2022 Akdeniz Oyunları'nda Türkiye

Spor

Türkiye, Cezayir'in Vahran kentinde yapılan 2022 Akdeniz Oyunları'na katıldı. Türkler, 321 sporcuyla organizasyonda yer almıştır.[1] Organizasyonda 45 altın, 26 gümüş ve 37 bronz madalya kazanan ülke, madalya sıralamasının ikinci basamağında yer aldı.

Akdeniz Oyunları'nda Türkiye
IOC kodu  TUR
NOC Türkiye Millî Olimpiyat Komitesi
Resmî sitewww.olimpiyatkomitesi.org.tr
2022 Akdeniz Oyunları'nda
Sporcular 24 sporda 321 sporcu
Bayrak taşıyıcısı Ferhat Arıcan
Busenaz Sürmeneli
Madalyalar
Derece: 2
Altın
45
Gümüş
26
Bronz
37
Toplam
108
Akdeniz Oyunları tarihi (özet)
Akdeniz Oyunları

7'si altın toplam 15 madalya kazanılan atletizm ve 7'si altın toplam 14 madalya getiren güreş, Türklerin en başarılı olduğu dallardı. Toplamda en çok madalya ise 19'la (5 altın) yüzmede geldi. Takım sporlarındaki tek derece kadın voleybol takımının gümüş madalyası oldu.

Madalyalar değiştir

Atıcılık değiştir

Erkekler
Sporcu Kategori Eleme Sıra Final Sıra
Yusuf Dikeç 10 m havalı tabanca 573 7 145,4 8
İsmail Keleş 576 3 249,5  
Ömer Akgün 10 m havalı tüfek 625,7 5 153,0 7
Yusuf Karabina 617,7 15 Elendi
Oğuzhan Tüzün Trap 121 4 29  
Nedim Tolga Tuncer 122 2
Baran Ahmet Skeet 67 14 Elendi
Mustafa Serhat Şahin 71 10 Elendi
Kadınlar
Sporcu Kategori Eleme Sıra Final Sıra
Şevval İlayda Tarhan 10 m havalı tabanca 566 7 244,6 4
Elif Beyza Aşık 566 8 194,1 6
Şeymanur Koca 10 m havalı tüfek 618,4 15 Elendi
Gülşen Delen 608,1 22 Elendi
Safiye Sarıtürk Trap 110 10 Elendi
Rümeysa Pelin Kaya 112 9 Elendi
Nur Banu Balkancı Skeet 110 8 16 7
Sena Can 65 9 Elendi
Karma
Sporcu Kategori Eleme Sıra Final/BM Sıra
İsmail Keleş
Elif Beyza Aşık
10 m havalı tabanca 568 3   İtalya (ITA)
M 14-16
4
Yusuf Dikeç
Şevval İlayda Tarhan
565 6 Elendi
Ömer Akgün
Şeymanur Koca
10 m havalı tüfek 623,9 6
Yusuf Karabina
Gülşen Delen
610,3 16 Elendi
Mustafa Serhat Şahin
Nur Banu Balkancı
Skeet 90 8
Baran Ahmet
Sena Can
90 8

Atletizm değiştir

Erkekler değiştir

Pist
Sporcu Kategori Yarı final Final
Derece Sıra Derece Sıra
Ramil Guliyev 100 m 10.24 2 10.16  
Jak Ali Harvey 10.22 1 10.15  
Ramil Guliyev 200 m 20.74 2 20.21  
Oğuzhan Kaya 400 m 47.43 14 Elendi
Sinan Ören 47.10 13 Elendi
Salih Toksöz 800 m 1:50.05 16 Elendi
Ramazan Barbaros 1500 m 3:53.55 13
5000 m DNF
Aras Kaya 5000 m 4
Ramazan Özdemir Yarı maraton DNF
Sezgin Ataç 1:05:02 4
Mikdat Sevler 110 m engelli 13.40 2 13.57 4
İsmail Nezir 400 m engelli 49.59 5 50.09 7
Yasmani Copello 49.08 2 48.27  
Hilal Yego 3000 m su engelli 8:33.43 6
Jak Ali Harvey
Ramil Guliyev
Kayhan Özer
Ertan Özkan
4x100 m bayrak 38.98  
Oğuzhan Kaya
Yasmani Copello
Sinan Ören
İsmail Nezir
4x400 m bayrak 3:04.55  
Saha
Sporcu Kategori Final
Derece Sıra
Alperen Acet Yüksek atlama 2,13 9
Ersu Şaşma Sırıkla atlama 5,75  
Necati Er Uzun atlama 7,64 4
Üç adım atlama 16,52 4
Özkan Baltacı Çekiç atma 74,34  
Ömer Şahin Disk atma 57,87 8
Enes Çankaya 57,43 9
Emin Öncel Cirit atma 73,95 6

Kadınlar değiştir

Pist
Sporcu Kategori Yarı final Final
Derece Sıra Derece Sıra
Mizgin Ay 100 m 11.78 8
200 m DNS
Büşra Yıldırım 400 m 53.59 5
Tuğba Toptaş 800 m 2:06.82 9 2:05.33 8
Ekaterine Guliyev 2:02.64 1 2:01.08  
Emine Hatun Tuna 1500 m DNS
Şilan Ayyıldız 4:14.45 5
Emine Hatun Tuna 5000 m 16:18.07 8
Yasemin Can 15:23.47  
Meryem Erdoğan Yarı maraton 1:14:11 4
Şevval Ayaz 100 m eng. 13.22 5 DQ
Tuğba Güvenç 3000 m su eng. DNF
Şevval Ayaz
Ekaterine Guliyev
Tuğba Toptaş
Büşra Yıldırım
4x400 m bayrak 3:43.13  
Saha
Sporcu Kategori Final
Derece Sıra
Buse Savaşkan Yüksek atlama 1,84 5
Tuğba Danışmaz Üç adım atlama 14,05  
Kıvılcım Kaya Salman Çekiç atma 69,82  
Özlem Becerek Disk atma 61,96  
Eda Tuğsuz Cirit atma 59,30  
Esra Türkmen 56,03 4

Badminton değiştir

Sporcu Kategori Son 32 Son 16 Çeyrek final Yarı final Final Sıra
Emre Lale Tek erkekler Bay   Hamek (ALG)
G 2-0 (21-14, 21-13)
  Toti (ITA)
G 2-0 (21-13, 21-13)
  Vicen (ESP)
M 0-2 (16-21, 18-21)
 
Nurullah Saraç   Rodrigues (POR)
G 2-0 (21-16, 21-17)
  Pereira (ESP)
M 0-2 (18-21, -21)
Elendi 9
Özge Bayrak Tek kadınlar Bay   Sotiryu (GRE)
G 2-1 (21-19, 20-22, 21-8)
  Fink (ITA)
G 2-0 (21-14, 21-17)
  Ocana (ESP)
M 0-2 (14-21, 22-24)
 
Neslihan Yiğit Bay   Erro (ESP)
G 2-0 (21-14, 21-17)
  Hamza (ITA)
G 2-0 (21-10, 21-12)
  Hani (EGY)
G 2-0 (21-13, 21-6)
  Ocana (ESP)
G (21-14, 21-11)
 
Bengisu Erçetin
Nazlıcan İnci
Çift kadınlar Bay   Erro & Ocana (ESP)
G 2-0 (21-8, 21-15)
  Sudimac & Loncar (SRB)
G 2-0 (21-10, 21-11)
  Fink & Hamza (ITA)
G 2-0 (21-15, 21-18)
 

Basketbol (3x3) değiştir

Erkekler değiştir

Kadro Sıra
4
Grup aşaması (A Grubu)
Sıra Takım O G M AS YS SF Durum
1   Türkiye 2 1 1 39 29 +10 Çeyrek final
2   Cezayir 2 1 1 35 39 -4
3   İtalya 2 1 1 31 37 -6

Sıralama kuralları: 1) Galibiyet; 2) İkili arasındaki durum; 3) Atılan sayı.


30 Haziran
18:00
Rapor Türkiye   18 - 19   Cezayir Sidi Muhammed Halk Bahçesi Kortu, Vahran
1 Temmuz
17:00
Rapor İtalya   10 - 21   Türkiye Sidi Muhammed Halk Bahçesi Kortu, Vahran
Çeyrek final
2 Temmuz
20:40
Rapor Türkiye   18 - 14   Portekiz Sidi Muhammed Halk Bahçesi Kortu, Vahran
Yarı final
3 Temmuz
18:10
Rapor Türkiye   12 - 15   Fransa Sidi Muhammed Halk Bahçesi Kortu, Vahran
Bronz madalya maçı
3 Temmuz
21:50
Rapor Türkiye   13 - 16   İspanya Sidi Muhammed Halk Bahçesi Kortu, Vahran

Kadınlar değiştir

Kadro Sıra
4
Grup aşaması (C Grubu)
Sıra Takım O G M AS YS SF Durum
1   İspanya 3 3 0 55 40 +15 Çeyrek final
2   Türkiye 3 2 1 40 37 +3
3   Slovenya 3 1 2 36 37 -1
4   Yunanistan 3 0 3 37 51 -14 9.-11.'lik

Sıralama kuralları: 1) Galibiyet; 2) İkili arasındaki durum; 3) Atılan sayı.


30 Haziran
19:20
Rapor İspanya   18 - 15   Türkiye Sidi Muhammed Halk Bahçesi Kortu, Vahran
30 Haziran
22:40
Rapor Türkiye   10 - 9   Slovenya Sidi Muhammed Halk Bahçesi Kortu, Vahran
1 Temmuz
21:40
Rapor Türkiye   15 - 13   Yunanistan Sidi Muhammed Halk Bahçesi Kortu, Vahran
Çeyrek final
2 Temmuz
21:20
Rapor Portekiz   10 - 13   Türkiye Sidi Muhammed Halk Bahçesi Kortu, Vahran
Yarı final
3 Temmuz
17:50
Rapor Türkiye   10 - 19   Fransa Sidi Muhammed Halk Bahçesi Kortu, Vahran
Bronz madalya maçı
3 Temmuz
21:30
Rapor İtalya   14 - 12   Türkiye Sidi Muhammed Halk Bahçesi Kortu, Vahran

Binicilik değiştir

Engel atlama
Sporcu At Kategori 1. tur 2. tur Final
A Turu B Turu Toplam
CP Sıra CP Toplam Sıra CP Sıra CP Sıra CP Sıra
Ahmet Berk Başeğmez Corthagos 58 Bireysel 24 18
Hasan Şentürk Cantaire O 9 4
Özgür Özkan Champ's Son 14 11
Sencer Horasan Casscord 49 21
Ahmet Berk Başeğmez
Hasan Şentürk
Özgür Özkan
Sencer Horasan
Takım 1 20 21  

Bisiklet değiştir

Erkekler
Sporcu Kategori Derece Sıra
Burak Abay Yol yarışı 3:15:35 36
Samet Bulut 3:33:05 57
Feritcan Şamlı 3:33:05 58
Batuhan Özgür 3:15:35 32
Ahmet Örken Yol yarışı 3:30:02 47
Zamana karşı 33:49.46 8
Kadınlar
Sporcu Kategori Derece Sıra
Azize Bekar Yol yarışı 1:58:24 14
Fatma Sezer 2:13:19 28

Bocce değiştir

Erkekler
Sporcu Kategori Grup maçları/Eleme turları Final turu Sıra
Maç #1/1. Tur Maç #2/2. Tur Maç #3 Maç #4 Çeyrek final Yarı final Final/BM
Faik Dursun Öztürk Volo altın nokta 8 10 Elendi
Mehmet Can Yakın Volo basamak 40 42   Milicevic (CRO)
M 42-48
Elendi
Onur Yılmaz
İbrahim Arslantaş
Petank çiftler   Andorra (AND)
G 12-11
  İtalya (ITA)
M 4-15
  Tunus (TUN)
M 12-13
Elendi
İbrahim Arslantaş Petank altın nokta 39   Amormino (ITA)
G 34-21
  Uaglissi (ALG)
G 30-25
  Bugriba (TUN)
G 31-29
 
Ahmet Emen Raffa tekler   Dall'olmo (SMR)
G 8-5
  Uynaksi (MAR)
G 12-8
  Rouault (FRA)
G 12-11
  Visconti (ITA)
M 2-12
 
Murat Alan
Ahmet Emen
Raffa çiftler   Libya (LBA)
M 9-12
  Mısır (EGY)
G 12-0
  Cezayir (ALG)
M 10-12
Kadınlar
Sporcu Kategori Grup maçları/Eleme turları Final turu Sıra
Maç #1/1. Tur Maç #2/2. Tur Maç #3 Çeyrek final Yarı final Final/BM
Buket Öztürk Volo altın nokta 12 22   Vilchez (ESP)
G 16-5
  Bajric (CRO)
G 13-8
  Basei (ITA)
G 14-7
 
İnci Ece Öztürk Volo basamak 34 35   Boljevic (MNE)
G 39-16
  Volcina (SLO)
G 34-28
  Vojkovic (CRO)
G 35-28
 
Gülçin Esen
Beyza Tatarlı
Petank çiftler   İspanya (ESP)
M 4-12
  Fransa (FRA)
G 11-8
  Tunus (TUN)
M 5-13
  Cezayir (ALG)
G 13-5
 
Gülçin Esen Petank altın nokta 19 20 Elendi
Bahar Çil Raffa tekler   Elbez (LBA)
G 8-5
  Morelli (ITA)
M 0-12
  Paoletti (SMR)
G 12-5
  Aissiui (ALG)
G 9-7
 
Bahar Çil
Pınar Demir
Raffa çiftler   Cezayir (ALG)
M 0-12
  Libya (LBA)
G 8-5
  Cezayir (ALG)
M 4-12

Boks değiştir

Erkekler
Sporcu Kategori Son 16 Çeyrek final Yarı final Final Sıra
Samet Gümüş 52 kg Bay   Bajoku (KOS)
G 3-0
  Serra (ITA)
M 0-3
 
Batuhan Çiftçi 57 kg Bay   Fernandez (ESP)
G 3-0
  Zuhairi (MAR)
G 3-0
  Morcane (ALG)
G 3-0
 
Hakan Doğan 60 kg   Benlaribi (ALG)
M 1-2
Elendi 9
Kerem Özmen 63 kg   Veljovic (BIH)
G 3-0
  Abdelli (ALG)
M 1-2
Elendi 5
Necat Ekinci 69 kg   Beqiri (ALB)
M 1-2
Elendi 9
Serhat Güler 75 kg   Cvitanovic (BIH)
M 0-3
Elendi 9
Kaan Aykutsun 81 kg   Yusuf (SYR)
G
  Mironchikov (SRB)
M 0-3
Elendi 5
Burak Aksın 91 kg   Bouafia (FRA)
M 0-3
Elendi 9
Uğur Aydemir +91 kg   Buludinats (ALG)
M 0-3
Elendi 5
Kadınlar
Sporcu Kategori Son 16 Çeyrek final Yarı final Final Sıra
Ayşe Çağırır 48 kg   Bonatti (ITA)
G 2-1
  Hafsi (TUN)
G 3-0
  Bualem (ALG)
M 0-2
 
Buse Naz Çakıroğlu 50 kg   Mansuri (ALG)
G 2-1
  Moulai (FRA)
Hükmen
 
Hatice Akbaş 54 kg   Şebbi (TUN)
G 3-0
  Charaabi (ITA)
G 3-0
  Ayyad (EGY)
G 3-0
  Gojkovic (MNE)
G 3-0
 
Gizem Özer 63 kg Bay   Helif (ALG)
M 0-3
 
Busenaz Sürmeneli 66 kg   Gajic (SRB)
G 3-0
  Gemini (ITA)
G 3-0
  Şaib (ALG)
G 3-0
 

Eskrim değiştir

Erkekler
Sporcu Kategori Maç #1 Maç #2 Maç #3 Maç #4 Maç #5 Maç #6 Son 16 Çeyrek final Yarı final Final / BM Sıra
Hilmi Talha Ekenler Epe   Allegre (FRA)
G 5-1
  Cuomo (ITA)
M 0-5
  Pujol (ESP)
G 5-4
  Kraira (ALG)
G 5-4
  Taliotis (CYP)
M 4-5
  Jerent (FRA)
M 10-15
Elendi
Martino Munito Flöre   Madi (ALG)

G 5-0
  Macedo (POR)

G 5-1
  Hamza (EGY)
M 1-5
  Filippi (ITA)
M 3-5
  Bibard (FRA)
M 3-5
  Bianchi (ITA)
M 4-15
Enver Yıldırım Kılıç   İzem (ALG)
G 5-1
  Nuccio (ITA)
M 3-5
  Hmissi (TUN)
G 5-2
  Elsissi (EGY)
M 2-5
  Annic (FRA)
G 5-2
  Amir (EGY)
M 11-15
Kadınlar
Sporcu Kategori Maç #1 Maç #2 Maç #3 Maç #4 Maç #5 Son 16 Çeyrek final Yarı final Final / BM Sıra
Aleyna Ertürk Epe   Vitalis (FRA)
M 1-5
  Grijak (SRB)
M 4-5
  Rizzi (ITA)
G 5-3
  Melek (ALG)
G 5-0
  Mami (TUN)
G 5-0
  Grijak (SRB)
M 10-15
Elendi
Gökçe Günaç   Ebu Cude (LBN)
G 5-1
  Vanryssel (FRA)
M 1-5
  Damjanoska (MKD)
G 5-1
  Marzani (ITA)
M 4-5
  Gueham (ALG)
G 5-0
  Calleja (ESP)
M 12-14
Elendi
Alisa İşbir Flöre   Marino (ESP)
M 1-5
  Recher (FRA)
G 5-0
  Batini (ITA)
M 2-5
  Zebbuc (ALG)
G 5-1
  Marechal (FRA)
G 15-13
  Patru (FRA)
M 7-15
İrem Karamete   Guemmar (ALG)
G 5-0
  Patru (FRA)
M 4-5
  Cipressa (ITA)
M 3-5
  Caude (LBN)
G 5-4
  Oliveira (POR)
G 15-11
  Cipressa (ITA)
G 15-11
  Calissi (ITA)
M 9-15
 
İrina Şçukla Kılıç   Budiaf (ALG)
G 5-4
  Mormile (ITA)
M 2-5
  Aime (FRA)
G 5-2
  Gargano (ITA)
M 4-5
  Laso (ESP)
G 5-2
Bay   Budiaf (ALG)
M 12-15

Futbol değiştir

Erkekler değiştir

Kadro Sıra

Antrenör:   Mehmet Hacıoğlu

4
Grup aşaması (B Grubu)
Sıra Takım O G B M AG YG GF P Durum
1   İtalya 3 2 1 0 5 0 +5 7 Yarı final
2   Türkiye 3 1 1 1 2 3 -1 4
3   Portekiz 3 1 0 2 2 3 -1 3
4   Yunanistan 3 1 0 2 3 6 -3 3
Kaynak: [1]

26 Haziran 2022
17.00
Yunanistan   1-2   Türkiye
Rapor
Mers El Hacac Stadyumu, Mers El Hacac
Hakem: Jérémie Pignard (Fransa)

28 Haziran 2022
20.00
Portekiz   2-0   Türkiye
Rapor

30 Haziran 2022
17.00
Türkiye   0-0   İtalya
Rapor


Yarı final

2 Temmuz 2022
17.30
Fransa   2-0   Türkiye
Rapor


Bronz madalya maçı

4 Temmuz 2022
17.00
Türkiye   2-4   Fas
Rapor
Olimpiyat Stadyumu, Bir El Cir
Hakem: Bruno José Costa (Portekiz)


Güreş değiştir

Erkekler serbest
Sporcu Kategori 1. Tur Çeyrek final Yarı final Repesaj Final / BM Sıra
Münir Recep Aktaş 65 kg Bay   Abakarov (ALB)
M 4-8
  Micic (SRB)
M 0-4
5
Samet Ak 74 kg   Dudaev (ALB)
G 6-3
  İkkal (ALG)
G 7-2
  Hüssen (EGY)
M 1-11
 
Fatih Erdin 86 kg Bay   Haralambos (CYP)
G 10-0
  Hajdari (ALB)
G 10-0
  Amine (SMR)
M 1-4
 
Salim Ercan 125 kg Bay   Shala (KOS)
G 10-0
  Nurasulov (SRB)
M 2-10
  Helil (ALG)
G 10-0
 
Grup maç #1 Grup maç #2
Muhammet Karavuş 57 kg   Vartanov (ESP)
G 7-2
  Katib (ALG)
G 6-0
  Morris (ITA)
G 10-0
  Vartanov (ESP)
G 9-2
 
Feyzullah Aktürk 97 kg   Iannattoni (ITA)
G 10-0
  Elders (EGY)
G 7-0
  Sadauy (TUN)
G 10-2
  Nurov (MKD)
M 3-4
 
Erkekler grekoromen
Sporcu Kategori 1. Tur Çeyrek final Yarı final Repesaj Final / BM Sıra
Kerem Kamal 60 kg Bay   Mahmud (EGY)
G 7-6
  Lizatovic (CRO)
G 9-1
  Tudezca (FRA)
G 8-0
 
Murat Fırat 67 kg   Snjoyan (FRA)
G 6-3
  Sanfilippo (ITA)
G 6-1
  Gayu (ALG)
G 7-6
 
Ahmet Yılmaz 77 kg   Prevolarakis (GRE)
M 3-3
Elendi 10
Ali Cengiz 87 kg   Luburic (CRO)
G 6-3
  Sid Azara (ALG)
M 0-4
  Bur (FRA)
G 4-0
 
Grup maç #1 Grup maç #2
Osman Yıldırım 130 kg   Ntunias (GRE)
G 9-1
  Muhammed (EGY)
G 3-1
  Kuşit (ALG)
G 8-0
  Muhammed (EGY)
G 5-1
 
Kadınlar serbest
Sporcu Kategori Grup maçları Çeyrek final Yarı final Final / BM Sıra
Maç 1 Maç 2 Maç 3 Maç 4
Evin Demirhan -50 kg   Dudu (ALG)
G 6-0
  Dudu (ALG)
G 8-1
  Goni (ESP)
G 8-0
  Hamdi (TUN)
G 6-5
  Sabatie (FRA)
G 3-2
 
Zeynep Yetgil -53 kg   Di Dio (ITA)
G 8-0
  Muhammed (EGY)
G 4-1
  Prevolaraki (GRE)
M 1-3
 
Bediha Gün -57 kg   Hüseyin (EGY)
G 10-0
  Hufaf (ALG)
G 3-0
  Debien (FRA)
G 4-0
  Diaz (ESP)
G 6-0
  Buseta (TUN)

G 5-0
 
Aslı Tuğcu -62 kg   Fabian (SRB)
G 11-0
  Douarre (FRA)
M 1-8
  Tourino (ESP)
M 0-6
Elendi 5
Buse Tosun -68 kg   Lecarpentier (FRA)
G 7-6
  Merzuk (ALG)
G 10-0
  Classi (TUN)
G 9-0
  Lecarpentier (FRA)
M 3-4
 
Yasemin Adar -76 kg   Hamza (EGY)
G 10-0
  Celda (ESP)
G 10-0
  Rinaldi (ITA)
G 10-0
 

Halter değiştir

Erkekler
Sporcu Kategori Koparma Silkme
Sonuç Sıra Sonuç Sıra
Ferdi Hardal 61 kg 128   153  
Muhammed Furkan Özbek 73 kg 145 5 184  
Celil Erdoğdu 89 kg 153 5 191 DNF
Onur Demirci 102 kg 155 8 196 DNF
Ali Oflaz +102 kg 152 4 186 kg 4
Kadınlar
Sporcu Kategori Koparma Silkme
Sonuç Sıra Sonuç Sıra
Şaziye Erdoğan 49 kg 75   95  
Cansel Özkan 59 kg 92   106 6
Nuray Güngör 71 kg 99   122  

Hentbol değiştir

Erkekler değiştir

Kadro Sıra

Antrenör:   Okan Halay

8
Grup aşaması (B Grubu)
Sıra Takım O G B M AG YG GF P Durum
1   İspanya 4 4 0 0 154 81 +73 8 Yarı final
2   Kuzey Makedonya 4 2 1 1 116 98 +18 5
3   Cezayir (H) 4 2 1 1 110 107 +3 5 Beşincilik maçı
4   Türkiye 4 1 0 3 96 135 -39 2 Yedincilik maçı
5   Yunanistan 4 0 0 4 93 148 -55 0 Dokuzunculuk maçı
30 Haziran 2022 tarihine kadar oynanan maçlara göre güncellenmiştir.
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) İkili arasındaki puan 3) İkili arasındaki gol farkı 4) İkili arasında atılan gol 5) Gol farkı 6) Atılan gol 7) Kura.
(H) Ev sahibi.


27 Haziran 2022
18.00
Türkiye   27-32   Cezayir Arzev Çok Amaçlı Spor Salonu, Arzev
Hakem: Sá, Sá (POR)
Pehlivan 5 (14-15) Berkous 6
Rapor

28 Haziran 2022
20.00
İspanya   46-19   Türkiye Arzev Çok Amaçlı Spor Salonu, Arzev
Hakem: Hamidi, Belkiri (ALG)
Serrano 7 (26-7) Durmaz, Pehlivan 4
Rapor

1 Temmuz 2022
19.00
Türkiye   22-31   Kuzey Makedonya Arzev Çok Amaçlı Spor Salonu, Arzev
Hakem: Díaz-Flores, Pérez (ESP)
Durmaz 5 (12-13) Petkovski 11
Rapor

2 Temmuz 2022
17.00
Yunanistan   26-28   Türkiye Arzev Çok Amaçlı Spor Salonu, Arzev
Hakem: Farsi, Kahuaci (ALG)
Stefanitsis 4 (14-11) Şirin 7
Rapor
Yedincilik maçı
4 Temmuz 2022
12.30
İtalya   34-25   Türkiye Arzev Çok Amaçlı Spor Salonu, Arzev
Hakem: Jakovljević, Sando Kovačević (SRB)
Mengon, Moretti 6 (22-11) İlanç 8
Rapor

Kadınlar değiştir

Kadro Sıra

Antrenör:   Costică Buceschi

5
Grup aşaması (B Grubu)
Sıra Takım O G B M AG YG GF P Durum
1   Sırbistan 3 3 0 0 78 64 +14 6 Yarı final
2   Portekiz 3 2 0 1 69 64 +5 4
3   Türkiye 3 1 0 2 86 88 -2 2 Beşincilik maçı
4   Kuzey Makedonya 3 0 0 3 62 79 -17 0 Yedincilik maçı
Kaynak: Vahran 2022
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) İkili arasındaki puan 3) İkili arasındaki gol farkı 4) İkili arasında atılan gol 5) Gol farkı 6) Atılan gol 7) Kura.


30 Haziran 2022
12:00
Kuzey Makedonya   27-34   Türkiye El Haşemi Hantaz Salonu, Ayn el-Türk
Hakem: Deşe, Guarda (ALG)
Kiprijanovska 6 (16-19) Türkoğlu 8
Rapor

1 Temmuz 2022
12:00
Türkiye   26-30   Portekiz El Haşemi Hantaz Salonu, Ayn el-Türk
Hakem: Farsi, Kahuaci (ALG)
Türkoglu 5 (14-12) Sabino 9
  Rapor  

2 Temmuz 2022
12:00
Türkiye   26-31   Sırbistan El Haşemi Hantaz Salonu, Ayn el-Türk
Hakem: Deşe, Guarda (ALG)
İskit 5 (14-17) Üç oyuncu 5
  2×  Rapor   3× 
Beşincilik maçı
4 Temmuz 2022
12:30
Tunus   29-35   Türkiye El Haşemi Hantaz Salonu, Ayn el-Türk
Hakem: Rodrigues, Pinherio (POR)
Haşana 6 (14-20) İskit 6
Rapor

Jimnastik değiştir

Artistik değiştir

Erkekler genel tasnif
Sporcu Kategori Elemeler Final
Alet
Puan (Sıra)
T S Alet
Puan (Sıra)
T S
AT YH KB H PB B AT YH KB H PB B
Ferhat Arıcan Bireysel 14,100 (7) 13,800 (6) 14,450 (4) 12,700 (22) 55,050 33
Ahmet Önder 13,950 (10) 14,250 (3) 13,150 (15) 13,900 (6) 15,150 (1) 13,650 (4) 84,050 1
Adem Asil 13,500 (26) 14,400 (2) 13,300 (14) 14,600 (2) 14,050 (12) 13,800 (2) 83,650 2 14,850 14,050 13,250 14,950 14,100 13,500 84,700  
Sercan Demir 13,150 (30) 13,450 (9) 10,400 (40) 13,250 (14) 14,000 (13) 13,100 (18) 77,350 15 13,050 13,100 12,250 13,500 14,250 12,850 79,000 10
İbrahim Çolak 12,400 (26) 14,650 (1) 27,050 43
Ferhat Arıcan
İbrahim Çolak
Ahmet Önder
Sercan Demir
Adem Asil
Takım 41,550 (5) 42,100 (1) 40,250 (1) 43,150 (1) 43,650 (1) 40,550 (1) 251,250  
Erkekler alet finalleri
Sporcu Alet Puan Sıra
Adem Asil Yer hareketleri 14,200  
Halka 14,750  
Atlama masası 15,075  
Barfiks 13,950  
İbrahim Çolak Halka 14,850  
Ahmet Önder Yer hareketleri 14,300  
Atlama masası 13,500 8
Paralel bar 14,500 4
Barfiks 13,650  
Ferhat Arıcan Kulplu beygir 14,000  
Paralel bar 15,100  
Kadınlar genel tasnif
Sporcu Kategori Elemeler Final
Alet
Puan (Sıra)
Toplam Sıra Alet
Puan (Sıra)
Toplam Sıra
AT YH AP DA AT YH AP DA
Bengisu Yıldız Bireysel 13,000 (9) 12,050 (9) 11,800 (17) 11,600 (19) 48,450 7 12,833 11,333 11,700 10,966 46,832 8
Göksu Üçtaş Şanlı 12,900 (15) 12,400 (6) 11,600 (20) 36,900 26
Bilge Tarhan 12,900 (14) 11,600 (16) 11,850 (16) 11,250 (24) 47,600 11 12,966 10,966 11,733 10,466 46,131 9
Sevgi Seda Kayışoğlu 11,950 (13) 11,300 (22) 11,900 (15) 35,150 28
Bengisu Yıldız
Bilge Tarhan
Göksu Üçtaş Şanlı
Nazlı Savranbaşı
Sevgi Seda Kayışoğlu
Takım 38,800 (4) 36,400 (3) 36,400 (3) 35,100 (5) 146,700 4
Kadınlar alet finalleri
Sporcu Alet Puan Sıra
Bilge Tarhan Atlama masası 12,700 7
Göksu Üçtaş Şanlı Yer hareketleri 13,000 4
Bengisu Yıldız Yer hareketleri 11,450 8
Atlama masası 12,300 8
Nazlı Savranbaşı Asimetrik paralel 10,200 8

Judo değiştir

Erkekler
Sporcu Sıklet Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller 1. Repesaj 2. Repesaj Final / BM
Rakip
Sonuç
Rakip
Sonuç
Rakip
Sonuç
Rakip
Sonuç
Rakip
Sonuç
Rakip
Sonuç
Sıra
Mihraç Akkuş 60 kg   Rea (ITA)
G IPP (10 - 0)
  Bassou (MAR)
M IPP (10 - 0)
  Yagoubi (ALG)
M IPP (10 - 0S1)
Bu aşamaya geçemedi 7
Ejder Toktay 66 kg   Balarjishvili (CYP)
M IPP (0 - 10)
Bu aşamaya geçemedi 9
Bayram Kandemir 73 kg   Bayan (SYR)
M WAZ (0S1 - 1S2)
Bu aşamaya geçemedi 9
Vedat Albayrak 81 kg   Vucurevic (BIH)
G 1-0 (WAZ)
  Gnamien (FRA)
G 10-0 (IPP)
  Bedel (ITA)
G 1S2-0 (WAZ)
 
Mikail Özerler 90 kg   Chakarovski (MKD)
G 10-0 (IPP)
  Mosakhlishvili (ESP)
G IPP (10S2 - 0S1)
  Tselidis (GRE)
G IPP (10S1 - 0H)
 
Mert Şişmanlar 100 kg   Sherazadishvili (ESP)
M IPP (11 - 0S1)
  Ghares (TUN)
G WAZ (0 - 1S1)
  Kukolj (SRB)
M IPP (0 - 11)
5
Münir Ertuğ +100 kg   Skalec (CRO)
G IPP (10S1 - 0)
  Dragič (SLO)
M
  Hdiouech (TUN)
M PEN (0H - 10S1)
7
Kadınlar
Sporcu Sıklet Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller 1. Repesaj 2. Repesaj Final / BM
Rakip
Sonuç
Rakip
Sonuç
Rakip
Sonuç
Rakip
Sonuç
Rakip
Sonuç
Rakip
Sonuç
Sıra
Gülkader Şentürk 48 kg   Muminoviq (KOS)
M IPP (0S2 - 10S2)
Bu aşamaya geçemedi 9
Buketnur Karabulut 52 kg   Asvesta (CYP)
M IPP (11 - 0)
Bu aşamaya geçemedi 9
Hasret Bozkurt 57 kg   Samardzic (BIH)
G IPP (0 - 10)
  Perišić (SRB)
M IPP (10 - 0S1)
  Loxha (KOS)
M WAZ (1 - 0S1)
5
Ayten Mediha Yeksan 63 kg   D'Isanto (ITA)
M IPP (0H - 10S1)
Bu aşamaya geçemedi 9
Minel Akdeniz 70 kg   Crisóstomo (POR)
M IPP (0 - 10S1)
Bu aşamaya geçemedi 9
Nurcan Yılmaz 78 kg   Gomez (ESP)
G IPP (10 - 0)
  Kuka (KOS)
M IPP (10 - 0S1)
  Yatim (TUN)
G IPP (10 - 0S1)
  Ouallal (ALG)
G WAZ (1S1 - 0S1)
 
Kayra Sayit +78 kg   Žabić (SRB)
G IPP (10S1 - 0)
  Maranić (CRO)
G IPP (11S1 - 0S2)
  Rouhou (TUN)
G WAZ (0S1 - 1S2)
 

Karate değiştir

Sporcu Kategori Son 16 Çeyrek final Yarı final / Repesaj Final / BM Sıra
Eray Şamdan Erkekler 60 kg   Rfigui (TUN)
G 0-0
  Dujakovic (BIH)
G 8-0
  Ebukora (EGY)
G 5-1
  Salmi (ALG)
G 5-0
 
Burak Uygur Erkekler 67 kg Bay   Ubaya (MAR)
M 0-1
Elendi 7
Erman Eltemur Erkekler 75 kg   Salapura (SRB)
G 2-0
  Dos Santos (POR)
G 1-0
  Zeyd (ALG)
M 0-0
  Turulja (BIH)
M 1-3
5
Uğur Aktaş Erkekler 84 kg   Bedevi (EGY)
M 0-1
  Eş-Şabi (TUN)
G 4-4
  Torre (ESP)
G 3-2
 
Ömer Faruk Aslan Erkekler +84 kg   Canos (GRE)
M 0-0
Elendi 10
Serap Özçelik Kadınlar 50 kg Bay   Ben Hassen (TUN)
G 0-0
  Selama (EGY)
M 1-1
  Elhayti (MAR)
M 0-2
5
Tuba Yakan Kadınlar 55 kg   De Matos (POR)
G 7-1
  Zarati (TUN)
G 7-1
  Yusuf (EGY)
M 0-8
  Gonzales (CYP)
G 0-0
 
Gülbahar Gözütok Kadınlar 61 kg   Dario (FRA)
M 4-4
Elendi 11
Eda Eltemur Kadınlar 68 kg Bay   Flamand (FRA)
G 4-3
  Semeraro (ITA)
M 1-1
  Smiljan (SLO)
G 8-3
 
Meltem Hocaoğlu Kadınlar +68 kg   Kindonaki (GRE)
M 1-4
  Perovic (SRB)
G 1-0
  Crivelli (ITA)
G 5-4
 

Masa tenisi değiştir

Sporcu Kategori 1. Tur Grubu 2. Tur Grubu Çeyrek final Yarı final Final Sıra
Maç #1 Maç #2 Maç #3 Maç #1 Maç #2 Maç #3
Abdullah Taha Yiğenler Tek erkekler   Salih (EGY)
M 3-4
  Levajac (SRB)
G 4-1
  Assar (EGY)
M 2-4
  Bobocica (ITA)
M 3-4
  Selgas (POR)
G
İbrahim Gündüz   Geraldo (POR)
M 0-4
  Heruf (ALG)
G 4-1
  Rembert (FRA)
M 3-4
  Jevtovic (SRB)
G 4-3
  Martinez (ESP)
M 1-4
Abdullah Talha Yiğenler
Tugay Şirzat Yılmaz
İbrahim Gündüz
Erkekler takım   Portekiz (POR)
M 2-3
  İtalya (ITA)
M 2-3
Elendi
Simay Kulakçeken Tek kadınlar   Lupulesku (SRB)
M 2-4
  Lograibi (ALG)
G 4-3
  Pavade (FRA)
M 2-4
  De Matos (POR)
G 4-3
  Yang (MON)
M 0-4
  Lutz (FRA)
M 2-4
Elendi
Sibel Altınkaya   Meşref (EGY)
M 2-4
  Toliu (GRE)
G 4-1
  Lupulesku (SRB)
M 0-4
  Piccolin (ITA)
G
  Zhang Xu (ESP)
G 4-1
  Yang (MON)
M 0-4
Elendi
Simay Kulakçeken
Özge Yılmaz
Sibel Altınkaya
Kadınlar takım   İtalya (ITA)
M 1-3
  Sırbistan (SRB)
M 2-3
Elendi

Okçuluk değiştir

Sporcu Kategori Sıralama turu Son 64 Son 32 Son 16 Çeyrek final Yarı final Final/BM Sıra
Puan Sıra
Muhammed Abdullah Yıldırmış Erkekler bireysel 628 17 Bay   Stefanovic (SRB)
M 2-6
Elendi 17
Samet Ak 654 5 Bay   Goncalves (POR)
G 6-0
  Bernardi (FRA)
M 4-6
Elendi 9
Mete Gazoz 670 1 Bay   Loizu (CYP)
G 6-0
  Stefanovic (SRB)
G 6-2
  Ravnikar (SLO)
G 6-2
  Bernardi (FRA)
G 6-0
  Musolesi (ITA)
M 4-6
 
Muhammed Abdullah Yıldırmış
Samet Ak
Mete Gazoz
Erkekler takım 1952 2 Bay   Cezayir (ALG)
G 6-0
  İspanya (ESP)
M 2-6
  İtalya (ITA)
G 5-4
 
Ezgi Başaran Kadınlar bireysel 641 5 Bay   Hacıerotokritu (CYP)
G 6-2
  Canales (ESP)
G 6-4
  Infante (ESP)
M 5-6
  Florent (FRA)
M 3-7
4
Gülnaz Büşranur Coşkun 638 6   Bayu (LBA)
G 6-0
  Rebagliati (ITA)
G 6-0
  Florent (FRA)
M 3-7
Elendi 7
Yasemin Ecem Anagöz 649 1 Bay   Maunier (FRA)
G 6-0
  Infante (ESP)
M 1-7
Elendi 8
Ezgi Başaran
Gülnaz Büşranur Coşkun
Yasemin Ecem Anagöz
Kadınlar takım 1928 1 Bay   Fransa (FRA)
G 5-1
  İtalya (ITA)
G 5-3
 
Yasemin Ecem Anagöz
Mete Gazoz
Karma takım 1319 1 Bay   Kıbrıs Cumhuriyeti (CYP)
G 6-0
  İspanya (ESP)
G 6-5
  İtalya (ITA)
G 5-3
 

Sutopu değiştir

Erkekler değiştir

Kadro Sıra
8
Grup aşaması (A Grubu)
Sıra Takım O G B M AG YG GF P Durum
1   İspanya 3 3 0 0 41 27 +14 6 Yarı final
2   İtalya 3 2 0 1 31 22 +9 4
3   Yunanistan 3 1 0 2 38 29 +9 2 Beşincilik maçı
4   Türkiye 3 0 0 3 17 49 -32 0 Yedincilik maçı
Kaynak: Vahran 2022


28 Haziran 2022
16:00
Rapor İspanya   15 - 8   Türkiye Vahran
Hakemler:
Matevž Homovec (SLO), Ghislain Dehon (FRA)
Çeyrek sonuçları: 6-3, 1-2, 4-2, 4-1
Frigola, Gil 3 Goller Caner 5

24 Haziran 2022
18:00
Rapor Türkiye   2 - 13   İtalya Vahran
Hakemler:
Matevž Homovec (SLO), Eurico da Silva (POR)
Çeyrek sonuçları: 1-2, 1-4, 0-2, 0-5
Caner, Kuloğlu 1 Goller Cora, Taramasco 4

26 Haziran 2022
18:00
Rapor Yunanistan   21 - 7   Türkiye Vahran
Hakemler:
Eurico da Silva (POR), Matevž Homovec (SLO)
Çeyrek sonuçları: 4-2, 4-3, 7-1, 6-1
Spachits 4 Goller Erçıkdı, Koyuncu 2
Yedincilik maçı
29 Haziran 2022
10:00
Rapor Türkiye   10 - 11   Fransa Vahran
Hakemler:
Andrija Đurašković (MNE), Matevž Homovec (SLO)
Çeyrek sonuçları: 1-1, 1-3, 4-3, 4-4
Caner 5 Goller Mas 3

Tekvando değiştir

Erkekler
Sporcu Kategori Son 16 Çeyrek final Yarı final Final Sıra
Ömer Faruk Dayıoğlu 58 kg Bay   Teskera (CRO)
G 50-5
  Lakehal (MAR)
M 23-26
Bu aşamaya geçemedi  
Hakan Reçber 68 kg   Birzik (LBA)
G 34-24
  Becovic (MNE)
G 35-34
  Brecic (CRO)
G 36-33
  Polo (ESP)
M 24-25
 
Hüseyin Kartal 80 kg   Dodesvki (MKD)
G 24-13
  Barrera (ESP)
M 21-32
Bu aşamaya geçemedi 5
Emre Kutalmış Ateşli +80 kg Bay   Bassel (MAR)
M 6-9
Bu aşamaya geçemedi 7
Kadınlar
Sporcu Kategori Son 16 Çeyrek final Yarı final Final Sıra
Merve Dinçel 49 kg Bay   Stankovic (SRB)
G 16-3
  Duvancic (CRO)
G 7-5
  Iglesias (ESP)
G 7-1
 
Hatice Kübra İlgün 57 kg Bay   Teggeri (CYP)
G 22-2
  Al Halwani (ITA)
G 12-3
  Derviş (EGY)
G 28-7
 
Mervenur Evci 67 kg   Atamani (ALG)
G 17-6
  Burgos (ESP)
M 5-19
Bu aşamaya geçemedi 5
Nafia Kuş +67 kg Bay   Kadi (ALG)
G 20-0
  Petanjek (CRO)
G 11-10
  Ebufaras (MAR)
G 5-0
 

Tenis değiştir

Erkekler
Sporcu Kategori Son 32 Son 16 Çeyrek final Yarı final Final/BM Sıra
Yankı Erel Tekler   Dominko (SLO)
G 2-1 (6-7, 6-4, 6-4)
  Mamund (EGY)
M 0-2 (4-6, 4-6)
Elendi
Koray Kırcı   Rihane (ALG)
G 2-0 (6-3, 6-2)
  Çrisoços (CYP)
M 0-2 (6-7, 5-7)
İlhan Sarp Ağabigün
Koray Kırcı
Çiftler   Coelho & Gomes (POR)
G 2-0 (7-5, 6-2)
  Abdürrahman & Uaka (TUN)
G 2-1 (7-6, 6-7, 10-2)
  Arnaldi & Passaro (ITA)
M 0-2 (2-6, 1-6)
  Benşetrit & Mundir (MAR)
M 0-2 (1-6, 6-7)
4
Kadınlar
Sporcu Kategori Son 32 Son 16 Çeyrek final Yarı final Final/BM Sıra
Zeynep Sönmez Tekler Bay   Bajri (ALB)
G 2-0 (6-1, 6-2)
  Brancaccio (ITA)
M 0-2 (1-6, 4-6)
Elendi
İlay Yörük Bay   Gjinaj (KOS)
G 2-0 (6-1, 6-1)
  Beşri (TUN)
M 1-2 (6-4, 1-6, 2-6)
Başak Eraydın
Doğa Türkmen
Çiftler Bay   Beşri & Ben Hassen (TUN)
M 1-2 (7,6, 4-6, 6-10)
Elendi

Voleybol değiştir

Erkekler değiştir

Kadro Sıra

Antrenör: Hakan Özkan

5
Grup aşaması (B Grubu)
Maçlar Puan Setler Puanlar
Sıra Takım G M G M Oran G M Oran
1   Fransa 3 0 8 9 2 4.500 265 226 1.173
2   Türkiye 1 2 4 5 6 0.833 230 253 0.909
3   Yunanistan 1 2 3 5 8 0.625 286 285 1.004
4   Cezayir 1 2 3 3 6 0.500 156 213 0.732
Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
26 Haz 18:00 Türkiye   3-0   Cezayir 25-22 25-23 25-23     75-68 P2 P3
27 Haz 21:00 Yunanistan   3-2   Türkiye 25-23 22-25 25-8 23-25 15-13 110-94 P2 P3
28 Haz 21:00 Türkiye   0-3   Fransa 21-25 22-25 18-25     61-75 P1 P3
Final aşaması
Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
Çeyrek final
30 Haz 10:00 İtalya   3-0   Türkiye 25-15 25-16 25-15     75-46 P2 P3
5-8.'lik
1 Jul 16:00 Türkiye   3-1   Yunanistan 25-19 25-15 21-25 25-21   96-80 P2 P3
5.'lik
2 Tem 19:00 Türkiye   3-1   Tunus 25-23 21-25 25-19 25-22   96-89 Rapor

Kadınlar değiştir

Kadro Sıra

Antrenör: Alper Hamurcu

 
Grup aşaması (C Grubu)
Maçlar Puan Setler Puanlar
Sıra Takım G M G M Oran G M Oran
1   Türkiye 3 0 9 9 2 4.500 267 199 1.342
2   İtalya 2 1 6 7 3 2.333 239 189 1.265
3   İspanya 1 2 3 4 6 0.667 207 240 0.863
4   Cezayir 0 3 0 0 9 0.000 144 229 0.629
Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
26 Haz 21:00 Cezayir   0-3   Türkiye 16-25 4-25 13-25     33-75 Rapor
27 Haz 18:00 Türkiye   3-1   İtalya 26-24 25-19 19-25 25-21   95-89 Rapor
28 Haz 18:00 Türkiye   3-1   İspanya 22-25 25-16 25-18 25-18   97-77 Rapor
Final aşaması
Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
Çeyrek final
30 Haz 19:00 Türkiye   3-0   Tunus 25-14 25-15 25-17     75-46 Rapor
Yarı final
2 Tem 10:00 Sırbistan   0-3   Türkiye 21-25 14-25 22-25     57-75 Rapor
Altın madalya maçı
4 Tem 16:30 Türkiye   1-3   İtalya 24-26 20-25 25-22 22-25   91-98 Rapor

Yelken değiştir

Türkiye Yelken Federasyonu Vahran 2022'ye katılacak isimleri 17 Haziran'da duyurdu.[2]

Sporcu Kategori Yarış Puan Sıra
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 M
Yiğit Yalçın Çıtak Erkekler Laser 6 13 29 8 29 11 6 29 10 112 14
Berkay Abay 7 12 2 12 7 29 8 15 9 72 10
Onur Cavit Biriz Erkekler IQFoil 6 8 7 8 3 11 12 21 5 5 4 6 4 7 8 4 7 4 109 6
Luis Göktepe 9 10 9 10 6 9 10 10 6 6 8 10 8 9 9 11 9 6 144 9
Nazlı Çağla Dönertaş Kadınlar Laser Radial 4 4 12 4 4 3 2 25 6 40 5
Ecem Güzel 2 2 13 8 2 2 4 6 7 33  
Dilara Uralp Kadınlar IQFoil 8 8 11 9 8 10 10 4 15 11 10 8 11 9 11 9 7 144 10
Merve Vatan 9 12 8 7 11 11 8 7 15 8 6 4 9 6 5 6 11 128 8

Yüzme değiştir

Erkekler
Sporcu Kategori Seriler Final
Derece Sıra Derece Sıra
Berkay Ömer Öğretir 50 m kurbağalama 27.80 5 28.00 6
100 m kurbağalama 1:01.06 1 1:00.03  
200 m kurbağalama 2:12.62 1 2:11.26  
Kaan Korkmaz 200 m kurbağalama 2:22.80 15 Elendi
200 m bireysel karışık 2:08.56 14 Elendi
400 m bireysel karışık 4:29.23 8 4:29.09 8
Polat Turnalı 100 m kelebek 56.01 15 Elendi
200 m kelebek 2:00.12 3 2:00.54 6
400 m bireysel karışık 4:29.29 9 Elendi
Efe Turan 200 m serbest 1:50.97 7 1:51.68 8
400 m serbest 3:59.46 9
Berke Saka 100 m sırtüstü 56.18 12 Elendi
200 m sırtüstü 2:02.74 11 Elendi
200 m bireysel karışık 2:02.77 5
Baturalp Ünlü 200 m serbest 1:49.64 3 1:49.11 5
Batuhan Filiz 400 m serbest 3:52.52 2 3:50.26 4
1500 m serbest 15:18.99 1 15:29.05 7
Ümit Can Güreş 50 m kelebek 24.25 10 Elendi
100 m kelebek 53.53 10 Elendi
Doğa Çelik 100 m serbest 51.20 15 Elendi