Ana menüyü aç

Skate Canada International

Skate Canada International ISU Grand Prix Finalleri'ne gidecek sporcuları belirlemek için yapılan yarışmalardan biridir. Erkekler, kadınlar, çiftler ve buz dansında yarışmalar düzenlenir. ISU Grand Prix Finalleri serilerindeki yarışmaların 2.'sidir. Yarışmalar 1973'ten bu yana düzenlenmekte ve 1995'ten beri Grand Prix serilerileri içinde yer almaktadır.

2008 yılındaki yarışma (2008 Skate Canada International) Ottawa, Ontario'da 31 Ekim-2 Kasım arasında yapılmıştır.

Madalya kazananlarDüzenle

ErkeklerDüzenle

Men's Medalists
Yıl Yer Altın Gümüş Bronz
1973 Calgary      
1974 Kitchener   Ron Shaver   Minoru Sano   Charles Tickner
1975 Edmonton   Toller Cranston   Ron Shaver   Terry Kubicka
1976 Ottawa   Ron Shaver   Robin Cousins   David Santee
1977 Moncton   Robin Cousins   Charles Tickner   Scott Cramer
1978 Vancouver   Fumio Igarashi   Charles Tickner   Brian Pockar
1979 Competition not held
1980 Calgary   Scott Hamilton   Brian Pockar   David Santee
1981 Ottawa   Norbert Schramm   Brian Orser   Josef Sabovcik
1982 Kitchener   Brian Boitano   Brian Orser   Heiko Fischer
1983 Halifax   Brian Orser   Grzegorz Filipowski   Masaru Ogawa
1984 Victoria   Brian Orser   Grzegorz Filipowski   Masaru Ogawa
1985 London   Josef Sabovcik   Scott Williams   Grzegorz Filipowski
1986 Regina   Vitaly Egorov   Christopher Bowman   Grzegorz Filipowski
1987 Calgary   Brian Orser   Brian Boitano   Viktor Petrenko
1988 Thunder Bay   Kurt Browning   Viktor Petrenko   Angelo D'Agostino
1989 Cornwall   Petr Barna   Paul Wylie   Daniel Weiss
1990 Lethbridge   Kurt Browning   Grzegorz Filipowski   Mark Mitchell
1991 London   Elvis Stojko   Vasily Yeremenko   Paul Wylie
1992 Victoria   Elvis Stojko   Scott Davis   Eric Millot
1993 Ottawa   Kurt Browning   Mark Mitchell   Steven Cousins
1994 Red Deer   Elvis Stojko   Michael Shmerkin   Sébastien Britten
1995 Saint John   Alexei Urmanov   Michael Shmerkin   Eric Millot
1996 Kitchener   Elvis Stojko   Ilia Kulik   Scott Davis
1997 Halifax   Elvis Stojko   Ilia Kulik   Michael Tyllesen
1998 Kamloops   Evgeni Plushenko   Elvis Stojko   Szabolcs Vidrai
1999 Saint John   Alexei Yagudin   Elvis Stojko   Takeshi Honda
2000 Mississauga   Alexei Yagudin   Todd Eldredge   Matthew Savoie
2001 Saskatoon   Alexei Yagudin   Elvis Stojko   Todd Eldredge
2002 Quebec City   Takeshi Honda   Emanuel Sandhu   Stanislav Timchenko
2003 Mississauga   Evgeni Plushenko   Jeffrey Buttle   Takeshi Honda
2004 Halifax   Emanuel Sandhu   Ben Ferreira   Jeffrey Buttle
2005 St. John's   Emanuel Sandhu   Jeffrey Buttle   Nobunari Oda
2006 Victoria   Stéphane Lambiel   Daisuke Takahashi   Johnny Weir
2007 Quebec City   Brian Joubert   Kevin Van Der Perren   Jeffrey Buttle
2008 Ottawa   Patrick Chan   Ryan Bradley   Evan Lysacek
2009 Kitchener   Jeremy Abbott   Daisuke Takahashi   Alban Préaubert
2010 Kingston   Patrick Chan   Nobunari Oda   Adam Rippon
2011 Mississauga   Patrick Chan   Javier Fernández   Daisuke Takahashi
2012 Windsor   Javier Fernández   Patrick Chan   Nobunari Oda
2013 Saint John   Patrick Chan   Yuzuru Hanyu   Nobunari Oda

KadınlarDüzenle

Ladies Medalists
Yıl Yer Altın Gümüş Bronz
1973 Calgary      
1974 Kitchener   Lynn Nightingale   Anette Poetzsch   Wendy Burge
1975 Edmonton   Susanna Driano   Kathy Malmberg   Emi Watanabe
1976 Ottawa   Kim Alletson   Karena Richardson   Garnet Ostermeier
1977 Moncton   Linda Fratianne   Lisa Marie Allen   Heather Kemkaran
1978 Vancouver   Lisa-Marie Allen   Claudia Kristofics-Binder   Kristina Wegelius
1979 Competition not held
1980 Calgary   Elaine Zayak   Tracey Wainman   Claudia Kristofics-Binder
1981 Ottawa   Tracey Wainman   Rosalyn Sumners   Kira Ivanova
1982 Kitchener   Vikki De Vries   Kristina Wegelius   Rosalyn Sumners
1983 Halifax   Katarina Witt   Kay Thompson   Tiffany Chin
1984 Victoria   Midori Ito   Tiffany Chin   Natalia Lebedeva
1985 London   Caryn Kadavy   Elizabeth Manley   Patricia Neske
1986 Regina   Elizabeth Manley   Claudia Leistner   Joanne Conway
1987 Calgary   Debi Thomas   Elizabeth Manley   Joanne Conway
1988 Thunder Bay   Natalia Lebedeva   Jill Trenary   Patricia Neske
1989 Cornwall   Kristi Yamaguchi   Simone Lang   Natalia Lebedeva
1990 Lethbridge   Josée Chouinard   Lisa Sargeant   Holly Cook
1991 London   Surya Bonaly   Marina Kielmann   Karen Preston
1992 Victoria   Maria Butyrskaya   Alice Sue Claeys   Josée Chouinard
1993 Ottawa   Chen Lu   Olga Markova   Karen Preston
1994 Red Deer   Krisztina Czakó   Laetitia Hubert   Jessica Mills
1995 Saint John   Michelle Kwan   Hanae Yokoya   Josee Chouinard
1996 Kitchener   Irina Slutskaya   Tara Lipinski   Lucinda Ruh
1997 Halifax   Michelle Kwan   Maria Butyrskaya   Surya Bonaly
1998 Kamloops   Elena Liashenko   Fumie Suguri   Irina Slutskaya
1999 Saint John   Michelle Kwan   Julia Soldatova   Jennifer Robinson
2000 Mississauga   Irina Slutskaya   Michelle Kwan   Fumie Suguri
2001 Saskatoon   Sarah Hughes   Irina Slutskaya   Michelle Kwan
2002 Quebec City   Sasha Cohen   Fumie Suguri   Viktoria Volchkova
2003 Mississauga   Sasha Cohen   Shizuka Arakawa   Julia Sebestyen
2004 Halifax   Cynthia Phaneuf   Yoshie Onda   Susanna Pöykiö
2005 St. John's   Alissa Czisny   Joannie Rochette   Yukari Nakano
2006 Victoria   Joannie Rochette   Fumie Suguri   Kim Yu-Na
2007 Quebec City   Mao Asada   Yukari Nakano   Joannie Rochette
2008 Ottawa   Joannie Rochette   Fumie Suguri   Alissa Czisny
2009 Kitchener   Joannie Rochette   Alissa Czisny   Laura Lepistö
2010 Kingston   Alissa Czisny   Ksenia Makarova   Amelie Lacoste
2011 Mississauga   Elizaveta Tuktamysheva   Akiko Suzuki   Ashley Wagner
2012 Windsor   Kaetlyn Osmond   Akiko Suzuki   Kanako Murakami
2013 Saint John   Julia Lipnitskaia   Akiko Suzuki   Gracie Gold

ÇiftlerDüzenle

Pairs Medalists
Yıl Yer Altın Gümüş Bronz
1973 Calgary      
1974 Kitchener      
1975 Edmonton      
1976 Ottawa      
1977 Moncton      
1978 Vancouver      
1979 Competition not held
1980 Calgary      
1981 Ottawa      
1982 Kitchener      
1983 Halifax      
1984 Victoria   Elena Bechke / Valery Kornienko   Cynthia Coull / Mark Rowsom   Katherina Matousek / Lloyd Eisler
1985 London   Ekaterina Gordeeva / Sergei Grinkov   Veronika Pershina / Marat Akbarov   Denise Benning / Lyndon Johnston
1986 Regina   Cynthia Coull / Mark Rowsom   Ekaterina Gordeeva / Sergei Grinkov   Natalie Seybold / Wayne Seybold
1987 Calgary   Christine Hough / Doug Ladret   Elena Kvitchenko / Rashid Kadyrkaev   Katy Keely / Joseph Mero
1988 Thunder Bay   Isabelle Brasseur / Lloyd Eisler   Peggy Schwarz / Alexander König   Ekaterina Murugova / Artem Torgashov
1989 Cornwall   Elena Leonova / Gennady Krasnitsky   Cindy Landry / Lyndon Johnston   Michelle Menzies / Kevin Wheeler
1990 Lethbridge   Isabelle Brasseur / Lloyd Eisler   Evgenia Shishkova / Vadim Naumov   Michelle Menzies / Kevin Wheeler
1991 London   Stacey Ball / Jean-Michel Bombardier   Michelle Menzies / Kevin Wheeler   Marina Eltsova / Andrei Bushkov
1992 Victoria   Mandy Wötzel / Ingo Steuer   Michelle Menzies / Jean-Michel Bombardier   Danielle Carr / Stephen Carr
1993 Ottawa   Ekaterina Gordeeva / Sergei Grinkov   Radka Kovarikova / Rene Novotny   Michelle Menzies / Jean-Michel Bombardier
1994 Red Deer   Kristy Sargeant / Kris Wirtz   Elena Berezhnaya / Oleg Shliakhov   Sarah Abitbol / Stephane Bernadis
1995 Saint John   Eugenia Shishkova / Vadim Naumov   Maria Petrova / Anton Sikharulidze   Jodeyne Higgins / Sean Rice
1996 Kitchener   Mandy Woetzel / Ingo Steuer   Marina Eltsova / Andrei Bushkov   Kyoko Ina / Jason Dungjen
1997 Halifax   Oksana Kazakova / Artur Dmitriev   Marianna Khalturina / Andrei Kroukov   Sarah Abitbol / Stephane Bernadis
1998 Kamloops   Shen Xue / Zhao Hongbo   Maria Petrova / Alexei Tikhonov   Jamie Sale / David Pelletier
1999 Saint John   Elena Berezhnaya / Anton Sikharulidze   Kyoko Ina / John Zimmerman   Kristy Wirtz / Kris Wirtz
2000 Mississauga   Jamie Sale / David Pelletier   Elena Berezhnaya / Anton Sikharulidze   Maria Petrova / Alexei Tikhonov
2001 Saskatoon   Jamie Sale / David Pelletier   Tatiana Totmianina / Maxim Marinin   Anabelle Langlois / Patrice Archetto
2002 Quebec City   Tatiana Totmianina / Maxim Marinin   Pang Qing / Tong Jian   Anabelle Langlois / Patrice Archetto
2003 Mississauga   Tatiana Totmianina / Maxim Marinin   Shen Xue / Zhao Hongbo   Dorota Zagórska / Mariusz Siudek
2004 Halifax   Shen Xue / Zhao Hongbo   Pang Qing / Tong Jian   Dorota Zagórska / Mariusz Siudek
2005 St. John's   Aliona Savchenko / Robin Szolkowy   Maria Petrova / Alexei Tikhonov   Valerie Marcoux / Craig Buntin
2006 Victoria   Zhang Dan / Zhang Hao   Rena Inoue / John Baldwin   Valerie Marcoux / Craig Buntin
2007 Quebec City   Aliona Savchenko / Robin Szolkowy   Jessica Dubé / Bryce Davison   Yuko Kawaguchi / Alexander Smirnov
2008 Ottawa   Yuko Kawaguchi / Alexander Smirnov   Jessica Dubé / Bryce Davison   Keauna McLaughlin / Rockne Brubaker
2009 Kitchener   Aliona Savchenko / Robin Szolkowy   Maria Mukhortova / Maxim Trankov   Jessica Dubé / Bryce Davison
2010 Kingston   Lubov Iliushechkina/Nodari Maisuradze   Kirsten Moore-Towers/Dylan Muscovitch   Paige Lawrence/Rudi Swiegers
2011 Mississauga   Tatiana Volosozhar / Maxim Trankov   Sui Wenjing / Han Cong   Meagan Duhamel / Eric Radford
2012 Windsor   Aliona Savchenko / Robin Szolkowy   Meagan Duhamel / Eric Radford   Stefania Berton / Ondřej Hotárek
2013 Saint John   Stefania Berton / Ondřej Hotárek   Sui Wenjing / Han Cong   Meagan Duhamel / Eric Radford

Buz dansıDüzenle

Ice Dancing Medalists
Yıl Yer Altın Gümüş Bronz
1973 Calgary       Irina Moiseeva / Andrei Minenkov
1974 Kitchener   Irina Moiseeva / Andrei Minenkov   Colleen O'Connor / Jim Millns   Janet Thompson / Warren Maxwell
1975 Edmonton   Natalia Linichuk / Gennadi Karponosov   Barbara Berezowski / David Porter   Matilde Ciccia / Lamberto Ceserani
1976 Ottawa   Natalia Linichuk / Gennadi Karponosov   Janet Thompson / Warren Maxwell   Susan Carscallen / Eric Gillies
1977 Moncton   Janet Thompson / Warren Maxwell   Marina Zoueva / Andrei Vitman   Lorna Wighton / John Dowding
1978 Vancouver   Krisztina Regöczy / Andras Sallay   Lorna Wighton / John Dowding   Marina Zoueva / Andrei Vitman
1979 Competition not held
1980 Calgary   Judy Blumberg / Michael Seibert   Karen Barber / Nicky Slater   Marie McNeill / Rob McCall
1981 Ottawa   Carol Fox / Richard Dalley   Karen Barber / Nicholas Slater   Natalia Karamysheva / Rostislav Sinitsyn
1982 Kitchener   Elisa Spitz / Scott Gregory   Tracy Wilson / Rob McCall   Natalia Annenko / Genrich Sretenski
1983 Halifax   Tracy Wilson / Rob McCall   Wendy Sessions / Stephen Williams   Natalia Annenko / Genrich Sretenski
1984 Victoria   Olga Volozhinskaya / Alexandr Svinin   Petra Born / Rainer Schoenborn   Kelly Johnson / John Thomas
1985 London   Renee Roca / Donald Adair   Olga Volozhinskaya / Alexandr Svinin   Kathrin Beck / Christoff Beck
1986 Regina   Natalia Annenko / Genrikh Stretensky   Suzanne Semanick / Scott Gregory   Karyn Garossino / Rod Garossino
1987 Calgary   Tracy Wilson / Rob McCall   Kathrin Beck / Christoff Beck   Lia Trovati / Roberto Pelizzola
1988 Thunder Bay   Natalia Annenko / Genrikh Stretensky   April Sargent / Russ Witherby   Melanie Cole / Michael Farrington
1989 Cornwall   Susanne Semanick / Ron Kravette   Michelle McDonald / Mark Mitchell   Jacqueline Petr / Mark Janoschak
1990 Lethbridge   Jacqueline Petr / Mark Janoschak   Irina Romanova / Igor Iaroshenko   Malgorgata Grajcar / Andrzej Dostatni
1991 London   Stefania Calegari / Pasquale Camerlengo   Sophia Moniotte / Pascal Lavanchy   Katerina Mrazova / Martin Simecek
1992 Victoria   Susanna Rahkamo / Petri Kokko   Iroslava Nechaeva / Yurie Chesnichenko   Katerina Mrazova / Martin Simecek
1993 Ottawa   Sophie Moniotte / Pascal Lavanchy   Tatiana Navka / Samuel Gezolian   Shae-Lynn Bourne / Victor Kraatz
1994 Red Deer   Shae-Lynn Bourne / Victor Kraatz   Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas   Renee Roca / Gorsha Sur
1995 Saint John   Shae-Lynn Bourne / Viktor Kraatz   Marina Anissina / Gwendal Peizerat   Irina Romanova / Igor Yaroshenko
1996 Kitchener   Shae-Lynn Bourne / Viktor Kraatz   Marina Anissina / Gwendal Peizerat   Barbara Fusar-Poli / Maurizio Margaglio
1997 Halifax   Shae-Lynn Bourne / Viktor Kraatz   Elizabeth Punsalan / Jerod Swallow   Irina Lobacheva / Ilia Averbukh
1998 Kamloops   Shae-Lynn Bourne / Viktor Kraatz   Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas   Sylwia Nowak / Sebastien Kolasinski
1999 Saint John   Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas   Elena Grushina / Ruslan Goncharov   Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder
2000 Mississauga   Marina Anissina / Gwendal Peizerat   Galit Chait / Sergei Sakhnovski   Marie-France Dubreuil / Patrice Lauzon
2001 Saskatoon   Shae-Lynn Bourne / Victor Kraatz   Galit Chait / Sergei Sakhnovski   Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder
2002 Quebec City   Elena Grushina / Ruslan Goncharov   Marie-France Dubreuil / Patrice Lauzon   Svetlana Kulikova / Arseni Markov
2003 Mississauga   Tatiana Navka / Roman Kostomarov   Albena Denkova / Maxim Staviyski   Marie-France Dubreuil / Patrice Lauzon
2004 Halifax   Albena Denkova / Maxim Staviyski   Marie-France Dubreuil / Patrice Lauzon   Galit Chait / Sergei Sakhnovski
2005 St. John's   Marie-France Dubreuil / Patrice Lauzon   Elena Grushina / Ruslan Goncharov   Melissa Gregory / Denis Petukhov
2006 Victoria   Marie-France Dubreuil / Patrice Lauzon   Tessa Virtue / Scott Moir   Federica Faiella / Massimo Scali
2007 Quebec City   Tessa Virtue / Scott Moir   Anna Cappellini / Luca Lanotte   Pernelle Carron / Mathieu Jost
2008 Ottawa   Meryl Davis / Charlie White   Vanessa Crone / Paul Poirier   Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat
2009 Kitchener   Tessa Virtue / Scott Moir   Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat   Kaitlyn Weaver / Andrew Poje
2010 Kingston   Vanessa Crone / Paul Poirier   Sinead Kerr / John Kerr   Madison Chock / Greg Zuerlein
2011 Mississauga   Tessa Virtue / Scott Moir   Kaitlyn Weaver / Andrew Poje   Anna Cappellini / Luca Lanotte
2012 Windsor   Tessa Virtue / Scott Moir   Anna Cappellini / Luca Lanotte   Ekaterina Riazanova / Ilia Tkachenko
2013 Saint John   Tessa Virtue / Scott Moir   Kaitlyn Weaver / Andrew Poje   Madison Hubbell / Zachary Donohue

KaynakçaDüzenle

Dış bağlantılarDüzenle