2005-06 Türkiye Bayanlar İkinci Voleybol Ligi

Türkiye Deplasmanlı Bayanlar İkinci Voleybol Ligi 2005-06 sezonu, 25 şehirden 38 takımın 8 grupta katıldığı lig deplasmanlı normal lig + Play-Off usulüne göre oynandı. Play-Off maçları sonunda Ankara Eczacı, Ereğli Belediyesi, Gazi Üniversitesi, Milli Eğitim Vakfı, Selçuk Üniversitesi ve Tarsus Belediyesi kulüpleri Türkiye Bayanlar Birinci Voleybol Ligi'ne yükselirken, Seyhanspor, Eskişehir DSİ Bentspor, Edirnespor, Tek Işık Spor, Sakarya TEK, Nevşehir Gençlikspor, Gümüşhane Kültürspor, Kara Mustafa Paşa İlköğretim Okulu, Kara Elmas Üniversitesi, Eskişehir Köy Hizmetleri, BOSCH, Gemlik Zeytinspor, Boluspor, Özel Meralcan Koleji ve Karabük Gençlikspor kulüpleri ise amatör lige düşmüşlerdir.

Lige katılan takımlarDüzenle

StatüDüzenle

Ligin ilk etabı lige katılan 38 takımın, 8 grupta çift devreli lig usulü karşılaşması şeklinde oynanmıştır. Bu karşılaşmalar sonucunda gruplarında ilk 3 sırayı alan 24 takım Türkiye Bayanlar Voleybol Birinci Ligi'ne yükselecek takımı belirlemek amacıyla final grubuna yükselmişlerdir. Lig sıralamasında 4'lü gruplarda 4., 5'li gruplarda 5., 6'lı gruplarda ise 5. ve 6. takımlar ligden düşmüştür.

Final Gruplarında ilk sırayı alan 6 takım, Türkiye Bayanlar Birinci Voleybol Ligi'ne yükselmişlerdir.

Ligde puanlama sisteminde;

  • Rakiplerini 3-0 ve 3-1 yenen takımlara galibiyet başına 3 puan,
  • Rakiplerini 3-2 yenen takımlara ise galibiyet başına 2 puan verilmiştir.
  • Rakiplerine 3-2 yenilen takımlara 1 puan,
  • Rakiplerine 3-0 veya 3-1 yenilen takımlara 0 puan verilmiştir.


A GrubuDüzenle

1. Hafta
17-12 Ceyhan Belediyesi - Tarsus Belediyesi 0-3 Ceyhan Spor Salonu
18-12 Adana Bilfen Koleji - Seyhanspor 3-0 Yüreğir Spor Salonu
2. Hafta
24-12 Seyhanspor - Ceyhan Belediyesi 0-3 Yüreğir Spor Salonu
25-12 Tarsus Belediyesi - Adana Bilfen Koleji 3-0 Tarsus Spor Salonu
3. Hafta
08-01 Adana Bilfen Koleji - Ceyhan Belediyesi 3-0 Yüreğir Spor Salonu
08-01 Tarsus Belediyesi - Seyhanspor 3-0 Tarsus Spor Salonu
4. Hafta
21-01 Seyhanspor - Adana Bilfen Koleji 0-3 Yüreğir Spor Salonu
21-01 Tarsus Belediyesi - Ceyhan Belediyesi 3-0 Tarsus Spor Salonu
5. Hafta
02-02 Ceyhan Belediyesi - Seyhanspor 3-0 Ceyhan Spor Salonu
11-02 Adana Bilfen Koleji - Tarsus Belediyesi 3-1 Yüreğir Spor Salonu
6. Hafta
04-02 Ceyhan Belediyesi - Adana Bilfen Koleji 2-3 Ceyhan Spor Salonu
04-02 Seyhanspor - Tarsus Belediyesi 0-3 (H) Yüreğir Spor Salonu

Puan DurumuDüzenle

Yarı Final Grubu
S
Takım
O
G
M
AS
YS
Puan
1 Tarsus Belediyesi
6
5
1
16
3
15
2 Adana Bilfen Koleji
6
5
1
15
6
14
3 Ceyhan Belediyesi
6
2
4
8
12
7
4 Seyhanspor
6
-
6
-
18
-1
Düşenler

B GrubuDüzenle

1. Hafta
17-12 Ankara Eczacı - Özcan Gençlik 3-2 Batıkent Spor Salonu
17-12 Gazi Üniversitesi - Eskişehir Köy Hizmetleri 3-0 Batıkent Spor Salonu
2. Hafta
24-12 Eskişehir DSİ Bent - Ankara Eczacı 1-3 Atatürk Spor Salonu
24-12 Özcan Gençlik - Gazi Üniversitesi 0-3 Batıkent Spor Salonu
3. Hafta
04-01 Eskişehir Köy Hizmetleri - Özcan Gençlik 0-3 Atatürk Spor Salonu
04-01 Gazi Üniversitesi - Eskişehir DSİ Bent 3-0 Batıkent Spor Salonu
4. Hafta
08-01 Ankara Eczacı - Gazi Üniversitesi 1-3 Batıkent Spor Salonu
08-01 Eskişehir DSİ Bent - Eskişehir Köy Hizmetleri 3-2 Atatürk Spor Salonu
5. Hafta
14-01 Özcan Gençlik - Eskişehir DSİ Bent 3-0 Batıkent Spor Salonu
14-01 Eskişehir Köy Hizmetleri - Ankara Eczacı 0-3 Atatürk Spor Salonu
6. Hafta
21-01 Eskişehir Köy Hizmetleri - Gazi Üniversitesi 0-3 Atatürk Spor Salonu
21-01 Özcan Gençlik - Ankara Eczacı 0-3 Batıkent Spor Salonu
7. Hafta
15-02 Ankara Eczacı - Eskişehir DSİ Bent 3-0 (H) Batıkent Spor Salonu
15-02 Gazi Üniversitesi - Özcan Gençlik 3-0 Batıkent Spor Salonu
8. Hafta
04-02 Özcan Gençlik - Eskişehir Köy Hizmetleri 3-1 Batıkent Spor Salonu
04-02 Eskişehir DSİ Bent - Gazi Üniversitesi 0-3 Atatürk Spor Salonu
9. Hafta
11-02 Gazi Üniversitesi - Ankara Eczacı 3-1 Batıkent Spor Salonu
11-02 Eskişehir Köy Hizmetleri - Eskişehir DSİ Bent 3-0 Atatürk Spor Salonu
10. Hafta
18-02 Eskişehir DSİ Bent - Özcan Gençlik 1-3 Atatürk Spor Salonu
18-02 Ankara Eczacı - Eskişehir Köy Hizmetleri 3-0 Batıkent Spor Salonu

Puan DurumuDüzenle

Yarı Final
S
Takım
O
G
M
AS
YS
Puan
1 Gazi Üniversitesi
8
8
-
24
2
24
2 Ankara Eczacı
8
6
2
20
9
17
3 Özcan Gençlik
8
4
4
14
14
13
4 Eskişehir Köy Hizmetleri
8
1
7
6
21
4
5 Eskişehir DSİ Bentspor
8
1
7
5
23
1
Düşenler

C GrubuDüzenle

1. Hafta
17-12 İTÜ - Kocaeli Kağıtspor 3-0 Bahçelievler Spor Salonu
18-12 Edirnespor - Samanyolu 1-3 Mimar Sinan Spor Salonu
2. Hafta
24-12 Samanyolu - İTÜ 3-0 Kartal İTO Spor Salonu
25-12 Karamürsel İ. Yurdu - Edirnespor 3-0 Karamürsel Spor Salonu
3. Hafta
04-01 Kocaeli Kağıtspor - Samanyolu 0-3 Atatürk Spor Salonu
04-01 İTÜ - Karamürsel İ. Yurdu 3-2 Tozkoparan Spor Salonu
4. Hafta
08-01 Edirnespor - İTÜ 0-3 Mimar Sinan Spor Salonu
08-01 Karamürsel İ. Yurdu - Kocaeli Kağıtspor 2-3 Karamürsel Spor Salonu
5. Hafta
14-01 Samanyolu - Karamürsel İ. Yurdu 3-0 Kartal İTO Spor Salonu
14-01 Kocaeli Kağıtspor - Edirnespor 3-0 Atatürk Spor Salonu
6. Hafta
21-01 Kocaeli Kağıtspor - İTÜ 3-2 Atatürk Spor Salonu
21-01 Samanyolu - Edirnespor 3-0 Kartal İTO Spor Salonu
7. Hafta
01-02 Edirnespor - Karamürsel İ. Yurdu 1-3 Mimar Sinan Spor Salonu
15-02 İTÜ - Samanyolu 2-3 Tozkoparan Spor Salonu
8. Hafta
04-02 Samanyolu - Kocaeli Kağıtspor 3-1 Kartal İTO Spor Salonu
04-02 Karamürsel İ. Yurdu - İTÜ 3-1 Karamürsel Spor Salonu
9. Hafta
11-02 İTÜ - Edirnespor 3-0 (H) Batıkent Spor Salonu
11-02 Kocaeli Kağıtspor - Karamürsel İ. Yurdu 3-2 Atatürk Spor Salonu
10. Hafta
18-02 Karamürsel İ. Yurdu - Samanyolu 3-2 Karamürsel Spor Salonu
18-02 Edirnespor - Kocaeli Kağıtspor 0-3 Mimar Sinan Spor Salonu

Puan DurumuDüzenle

Yarı Final
S
Takım
O
G
M
AS
YS
Puan
1 Samanyolu
8
7
1
23
7
21
2 Karamürsel İdman Yurdu
8
4
4
18
16
14
3 İTÜ
8
4
4
17
14
13
4 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor
8
5
3
16
15
12
5 Edirnespor
8
-
8
2
24
-1
Düşenler
  • Edirnespor kulübü İTÜ karşılaşmasına çıkmadığı için hükmen mağlup sayılmış ve 1 puanı silinmiştir.

D GrubuDüzenle

1. Hafta
17-12 Manisa İl Gençlik - Milli Eğitim Vakfı 1-3 Atatürk Spor Salonu
18-12 İzmir Büyükşehir - Servergazi Belediyesi 3-1 Gürsel Aksel Spor Salonu
2. Hafta
24-12 Tek Işıkspor - Manisa İl Gençlik 0-3 Atatürk Spor Salonu
25-12 Milli Eğitim Vakfı - İzmir Büyükşehir 3-0 Gürsel Aksel Spor Salonu
3. Hafta
04-01 Servergazi Belediyesi - Milli Eğitim Vakfı 0-3 Merkez Spor Salonu
04-01 İzmir Büyükşehir - Tek Işıkspor 3-1 Gürsel Aksel Spor Salonu
4. Hafta
08-01 Manisa İl Gençlik - İzmir Büyükşehir 3-2 Çok Amaçlı Spor Salonu
08-01 Tek Işıkspor - Servergazi Belediyesi 0-3 Atatürk Spor Salonu
5. Hafta
14-01 Servergazi Belediyesi - Manisa İl Gençlik 3-1 Merkez Spor Salonu
15-01 Milli Eğitim Vakfı - Tek Işıkspor 3-0 Gürsel Aksel Spor Salonu
6. Hafta
21-01 Servergazi Belediyesi - İzmir Büyükşehir 3-1 Merkez Spor Salonu
22-01 Milli Eğitim Vakfı - Manisa İl Gençlik 3-1 Gürsel Aksel Spor Salonu
7. Hafta
15-02 Manisa İl Gençlik - Tek Işıkspor 3-1 Çok Amaçlı Spor Salonu
15-02 İzmir Büyükşehir - Milli Eğitim Vakfı 0-3 Gürsel Aksel Spor Salonu
8. Hafta
04-02 Tek Işıkspor - İzmir Büyükşehir 0-3 Atatürk Spor Salonu
05-02 Milli Eğitim Vakfı - Servergazi Belediyesi 3-0 Gürsel Aksel Spor Salonu
9. Hafta
12-02 Servergazi Belediyesi - Tek Işıkspor 3-0 Merkez Spor Salonu
12-02 İzmir Büyükşehir - Manisa İl Gençlik 2-3 Gürsel Aksel Spor Salonu
10. Hafta
18-02 Tek Işıkspor - Milli Eğitim Vakfı 0-3 Atatürk Spor Salonu
18-02 Manisa İl Gençlik - Servergazi Belediyesi 3-0 Çok Amaçlı Spor Salonu

Puan DurumuDüzenle

Yarı Final
S
Takım
O
G
M
AS
YS
Puan
1 Milli Eğitim Vakfı
8
8
-
24
2
24
2 Manisa İl Gençlik
8
5
3
18
14
13
3 Servergazi Belediyesi
8
4
4
13
14
12
4 İzmir Büyükşehir Belediyesi
8
3
5
14
17
11
5 Tek Işıkspor
8
-
8
2
24
0
Düşenler

E GrubuDüzenle

1. Hafta
17-12 Bursa Büyükşehir - Sakarya TEK 3-0 Çekirge Spor Salonu
28-12 BOSCH - Gemlik Zeytinspor 3-0 Atatürk Spor Salonu
2. Hafta
24-12 Altınoluk Belediyesi - BOSCH 0-3 Burhaniye Spor Salonu
25-12 Gemlik Zeytinspor - Bursa Büyükşehir 0-3 Atatürk Spor Salonu
3. Hafta
04-01 Sakarya TEK - Gemlik Zeytinspor 1-3 Lütfü Yaman Spor Salonu
04-01 Bursa Büyükşehir - Altınoluk Belediyesi 2-3 Çekirge Spor Salonu
4. Hafta
08-01 BOSCH - Bursa Büyükşehir 3-0 Çekirge Spor Salonu
08-01 Altınoluk Belediyesi - Sakarya TEK 3-0 Burhaniye Spor Salonu
5. Hafta
14-01 Gemlik Zeytinspor - Altınoluk Belediyesi 0-3 Çekirge Spor Salonu
14-01 Sakarya TEK - BOSCH 0-3 Lütfü Yaman Spor Salonu
6. Hafta
21-01 Sakarya TEK - Bursa Büyükşehir 0-3 Lütfü Yaman Spor Salonu
21-01 Gemlik Zeytinspor - BOSCH 0-3 Çekirge Spor Salonu
7. Hafta
01-02 BOSCH - Altınoluk Belediyesi 3-0 Çekirge Spor Salonu
15-02 Bursa Büyükşehir - Gemlik Zeytinspor 3-0 Çekirge Spor Salonu
8. Hafta
04-02 Gemlik Zeytinspor - Sakarya TEK 3-2 Çekirge Spor Salonu
04-02 Altınoluk Belediyesi - Bursa Büyükşehir 3-0 Burhaniye Spor Salonu
9. Hafta
11-02 Sakarya TEK - Altınoluk Belediyesi 1-3 Lütfü Yaman Spor Salonu
16-02 Bursa Büyükşehir - BOSCH 0-3 Çekirge Spor Salonu
10. Hafta
18-02 Altınoluk Belediyesi - Gemlik Zeytinspor 3-0 (H) Burhaniye Spor Salonu
18-02 BOSCH - Sakarya TEK 3-0 Atatürk Spor Salonu

Puan DurumuDüzenle

Yarı Final
S
Takım
O
G
M
AS
YS
Puan
1 BOSCH
8
8
-
24
-
24
2 Altınoluk Belediyesi
8
6
2
18
9
17
3 Bursa Büyükşehir Belediyesi
8
4
4
14
12
13
4 Gemlik Zeytinspor
8
2
6
6
21
4
5 Sakarya TEK
8
-
8
4
24
1
Düşenler

F GrubuDüzenle

1. Hafta
17-12 Selçuk Üniversitesi - Karsu Molu 3-0 Selçuk Üniversitesi Spor Salonu
17-12 Ereğli Belediyesi - Nevşehir Gençlikspor 3-0 Atatürk Spor Salonu
2. Hafta
24-12 Nevşehir Gençlikspor - Selçuk Üniversitesi 0-3 Gülşehir İlçe Spor Salonu
24-12 Karsu Molu - Ereğli Belediyesi 0-3 İbrahim Bamyacıoğlu Spor Salonu
3. Hafta
08-01 Selçuk Üniversitesi - Ereğli Belediyesi 1-3 Selçuk Üniversitesi Spor Salonu
08-01 Nevşehir Gençlikspor - Karsu Molu 1-3 Damat İbrahim Paşa Spor Salonu
4. Hafta
21-01 Karsu Molu - Selçuk Üniversitesi 0-3 Atatürk Spor Salonu
21-01 Nevşehir Gençlikspor - Ereğli Belediyesi 0-3 Damat İbrahim Paşa Spor Salonu
5. Hafta
11-02 Selçuk Üniversitesi - Nevşehir Gençlikspor 3-0 (H) Selçuk Üniversitesi Spor Salonu
11-02 Ereğli Belediyesi - Karsu Molu 3-0 Atatürk Spor Salonu
6. Hafta
04-02 Ereğli Belediyesi - Selçuk Üniversitesi 3-2 Atatürk Spor Salonu
04-02 Karsu Molu - Nevşehir Gençlikspor 3-0 İbrahim Bamyacıoğlu Spor Salonu

Puan DurumuDüzenle

Yarı Final Grubu
S
Takım
O
G
M
AS
YS
Puan
1 Ereğli Belediyesi
6
6
-
18
3
17
2 Selçuk Üniversitesi
6
4
2
15
6
13
3 Karsu Moluspor
6
2
4
6
13
6
4 Nevşehir Gençlikspor
6
-
6
1
18
-1
Düşenler

G GrubuDüzenle

1. Hafta
17-12 Diyarbakır DİSKİ - Atatürk Üniversitesi 2-3 Ziya Gökalp Spor Salonu
17-12 Nilüfer Gençlik - Kültürspor 3-0 Ziya Gökalp Spor Salonu
2. Hafta
18-12 Diyarbakır DİSKİ - Kültürspor 3-0 Ziya Gökalp Spor Salonu
24-12 Atatürk Üniversitesi - Nilüfer Gençlik 1-3 Yenişehir Spor Salonu
3. Hafta
07-01 Diyarbakır DİSKİ - Nilüfer Gençlik 1-3 Ziya Gökalp Spor Salonu
08-01 Kültürspor - Atatürk Üniversitesi 0-3 Aydın Doğan Spor Salonu
4. Hafta
21-01 Kültürspor - Nilüfer Gençlik 3-0 (H) Aydın Doğan Spor Salonu
01-02 Atatürk Üniversitesi - Diyarbakır DİSKİ 2-3 Atatürk Üniversitesi Spor Salonu
5. Hafta
02-02 Kültürspor - Diyarbakır DİSKİ 3-2 Aydın Doğan Spor Salonu
03-02 Nilüfer Gençlik - Atatürk Üniversitesi 3-1 Ziya Gökalp Spor Salonu
6. Hafta
31-01 Atatürk Üniversitesi - Kültürspor 3-1 Atatürk Üniversitesi Spor Salonu
05-02 Nilüfer Gençlik - Diyarbakır DİSKİ 3-1 Ziya Gökalp Spor Salonu

Puan DurumuDüzenle

Yarı Final Grubu
S
Takım
O
G
M
AS
YS
Puan
1 Diyarbakır Nilüfer Gençlik
6
5
1
15
7
14
2 Atatürk Üniversitesi
6
3
3
13
12
9
3 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Spor
6
2
4
12
14
7
4 Gümüşhane Kültürspor
6
2
4
7
14
5
Düşenler

H GrubuDüzenle

1. Hafta
17-12 K.Mustafa Paşa İÖO - Amasya Lisesi 0-3 Merzifon Spor Salonu
18-12 Özel Meralcan Koleji - Boluspor 3-1 Yaşar Doğu Spor Salonu
28-12 Karabük Gençlikspor - Kara Elmas Üniv. 3-2 Merkez Spor Salonu
2. Hafta
25-12 Amasya Lisesi - Özel Meralcan Koleji 0-3 Hamit Kaplan Spor Salonu
25-12 Boluspor - Karabük Gençlikspor 3-0 17 Temmuz Spor Salonu
25-12 Kara Elmas Üniv. - K.Mustafa Paşa İÖO 3-0 Kara Elmas Üniv. Spor Salonu
3. Hafta
04-01 Özel Meralcan Koleji - Karabük Gençlikspor 3-0 Yaşar Doğu Spor Salonu
04-01 Amasya Lisesi - Kara Elmas Üniv. 3-2 Hamit Kaplan Spor Salonu
04-01 K.Mustafa Paşa İÖO - Boluspor 0-3 Merzifon Spor Salonu
4. Hafta
07-01 Karabük Gençlikspor - K.Mustafa Paşa İÖO 3-0 Merkez Spor Salonu
08-01 Kara Elmas Üniv. - Özel Meralcan Koleji 0-3 Kara Elmas Üniv. Spor Salonu
08-01 Boluspor - Amasya Lisesi 3-0 17 Temmuz Spor Salonu
5. Hafta
14-01 Özel Meralcan Koleji - K.Mustafa Paşa İÖO 0-3 Yaşar Doğu Spor Salonu
14-01 Kara Elmas Üniv. - Boluspor 0-3 Kara Elmas Üniv. Spor Salonu
18-01 Amasya Lisesi - Karabük Gençlikspor 0-3 Hamit Kaplan Spor Salonu
6. Hafta
21-01 Boluspor - Özel Meralcan Koleji 3-0 (H) 17 Temmuz Spor Salonu
21-01 Amasya Lisesi - K.Mustafa Paşa İÖO 3-0 Hamit Kaplan Spor Salonu
21-01 Kara Elmas Üniv. - Karabük Gençlikspor 3-1 Kara Elmas Üniversitesi Spor Salonu
7. Hafta
09-02 K.Mustafa Paşa İÖO - Kara Elmas Üniv. 1-3 Merzifon Spor Salonu
15-02 Özel Meralcan Koleji - Amasya Lisesi 3-0 Yaşar Doğu Spor Salonu
15-02 Karabük Gençlikspor - Boluspor 0-3 Merkez Spor Salonu
8. Hafta
04-02 Karabük Gençlikspor - Özel Meralcan Koleji 0-3 Merkez Spor Salonu
04-02 Kara Elmas Üniv. - Amasya Lisesi 0-3 Kara ELmas Üniv. Spor Salonu
04-02 Boluspor - K.Mustafa Paşa İÖO 3-0 17 Temmuz Spor Salonu
9. Hafta
11-02 Özel Meralcan Koleji - Kara Elmas Üniv. 3-0 Yaşar Doğu Spor Salonu
11-02 Amasya Lisesi - Boluspor 0-3 Hamit Kaplan Spor Salonu
12-02 K.Mustafa Paşa İÖO - Karabük Gençlikspor 1-3 Merzifon Spor Salonu
10. Hafta
18-02 K.Mustafa Paşa İÖO - Özel Meralcan Koleji 0-3 Merzifon Spor Salonu
18-02 Boluspor - Kara Elmas Üniv. 3-0 (H) 17 Temmuz Spor Salonu
18-02 Karabük Gençlikspor - Amasya Lisesi 2-3 Merkez Spor Salonu

Puan DurumuDüzenle

Yarı Final
S
Takım
O
G
M
AS
YS
Puan
1 Boluspor
10
9
1
28
3
27
2 Özel Meralcan Koleji
10
9
1
27
4
26
3 Amasya Lisesi
10
5
5
16
19
13
4 Karabük Gençlikspor
10
4
6
15
22
12
5 Kara Elmas Üniversitesi
10
3
7
13
23
10
6 Kara Mustafa Paşa İlköğretim Okulu
10
-
10
2
30
0
Düşenler

KaynakçaDüzenle