROU) 2
            Gadzhimurad Omarov (AZE) 1  
   Achsarbek Gulajev (SVK) 2        Iakub Shikhdzhamalov (ROU) 3  
   Iakub Shikhdzhamalov (ROU) 6          Iakub Shikhdzhamalov (ROU) 3  
   Giorgi Sulava (GEO) 7          Muhammet Akdeniz (TUR) 2  
   Muhammet Akdeniz (TUR) 9        Muhammet Akdeniz (TUR) 4       
            Jakub Sýkora (SVK) 4       
      
1. repesaj turu Bronz madalya maçı
   Yeoryos Kuyumçidis (GRE) 5    {  Evsem Shvelidze (GEO) 1
   Vladimer Gamkrelidze (GEO) 10      Vladimer Gamkrelidze (GEO) 4
   Gadzhimurad Omarov (AZE) 2      Muhammet Akdeniz (TUR) 0
   Achsarbek Gulajev (SVK) 3      Achsarbek Gulajev (SVK) 11

Erkekler serbest 86 kg değiştir

Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
  • HG - Rakibi maça çıkmadığı için hükmen galip sayıldı
  Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller Final
      
            Zaur Beradze (GEO) 4  
   Tarzan Maisuradze (GEO) 9        Tarzan Maisuradze (GEO) 5  
   Orkhan Abasov (AZE) 1          Tarzan Maisuradze (GEO) 15  
              Mukhammed Aliiev (UKR) 5  
            Mukhammed Aliiev (UKR) 8  
            Lars Schaefle (GER) 5  
              Tarzan Maisuradze (GEO) 2
              Abubakr Abakarov (AZE) 3
            Ivars Samusonoks (LAT) 0  
   Georgii Rubaev (MDA) 3        Abubakr Abakarov (AZE) 10  
   Abubakr Abakarov (AZE) 6          Abubakr Abakarov (AZE) 8  
   Boris Makojev (SVK) 6          Boris Makojev (SVK) 6  
   Sandro Aminashvili (GEO) 4        Boris Makojev (SVK) 5       
            Khasan Zakariiev (UKR) 4       
      
1. repesaj turu Bronz madalya maçı
   Orkhan Abasov (AZE) 2      Mukhammed Aliiev (UKR)
   Zaur Beradze (GEO) 7      Zaur Beradze (GEO) HG
   Georgii Rubaev (MDA) 2      Boris Makojev (SVK) HG
   Ivars Samusonoks (LAT) 6      Ivars Samusonoks (LAT)

Erkekler serbest 92 kg değiştir

Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı.
  • HG - Rakibi maça çıkmadığı için hükmen galip sayıldı

Eleme turları

Grup A

Sporcu O G M SP TP
  Erhan Yaylacı (TUR) 2 2 0 7 18
  Saba Chikhradze (GEO) 2 1 1 3 8
  Andrian Grosul (MDA) 2 0 2 0 0
Round 1-3
  Erhan Yaylacı (TUR) 7-0   Andrian Grosul (MDA)
  Erhan Yaylacı (TUR) 11-0   Saba Chikhradze (GEO)
  Andrian Grosul (MDA) 0-8   Saba Chikhradze (GEO)

Grup B

Sporcu O G M SP TP
  Osman Nurmagomedov (AZE) 2 2 0 7 20
  Mirian Maisuradze (GEO) 2 1 1 5 12
  Benjamin Greil (AUT) 2 0 2 0 0
Round 1-3
  Osman Nurmagomedov (AZE) 10-1   Mirian Maisuradze (GEO)
  Osman Nurmagomedov (AZE) 10-0   Benjamin Greil (AUT)
  Mirian Maisuradze (GEO) 11-0   Benjamin Greil (AUT)

Final Turları

Yarı finaller Final
  Erhan Yaylacı (TUR) 4  
  Mirian Maisuradze (GEO) 6       Mirian Maisuradze (GEO)
  Osman Nurmagomedov (AZE) 10       Osman Nurmagomedov (AZE) HG
  Saba Chikhradze (GEO) 0  
Bronz madalya maçı
  Erhan Yaylacı (TUR) 8
  Saba Chikhradze (GEO) 4

Erkekler serbest 97 kg değiştir

Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
  • HG - Rakibi maça çıkmadığı için hükmen galip sayıldı
  Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller Final
      
            Nishan Randhawa (CAN) 0  
   Erik Thiele (GER) 3        Erik Thiele (GER) 10  
   Mustafa Sessiz (TUR) 1          Erik Thiele (GER) 1  
   Magomedhan Magomedov (AZE) 10          Givi Maçaraşvili (GEO) 11  
   Radu Lefter (MDA) 0        Magomedhan Magomedov (AZE) 0  
   Vladislav Baitcaev (HUN) 9        Givi Maçaraşvili (GEO) 10  
   Givi Maçaraşvili (GEO) 14          Givi Maçaraşvili (GEO) 4
              Batyrbek Tsakulov (SVK) 10
            Elizbar Odikadze (GEO) 4  
   Batyrbek Tsakulov (SVK) HG        Batyrbek Tsakulov (SVK) 8  
   Radosław Baran (POL)          Batyrbek Tsakulov (SVK) 10  
   Zbigniew Baranowski (POL) 7          Zbigniew Baranowski (POL) 0  
   Mahamed Zakariiev (UKR) 0        Zbigniew Baranowski (POL) 8       
            Benjamin Honis (ITA) 2       
      
1. repesaj turu Bronz madalya maçı
   Magomedhan Magomedov (AZE)      Erik Thiele (GER) 0
   Vladislav Baitcaev (HUN) HG      Vladislav Baitcaev (HUN) 4
   Radosław Baran (POL)      Zbigniew Baranowski (POL) 3
   Elizbar Odikadze (GEO) HG      Elizbar Odikadze (GEO) 9

Erkekler serbest 125 kg değiştir

Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
  • S - Sakatlandı
  • HG - Rakibi maça çıkmadığı için hükmen galip sayıldı
  Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller Final
      
            Azamat Khosonov (GRE) 1  
   Gennadij Cudinovic (GER) 0        Geno Petriaşvili (GEO) 12  
   Geno Petriaşvili (GEO) 11          Geno Petriaşvili (GEO) 9  
              Oleksandr Khotsianivskyi (UKR) 2  
            Oleksandr Khotsianivskyi (UKR) 7  
            Aleksander Koldovski (UKR) 0  
              Geno Petriaşvili (GEO) 6
              Robert Baran (POL) 0
            Robert Baran (POL) 1  
            Anıl Kılıçsallayan (TUR) 0S  
              Robert Baran (POL) 2  
              Kamil Kosciolek (POL) 1  
            Kamil Kosciolek (POL) 5       
            Johannes Ludescher (AUT) 0       
      
1. repesaj turu Bronz madalya maçı
          Anıl Kılıçsallayan (TUR)
          Kamil Kosciolek (POL) HG
   Azamat Khosonov (GRE) 6      Oleksandr Khotsianivskyi (UKR) 11
   Gennadij Cudinovic (GER) 10      Gennadij Cudinovic (GER) 0

Erkekler grekoromen değiştir

Erkekler grekoromen 55 kg değiştir

Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
Sporcu O G M SP TP
  Mohammad Panahisani (IRI) 2 1 1 4 15
  Florin Tița (ROU) 2 1 1 4 9
  Max Nowry  (USA) 2 1 1 3 5
Tur 1-3
  Mohammad Panahisani (IRI) 11-7   Florin Tița (ROU)
  Mohammad Panahisani (IRI) 4-5   Max Nowry  (USA)
  Max Nowry  (USA) 2-0   Florin Tița (ROU)

Erkekler grekoromen 60 kg değiştir

Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı

Eleme turları

Grup A

Sporcu O G M SP TP
  Murad Memmedov (AZE) 3 3 0 11 30
  Nihat Memmedli (AZE) 3 2 1 8 21
  Ekrem Öztürk (TUR) 3 1 2 4 6
  Ildar Hafizov (USA) 3 0 3 2 6
Tur 1-3
  Ekrem Öztürk (TUR) 1-14   Murad Memmedov (AZE)
  Ildar Hafizov (USA) 4-9   Nihat Memmedli (AZE)
  Ekrem Öztürk (TUR) 5-2   Ildar Hafizov (USA)
  Murad Memmedov (AZE) 7-1   Nihat Memmedli (AZE)
  Ekrem Öztürk (TUR) 0-11   Nihat Memmedli (AZE)
  Murad Memmedov (AZE) 9-0   Ildar Hafizov (USA)

Grup B

Sporcu O G M SP TP
  Eldeniz Azizli (AZE) 2 2 0 8 18
  Helary Mägisalu (EST) 2 1 1 4 6
  Teodor Horatau (ROU) 2 0 2 1 4
Tur 1-3
  Eldeniz Azizli (AZE) 8-0   Teodor Horatau (ROU)
  Eldeniz Azizli (AZE) 10-2   Helary Mägisalu (EST)
  Teodor Horatau (ROU) 4-4   Helary Mägisalu (EST)

Final Turları

Yarı finaller Final
  Eldeniz Azizli (AZE) 9  
  Nihat Memmedli (AZE) 0       Eldeniz Azizli (AZE) 1
  Helary Mägisalu (EST) 1       Murad Memmedov (AZE) 9
  Murad Memmedov (AZE) 9  
Bronz madalya maçı
  Nihat Memmedli (AZE) 10
  Helary Mägisalu (EST) 0

Erkekler grekoromen 63 kg değiştir

Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı

Eleme turları

Grup A

Sporcu O G M SP TP
  Victor Ciobanu (MDA) 2 2 0 9 16
  Talih Memmedov (AZE) 2 1 1 4 10
  Jesse Thielke (USA) 2 0 2 0 0
Tur 1-3
  Talih Memmedov (AZE) 7-0 Tuş   Victor Ciobanu (MDA)
  Talih Memmedov (AZE) 10-0   Jesse Thielke (USA)
  Victor Ciobanu (MDA) 9-0   Jesse Thielke (USA)

Grup B

Sporcu O G M SP TP
  Răzvan Arnăut (ROU) 2 0 2 6 18
  Justas Petravičius (LTU) 2 1 1 5 13
  Krisztián Kecskeméti  (HUN) 2 0 2 1 5
Tur 1-3
  Krisztián Kecskeméti  (HUN) 5-7   Răzvan Arnăut (ROU)
  Krisztián Kecskeméti  (HUN) 0-9   Justas Petravičius (LTU)
  Justas Petravičius (LTU) 4-11   Răzvan Arnăut (ROU)

Final Turları

Yarı finaller Final
  Victor Ciobanu (MDA) 12  
  Justas Petravičius (LTU) 5       Victor Ciobanu (MDA) 2
  Răzvan Arnăut (ROU) 1       Talih Memmedov (AZE) 4
  Talih Memmedov (AZE) 4  
Bronz madalya maçı
  Justas Petravičius (LTU)
  Răzvan Arnăut (ROU) HG

Erkekler grekoromen 67 kg değiştir

Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
  Son 16 Çeyrek final Yarı final Final
      
            Mohammad Javad Rezaei (IRI) 2  
   Giovanni Alessio (ITA) 1        Morten Thoresen (NOR) 1  
   Morten Thoresen (NOR) 12          Mohammad Javad Rezaei (IRI) 3  
   Hasret Caferov (AZE) 8          Hasret Caferov (AZE) 8  
   Erik Torba (HUN) 0        Hasret Caferov (AZE) 9  
            Niklas Öhlén (SWE) 0  
              Hasret Caferov (AZE) 9
              Furkan Yıldız (TUR) 0
            Alejandro Sancho (USA) 0  
   Sajjad Ali Imentalabfoumani (IRI) 0        Tigran Galustyan (FRA) 8  
   Tigran Galustyan (FRA) 10          Tigran Galustyan (FRA) 0  
   Mihai Mihuț (ROU) 5          Furkan Yıldız (TUR) 8  
   Furkan Yıldız (TUR) 6        Furkan Yıldız (TUR) 9       
            Kenedy Pedrosa (BRA) 0       
      
1. repesaj turu Bronz madalya maçı
   Erik Torba (HUN) 2      Mohammad Javad Rezaei (IRI) 7
   Niklas Öhlén (SWE) 4      Niklas Öhlén (SWE) 2
   Kenedy Pedrosa (BRA) 1      Tigran Galustyan (FRA) 3
   Mihai Mihuț (ROU) 3      Mihai Mihuț (ROU) 1

Erkekler grekoromen 72 kg değiştir

Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
  Son 16 Çeyrek final Yarı final Final
      
            Mamadassa Sylla (FRA) 1  
   Filippo Biondi (ITA) 0        Matias Lipasti (FIN) 4  
   Matias Lipasti (FIN) 8          Matias Lipasti (FIN) 3  
              Kristupas Šleiva (LTU) 9T  
            Kristupas Šleiva (LTU) 9  
            Selçuk Can (TUR) 0  
              Kristupas Šleiva (LTU) HG
              Ulvi Ganizade (AZE)
            Pat Smith (USA)  
            Håvard Jørgensen (NOR) HG  
              Håvard Jørgensen (NOR) 1  
   István Váncza (HUN) 1          Ulvi Ganizade (AZE) 3  
   Ulvi Ganizade (AZE) 5        Ulvi Ganizade (AZE) 5       
            Valentin Petic (MDA) 1       
      
1. repesaj turu Bronz madalya maçı
          Selçuk Can (TUR) 9
          Matias Lipasti (FIN) 0
   István Váncza (HUN) 1      Håvard Jørgensen (NOR) 1
   Valentin Petic (MDA) 2      Valentin Petic (MDA) 3

Erkekler grekoromen 77 kg değiştir

Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
  Son 16 Çeyrek final Yarı final Final
      
            Abdurrahman Kalkan (TUR) 3  
   Róbert Fritsch (HUN) 5        Róbert Fritsch (HUN) 4  
   Kamal Bey (USA) 1          Róbert Fritsch (HUN) 1  
              Zoltán Lévai (HUN) 8  
            Zoltán Lévai (HUN) 10  
            Joílson Júnior (BRA) 1  
              Zoltán Lévai (HUN) 4
              Amin Kaviyaninejad (IRI) 0
            Paulius Galkinas (LTU) 1  
            Luca Dariozzi (ITA) 5  
              Luca Dariozzi (ITA) 1  
              Amin Kaviyaninejad (IRI) 5  
            Amin Kaviyaninejad (IRI) 5       
            Albin Olofsson (SWE) 4       
      
Bronz madalya maçı
  Joílson Júnior (BRA) 0
  Róbert Fritsch (HUN) 9
  Albin Olofsson (SWE) 6
  Luca Dariozzi (ITA) 2

Erkekler grekoromen 82 kg değiştir

Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
  • C — Rakibe verilen 3 uyarı ile kazandı
Çeyrek final Yarı final Final
   Rasoul Garmsiri (IRI) 6  
   Daniel Cataraga (MDA) 5        Rasoul Garmsiri (IRI) 9  
   Spencer Woods (USA) 4        Matteo Maffezzoli (ITA) 0  
   Matteo Maffezzoli (ITA) 5          Rasoul Garmsiri (IRI) 1
   Mihail Bradu (MDA) 7          Mihail Bradu (MDA) 2
   Exauce Mukubu (NOR) 6        Mihail Bradu (MDA) 6
   Hasan Berk Kılınç (TUR) 6        Oldřich Varga (CZE) 2    
   Oldřich Varga (CZE) 6C  
Bronz madalya maçı
  Daniel Cataraga (MDA) 3
  Matteo Maffezzoli (ITA) 0
  Exauce Mukubu (NOR) 2
  Oldřich Varga (CZE) 1

Erkekler grekoromen 87 kg değiştir

Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
  Son 16 Çeyrek final Yarı final Final
      
            Alex Kessidis (SWE) 9  
   Hossein Nouri (IRI) 8        Hossein Nouri (IRI) 7  
   Mehmet Ali Küçükosman (TUR) 0          Alex Kessidis (SWE) 0S  
   Alan Ernesto Garcia (USA) 0          İslam Abbasov (AZE) 2  
   István Takács (HUN) 4        István Takács (HUN) 4  
   Ranet Kaljola (EST) 0        İslam Abbasov (AZE) 10  
   İslam Abbasov (AZE) 5          İslam Abbasov (AZE) 1
              Erik Szilvássy (HUN) 1
            Zakarias Berg (SWE) 0  
   Simone Fidelbo (ITA) 1        Erik Szilvássy (HUN) 5  
   Erik Szilvássy (HUN) 8          Erik Szilvássy (HUN) 2  
   Tamás Lévai (HUN) 4          Tamás Lévai (HUN) 1  
   Nicu Samuel Ojog (ROU) 3        Tamás Lévai (HUN) 5       
            Emincan Enez (TUR) 1       
      
1. repesaj turu Bronz madalya maçı
   Ranet Kaljola (EST) 8      Alex Kessidis (SWE)
   István Takács (HUN) 9      István Takács (HUN) HG
   Simone Fidelbo (ITA) 0      Tamás Lévai (HUN) 9
   Zakarias Berg (SWE) 6      Zakarias Berg (SWE) 1

Erkekler grekoromen 97 kg değiştir

Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı

Final

Final
   Dávid Losonczi (HUN) 2
   Nikoloz Kakhelashvili (ITA) 1

Üst tablo

  Son 32 turu Son 16 turu Çeyrek final Yarı final
      
            Dávid Losonczi (HUN) 5  
            Vilius Laurinaitis (LTU) 0  
              Dávid Losonczi (HUN) 6  
   Felix Baldauf (NOR) 2          Aleksandar Stjepanetic (SWE) 0  
   Aleksandar Stjepanetic (SWE) 5        Aleksandar Stjepanetic (SWE) 4  
            Luca Svaicari (ITA) 0  
              Dávid Losonczi (HUN) 5
              Arvi Savolainen (FIN) 0
            Mikheil Kajaia (SRB) 5  
            İbrahim Tığcı (TUR) 1  
              Mikheil Kajaia (SRB) 0  
              Arvi Savolainen (FIN) 4  
            Arvi Savolainen (FIN) 8       
            Ondřej Dadák (CZE) 0       
      

Alt tablo

  Son 32 turu Son 16 turu Çeyrek final Yarı final
      
            Mindaugas Venckaitis (LTU) 0  
            Nikoloz Kakhelashvili (ITA) 3  
              Nikoloz Kakhelashvili (ITA) 5  
              Mehdi Bali (IRI) 4  
            Igor Alves De Queiroz (BRA) 0  
            Mehdi Bali (IRI) 9  
              Nikoloz Kakhelashvili (ITA) 1
              Alex Szőke (HUN) 1
            Artur Omarov (CZE) 1  
   Beytullah Kayışdağ (TUR) 1        Alex Szőke (HUN) 3  
   Alex Szőke (HUN) 5          Alex Szőke (HUN) 3  
              Arif Niftulleyev (AZE) 1  
            Murat Lokiayev (AZE) 0       
            Arif Niftulleyev (AZE) 2       
      
1. repesaj turu Bronz madalya maçı
   Vilius Laurinaitis (LTU) 3      Arvi Savolainen (FIN) 8
   Aleksandar Stjepanetic (SWE) 3      Aleksandar Stjepanetic (SWE) 0
   Mindaugas Venckaitis (LTU) 1      Alex Szőke (HUN) 7
   Mehdi Bali (IRI) 4      Mehdi Bali (IRI) 4

Erkekler grekoromen 130 kg değiştir

Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
  Son 16 Çeyrek final Yarı final Final
      
            Cohlton Schultz (USA) 0  
   Sabah Şeriati (AZE) 8        Sabah Şeriati (AZE) 10  
   Dáriusz Vitek (HUN) 0          Sabah Şeriati (AZE) 1  
              Beka Kandelaki (AZE) 1  
            Beka Kandelaki (AZE) 4  
            Romas Fridrikas (LTU) 0  
              Sabah Şeriati (AZE) 0
              Rıza Kayaalp (TUR) 4
            Danila Sotnikov (ITA) 1  
            Oskar Marvik (NOR) 3  
              Oskar Marvik (NOR) 1  
   Alin Alexuc-Ciurariu (ROU) 0          Rıza Kayaalp (TUR) 2  
   Mantas Knystautas (LTU) 2        Mantas Knystautas (LTU) 1       
            Rıza Kayaalp (TUR) 3       
      
1. repesaj turu Bronz madalya maçı
          Oskar Marvik (NOR) 3
          Mantas Knystautas (LTU) 6
   Dáriusz Vitek (HUN) 2      Beka Kandelaki (AZE) 4
   Cohlton Schultz (USA) 4      Cohlton Schultz (USA) 2

Kadınlar serbest değiştir

Kadınlar serbest 50 kg değiştir

Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
  • HG - Rakibi maça çıkmadığı için hükmen galip sayıldı

Eleme turları

Grup A

Sporcu O G M SP TP
  Madison Parks (CAN) 2 2 0 7 19
  Agata Walerzak (POL) 2 1 1 3 4
  Emine Çataloglu (TUR) 2 0 2 1 2
Tur 1-3
  Madison Parks (CAN) 10-0   Agata Walerzak (POL)
  Madison Parks (CAN) 9-0   Emine Çataloglu (TUR)
  Agata Walerzak (POL) 4-2   Emine Çataloglu (TUR)

Grup B

Sporcu O G M SP TP
  Anna Łukasiak (POL) 2 0 2 8 11
  Zehra Demirhan (TUR) 2 1 1 6 3
  Shriyanthika Pedige (SRI) 2 0 2 0 0
Tur 1-3
  Anna Łukasiak (POL) 11-3   Zehra Demirhan (TUR)
  Anna Łukasiak (POL) HG   Shriyanthika Pedige (SRI)