2019 Avrupa Eskrim Şampiyonası

2019 Avrupa Eskrim Şampiyonası, 17-22 Haziran 2019 tarihlerinde Almanya'nın Düsseldorf kentindeki Messe Düsseldorf'ta yapıldı.[1]

2019 Avrupa Eskrim Şampiyonası
2019 Avrupa Eskrim Şampiyonası
Ev sahibi şehir Almanya Düsseldorf
Tarih 17-22 Haziran
Ana stadyum Messe Düsseldorf
Web sitesi www.madeofsteel2019.de
2020 →

ProgramDüzenle

Açılış töreni Finaller Kapanış töreni
Haziran 17 18 19 20 21 22 Total
Törenler
Bireysel flöre Erkekler Kadınlar 2
Bireysel epe Erkekler Kadınlar 2
Bireysel kılıç Kadınlar Erkekler 2
Takım flöre Erkekler Kadınlar 2
Takım epe Erkekler Kadınlar 2
Takım kılıç Kadınlar Erkekler 2
Toplam altın madalyalar 2 2 2 2 2 2 12

Madalya özetiDüzenle

Erkekler etkinlikleriDüzenle

Etkinlik Altın Gümüş Bronz
Flöre[2]   Alessio Foconi (ITA)   Daniele Garozzo (ITA)   Enzo Lefort (FRA)
  Aleksey Çeremisinov (RUS)
Epe[3]   Yuval Freilich (ISR)   Andrea Santarelli (ITA)   Enrico Garozzo (ITA)
  Jiří Beran (CZE)
Kılıç[4]   Veniamin Reşetnikov (RUS)   Kamil İbragimov (RUS)   Max Hartung (GER)
  Sandro Bazadze (GEO)
Takım flöre[5]   Fransa
Erwann Le Péchoux
Enzo Lefort
Julien Mertine
Maxime Pauty
  Almanya
Peter Joppich
Benjamin Kleibrink
Luis Klein
André Sanità
  İtalya
Giorgio Avola
Andrea Cassarà
Alessio Foconi
Daniele Garozzo
Takım epe[6]   Rusya
Sergey Bida
Nikita Glazkov
Sergey Hodos
Pavel Suhov
  Danimarka
Patrick Jørgensen
Kenneth Knudsen
Troels Robl
Frederik von der Osten
  Macaristan
Dániel Berta
Máté Koch
András Rédli
Gergely Siklósi
Takım kılıç   Almanya
Max Hartung
Björn Hübner-Fehrer
Matyas Szabo
Benedikt Wagner
  Macaristan
Tamás Decsi
Csanád Gémesi
András Szatmári
Áron Szilágyi
  İtalya
Enrico Berrè
Luca Curatoli
Aldo Montano
Luigi Samele

Kadınlar etkinlikleriDüzenle

Etkinlik Altın Gümüş Bronz
Flöre[7]   Elisa Di Francisca (ITA)   İnna Deriglazova (RUS)   Alice Volpi (ITA)
  Ysaora Thibus (FRA)
Epe[8]   Coraline Vitalis (FRA)   Marie-Florence Candassamy (FRA)   Alexandra Ndolo (GER)
  Ewa Trzebińska (POL)
Kılıç[9]   Olha Harlan (UKR)   Manon Brunet (FRA)   Sofya Velikaya (RUS)
  Anna Márton (HUN)
Takım flöre[10]   Rusya
İnna Deriglazova
Anastasiya İvanova
Larisa Korobeynikova
Adelina Zagidullina
  Fransa
Anita Blaze
Solène Butruille
Pauline Ranvier
Ysaora Thibus
  İtalya
Elisa Di Francisca
Arianna Errigo
Francesca Palumbo
Alice Volpi
Takım epe   Polonya
Renata Knapik-Miazga
Magdalena Piekarska
Ewa Trzebińska
Aleksandra Zamachowska
  Rusya
Tatyana Andryuşina
Violetta Hrapina
Violetta Kolobova
Lyubov Şutova
  İtalya
Alice Clerici
Rossella Fiamingo
Federica Isola
Mara Navarria
Takım kılıç[11]   Rusya
Yana Egorian
Olga Nikitina
Sofiya Pozdnyakova
Sofya Velikaya
  Macaristan
Renáta Katona
Luca László
Anna Márton
Liza Pusztai
  Fransa
Cécilia Berder
Manon Brunet
Charlotte Lembach
Caroline Quéroli

Madalya tablosuDüzenle

  *   Ev sahibi ülke (  Almanya)

SıraÜlkeAltınGümüşBronzToplam
1  Rusya (RUS)4329
2  Fransa (FRA)2338
3  İtalya (ITA)22610
4  Almanya (GER)*1124
5  Polonya (POL)1012
6  İsrail (ISR)1001
  Ukrayna (UKR)1001
8  Macaristan (HUN)0224
9  Danimarka (DEN)0101
10  Çek Cumhuriyeti (CZE)0011
  Gürcistan (GEO)0011
Toplam (11 Ülke)12121842

SonuçlarDüzenle

ErkeklerDüzenle

Bireysel flöreDüzenle

Pozisyon İsim Ülke
  Alessio Foconi   İtalya
  Daniele Garozzo   İtalya
  Enzo Lefort   Fransa
  Aleksey Çeremisinov   Rusya
5. Maxime Pauty   Fransa
5. Alexander Choupenitch   Çek Cumhuriyeti
7. Dmitriy Jerebçenko   Rusya
8. Andrzej Rządkowski   Polonya
Çeyrek finaller Yarı finaller Final
                   
       
   Andrzej Rządkowski  10
   Daniele Garozzo  15  
   Daniele Garozzo  15
       Enzo Lefort  8  
   Alexander Choupenitch  7
   Enzo Lefort  15  
   Daniele Garozzo  4
   
     Alessio Foconi  15
   Maxime Pauty  14
   Aleksey Çeremisinov  15  
   Aleksey Çeremisinov  11
       Alessio Foconi  15  
   Dmitriy Jerebçenko  7
   Alessio Foconi  15  
 

Bireysel epeDüzenle

Pozisyon İsim Ülke
  Yuval Freilich   İsrail
  Andrea Santarelli   İtalya
  Enrico Garozzo   İtalya
  Jiří Beran   Çek Cumhuriyeti
5. Josef Mahringer   Avusturya
6. Bohdan Nikişın   Ukrayna
7. Tibor Andrásfi   Macaristan
8. Bas Verwijlen   Hollanda
Çeyrek finaller Yarı finaller Final
                   
       
   Josef Mahringer  11
   Enrico Garozzo  15  
   Enrico Garozzo  12
       Andrea Santarelli  15  
   Andrea Santarelli  15
   Tibor Andrásfi  9  
   Andrea Santarelli  9
   
     Yuval Freilich  15
   Yuval Freilich  15
   Bohdan Nikişın  12  
   Yuval Freilich  15
       Jiří Beran  8  
   Jiří Beran  15
   Bas Verwijlen  10  
 

Bireysel kılıçDüzenle

Pozisyon İsim Ülke
  Veniamin Reşetnikov   Rusya
  Kamil İbragimov   Rusya
  Max Hartung   Almanya
  Sandro Bazadze   Gürcistan
5. Benedikt Wagner   Almanya
6. Enrico Berrè   İtalya
7. Boladé Apithy   Fransa
8. András Szatmári   Macaristan
Çeyrek finaller Yarı finaller Final
                   
       
   Boladé Apithy  14
   Max Hartung  15  
   Max Hartung  10
       Veniamin Reşetnikov  15  
   Enrico Berrè  8
   Veniamin Reşetnikov  15  
   Veniamin Reşetnikov  15
   
     Kamil İbragimov  7
   Sandro Bazadze  15
   András Szatmári  10  
   Sandro Bazadze  11
       Kamil İbragimov  15  
   Kamil İbragimov  15
   Benedikt Wagner  8  
 

Takım flöreDüzenle

 
Son 16 turuÇeyrek finalYarı finalFinal
 
              
 
 
 
 
 
 
 
  İtalya45
 
 
 
  Ukrayna28
 
  Belçika31
 
 
 
  Ukrayna45
 
  İtalya40
 
 
 
  Almanya45
 
  Almanya45
 
 
 
  İspanya38
 
  Almanya45
 
 
 
  Polonya39
 
  İsrail38
 
 
 
  Polonya45
 
  Almanya26
 
 
 
  Fransa45
 
  Fransa45
 
 
 
  Hollanda29
 
  Fransa45
 
 
 
  Büyük Britanya25
 
  İrlanda23
 
 
 
  Büyük Britanya45
 
  Fransa45
 
 
 
  Rusya29 Üçüncülük
 
  Danimarka38
 
  
 
  Macaristan45
 
  Macaristan27  İtalya45
 
 
 
  Rusya45   Rusya36
 
  Slovakya29
 
 
  Rusya45
 

Takım epeDüzenle

 
Son 16 turuÇeyrek finalYarı finalFinal
 
              
 
 
 
 
  Rusya45
 
 
 
  Büyük Britanya22
 
  Rusya36
 
 
 
  Almanya26
 
  Almanya45
 
 
 
  İspanya36
 
  Rusya24
 
 
 
  Macaristan23
 
  Macaristan45
 
 
 
  Çek Cumhuriyeti26
 
  Macaristan33
 
 
 
  İtalya28
 
  Hollanda21
 
 
 
  İtalya31
 
  Rusya31
 
 
 
  Danimarka30
 
  Fransa42
 
 
 
  Estonya43
 
  Estonya45
 
 
 
  Polonya30
 
  Polonya45
 
 
 
  İspanya38
 
  Estonya32
 
 
 
  Danimarka40 Üçüncülük
 
  Ukrayna38
 
  
 
  Danimarka40
 
  Danimarka39  Macaristan36
 
 
 
   İsviçre38   Estonya25
 
  Finlandiya37
 
 
   İsviçre45
 

Takım kılıçDüzenle

 
Son 16 turuÇeyrek finalYarı finalFinal
 
              
 
 
 
 
 
 
 
  İtalya45
 
 
 
  Gürcistan44
 
  Belarus34
 
 
 
  Gürcistan45
 
  İtalya42
 
 
 
  Almanya45
 
  Fransa45
 
 
 
  İspanya19
 
  Fransa40
 
 
  Almanya45
 
 
 
 
 
  Almanya45
 
 
  Macaristan43
 
 
 
 
 
  Rusya42
 
 
 
  Romanya45
 
  Belçika31
 
 
 
  Romanya45
 
  Romanya40
 
 
 
  Macaristan45 Üçüncülük
 
  Ukrayna38
 
  
 
  Büyük Britanya45
 
  Büyük Britanya28  İtalya45
 
 
  Macaristan45   Romanya35
 
 
 
 

KadınlarDüzenle

Bireysel flöreDüzenle

Pozisyon İsim Ülke
  Elisa Di Francisca   İtalya
  İnna Deriglazova   Rusya
  Ysaora Thibus   Fransa
  Alice Volpi   İtalya
5. Larisa Korobeynikova   Rusya
6. Leonie Ebert   Almanya
7. Anastasiya İvanova   Rusya
8. Martyna Długosz   Polonya
Çeyrek finaller Yarı finaller Final
                   
       
   Anastasiya İvanova  6
   İnna Deriglazova  15  
   İnna Deriglazova  15
       Alice Volpi  11  
   Martyna Długosz  13
   Alice Volpi  15  
   Elisa Di Francisca  15
   
     İnna Deriglazova  8
   Leonie Ebert  5
   Elisa Di Francisca  15  
   Elisa Di Francisca  15
       Ysaora Thibus  13  
   Larisa Korobeynikova  11
   Ysaora Thibus  15  
 

Bireysel epeDüzenle

Position Name Country
  Coraline Vitalis   Fransa
  Marie-Florence Candassamy   Fransa
  Alexandra Ndolo   Almanya
  Ewa Trzebińska   Polonya
5. Yana Şemyakina   Ukrayna
6. Olena Krıvıtska   Ukrayna
7. Alberta Santuccio   İtalya
8. Maria Udrea   Romanya
Çeyrek finaller Yarı finaller Final
                   
       
   Ewa Trzebińska  15
   Olena Krıvıtska  14  
   Ewa Trzebińska  11
       Marie-Florence Candassamy  12  
   Alberta Santuccio  9
   Marie-Florence Candassamy  15  
   Marie-Florence Candassamy  11
   
     Coraline Vitalis  15
   Alexandra Ndolo  15
   Maria Udrea  14  
   Alexandra Ndolo  12
       Coraline Vitalis  15  
   Yana Şemyakina  14
   Coraline Vitalis  15  
 

Bireysel kılıçDüzenle

Pozisyon İsim Ülke
  Olha Harlan   Ukrayna
  Manon Brunet   Fransa
  Sofya Velikaya   Rusya
  Anna Márton   Macaristan
5. Irene Vecchi   İtalya
5. Olga Nikitina   Rusya
7. Despina Yeoryiadu   Yunanistan
8. Charlotte Lembach   Fransa
Çeyrek finaller Yarı finaller Final
                   
       
   Sofya Velikaya  15
   Charlotte Lembach  4  
   Sofya Velikaya  11
       Manon Brunet  15  
   Manon Brunet  15
   Despina Yeoryiadu  6  
   Manon Brunet  12
   
      Olha Harlan  15
   Irene Vecchi  12
   Anna Márton  15  
   Anna Márton  10
       Olha Harlan  15  
   Olga Nikitina  8
   Olha Harlan  15  
 

Takım epeDüzenle

 
Son 16 turuÇeyrek finalYarı finalFinal
 
              
 
 
 
 
  Polonya45
 
 
 
  Belçika22
 
  Polonya40
 
 
 
  Macaristan29
 
   İsviçre38
 
 
 
  Macaristan45
 
  Polonya45
 
 
 
  Fransa37
 
  Almanya45
 
 
 
  İspanya21
 
  Almanya43
 
 
 
  Fransa45
 
  Finlandiya33
 
 
 
  Fransa45
 
  Polonya26
 
 
 
  Rusya25
 
  Estonya45
 
 
 
  Büyük Britanya25
 
  Estonya29
 
 
 
  İtalya45
 
  İsrail29
 
 
 
  İtalya45
 
  İtalya35
 
 
 
  Rusya36 Üçüncülük
 
  Ukrayna40
 
  
 
  Romanya33
 
  Ukrayna31  Fransa38
 
 
 
  Rusya35   İtalya45
 
  Çek Cumhuriyeti28
 
 
  Rusya45
 

Takım flöreDüzenle

 
Son 16 turuÇeyrek finalYarı finalFinal
 
              
 
 
 
 
 
 
 
  Fransa45
 
 
 
  Ukrayna34
 
  Büyük Britanya37
 
 
 
  Ukrayna40
 
  Fransa45
 
 
  Almanya28
 
 
 
 
 
  Macaristan31
 
 
  Almanya45
 
 
 
 
 
  Fransa32
 
 
  Rusya45
 
 
 
 
 
  Rusya45
 
 
 
  Polonya24
 
  Romanya21
 
 
 
  Polonya42
 
  Rusya44
 
 
 
  İtalya32 Üçüncülük
 
  İspanya44
 
  
 
  Avusturya43
 
  İspanya28  Almanya36
 
 
  İtalya45   İtalya45
 
 
 
 

Takım kılıçDüzenle

 
Son 16 turuÇeyrek finalYarı finalFinal
 
              
 
 
 
 
 
 
 
  Fransa45
 
 
 
  Polonya34
 
  Büyük Britanya44
 
 
 
  Polonya45
 
  Fransa40
 
 
 
  Macaristan45
 
  Macaristan45
 
 
 
  Belarus40
 
  Macaristan45
 
 
 
  Ukrayna44
 
  Romanya32
 
 
 
  Ukrayna45
 
  Macaristan34
 
 
 
  Rusya45
 
  İtalya45
 
 
 
  Bulgaristan34
 
  İtalya45
 
 
 
  Azerbaycan42
 
  Azerbaycan45
 
 
 
  İspanya31
 
  İtalya39
 
 
 
  Rusya45 Üçüncülük
 
  Almanya45
 
  
 
  Türkiye38
 
  Almanya34  Fransa45
 
 
 
  Rusya45   İtalya42
 
  Gürcistan29
 
 
  Rusya45
 

KaynakçaDüzenle

  1. ^ Smith, Matthew (16 Haziran 2019). "Düsseldorf prepares to host 2019 European Fencing Championships". insidethegames.biz. Erişim tarihi: 17 Haziran 2019. 
  2. ^ "Erkekler flöre" (PDF). 20 Haziran 2019 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 18 Haziran 2019. 
  3. ^ Erkekler epe
  4. ^ "Erkekler kılıç" (PDF). 20 Haziran 2019 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 24 Haziran 2019. 
  5. ^ "Erkekler takım flöre" (PDF). 21 Haziran 2019 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 24 Haziran 2019. 
  6. ^ "Erkekler takım epe" (PDF). 26 Haziran 2019 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 24 Haziran 2019. 
  7. ^ Kadınlar flöre
  8. ^ Kadınlar epe
  9. ^ "Kadınlar kılıç" (PDF). 18 Haziran 2019 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 24 Haziran 2019. 
  10. ^ "Kadınlar takım flöre" (PDF). 22 Haziran 2019 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 24 Haziran 2019. 
  11. ^ "Kadınlar takım kılıç" (PDF). 21 Haziran 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 24 Haziran 2019. 

Dış bağlantılarDüzenle