2018 Dünya Artistik Patinaj Şampiyonası

2018 Dünya Artistik Patinaj Şampiyonası 19-25 Mart 2018 tarihleri ​​arasında İtalya'nın Milano kentinde Mediolanum Forum'da düzenlendi.[1][2]

2018 Dünya Artistik Patinaj Şampiyonası
Tip: ISU Şampiyonası
Tarih: 19-25 Mart 2018
Sezon: 2017–18
Yer: Milano, İtalya
Venue: Mediolanum Forum
Şampiyonlar
Tek erkekler
Amerika Birleşik Devletleri Nathan Chen
Tek kadınlar
Kanada Kaetlyn Osmond
Çiftler
Almanya Aliona Savchenko / Bruno Massot
Buz dansı
Fransa Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron
Navigation
Önceki: 2017 Dünya Şampiyonası
Sonraki: 2019 Dünya Şampiyonası

RekorlarDüzenle

Bu yarışma sırasında aşağıdaki yeni ISU en iyi puanları kırıldı:

ElemeDüzenle

Yaş ve minimum TES gereksinimleriDüzenle

Patenciler, 1 Temmuz 2017'den önce 15 yaşını doldurmuşlarsa ve minimum teknik elemanlar puan şartlarını yerine getirmişse 2018 Dünya Şampiyonası için katılmaya uygundur. ISU, şampiyonanın ilk resmi uygulama gününden en az 21 gün önce, büyükler seviyesinde ISU tarafından tanınmış uluslararası yarışmalarda elde edilmişse puanları kabul eder.[3]

Minimum teknik puanlar (TES)[3]
Disiplin SP / SD FS / FD
Erkekler 34 64
Kadınlar 27 47
Çiftler 25 43
Buz dansı 29 39
Devam eden veya önceki sezonda ISU tarafından tanınmış uluslararası bir etkinlikte gerçekleştirilmelidir.
SP ve FS puanları farklı etkinliklerde elde edilebilir.

Disiplin başına sporcu sayısıDüzenle

2017 Dünya Şampiyonası'nın sonuçlarına göre, her bir ISU üyesi ülke, disiplin başına bir ila üç sporcu ile katılabilir.

Sayı Erkekler Kadınlar Çiftler Buz dansı
3   Japonya
  ABD
  Rusya
  Kanada
  ABD
  Çin
  Rusya
  Kanada
  Kanada
  ABD
2   Çin
  İspanya
  Kanada
  Rusya
  İsrail
  Japonya
  İtalya
  Kazakistan
  Güney Kore
  Almanya
  Fransa
  İtalya
  ABD
  Fransa
  Rusya
  İtalya
Yukarıda listelenmemişse, bir sporcuya izin verilir.

ProgramDüzenle

Gün Tarih Başlangıç Bitiş Disiplin Etkinlik
1. Gün 21 Mart 10:45 16:36 Kadınlar Kısa program
17:30 18:00 Açılış töreni
18:20 23:00 Çiftler Kısa program
2. Gün 22 Mart 10:05 15:43 Erkekler Kısa program
18:55 21:54 Çiftler Serbest program
Çiftler Madalya töreni
3. Gün 23 Mart 11:00 15:57 Buz dansı Kısa dans
18:35 22:25 Kadınlar Serbest program
Kadınlar Madalya töreni
4. Gün 24 Mart 10:00 14:04 Erkekler Serbest program
Erkekler Madalya töreni
15:20 18:36 Buz dansı Serbest dans
Buz dansı Madalya töreni
5. Gün Mart 25 14:30 17:00 Gala

Not: Tüm saatler yerel saate göredir (21 Mart'tan 24 Mart'a kadar UTC + 1 ; 25 Mart'ta ise UTC + 2).

Katılan sporcularDüzenle

Üye ülkeler Aralık 2017'de seçimlerini duyurmaya başladılar. Uluslararası Paten Birliği, 28 Şubat 2018'de tam listeyi yayınladı.

Ülke Erkekler[4] Kadınlar[5] Çiftler[6] Buz dansı[7]
  Ermenistan Slavik Hayrapetyan Tina Garabedian / Simon Proulx-Sénécal
  Avustralya Brendan Kerry Kailani Craine Ekaterina Alexandrovskaya / Harley Windsor Chantelle Kerry / Andrew Dodds
  Avusturya Alisa Stomakhina Miriam Ziegler / Severin Kiefer
  Azerbaycan Larry Loupolover
  Belarus Viktoria Kavaliova / Yurii Bieliaiev
  Belçika Loena Hendrickx
  Brezilya Isadora Williams
  Bulgaristan Teodora Markova / Simon Daze
  Kanada[8][9][10] Keegan Messing
Nam Nguyen
Larkyn Austman
Gabrielle Daleman
Kaetlyn Osmond
Kirsten Moore-Towers / Michael Marinaro
Camille Ruest / Andrew Wolfe
Julianne Séguin / Charlie Bilodeau
Piper Gilles / Paul Poirier
Carolane Soucisse / Shane Firus
Kaitlyn Weaver / Andrew Poje
  Çin Jin Boyang Li Xiangning Peng Cheng / Jin Yang
Yu Xiaoyu / Zhang Hao
Wang Shiyue / Liu Xinyu
  Chinese Taipei Chih-I Tsao Amy Lin
  Hırvatistan Nicholas Vrdoljak Lana Petranović / Antonio Souza-Kordeiru
  Çek Cumhuriyeti Michal Březina Eliška Březinová Anna Dušková / Martin Bidař Cortney Mansour / Michal Češka
  Estonya Gerli Liinamäe
  Finlandiya Valtter Virtanen Viveca Lindfors Cecilia Törn / Jussiville Partanen
  Fransa Romain Ponsart Laurine Lecavelier Lola Esbrat / Andrei Novoselov
Vanessa James / Morgan Ciprès
Marie-Jade Lauriault / Romain Le Gac
Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron
  Gürcistan Morisi Kvitelashvili
  Almanya Paul Fentz Nicole Schott Annika Hocke / Ruben Blommaert
Aliona Savchenko / Bruno Massot
Kavita Lorenz / Joti Polizoakis
  Macaristan Ivett Tóth Elizaveta Kashitsyna / Márk Magyar Anna Yanovskaya / Ádám Lukács
  İsrail Oleksii Bychenko
Daniel Samohin
Paige Conners / Evgeni Krasnopolski Adel Tankova / Ronald Zilberberg
  İtalya Matteo Rizzo Carolina Kostner
Elisabetta Leccardi
Nicole Della Monica / Matteo Guarise
Valentina Marchei / Ondřej Hotárek
Anna Cappellini / Luca Lanotte
Charlène Guignard / Marco Fabbri
  Japonya[11] Keiji Tanaka
Kazuki Tomono
Shoma Uno
Wakaba Higuchi
Satoko Miyahara
Miu Suzaki / Ryuichi Kihara Kana Muramoto / Chris Reed
  Kazakistan Abzal Rakimgaliev Elizabet Tursynbayeva
  Letonya Deniss Vasiļjevs Angelīna Kučvaļska
  Litvanya Elžbieta Kropa Allison Reed / Saulius Ambrulevičius
  Malezya Julian Yee
  Meksika Donovan Carrillo
  Kuzey Kore Ryom Tae-ok / Kim Ju-sik
  Norveç Anne Line Gjersem
  Polonya Ihor Reznichenko Natalia Kaliszek / Maksym Spodyriev
  Güney Kore Kim Jin-seo Choi Da-bin
Kim Ha-nul
Kim Kyu-eun / Alex Kangchan Kam Yura Min / Alexander Gamelin
  Rusya Dmitri Aliev
Mikhail Kolyada
Stanislava Konstantinova
Maria Sotskova
Alina Zagitova
Kristina Astakhova / Alexei Rogonov
Evgenia Tarasova / Vladimir Morozov
Natalya Zabiyako / Alexander Enbert
Alexandra Stepanova / Ivan Bukin
Tiffany Zahorski / Jonathan Guerreiro
  Sırbistan Antonina Dubinina
  Slovakya Nicole Rajičová Lucie Myslivečková / Lukáš Csölley
  Slovenya Daša Grm
  İspanya[12] Javier Raya Laura Barquero / Aritz Maestu Olivia Smart / Adrià Díaz
  İsveç Alexander Majorov Anita Östlund
   İsviçre Stéphane Walker Alexia Paganini Ioulia Chtchetinina / Mikhail Akulov
  Türkiye Burak Demirboğa Alisa Agafonova / Alper Uçar
  Ukrayna Ivan Pavlov Oleksandra Nazarova / Maxim Nikitin
  Birleşik Krallık[13] Phillip Harris Natasha McKay Zoe Jones / Christopher Boyadji Lilah Fear / Lewis Gibson
  ABD[14] Max Aaron
Nathan Chen
Vincent Zhou
Mariah Bell
Mirai Nagasu
Bradie Tennell
Alexa Scimeca Knierim / Chris Knierim
Deanna Stellato / Nathan Bartholomay
Madison Chock / Evan Bates
Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker
Madison Hubbell / Zachary Donohue
  Özbekistan Misha Ge

DeğişikliklerDüzenle

Duyurulma tarihi Ülke Disiplin İlk Yerine geçen Nedeni/
Diğer notlar
  Kanada Erkekler Patrick Chan Nam Nguyen[4] Chan olimpiyatlardan sonra emekli oldu.[9]
16 Şubat   Kanada Çiftler Meagan Duhamel / Eric Radford Camille Ruest / Andrew Wolfe[6] Duhamel/Radford olimpiyatlardan sonra emekli oldu.[10] Ilyushechkina/ Moscovitch ilk alternatiflerdi ancak reddetti.[8]
20 Şubat   Kanada Buz dansı Tessa Virtue / Scott Moir[15] Carolane Soucisse / Shane Firus[7] Virtue/Moir olimpiyatlardan sonra emekli oldu.
20 Şubat   İspanya Erkekler Javier Fernández Yok[6] Yorgunluk
25 Şubat   Rusya Çiftler Ksenia Stolbova / Fedor Klimov Kristina Astakhova / Alexei Rogonov[6] Stolbova'nın bacak sakatlığı.[16]
28 Şubat   Rusya Buz dansı Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev Tiffany Zahorski / Jonathan Guerreiro Yorgunluk[17]
  Birleşik Krallık Buz dansı Penny Coomes / Nicholas Buckland Lilah Fear / Lewis Gibson Coomes'in diz sakatlığı rehabilitasyonu.[18]
2 Mart   ABD Erkekler Adam Rippon Max Aaron[19] Jason Brown ve Ross Miner davetleri reddetti.[19]
2 Mart   ABD Buz dansı Maia Shibutani / Alex Shibutani Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker[19]
7 Mart   Japonya Erkekler Yuzuru Hanyu Kazuki Tomono[4] Hanyu'nun sağ ayak bileği ağrısı.[20] Takahito Mura reddetti ve emekli oldu.[21]
7 Mart   Filipinler Kadınlar Alisson Perticheto Yok[5]
9 Mart   Çin Çiftler Sui Wenjing / Han Cong Yok[6] Sui'nin ayağındaki stres kırığı.[22]
13 Mart   Rusya Kadınlar Evgenia Medvedeva Stanislava Konstantinova Sağ ayakta stres kırığı.[23]
13 Mart   Ukrayna Kadınlar Anna Khnychenkova Yok[5]
16 Mart   ABD Kadınlar Karen Chen Mariah Bell Ashley Wagner declined an invitation.[24]
16 Mart   ABD Çiftler Tarah Kayne / Daniel O'Shea Deanna Stellato / Nathan Bartholomay[24]
16 Mart   Azerbaycan Çiftler Sofiya Karagodina / Semyon Stepanov Yok
16 Mart   Kazakistan Erkekler Denis Ten Abzal Rakimgaliev[4]

SonuçlarDüzenle

ErkeklerDüzenle

Sıra İsim Ülke Toplam puanlar SP FS
1 Nathan Chen   ABD 321.40 1 101.94 1 219.46
2 Shoma Uno   Japonya 273.77 5 94.26 2 179.51
3 Mikhail Kolyada   Rusya 272.32 2 100.08 4 172.24
4 Alexei Bychenko   İsrail 258.28 7 90.99 7 167.29
5 Kazuki Tomono   Japonya 256.11 11 82.61 3 173.50
6 Deniss Vasiļjevs   Letonya 254.86 9 84.25 5 170.61
7 Dmitri Aliev   Rusya 252.30 13 82.15 6 170.15
8 Keegan Messing   Kanada 252.30 6 93.00 11 159.30
9 Misha Ge   Özbekistan 249.57 8 86.01 9 163.56
10 Michal Březina   Çek Cumhuriyeti 243.99 17 78.01 8 165.98
11 Max Aaron   ABD 241.49 15 79.78 10 161.71
12 Alexander Majorov   İsveç 237.79 10 82.71 13 155.08
13 Keiji Tanaka   Japonya 236.66 14 80.17 12 156.49
14 Vincent Zhou   ABD 235.24 3 96.78 19 138.46
15 Paul Fentz   Almanya 230.92 12 82.49 16 148.43
16 Romain Ponsart   Fransa 229.20 16 79.55 14 149.65
17 Matteo Rizzo   İtalya 225.44 18 77.43 17 148.01
18 Brendan Kerry   Avustralya 223.85 19 74.99 15 148.86
19 Jin Boyang   Çin 223.41 4 95.85 23 127.56
20 Daniel Samohin   İsrail 214.01 20 72.78 18 141.23
21 Julian Zhi Jie Yee   Malezya 209.03 21 72.43 20 136.60
22 Donovan Carrillo   Meksika 200.76 24 68.13 21 132.63
23 Slavik Hayrapetyan   Ermenistan 199.72 23 68.18 22 131.54
24 Phillip Harris   Birleşik Krallık 187.69 22 68.59 24 119.10
Serbest programa katılamayanlar
25 Nam Nguyen   Kanada 67.79 25 67.79 Yok
26 Morisi Kvitelashvili   Gürcistan 67.01 26 67.01 Yok
27 Stéphane Walker    İsviçre 65.79 27 65.79 Yok
28 Burak Demirboğa   Türkiye 65.43 28 65.43 Yok
29 Ivan Pavlov   Ukrayna 64.18 29 64.18 Yok
30 Chih-I Tsao   Chinese Taipei 64.06 30 64.06 Yok
31 Larry Loupolover   Azerbaycan 61.82 31 61.82 Yok
32 Abzal Rakimgaliev   Kazakistan 61.19 32 61.19 Yok
33 Kim Jin-seo   Güney Kore 60.72 33 60.72 Yok
34 Nicholas Vrdoljak   Hırvatistan 59.74 34 59.74 Yok
35 Valtter Virtanen   Finlandiya 55.49 35 55.49 Yok
36 Ihor Reznichenko   Polonya 51.70 36 51.70 Yok
37 Javier Raya   İspanya 50.00 37 50.00 Yok

KadınlarDüzenle

Sıra İsim Ülke Toplam puanlar SP FS
1 Kaetlyn Osmond   Kanada 223.23 4 72.73 1 150.50
2 Wakaba Higuchi   Japonya 210.90 8 65.89 2 145.01
3 Satoko Miyahara   Japonya 210.08 3 74.36 3 135.72
4 Carolina Kostner   İtalya 208.88 1 80.27 5 128.61
5 Alina Zagitova   Rusya 207.72 2 79.51 7 128.21
6 Bradie Tennell   ABD 199.89 7 68.76 4 131.13
7 Gabrielle Daleman   Kanada 196.72 6 71.61 8 125.11
8 Maria Sotskova   Rusya 196.61 5 71.80 9 124.81
9 Loena Hendrickx   Belçika 192.31 10 64.07 6 128.24
10 Mirai Nagasu   ABD 187.52 9 65.21 11 122.31
11 Elizabet Tursynbayeva   Kazakistan 186.85 11 62.38 10 124.47
12 Mariah Bell   ABD 174.40 17 59.15 12 115.25
13 Nicole Schott   Almanya 174.13 12 61.84 14 112.29
14 Laurine Lecavelier   Fransa 173.23 15 59.79 13 113.44
15 Kim Ha-nul   Güney Kore 170.68 14 60.14 15 110.54
16 Viveca Lindfors   Finlandiya 166.23 13 60.18 16 106.05
17 Kailani Craine   Avustralya 154.41 20 56.90 18 97.51
18 Eliška Březinová   Çek Cumhuriyeti 153.14 18 58.37 19 94.77
19 Stanislava Konstantinova   Rusya 153.03 16 59.19 20 93.84
20 Alexia Paganini    İsviçre 149.66 19 57.86 22 91.80
21 Elisabetta Leccardi   İtalya 149.17 23 51.13 17 98.04
22 Daša Grm   Slovenya 144.51 22 52.43 21 92.08
23 Ivett Tóth   Macaristan 136.87 24 50.63 23 86.24
WD Choi Da-bin   Güney Kore 55.30 21 55.30 Yok
Serbest programa katılamayanlar
25 Larkyn Austman   Kanada 50.17 25 50.17 Yok
26 Li Xiangning   Çin 50.06 26 50.06 Yok
27 Nicole Rajičová   Slovakya 49.87 27 49.87 Yok
28 Amy Lin   Chinese Taipei 49.31 28 49.31 Yok
29 Anita Östlund   İsveç 48.99 29 48.99 Yok
30 Alisa Stomakhina   Avusturya 48.71 30 48.71 Yok
31 Elžbieta Kropa   Litvanya 46.53 31 46.53 Yok
32 Natasha McKay   Birleşik Krallık 45.89 32 45.89 Yok
33 Anne Line Gjersem   Norveç 45.25 33 45.25 Yok
34 Gerli Liinamäe   Estonya 45.14 34 45.14 Yok
35 Isadora Williams   Brezilya 42.16 35 42.16 Yok
36 Antonina Dubinina   Sırbistan 41.40 36 41.40 Yok
37 Angelīna Kučvaļska   Letonya 35.78 37 35.78 Yok

ÇiftlerDüzenle

Sıra İsim Ülke Toplam puanlar SP FS
1 Aliona Savchenko / Bruno Massot   Almanya 245.84 1 82.98 1 162.86
2 Evgenia Tarasova / Vladimir Morozov   Rusya 225.53 2 81.29 2 144.24
3 Vanessa James / Morgan Ciprès   Fransa 218.36 3 75.32 3 143.04
4 Natalya Zabiyako / Alexander Enbert   Rusya 207.88 4 74.38 6 133.50
5 Nicole Della Monica / Matteo Guarise   İtalya 206.06 5 72.53 5 133.53
6 Kirsten Moore-Towers / Michael Marinaro   Kanada 204.33 10 70.49 4 133.84
7 Yu Xiaoyu / Zhang Hao   Çin 203.36 9 71.31 7 132.05
8 Kristina Astakhova / Alexei Rogonov   Rusya 202.16 7 71.62 9 130.54
9 Peng Cheng / Jin Yang   Çin 202.07 6 71.98 10 130.09
10 Valentina Marchei / Ondřej Hotárek   İtalya 202.02 8 71.37 8 130.65
11 Anna Dušková / Martin Bidař   Çek Cumhuriyeti 189.60 13 66.29 11 123.31
12 Ryom Tae-ok / Kim Ju-sik   Kuzey Kore 188.77 12 66.32 12 122.45
13 Annika Hocke / Ruben Blommaert   Almanya 184.83 16 63.26 13 121.57
14 Miriam Ziegler / Severin Kiefer   Avusturya 184.30 14 65.21 14 119.09
15 Alexa Scimeca Knierim / Chris Knierim   ABD 182.04 11 69.55 15 112.49
16 Ekaterina Alexandrovskaya / Harley Windsor   Avustralya 177.46 15 65.02 16 112.44
Serbest programa katılamayanlar
17 Deanna Stellato / Nathan Bartholomay   ABD 61.48 17 61.48 Yok
18 Camille Ruest / Andrew Wolfe   Kanada 59.98 18 59.98 Yok
19 Paige Conners / Evgeni Krasnopolski   İsrail 58.44 19 58.44 Yok
20 Laura Barquero / Aritz Maestu   İspanya 58.36 20 58.36 Yok
21 Lana Petranović / Antonio Souza-Kordeiru   Hırvatistan 57.25 21 57.25 Yok
22 Julianne Séguin / Charlie Bilodeau   Kanada 55.68 22 55.68 Yok
23 Ioulia Chtchetinina / Mikhail Akulov    İsviçre 53.62 23 53.62 Yok
24 Miu Suzaki / Ryuichi Kihara   Japonya 53.33 24 53.33 Yok
25 Lola Esbrat / Andrei Novoselov   Fransa 51.94 25 51.94 Yok
26 Kyu-eun Kim / Alex Kangchan Kam   Güney Kore 42.85 26 42.85 Yok
27 Zoe Jones / Christopher Boyadji   Birleşik Krallık 42.02 27 42.02 Yok
28 Elizaveta Kashitsyna / Márk Magyar   Macaristan 36.33 28 36.33 Yok

Buz dansıDüzenle

Sıra İsim Ülke Toplam puanlar SD FD
1 Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron   Fransa 207.20 1 83.73 1 123.47
2 Madison Hubbell / Zachary Donohue   ABD 196.64 2 80.42 2 116.22
3 Kaitlyn Weaver / Andrew Poje   Kanada 192.35 3 78.31 4 114.04
4 Anna Cappellini / Luca Lanotte   İtalya 192.08 4 77.46 3 114.62
5 Madison Chock / Evan Bates   ABD 187.28 5 75.66 5 111.62
6 Piper Gilles / Paul Poirier   Kanada 186.10 6 74.51 6 111.59
7 Alexandra Stepanova / Ivan Bukin   Rusya 184.01 7 74.50 7 109.51
8 Tiffany Zahorski / Jonathan Guerreiro   Rusya 180.42 8 72.45 8 107.97
9 Charlène Guignard / Marco Fabbri   İtalya 178.44 9 71.15 9 107.29
10 Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker   ABD 165.28 15 63.48 10 101.80
11 Kana Muramoto / Chris Reed   Japonya 164.38 10 65.65 11 98.73
12 Olivia Smart / Adrià Díaz   İspanya 162.05 12 63.73 12 98.32
13 Marie-Jade Lauriault / Romain Le Gac   Fransa 159.64 14 63.50 13 96.14
14 Carolane Soucisse / Shane Firus   Kanada 159.46 11 64.02 14 95.44
15 Oleksandra Nazarova / Maxim Nikitin   Ukrayna 158.40 16 63.35 15 95.05
16 Kavita Lorenz / Joti Polizoakis   Almanya 157.02 17 62.08 16 94.94
17 Natalia Kaliszek / Maksym Spodyriev   Polonya 151.46 13 63.70 19 87.76
18 Wang Shiyue / Liu Xinyu   Çin 150.75 19 61.18 17 89.57
19 Alisa Agafonova / Alper Uçar   Türkiye 149.05 20 60.38 18 88.67
20 Allison Reed / Saulius Ambrulevičius   Litvanya 148.30 18 61.33 20 86.97
Serbest dansa katılamayanlar
21 Yura Min / Alexander Gamelin   Güney Kore 58.82 21 58.82 Yok
22 Tina Garabedian / Simon Proulx-Sénécal   Ermenistan 58.64 22 58.64 Yok
23 Cecilia Törn / Jussiville Partanen   Finlandiya 57.96 23 57.96 Yok
24 Lilah Fear / Lewis Gibson   Birleşik Krallık 57.56 24 57.56 Yok
25 Lucie Myslivečková / Lukáš Csölley   Slovakya 55.54 25 55.54 Yok
26 Cortney Mansour / Michal Češka   Çek Cumhuriyeti 55.27 26 55.27 Yok
27 Anna Yanovskaya / Ádám Lukács   Macaristan 54.11 27 54.11 Yok
28 Viktoria Kavaliova / Yurii Bieliaiev   Belarus 50.40 28 50.40 Yok
29 Teodora Markova / Simon Daze   Bulgaristan 47.57 29 47.57 Yok
30 Chantelle Kerry / Andrew Dodds   Avustralya 46.05 30 46.05 Yok
31 Adel Tankova / Ronald Zilberberg   İsrail 43.50 31 43.50 Yok

Madalya özetiDüzenle

Madalya kazananlarDüzenle

Genel sıralama için madalyalar:

Disiplin Altın Gümüş Bronz
Erkekler   Nathan Chen   Shoma Uno   Mikhail Kolyada
Kadınlar   Kaetlyn Osmond   Wakaba Higuchi   Satoko Miyahara
Çiftler   Aliona Savchenko / Bruno Massot   Evgenia Tarasova / Vladimir Morozov   Vanessa James / Morgan Ciprès
Buz dansı   Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron   Madison Hubbell / Zachary Donohue   Kaitlyn Weaver / Andrew Poje

Kısa bölümde sıralama için küçük madalyalar:

Disiplin Altın Gümüş Bronz
Erkekler   Nathan Chen   Mikhail Kolyada   Vincent Zhou
Kadınlar   Carolina Kostner   Alina Zagitova   Satoko Miyahara
Çiftler   Aliona Savchenko / Bruno Massot   Evgenia Tarasova / Vladimir Morozov   Vanessa James / Morgan Ciprès
Buz dansı   Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron   Madison Hubbell / Zachary Donohue   Kaitlyn Weaver / Andrew Poje

Serbest bölümde sıralama için küçük madalyalar:

Disiplin Altın Gümüş Bronz
Erkekler   Nathan Chen   Shoma Uno   Kazuki Tomono
Kadınlar   Kaetlyn Osmond   Wakaba Higuchi   Satoko Miyahara
Çiftler   Aliona Savchenko / Bruno Massot   Evgenia Tarasova / Vladimir Morozov   Vanessa James / Morgan Ciprès
Buz dansı   Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron   Madison Hubbell / Zachary Donohue   Anna Cappellini / Luca Lanotte

Ülkeye göreDüzenle

Genel sıralama için madalya tablosu:

Sıra Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1   ABD 1 1 0 2
2   Kanada 1 0 1 2
  Fransa 1 0 1 2
4   Almanya 1 0 0 1
5   Japonya 0 2 1 3
6   Rusya 0 1 1 2
Toplam 4 4 4 12

Kısa bölümde sıralama için küçük madalya tablosu:

Sıra Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1   ABD 1 1 1 3
2   Fransa 1 0 1 2
3   Almanya 1 0 0 1
  İtalya 1 0 0 1
5   Rusya 0 3 0 3
6   Kanada 0 0 1 1
  Japonya 0 0 1 1
Toplam 4 4 4 12

Serbest bölümde sıralama için küçük madalya tablosu:

Sıra Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1   ABD 1 1 0 2
2   Fransa 1 0 1 2
3   Kanada 1 0 0 1
  Almanya 1 0 0 1
5   Japonya 0 2 2 4
6   Rusya 0 1 0 1
7   İtalya 0 0 1 1
Toplam 4 4 4 12

KaynakçaDüzenle

  1. ^ "World Figure Skating Championships". isu.org. 9 Ağustos 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Ocak 2017. 
  2. ^ "Venue". İtalya Buz Sporları Federasyonu. 9 Mart 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Ocak 2017. 
  3. ^ a b "Announcement". Uluslararası Paten Birliği. 9 Aralık 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Nisan 2018. 
  4. ^ a b c d "Entries: Men". International Skating Union. 28 Şubat 2018. 28 Şubat 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Nisan 2018. 
  5. ^ a b c "Entries: Ladies". International Skating Union. 28 Şubat 2018. 28 Şubat 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Nisan 2018. 
  6. ^ a b c d e "Entries: Pairs". International Skating Union. 28 Şubat 2018. 28 Şubat 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Nisan 2018. 
  7. ^ a b "Entries: Ice Dance". International Skating Union. 28 Şubat 2018. 28 Şubat 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Nisan 2018. 
  8. ^ a b "Skate Canada names teams for 2018 ISU Championships". Skate Canada. 14 Ocak 2018. 14 Ocak 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Nisan 2018. 
  9. ^ a b "Canadian figure skating star Patrick Chan announces retirement". 18 Şubat 2018. 20 Şubat 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Nisan 2018. 
  10. ^ a b "Duhamel & Radford Confirm Retirement". 16 Şubat 2018. 18 Şubat 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Nisan 2018. 
  11. ^ "樋口新葉は世界選手権、無良は4大陸へ/代表一覧". nikkansports.com (Japonca). 25 Aralık 2017. 25 Aralık 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Nisan 2018. 
  12. ^ "Javier Fernández, Felipe Montoya y Sara Hurtado & Kirill Khalyavin, a los Juegos" [Javier Fernández, Felipe Montoya and Sara Hurtado & Kirill Khalyavin heading to the Olympics]. Marca (İspanyolca). 17 Aralık 2017. 
  13. ^ "NISA Selection to World Figure Skating Championships 2018". National Ice Skating Association. 3 Şubat 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Şubat 2018. 
  14. ^ * "U.S. Figure Skating Announces Ladies Selections for World, Four Continents and World Junior Teams". U.S. Figure Skating. 6 Ocak 2018. 6 Ocak 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Nisan 2018. 
  15. ^ "Virtue and Moir win second Olympic gold with world record score; Shib Sibs take bronze for Team USA". Figureskateronline. 20 Şubat 2018. 25 Mart 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Nisan 2018. 
  16. ^ Ksenia Stolbova's Instagram 25 Şubat 2018
  17. ^ "Фигуристы Боброва и Соловьёв пропустят ЧМ-2018 в Милане". Russia Today. 28 Şubat 2018. 6 Mart 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Nisan 2018. 
  18. ^ "ISU World Figure Skating Championships 2018 Selection Amendment". National Ice Skating Association. 2 Mart 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Mart 2018. 
  19. ^ a b c "Aaron, Hawayek and Baker Added to 2018 US Team". U.S. Figure Skating. 2 Mart 2018. 21 Mart 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Nisan 2018. 
  20. ^ "Figure skating: Hanyu to miss world championships due to ankle pain". Kyodo News. 7 Mart 2018. 21 Mart 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Nisan 2018. 
  21. ^ "無良崇人が現役引退 思い出の大会は昨年の全日本選手権「思い描いたスケートができた」". Sports Nippon. 16 Mart 2018. 
  22. ^ "Olympic Pairs Silver Medalists out of Worlds". NBCSports. 9 Mart 2018. 15 Nisan 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Nisan 2018. 
  23. ^ "Медведева не выступит на чемпионате мира". Sport-Express. 13 Mart 2018. 12 Nisan 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Nisan 2018. 
  24. ^ a b "Three Skaters Added to 2018 World Team". U.S. Figure Skating. 16 Mart 2018. 20 Mart 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Nisan 2018.