2022 Akdeniz Oyunları'nda Slovenya

Slovenya, Cezayir'in Vahran kentinde yapılan 2022 Akdeniz Oyunları'na katıldı. 139 Slovenyalı sporcu Vahran 2022'de mücadele verdi.[1] Organizasyonda altısı altın, toplam yirmi üç madalya kazanan ülke, madalya sıralamasının 11. basamağında yer aldı.

Akdeniz Oyunları'nda Slovenya
IOC kodu  SLO
NOC Slovenya Olimpiyat Komitesi
2022 Akdeniz Oyunları'nda
Sporcular 21 sporda 139 sporcu
Madalyalar
Derece: 11
Altın
6
Gümüş
8
Bronz
9
Toplam
23
Akdeniz Oyunları tarihi (özet)
Akdeniz Oyunları
İlgili diğer katılımlar
 Yugoslavya (1951-1991)

Madalyalar değiştir

Atıcılık değiştir

Erkekler
Sporcu Kategori Eleme Sıra Final Sıra
Joze Ceper 10 m havalı tabanca 575,0 5 196,5 6
Luka Lukic 10 m havalı tüfek 628,0 3 259,0  
Jure Socic 619,5 14 Elendi
Denis Vatovec Trap 120 6 18
Bostjan Macek 116 11 Elendi
Kadınlar
Sporcu Kategori Eleme Sıra Final Sıra
Denis Bola Ujcic 10 m havalı tabanca 561,0 13 Elendi
Sara Scuri 552,0 15 Elendi
Živa Dvoršak 10 m havalı tüfek 628,0 4 260,0  
Klavdija Jerovsek 627,6 5 206,6 6
Karma
Sporcu Kategori Eleme Sıra Final/BM Sıra
Denis Bola Ujcic
Joze Ceper
10 m havalı tabanca 554 11 Elendi
Luka Lukic
Živa Dvoršak
10 m havalı tüfek 624,9 4   Hırvatistan (CRO)
G 16-12
 
Klavdija Jerovsek
Jure Socic
620,5 12 Elendi

Atletizm değiştir

Pist
Sporcu Kategori Yarı final Final
Derece Sıra Derece Sıra
Jure Grkman Erkekler 200 m 21.44 10 Elendi
Filip Jakob Demsar Erkekler 110 m engelli 13.65 6 13.72 6
Jure Grkman
Lovro Mesec
Gregor Grahovac
Rok Ferlan
Erkekler 4x400 m bayrak 3:05.12 4
Anita Horvat Kadınlar 400 m 51.94  
Jerneja Smonkar Kadınlar 800 m 2:04.25 3 2:03.82 6
Agata Zupin Kadınlar 400 m eng. 58.06 8 DNS
Agata Zupin
Jerneja Smonkar
Maja Pogorevc
Anita Horvat
Kadınlar 4x400 m bayrak 3:31.51  
Saha
Sporcu Kategori Final
Derece Sıra
Robert Renner Erkekler sırıkla atlama DNS
Jan Luxa Erkekler üç adım atlama 15,86 6
Neja Filipic Kadınlar uzun atlama 6,45 4
Neja Filipic Kadınlar üç adım atlama 14,16  
Eva Pepelnak 13,36 5

Badminton değiştir

Sporcu Kategori Son 32 Son 16 Çeyrek final Yarı final Final Sıra
Miha Ivanic Tek erkekler Bay   Toti (ITA)
M 0-2
Elendi
Andraž Krapež   Van Gysel (FRA)
G 2-1
  Elgamal (EGY)
G 2-0
  Caponio (ITA)
G 2-1
  Pereira (ESP)
M 0-2
Elendi  
Andraž Krapež
Miha Ivanic
Çift erkekler Bay   Cezayir (ALG)
M 0-2
Elendi
Petra Polank Tek kadınlar   Hamza (ITA)
M 0-2
Elendi
Nika Arih Bay   Ocana (ESP)
M 0-2
Elendi
Nika Arih
Petra Polank
Çift kadınlar Bay   İtalya (ITA)
M 0-2
Elendi

Basketbol (3x3) değiştir

Erkekler değiştir

Kadro Sıra
11
Grup aşaması (B Grubu)
Sıra Takım O G M AS YS SF Durum
1   İspanya 2 2 0 35 17 +18 Çeyrek final
2   Portekiz 2 1 1 24 22 +2
3   Slovenya 2 0 2 13 33 -20

Sıralama kuralları: 1) Galibiyet; 2) İkili arasındaki durum; 3) Atılan sayı.


1 Temmuz
17:20
Rapor Slovenya   5 - 21   İspanya Sidi Muhammed Halk Bahçesi Kortu, Vahran
1 Temmuz
20:40
Rapor Portekiz   12 - 8   Slovenya Sidi Muhammed Halk Bahçesi Kortu, Vahran
9.-12.'lik maçı
2 Temmuz
19:00
Rapor İtalya   21 - 18   Slovenya Sidi Muhammed Halk Bahçesi Kortu, Vahran
11.'lik maçı
2 Temmuz
23:00
Rapor Slovenya   16 - 12   Kıbrıs Cumhuriyeti Sidi Muhammed Halk Bahçesi Kortu, Vahran

Kadınlar değiştir

Kadro Sıra
8
Grup aşaması (C Grubu)
Sıra Takım O G M AS YS SF Durum
1   İspanya 3 3 0 55 40 +15 Çeyrek final
2   Türkiye 3 2 1 40 37 +3
3   Slovenya 3 1 2 36 37 -1
4   Yunanistan 3 0 3 37 51 -14 9.-11.'lik

Sıralama kuralları: 1) Galibiyet; 2) İkili arasındaki durum; 3) Atılan sayı.


30 Haziran
19:40
Rapor Yunanistan   11 - 15   Slovenya Sidi Muhammed Halk Bahçesi Kortu, Vahran
30 Haziran
22:40
Rapor Türkiye   10 - 9   Slovenya Sidi Muhammed Halk Bahçesi Kortu, Vahran
1 Temmuz
22:00
Rapor İspanya   16 - 12   Slovenya Sidi Muhammed Halk Bahçesi Kortu, Vahran
Çeyrek final
2 Temmuz
20:20
Rapor Fransa   20 - 5   Slovenya Sidi Muhammed Halk Bahçesi Kortu, Vahran
5.-8.'lik maçı
3 Temmuz
19:10
Rapor Portekiz   11 - 8   Slovenya Sidi Muhammed Halk Bahçesi Kortu, Vahran
7.'lik maçı
3 Temmuz
20:10
Rapor Sırbistan   13 - 9   Slovenya Sidi Muhammed Halk Bahçesi Kortu, Vahran

Bisiklet değiştir

Erkekler
Sporcu Kategori Derece Sıra
Aljaz Jarc Yol yarışı 3:15:41 44
David Per 3:13:48 13
Tilen Finkst 3:12:28 4
Bostjan Murn Yol yarışı 3:15:35 38
Zamana karşı 35:56.59 15
Kadınlar
Sporcu Kategori Derece Sıra
Nika Bobnar Yol yarışı 1:58:24 12
Spela Kern DNS
Tjasa Susnik OTL 29
Eugenia Bujak Yol yarışı 1:58:24 8
Zamana karşı 25:14.20  
Urska Pintar Yol yarışı 1:58:24 18
Zamana karşı 26:23.44 7

Bocce değiştir

Sporcu Kategori Eleme turları Final turu Sıra
1. Tur 2. Tur Çeyrek final Yarı final Final/BM
Marko Svara Erkekler volo altın nokta 20 10   Grattapaglia (ITA)
M 15-24
Elendi
Martin Zdauc Erkekler volo basamak 40 42   Corluka (BIH)
G 39-39
  Chirat (FRA)
M 43-45
  Milicevic (CRO)
M 35-44
4
Tadeja Petrič Kadınlar volo altın nokta 21 11   El Alauy (MAR)
G 16-8
  Basei (ITA)
M 19-20
  Bajric (CRO)
G 24-18
 
Nina Volcina Kadınlar volo basamak 34 35   Afenay (ALG)
G 35-11
  Öztürk (TUR)
M 28-34
  Traversa (ITA)
M 36-38
4

Boks değiştir

Erkekler
Sporcu Kategori Son 16 Çeyrek final Yarı final Final Sıra
Tadej Černoga 60 kg Bay   Grau (FRA)
M 0-3
Elendi
Nik Nikolov Veber 63 kg   Nadir (MAR)
M 0-3
Elendi

Eskrim değiştir

Sporcu Kategori Maç #1 Maç #2 Maç #3 Maç #4 Maç #5 Maç #6 Son 16 Çeyrek final Yarı final Final / BM Sıra
Peter Krajnc Erkekler kılıç   Fercani (TUN)
M 0-5
  Amir (EGY)
M 1-5
  Cavaliere (ITA)
M 2-5
  Pogu (FRA)
G 5-0
  Bunabi (ALG)
G 5-1
  Elsissi (EGY)
M 7-15
Elendi
Tei Zavirsek Zorz   Seitz (FRA)
M 2-5
  Aramburu (ESP)
M 1-5
  Mutaz (EGY)
M 1-5
  Fercani (TUN)
M 0-5
  Saad (ALG)
G 5-1
  Repetti (ITA)
M 1-5
Elendi

Güreş değiştir

Sporcu Kategori 1. Tur Çeyrek final Yarı final Repesaj Final / BM Sıra
Luka Gumilar Erkekler grekoromen 77 kg   Kupi (ALB)
M 0-10
Elendi

Halter değiştir

Sporcu Kategori Koparma Silkme
Sonuç Sıra Sonuç Sıra
Jure Škedelj Erkekler 102 kg 135 11 167 8
Nastasja Štesl Kadınlar 59 kg 77 8 95 9

Hentbol değiştir

Erkekler değiştir

Kadro Sıra
Grup aşaması (A Grubu)
Sıra Takım O G B M AG YG GF P Durum
1   Mısır 4 4 0 0 113 89 +24 8 Yarı final
2   Sırbistan 4 3 0 1 107 97 +10 6
3   Tunus 4 2 0 2 99 94 +5 4 Beşincilik maçı
4   İtalya 4 1 0 3 107 106 +1 2 Yedincilik maçı
5   Slovenya[a] 4 0 0 4 0 40 -40 0 Dokuzunculuk maçı
Kaynak: Vahran 2022
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) İkili arasındaki puan 3) İkili arasındaki gol farkı 4) İkili arasında atılan gol 5) Gol farkı 6) Atılan gol 7) Kura.
Notlar:
  1. ^ Slovenya bazı oyuncularının COVID-19 pozitif çıkması üzerine turnuvadan çekildi.[2] Slovenya'nın maçları, rakip takım lehine 10-0 sonuçlandırıldı.


27 Haziran 2022
14.00
Slovenya   0-10
(27-31)
  Sırbistan Arzev Çok Amaçlı Spor Salonu, Arzev
Hakem: Deche, Guarda (ALG)
Pipp 5 (15-15) Grozdanić 8
Rapor

28 Haziran 2022
16.00
Tunus   10-0
(36-34)
  Slovenya Arzev Çok Amaçlı Spor Salonu, Arzev
Hakem: Díaz-Flores, Pérez (ESP)
Maaref 8 (22-12) Slatinek-Jovičič 7
Rapor

İptal edildi Slovenya   0-10   Mısır Arzev Çok Amaçlı Spor Salonu, Arzev
(-)

İptal edildi İtalya   10-0   Slovenya Arzev Çok Amaçlı Spor Salonu, Arzev
(-)

Jimnastik değiştir

Artistik değiştir

Erkekler genel tasnif
Sporcu Kategori Elemeler Final
Alet
Puan (Sıra)
T S Alet
Puan (Sıra)
T S
AT YH KB H PB B AT YH KB H PB B
Nikolaj Bozic Bireysel 13,250 (14) 13,250 54
Kadınlar genel tasnif
Sporcu Kategori Elemeler Final
Alet
Puan (Sıra)
Toplam Sıra Alet
Puan (Sıra)
Toplam Sıra
AT YH AP DA AT YH AP DA
Lucija Hribar Bireysel 13,000 (10) 11,650 (15) 12,850 (7) 11,650 (18) 49,150 5 12,833 11,333 11,700 10,966 46,832 8
Sara King 12,000 (26) 11,300 (22) 9,750 (31) 9,350 (30) 42,400 19 12,966 10,966 11,733 10,466 46,131 9
Tjasa Kysselef 13,450 (5) 11,700 (17) 25,150 34
Zala Trtnik 12,400 (11) 12,400 40
Lucija Hribar
Sara King
Tjasa Kysselef
Zala Trtnik
Teja Belak
Takım 38,450 (5) 22,950 (8) 35,000 (6) 32,700 (7) 129,100 7
Kadınlar alet finalleri
Sporcu Alet Puan Sıra
Tjasa Kysselef Atlama masası 13,200 4
Lucija Hribar Asimetrik paralel 13,150 4
Zala Trtnik 12,600 5

Judo değiştir

Erkekler
Sporcu Kategori Son 16 Çeyrek final Yarı final Repesaj Final / BM Sıra
David Starkel -60 kg   Refai (SYR)
M 0-1
Elendi
Martin Hojak -73 kg   Musa (LBN)
G
  Dukkali (MAR)
M 0-1
  Andreu (CYP)
G 10-1
  Lombardo (ITA)
M 0-11
Elendi
Narsej Lackovic -90 kg   Çelidis (GRE)
M 0-10
  Pirelli (ITA)
M 0-10
Elendi
Vito Dragič +100 kg Bay   Ertuğ (SLO)
G 10-0
  Sylvain (ITA)
G 10-0
  Belreka (ALG)
G 1-0
 
Kadınlar
Sporcu Kategori Son 16 Çeyrek final Yarı final Repesaj Final / BM Sıra
Marusa Štangar -48 kg Bay   Comas (ESP)
M 0-10
  Brito (POR)
G 10-0
  Petitto (ITA)
G 10-1
 
Anja Stangar -52 kg   Aissahine (ALG)
M 0-1
Elendi
Anka Pogacnik -70 kg Bay   Esposito (ITA)
G 10-0
  Roustant (ESP)
M 0-10
  Telçidu (GRE)
M 0-10
5
Metka Lobnik -78 kg   Pekovic (MNE)
M 0-1
Elendi
Urska Torkar +78 kg   Zabic (SRB)
M 0-10
Elendi

Karate değiştir

Sporcu Kategori Son 16 Çeyrek final Yarı final / Repesaj Final / BM Sıra
Niklas Tamše Marinić Erkekler 60 kg   Salmi (ALG)
M 0-8
  Meziane (FRA)
M 0-1
7
Stefan Joksimović Erkekler +84 kg   Sriti (ALB)
M 0-5
Elendi 10
Urša Haberl Kadınlar 50 kg   Bonnarde (FRA)
G 0-0
  Kontu (CYP)
G 1-0
  Ouikene (ALG)
M 0-1
  Pinilla (ESP)
M 4-4
5
Kiti Smiljan Kadınlar 68 kg Bay   Semeraro (ITA)
M 0-4
  Eltemur (TUR)
M 3-8
5

Masa tenisi değiştir

Sporcu Kategori 1. Tur Grubu 2. Tur Grubu Çeyrek final Yarı final Final Sıra
Maç #1 Maç #2 Maç #3 Maç #1 Maç #2 Maç #3
Peter Hribar Tek erkekler   Martinez (ESP)
M 1-4
  Elacaebi (LBA)
G 4-0
  Bulussa (ALG)
M 0-4
Elendi
Deni Kožul   Yiangu (CYP)
G 4-1
  Bobocica (ITA)
G 4-3
  Konstantinopulos (GRE)
G
  Bulussa (ALG)
M 1-4
  Geraldo (POR)
M 2-4
  Savva (CYP)
G 4-0
Elendi
Peter Hribar
Darko Jorgić
Deni Kožul
Erkekler takım   Kıbrıs Cumhuriyeti (CYP)
G 3-0
  Yunanistan (GRE)
G 3-1
  Cezayir (ALG)
G 3-1
  İspanya (ESP)
G 3-0
  Portekiz (POR)
G 3-2
 
Katarina Strazar Tek kadınlar   Piccolin (ITA)
M 2-4
  Lutz (FRA)
M 1-4
Elendi
Ana Tofant   Goda (EGY)
M 0-4
  Zoglami (TUN)
G 4-0
  Pavade (FRA)
M 0-4
  Xiao Yao (ESP)
M 0-4
  Shao (POR)
M 0-4
Elendi
Katarina Strazar
Sara Tokic
Ana Tofant
Kadınlar takım   Portekiz (POR)
M 0-3
  İspanya (ESP)
M 0-3
Elendi

Okçuluk değiştir

Sporcu Kategori Sıralama turu Son 64 Son 32 Son 16 Çeyrek final Yarı final Final/BM Sıra
Puan Sıra
Den Habjan Malavasic Erkekler bireysel 657 4 Bay   Bekri (ALG)
M DNS
Elendi
Sergej Podkrajšek 601 26 Bay   Fichet (FRA)
M 0-6
Elendi
Ziga Ravnikar 649 8 Bay   Matos (POR)
G 7-1
  Acha (ESP)
G 7-3
  Gazoz (TUR)
M 2-6
Elendi
Den Habjan Malavasic
Ziga Ravnikar
Sergej Podkrajšek
Erkekler takım 1952 2 Bay   Fransa (FRA)
M DNS
Elendi
Ana Umer Kadınlar bireysel 643 3 Bay   Florent (FRA)
M DNS
Elendi
Nina Corel 601 19   Florent (FRA)
M DNS
Elendi
Urska Cavic 603 18   Psarra (GRE)
M 1-7
Elendi
Ana Umer
Corel Nina
Urska Cavic
Kadınlar takım 1847 6   Yunanistan (GRE)
M DNS
Elendi
Urska Cavic
Ziga Ravnikar
Karma takım 1300 3 Bay   Yunanistan (GRE)
M 4-5
Elendi

Sutopu değiştir

Erkekler değiştir

Kadro Sıra
6
Grup aşaması (B Grubu)
Sıra Takım O G B M AG YG GF P Durum
1   Sırbistan 4 4 0 0 65 24 +41 8 Yarı final
2   Karadağ 4 3 0 1 58 27 +31 6
3   Slovenya 4 2 0 2 41 45 -4 4 Beşincilik maçı
4   Fransa 4 1 0 3 37 55 -18 2 Yedincilik maçı
5   Portekiz 4 0 0 4 22 72 -50 0
Kaynak: Vahran 2022


24 Haziran 2022
10:00
Rapor Slovenya   18 - 5   Portekiz Vahran
Hakemler:
Arnaldo Petronilli (ITA), Emanuel Manol Taylan (TUR)
Çeyrek sonuçları: 5-0, 5-1, 4-2, 4-2
Lah 6 Goller Moreira 4

25 Haziran 2022
12:00
Rapor Sırbistan   22 - 6   Slovenya Vahran
Hakemler:
Arnaldo Petronilli (ITA), Sergio Jiménez (ESP)
Çeyrek sonuçları: 3-2, 3-2, 7-1, 9-1
Kovačević 4 Goller Lah 3

27 Haziran 2022
12:00
Rapor Slovenya   11 - 7   Fransa Vahran
Hakemler:
Andrija Đurašković (MNE), Arnaldo Petronilli (ITA)
Çeyrek sonuçları: 3-1, 1-2, 4-1, 3-3
Zdravkovič Gligorovski 3 Goller Roussel 2

28 Haziran 2022
10:00
Rapor Karadağ   11 - 6   Slovenya Vahran
Hakemler:
Arnaldo Petronilli (ITA), Grigorios Spanoudis (GRE)
Çeyrek sonuçları: 3-0, 4-4, 1-2, 3-0
Vučković, L. Vukičević 3 Goller Čanč 2
Beşincilik maçı
29 Haziran 2022
12:00
Rapor Yunanistan   16 - 12   Slovenya Vahran
Hakemler:
Sergio Jiménez (ESP), Ghislain Dehon (FRA)
Çeyrek sonuçları: 5-1, 2-4, 5-4, 4-3
Bitsakos, Mathiopoulos 3 Goller Lah 5

Tekvando değiştir

Erkekler
Sporcu Kategori Son 16 Çeyrek final Yarı final Final Sıra
Domen Molj -58 kg Bay   Mansur (EGY)
G 27-11
  Vicente (ESP)
M 9-41
 
Lin Kovačič -68 kg   Vasfi (MAR)
G 17-15
  Şamalidis (GRE)
M 11-20
Elendi
Patrik Divkovič +80 kg Bay   Botta (ITA)
M 2-10
Elendi

Tenis değiştir

Erkekler
Sporcu Kategori Son 32 Son 16 Çeyrek final Yarı final Final/BM Sıra
Sebastian Dominko Tekler   Erel (TUR)
M 1-2 (7-6, 4-6, 4-6)
Elendi
Maj Premzl   Martin (ESP)
M 0-2 (4-6, 4-6)
Sebastian Dominko
Maj Premzl
Çiftler   Hamza & Rihane (ALG)
G 2-1 (3-6, 6-4, 10-8)
  Benşetrit & Mundir (MAR)
M 0-2 (4-6, 4-6)
Elendi

Yelken değiştir

Sporcu Kategori Yarış Puan Sıra
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 M
Liam Orel Erkekler Laser 14 15 19 17 14 13 15 10 19 117 16
Zan Luka Zelko 4 3 5 13 3 7 10 5 11 48 5
Lin Pletikos Kadınlar Laser Radial 8 13 4 15 14 8 10 2 3 62 9
Lina Erzen Kadınlar IQFoil 6 10 12 10 15 7 9 15 15 12 9 12 12 11 10 10 10 170 12

Yüzme değiştir

Erkekler
Sporcu Kategori Seriler Final
Derece Sıra Derece Sıra
Primoz Senica Pavletic 100 m sırtüstü 57.13 15 Elendi
200 m sırtüstü 2:01.32 6 2:00.51 5
Saso Boskan 50 m sırtüstü DNS Elendi
100 m sırtüstü 56.07 11 Elendi
200 m serbest 1:50.08 5 1:49.15 6
400 m serbest 3:53.40 3 3:52.24 6
Peter John Stevens 50 m kurbağalama 27.70 4 27.46  
100 m kurbağalama 1:03.96 14 Elendi
Anze Fers Erzen 200 m sırtüstü 2:00.35 2 2:00.85 8
200 m bireysel karışık 2:04.54 9 Elendi
400 m bireysel karışık 4:23.00 1 4:19.63  
Primoz Senica Pavletic
Saso Boskan
Peter John Stevens
Anze Fers Erzen
4x100 m karışık 3:43.51 5 3:41.38 7
Kadınlar
Sporcu Kategori Seriler Final
Derece Sıra Derece Sıra
Janja Segel 100 m serbest 55.30 2 54.48  
200 m serbest 2:00.04 1 1:56.68  
100 m sırtüstü 1:03.22 8 DNS
Tara Vovk 50 m kurbağalama 31.39 3 31.75 5
100 m kurbağalama 1:09.97 6 1:09.16 5
Tjasa Pintar 50 m kurbağalama 32.25 9 32.11 7
100 m kurbağalama 1:10.98 9 Elendi
50 m serbest 26.32 15 Elendi
Neza Klancar 50 m kelebek 26.51 2 26.45 4
50 m serbest 25.25 3 25.01  
100 m serbest 55.70 3 55.31  
Katja Fain 200 m serbest 2:00.17 2 1:57.49  
400 m serbest 4:15.08 4 4:09.07  
Dasa Tusek 400 m serbest 4:22.60 10 Elendi
800 m serbest 8:56.97 6
Janja Segel
Tjasa Pintar
Neza Klancar
Katja Fain
4x100 m serbest 3:38.52 (CR)  
Janja Segel
Tjasa Pintar
Neza Klancar
Katja Fain
4x200 m serbest 7:59.27  
Janja Segel
Tara Vovk
Tjasa Pintar
Neza Klancar
4x100 m karışık 4:08.51 5

Kaynakça değiştir

  1. ^ "The Final Number of Athletes Participating in the MGO". Vahran 2022 resmî sitesi. 26 Haziran 2022. 8 Temmuz 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Temmuz 2022. 
  2. ^ "Slovenski rokometaši predčasno zaključujejo nastope na sredozemskih igrah" (Slovence). Slovenya Hentbol Federasyonu. 30 Haziran 2022. 6 Temmuz 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Temmuz 2022.