2018 Avrupa Halter Şampiyonası

2018 Avrupa Halter Şampiyonası, 26 Mart - 1 Nisan 2018 tarihleri arasında Bükreş, Romanya'daki Complexul Olimpic Izvorani'de gerçekleştirildi.[1]

2018 Avrupa Büyükler Halter Şampiyonası
2018 Avrupa Büyükler Halter Şampiyonası
Ev sahibi şehir Bükreş, Romanya
Tarih 26 Mart - 1 Nisan
Katılan ülke sayısı 30
Katılan sporcu sayısı 208
Spor dalı sayısı 16
Ana stadyum Complexul Olimpic Izvorani

Bazı ülkeler önceki Olimpiyat Oyunları'nda doping yaptıklarından dolayı şampiyonada yarışmaktan men edildi. Uluslararası Halter Federasyonu kuralları, 2008 Olimpiyat Oyunları ve 2012 Olimpiyat Oyunları'ndan yasaklanmış maddeler için depolanmış idrar örneklerinin yeniden test edilmesi sırasında Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından ortaya çıkarılan üç pozitif teste sahip herhangi bir ülkenin yasaklanacağını belirtmektedir. Men edilen ülkeler: Rusya, Ermenistan, Türkiye, Moldova, Ukrayna, Belarus ve Azerbaycan'dır.[2]

Madalya kazananlarDüzenle

ErkeklerDüzenle

Etkinlik Altın Gümüş Bronz
– 56 kg
ayrıntılar
Koparma   Josué Brachi (ESP) 116 kg   Mirco Scarantino (ITA) 115 kg   Goderdzi Berdelidze (GEO) 112 kg
Silkme   Mirco Scarantino (ITA) 138 kg   Josué Brachi (ESP) 138 kg   Ilie Ciotoiu (ROU) 137 kg
Toplam   Josué Brachi (ESP) 254 kg   Mirco Scarantino (ITA) 253 kg   Ilie Ciotoiu (ROU) 247 kg
– 62 kg
ayrıntılar
Koparma   Stilyan Grozdev (BUL) 135 kg   Shota Mishvelidze (GEO) 134 kg   Vladimir Urumov (BUL) 130 kg
Silkme   Shota Mishvelidze (GEO) 165 kg   Stilyan Grozdev (BUL) 158 kg   Ionuț Ilie (ROU) 154 kg
Toplam   Shota Mishvelidze (GEO) 299 kg   Stilyan Grozdev (BUL) 293 kg   Ionuț Ilie (ROU) 283 kg
– 69 kg
ayrıntılar
Koparma   Briken Calja (ALB) 146 kg   Mirko Zanni (ITA) 143 kg   David Sánchez (ESP) 141 kg
Silkme   Briken Calja (ALB) 175 kg   Paul Dumitraşcu (ROU) 174 kg   Robert Joachim (GER) 173 kg
Toplam   Briken Calja (ALB) 321 kg   Robert Joachim (GER) 311 kg   David Sánchez (ESP) 309 kg
– 77 kg
ayrıntılar
Koparma   Răzvan Martin (ROU) 158 kg   Andrés Mata (ESP) 157 kg   Ritvars Suharevs (LAT) 156 kg
Silkme   Nico Müller (GER) 191 kg   Răzvan Martin (ROU) 185 kg   Andrés Mata (ESP) 185 kg
Toplam   Nico Müller (GER) 346 kg   Răzvan Martin (ROU) 343 kg   Andrés Mata (ESP) 342 kg
– 85 kg
ayrıntılar
Koparma   Revaz Davitadze (GEO) 163 kg   Kacper Kłos (POL) 153 kg   Alberto Fernández (ESP) 150 kg
Silkme   Brandon Vautard (FRA) 191 kg   Revaz Davitadze (GEO) 190 kg   Kacper Kłos (POL) 189 kg
Toplam   Revaz Davitadze (GEO) 353 kg   Kacper Kłos (POL) 342 kg   Brandon Vautard (FRA) 335 kg
– 94 kg
ayrıntılar
Koparma   Žygimantas Stanulis (LTU) 172 kg   Nicolae Onică (ROU) 171 kg   Łukasz Grela (POL) 169 kg
Silkme   Nicolae Onică (ROU) 210 kg   Žygimantas Stanulis (LTU) 202 kg   Vadims Koževņikovs (LAT) 198 kg
Toplam   Nicolae Onică (ROU) 381 kg   Žygimantas Stanulis (LTU) 374 kg   Łukasz Grela (POL) 357 kg
– 105 kg
ayrıntılar
Koparma   Sargis Martirosjan (AUT) 182 kg   Georgi Shikov (BUL) 176 kg   Arkadiusz Michalski (POL) 175 kg
Silkme   Arkadiusz Michalski (POL) 221 kg   Georgi Shikov (BUL) 212 kg   Matej Kováč (SVK) 206 kg
Toplam   Arkadiusz Michalski (POL) 396 kg   Georgi Shikov (BUL) 388 kg   Sargis Martirosjan (AUT) 384 kg
+ 105 kg
ayrıntılar
Koparma   Lasha Talakhadze (GEO) 210 kg   Irakli Turmanidze (GEO) 192 kg   Péter Nagy (HUN) 191 kg
Silkme   Lasha Talakhadze (GEO) 247 kg   Jiří Orság (CZE) 236 kg   Kamil Kučera (CZE) 226 kg
Toplam   Lasha Talakhadze (GEO) 457 kg   Jiří Orság (CZE) 417 kg   Péter Nagy (HUN) 416 kg

KadınlarDüzenle

Etkinlik Altın Gümüş Bronz
– 48 kg
ayrıntılar
Koparma   Elena Andrieș (ROU) 79 kg   Anaïs Michel (FRA) 78 kg   Alessandra Pagliaro (ITA) 74 kg
Silkme   Elena Andrieș (ROU) 100 kg   Anaïs Michel (FRA) 96 kg   Daniela Pandova (BUL) 94 kg
Toplam   Elena Andrieș (ROU) 179 kg   Anaïs Michel (FRA) 174 kg   Daniela Pandova (BUL) 165 kg
– 53 kg
ayrıntılar
Koparma   Joanna Łochowska (POL) 88 kg   Jennifer Lombardo (ITA) 84 kg   Manon Lorentz (FRA) 83 kg
Silkme   Joanna Łochowska (POL) 108 kg   Jennifer Lombardo (ITA) 107 kg   Giorgia Russo (ITA) 106 kg
Toplam   Joanna Łochowska (POL) 196 kg   Jennifer Lombardo (ITA) 191 kg   Giorgia Russo (ITA) 186 kg
– 58 kg
ayrıntılar
Koparma   Rebeka Koha (LAT) 100 kg   Andreea Penciu (ROU) 88 kg   Angelica Roos (SWE) 85 kg
Silkme   Rebeka Koha (LAT) 120 kg   Angelica Roos (SWE) 106 kg   Maria Luana Grigoriu (ROU) 104 kg
Toplam   Rebeka Koha (LAT) 220 kg   Angelica Roos (SWE) 191 kg   Andreea Penciu (ROU) 190 kg
– 63 kg
ayrıntılar
Koparma   Loredana Toma (ROU) 105 kg   Irina Lepșa (ROU) 97 kg   Irene Martínez (ESP) 94 kg
Silkme   Loredana Toma (ROU) 131 kg   Irina Lepșa (ROU) 122 kg   Anni Vuohijoki (FIN) 112 kg
Toplam   Loredana Toma (ROU) 236 kg   Irina Lepșa (ROU) 219 kg   Anni Vuohijoki (FIN) 203 kg
– 69 kg
ayrıntılar
Koparma   Giorgia Bordignon (ITA) 102 kg   Patricia Strenius (SWE) 99 kg   Patrycja Piechowiak (POL) 98 kg
Silkme   Patricia Strenius (SWE) 131 kg   Giorgia Bordignon (ITA) 122 kg   Tatia Lortkipanidze (GEO) 121 kg
Toplam   Patricia Strenius (SWE) 230 kg   Giorgia Bordignon (ITA) 224 kg   Patrycja Piechowiak (POL) 215 kg
– 75 kg
ayrıntılar
Koparma   Lidia Valentín (ESP) 115 kg   Gaëlle Nayo-Ketchanke (FRA) 103 kg   Małgorzata Wiejak (POL) 101 kg
Silkme   Lidia Valentín (ESP) 135 kg   Gaëlle Nayo-Ketchanke (FRA) 131 kg   Meri Ilmarinen (FIN) 123 kg
Toplam   Lidia Valentín (ESP) 250 kg   Gaëlle Nayo-Ketchanke (FRA) 234 kg   Meri Ilmarinen (FIN) 223 kg
– 90 kg
ayrıntılar
Koparma   Anastasiia Hotfrid (GEO) 124 kg   Anna Van Bellinghen (BEL) 102 kg   Sarah Fischer (AUT) 101 kg
Silkme   Anastasiia Hotfrid (GEO) 132 kg   Kinga Kaczmarczyk (POL) 129 kg   Sarah Fischer (AUT) 125 kg
Toplam   Anastasiia Hotfrid (GEO) 256 kg   Sarah Fischer (AUT) 226 kg   Kinga Kaczmarczyk (POL) 225 kg
+ 90 kg
ayrıntılar
Koparma   Krisztina Magát (HUN) 104 kg   Aleksandra Mierzejewska (POL) 103 kg   Andreea Aanei (ROU) 102 kg
Silkme   Aleksandra Mierzejewska (POL) 134 kg   Krisztina Magát (HUN) 132 kg   Andreea Aanei (ROU) 120 kg
Toplam   Aleksandra Mierzejewska (POL) 237 kg   Krisztina Magát (HUN) 236 kg   Andreea Aanei (ROU) 222 kg

Erkekler sonuçlarıDüzenle

Erkekler 56 kgDüzenle

Sıra Sporcu Grup Vücut ağırlığı Koparma (kg) Silkme (kg) Toplam
1 2 3 Sıra 1 2 3 Sıra
    Josué Brachi (ESP) A 55.98 116 119 119 1 138 141 141 2 254
    Mirco Scarantino (ITA) A 56.00 111 115 115 2 138 141 141 1 253
    Ilie Ciotoiu (ROU) A 55.94 110 114 114 4 137 141 145 3 247
4   Goderdzi Berdelidze (GEO) A 55.92 112 112 118 3 134 134 140 4 246
5   Angel Rusev (BUL) A 55.98 100 103 105 6 125 125 128 5 233
6   Cristian Marian Luca (ROU) A 55.60 100 104 107 5 120 124 125 7 232
7   František Polák (CZE) A 55.98 98 98 103 7 117 122 125 6 228
  Georgije Bogojević (CRO) B 55.42 65 70 73 8 90 90 90

Erkekler 62 kgDüzenle

Sıra Sporcu Grup Vücut ağırlığı Koparma (kg) Silkme (kg) Toplam
1 2 3 Sıra 1 2 3 Sıra
    Shota Mishvelidze (GEO) A 62.00 129 133 134 2 152 158 165 1 299
    Stilyan Grozdev (BUL) A 61.75 129 132 135 1 152 158 165 2 293
    Ionuț Ilie (ROU) A 61.90 123 126 129 4 145 152 154 3 283
4   Vladimir Urumov (BUL) A 62.00 125 127 130 3 150 150 152 4 282
5   Ramini Shamilishvili (GEO) A 61.90 120 125 128 5 145 150 156 5 278
6   Robert Stefan Manea (ROU) A 61.75 105 111 116 7 135 140 145 6 251
7   Iewi Bar (ISR) A 61.35 112 112 115 6 132 132 132 7 244
  Romario Avdiraj (ALB) A 61.65 110 115 115 8

Erkekler 69 kgDüzenle

Sıra Sporcu Grup Vücut ağırlığı Koparma (kg) Silkme (kg) Toplam
1 2 3 Sıra 1 2 3 Sıra
    Briken Calja (ALB) A 68.95 141 143 146 1 171 175 175 1 321
    Robert Joachim (GER) A 68.95 133 136 138 4 167 170 173 3 311
    David Sánchez (ESP) A 68.90 137 139 141 3 168 168 172 5 309
4   Goga Chkheidze (GEO) A 68.70 130 134 137 5 165 172 175 4 309
5   Mirko Zanni (ITA) A 68.55 140 143 146 2 165 169 169 6 308
6   Paul Dumitraşcu (ROU) A 68.95 128 131 134 9 167 171 174 2 305
7   Petr Petrov (CZE) A 68.65 133 137 137 6 165 169 169 7 302
8   Arberi Cerciz (ALB) A 68.60 135 141 142 7 156 161 12 291
9   Dian Minchev (BUL) A 69.00 128 131 134 8 160 163 165 10 291
10   Constantin Carp (ROU) B 68.35 124 130 135 10 150 155 160 9 290
11   Damian Wiśniewski (POL) B 68.40 125 125 128 11 155 161 166 8 286
12   Piotr Poniedziałek (POL) B 69.00 125 125 125 12 156 156 162 11 281
13   Mathias Ström (DEN) B 68.95 110 115 115 13 130 135 141 13 245

Erkekler 77 kgDüzenle

Sıra Sporcu Grup Vücut ağırlığı Koparma (kg) Silkme (kg) Toplam
1 2 3 Sıra 1 2 3 Sıra
    Nico Müller (GER) A 76.80 145 150 155 4 183 187 191 1 346
    Răzvan Martin (ROU) A 76.90 155 158 158 1 185 188 190 2 343
    Andrés Mata (ESP) A 76.85 150 155 157 2 185 185 191 3 342
4   Ritvars Suharevs (LAT) A 76.45 150 150 156 3 176 181 186 5 337
5   Daniel Bajer (POL) A 76.45 148 151 154 5 180 185 185 6 334
6   Yunder Beytula (BUL) A 76.90 143 146 146 7 179 183 190 4 326
7   Alejandro González (ESP) A 76.45 145 145 145 6 175 180 189 7 325
8   Tim Kring (DEN) A 76.60 137 141 145 8 168 172 172 8 309
9   Omed Alam (DEN) B 76.70 128 131 134 9 159 163 166 9 300
10   Chris Murray (GBR) B 75.95 122 126 130 11 151 156 161 11 286
11   Sami Köngäs (FIN) B 77.00 123 126 128 12 153 156 161 12 282
12   Jason Epton (GBR) B 77.00 120 120 123 14 150 154 157 10 277
13   Einar Ingi Jónsson (ISL) B 72.00 116 120 123 13 145 150 155 13 273
  Peter Poláček (SVK) B 76.55 128 131 134 10 158 159 159
  Daniel Godelli (ALB) A 76.60 159 159 159

Erkekler 85 kgDüzenle

Sıra Sporcu Grup Vücut ağırlığı Koparma (kg) Silkme (kg) Toplam
1 2 3 Sıra 1 2 3 Sıra
    Revaz Davitadze (GEO) A 84.80 156 160 163 1 183 187 190 2 353
    Kacper Kłos (POL) A 84.65 148 151 153 2 186 189 191 3 342
    Brandon Vautard (FRA) A 84.80 144 144 144 10 188 190 191 1 335
4   Karol Samko (SVK) A 84.85 140 145 150 9 187 189 191 4 334
5   Tom Schwarzbach (GER) A 84.90 148 148 151 7 185 189 190 5 333
6   Krzysztof Zwarycz (POL) A 84.95 150 153 153 5 182 187 190 6 332
7   Krenar Shoraj (ALB) B 84.10 150 150 155 4 181 195 195 7 331
8   Richard Tkac (SVK) A 84.70 143 147 150 8 174 180 180 8 327
9   Irmantas Kačinskas (LTU) A 84.20 145 150 153 6 170 176 182 9 326
10   Alberto Fernández (ESP) B 83.75 145 150 155 3 170 175 180 10 325
11   Roger Myrholt (NOR) C 83.10 132 136 140 11 170 176 180 11 306
12   Ensar Musić (CRO) B 84.95 130 130 130 13 170 170 175 12 300
13   Tobias Knudsen (DEN) B 84.90 126 131 133 12 156 161 167 13 294
14   Cathal Byrd (IRL) B 84.50 115 118 118 14 150 155 157 14 275
15   Arbnor Krasniqi (KOS) C 82.50 102 106 111 15 133 137 141 15 243
  Amar Musić (CRO) A 85.00 150 150 151

Erkekler 94 kgDüzenle

Sıra Sporcu Grup Vücut ağırlığı Koparma (kg) Silkme (kg) Toplam
1 2 3 Sıra 1 2 3 Sıra
    Nicolae Onică (ROU) A 93.75 165 171 171 2 204 210 210 1 381
    Žygimantas Stanulis (LTU) A 93.90 165 170 172 1 192 201 202 2 374
    Łukasz Grela (POL) A 94.00 161 165 169 3 188 192 192 7 357
4   Vadims Koževņikovs (LAT) A 93.50 153 154 154 6 193 198 204 3 352
5   Artur Mugurdumov (ISR) A 93.75 155 158 161 4 186 186 197 9 347
6   Manuel Sánchez (ESP) A 93.85 153 157 157 5 190 195 195 5 347
7   Eero Retulainen (FIN) A 93.55 147 151 153 7 185 189 192 4 345
8   Theodoros Iakovidis (GRE) B 90.30 151 151 156 8 180 187 194 8 338
9   Tomas Li-čin-chai (LTU) B 93.85 143 148 152 9 175 184 184 11 323
10   Simon Darville (DEN) B 94.00 130 136 140 11 164 170 176 10 316
11   Maciej Makinia (DEN) B 93.80 135 140 140 12 165 170 170 12 310
12   Matteo Urbinati (SMR) B 90.20 110 115 120 14 140 147 150 14 262
13   Petar Bertagnin (CRO) B 86.70 110 116 120 13 130 141 145 15 261
  Paweł Kulik (POL) A 92.20 155 155 155 190 195 199 6
  Tschan Yannick (SUI) B 93.00 135 135 135 160 165 167 13
  Tomáš Kejík (CZE) B 93.00 140 145 145 10

Erkekler 105 kgDüzenle

Sıra Sporcu Grup Vücut ağırlığı Koparma (kg) Silkme (kg) Toplam
1 2 3 Sıra 1 2 3 Sıra
    Arkadiusz Michalski (POL) A 104.95 171 174 175 3 211 214 221 1 396
    Georgi Shikov (BUL) A 103.50 172 176 179 2 203 209 212 2 388
    Sargis Martirosjan (AUT) A 104.70 176 182 184 1 202 206 208 4 384
4   Dato Khetsuriani (GEO) A 104.50 165 171 174 4 195 204 207 5 369
5   Matthäus Hofmann (GER) A 104.55 166 171 172 5 192 198 200 6 364
6   Arnas Šidiškis (LTU) B 104.55 158 163 166 6 190 195 200 7 356
7   Sergej Lichovoj (LTU) B 104.95 157 162 166 7 188 193 195 10 354
8   Philipp Forster (AUT) A 104.60 155 160 162 8 190 197 197 9 350
9   Jiří Gasior (CZE) B 104.25 150 150 154 10 190 195 195 8 340
10   Stefan Ågren (SWE) A 105.00 151 155 158 9 185 185 185 11 340
11   Jani Heikkinen (FIN) B 104.60 140 144 147 13 175 180 184 13 327
12   Roni Peltonen (FIN) B 103.40 145 150 153 12 175 180 180 14 325
13   Mikkel Andersen (DEN) B 103.90 145 150 152 14 175 180 183 12 325
14   Ivan Perasović (CRO) B 95.15 120 125 131 15 140 150 150 15 265
  Matej Kováč (SVK) A 104.70 167 170 170 201 206 212 3
  Nenad Kužić (SRB) A 104.25 161 161 161

Erkekler +105 kgDüzenle

Sıra Sporcu Grup Vücut ağırlığı Koparma (kg) Silkme (kg) Toplam
1 2 3 Sıra 1 2 3 Sıra
    Lasha Talakhadze (GEO) A 165.56 200 210 221 1 235 247 1 457
    Jiří Orság (CZE) A 131.44 175 181 186 5 227 236 246 2 417
    Péter Nagy (HUN) A 157.43 182 187 191 3 215 221 225 4 416
4   Irakli Turmanidze (GEO) A 135.49 185 190 192 2 217 223 223 5 415
5   Kamil Kučera (CZE) A 141.23 175 181 185 4 216 221 226 3 407
6   Tamaš Kajdoči (SRB) A 136.55 165 165 170 8 205 210 216 6 380
7   David Litvinov (ISR) A 119.01 165 165 170 7 195 195 198 10 368
8   Radoslav Tatarčík (SVK) A 111.20 168 173 176 6 182 187 191 12 367
9   Kim Eirik Tollefsen (NOR) B 116.82 155 158 160 11 195 200 203 7 363
10   Igor Olshanetskyi (ISR) A 127.34 157 162 165 10 195 201 202 11 357
11   Tivadar Kajdocsi (SRB) B 130.75 150 155 160 12 195 200 209 9 355
12   Teemu Roininen (FIN) B 141.45 152 156 156 13 197 201 201 8 353
13   Deivydas Jucius (LTU) B 134.50 150 155 158 14 185 190 195 13 340
14   Sean Rigsby (IRL) B 124.50 130 135 140 16 180 187 191 14 322
15   Phillip Heiberg (DEN) B 172.60 140 146 150 15 175 175 186 15 321
  Ante Vuković (CRO) A 133.32 165 165 165 9 195 195 195

Kadınlar sonuçlarıDüzenle

Kadınlar 48 kgDüzenle

Sıra Sporcu Grup Vücut ağırlığı Koparma (kg) Silkme (kg) Toplam
1 2 3 Sıra 1 2 3 Sıra
    Elena Andrieș (ROU) A 47.86 75 79 80 1 94 98 100 1 179
    Anaïs Michel (FRA) A 47.98 78 78 80 2 96 100 102 2 174
    Daniela Pandova (BUL) A 48.00 69 71 74 5 85 93 94 3 165
4   Genny Pagliaro (ITA) A 47.96 70 73 75 4 88 90 94 4 163
5   Alessandra Pagliaro (ITA) A 46.40 70 73 74 3 84 87 90 5 161
6   Agnieszka Zacharek (POL) A 47.98 65 68 70 7 85 85 89 6 153
7   Surya Sundqvist (SWE) B 47.70 66 69 71 6 78 81 84 8 152
8   Maria Pipiliaridou (GRE) B 47.88 65 65 68 9 84 84 87 7 149
9   Noorin Gulam (GBR) A 47.94 65 68 68 8 80 80 83 9 145
10   Tihana Majer (CRO) B 46.50 55 55 64 10 70 75 80 10 139

Kadınlar 53 kgDüzenle

Sıra Sporcu Grup Vücut ağırlığı Koparma (kg) Silkme (kg) Toplam
1 2 3 Sıra 1 2 3 Sıra
    Joanna Łochowska (POL) A 52.80 85 88 90 1 105 108 108 1 196
    Jennifer Lombardo (ITA) A 52.68 80 82 84 2 102 104 107 2 191
    Giorgia Russo (ITA) A 52.60 75 78 80 5 103 106 108 3 186
4   Manon Lorentz (FRA) A 51.22 81 83 85 3 98 99 99 6 182
5   Atenery Hernández (ESP) A 52.80 81 83 84 4 100 103 103 4 181
6   Sarah Øvsthus (NOR) A 52.60 77 79 81 6 97 99 102 5 178
7   Maya Ivanova (BUL) A 52.94 74 76 78 8 92 95 96 9 168
8   Katrine Bruhn (DEN) A 52.98 71 74 74 11 90 94 96 7 168
9   Rebekka Tao Jacobsen (NOR) B 52.98 72 74 76 10 93 96 96 8 167
10   Aksana Zalatarova (ISR) B 52.98 75 78 78 7 88 88 91 13 166
11   Amy Williams (GBR) B 52.70 70 73 75 9 90 94 94 12 165
12   Nina Sterckx (BEL) B 52.84 70 73 75 12 88 91 94 10 164
13   Isa Mursu (FIN) A 52.66 70 70 71 13 91 96 96 11 162
14   Jessica Borgström (SWE) B 52.86 67 70 71 14 79 82 82 14 146
15   Leonora Brajshori (KOS) B 52.84 62 62 65 15 78 78 80 15 143
16   Jessica Preiss (SUI) B 51.28 62 64 66 16 72 75 76 19 139

Kadınlar 58 kgDüzenle

Sıra Sporcu Grup Vücut ağırlığı Koparma (kg) Silkme (kg) Toplam
1 2 3 Sıra 1 2 3 Sıra
    Rebeka Koha (LAT) A 57.78 90 95 100 1 110 115 120 1 220
    Angelica Roos (SWE) A 57.68 83 85 86 3 104 106 106 2 191
    Andreea Penciu (ROU) A 57.16 83 86 88 2 98 191 102 4 190
4   Maria Luana Grigoriu (ROU) A 57.96 83 83 86 4 100 104 104 3 187
5   Sol Anette Waaler (NOR) A 57.38 77 77 80 6 97 99 102 5 179
6   Jenni Puputti (FIN) A 57.70 80 80 84 5 95 98 101 6 178
7   Olivia Blatch (GBR) A 57.70 76 79 81 7 95 95 98 8 174
8   Laura Liukkonen (FIN) A 57.56 78 81 81 8 96 96 101 7 174
9   Nathalie Lebbe (BEL) B 57.74 67 70 72 10 87 90 92 10 162
10   Veronika Vršková (SVK) B 58.00 65 68 69 12 90 90 95 11 158
11   Rachel Hayes (ISR) B 56.86 67 67 69 11 88 91 91 12 157
12   Sandra Jensen (DEN) B 56.40 70 73 73 9 84 86 88 13 154
13   Iuliya Butkova (ISR) B 57.24 63 67 69 13 80 84 87 14 151
14   Hilary Riordan (IRL) B 57.46 64 67 69 14 82 85 86 15 149
15   Marina Marković (CRO) B 54.94 50 55 57 15 72 75 77 16 132
  Amalie Løvind Årsten (DEN) A 56.96 74 74 76 93 98 101 9

Kadınlar 63 kgDüzenle

Sıra Sporcu Grup Vücut ağırlığı Koparma (kg) Silkme (kg) Toplam
1 2 3 Sıra 1 2 3 Sıra
    Loredana Toma (ROU) A 62.90 100 105 110 1 121 126 131 1 236
    Irina Lepșa (ROU) A 62.90 92 95 97 2 113 118 122 2 219
    Anni Vuohijoki (FIN) A 63.00 89 91 93 4 112 116 117 3 203
4   Irene Martínez (ESP) A 62.50 92 94 94 3 106 106 109 7 200
5   Galya Shatova (BUL) A 62.80 87 90 91 5 105 108 110 6 199
6   Maria Grazia Alemanno (ITA) A 62.15 90 93 93 6 108 111 111 5 198
7   Saara Leskinen (FIN) A 62.70 86 86 86 9 102 105 106 8 191
8   Ine Andersson (NOR) B 61.70 77 82 85 11 103 106 108 4 190
9   Marit Årdalsbakke (NOR) B 62.50 85 89 92 7 98 102 102 11 187
10   Tea Šojat (CRO) B 61.95 80 84 84 10 95 101 101 9 185
11   Bobbie Ross (GBR) B 62.20 80 83 86 8 98 102 102 12 184
12   Marina Ohman (ISR) B 63.00 82 82 85 12 95 98 98 16 177
13   Sarit Kalo (ISR) B 62.65 74 77 80 13 93 97 101 15 174
14   Ivana Horna (SVK) B 62.60 75 79 80 14 99 99 99 10 174
15   Lucia Kršková (SVK) B 62.35 72 75 78 15 92 96 98 13 173
16   Amanda Poulsen (DEN) B 61.30 72 75 78 16 93 97 100 14 172
17   Alessia Walchli (SUI) B 62.55 73 76 76 17 85 85 88 17 161

Kadınlar 69 kgDüzenle

Sıra Sporcu Grup Vücut ağırlığı Koparma (kg) Silkme (kg) Toplam
1 2 3 Sıra 1 2 3 Sıra
    Patricia Strenius (SWE) A 68.65 96 99 101 2 122 126 131 1 230
    Giorgia Bordignon (ITA) A 65.15 97 100 102 1 122 126 126 2 224
    Patrycja Piechowiak (POL) A 69.00 93 96 98 3 112 112 117 4 215
4   Tatia Lortkipanidze (GEO) B 68.40 85 90 93 4 113 118 121 3 214
5   Bianca Mihaela Ionita (ROU) A 64.65 87 91 94 5 106 112 118 5 203
6   Nora Jäggi (SUI) B 68.85 80 83 86 7 105 109 112 6 195
7   Simona Hertlová (CZE) A 67.75 85 88 91 6 102 105 105 8 193
8   Marianne Saarhelo (FIN) A 63.65 83 87 87 9 99 103 107 7 186
9   Victoria Hahn (AUT) B 68.85 83 85 88 8 100 103 103 10 185
10   Eliška Pudivítrová (CZE) B 66.65 80 80 80 11 95 95 98 11 178
11   Mette Pedersen (DEN) B 68.50 79 82 85 10 91 95 98 12 177
12   Ivana Rumenović (CRO) B 68.25 68 72 75 12 85 89 92 13 161
  Aníta Líf Aradóttir (ISL) C 66.65 73 73 73 90 95 100 9
  Florina Sorina Hulpan (ROU) A 63.50 95 95

Kadınlar 75 kgDüzenle

Sıra Sporcu Grup Vücut ağırlığı Koparma (kg) Silkme (kg) Toplam
1 2 3 Sıra 1 2 3 Sıra
    Lidia Valentín (ESP) A 74.40 107 112 115 1 130 135 140 1 250
    Gaëlle Nayo-Ketchanke (FRA) A 74.90 98 101 103 2 126 131 136 2 234
    Meri Ilmarinen (FIN) A 74.95 99 100 102 4 120 123 127 3 223
4   Małgorzata Wiejak (POL) A 74.95 98 101 103 3 118 121 123 4 222
5   Maria Åkerlund (SWE) A 70.65 93 96 98 5 113 116 119 5 214
6   Nicole Rubanovich (ISR) A 70.65 93 96 98 6 103 108 108 6 204
7   Hermana Dermiček (CRO) B 69.20 55 59 60 7 65 71 72 7 131

Kadınlar 90 kgDüzenle

Sıra Sporcu Grup Vücut ağırlığı Koparma (kg) Silkme (kg) Toplam
1 2 3 Sıra 1 2 3 Sıra
    Anastasiia Hotfrid (GEO) A 89.65 115 124 131 1 132 132 1 256
    Sarah Fischer (AUT) A 86.15 97 100 101 3 122 125 127 3 226
    Kinga Kaczmarczyk (POL) A 85.10 93 96 98 4 123 129 131 2 225
4   Anna Van Bellinghen (BEL) A 83.00 97 100 102 2 117 122 125 4 224
5   Bianka Bazsó (HUN) A 84.20 85 89 92 7 110 111 115 6 200
6   Nikola Seničová (SVK) B 78.40 82 87 92 8 103 109 112 5 199
7   Tímea Szuromi (HUN) B 78.90 90 92 92 5 108 111 111 7 198
8   Rumyana Stancheva (BUL) A 76.10 88 90 92 6 107 107 110 8 197
9   Mona Krylov (ISR) B 80.55 75 78 80 10 93 96 99 9 176
10   Michaela Skleničková (CZE) B 83.50 70 74 77 11 90 94 100 10 171
11   Julie Švecová (CZE) B 75.05 75 78 81 9 87 91 93 11 168

Kadınlar +90 kgDüzenle

Sıra Sporcu Grup Vücut ağırlığı Koparma (kg) Silkme (kg) Toplam
1 2 3 Sıra 1 2 3 Sıra
    Aleksandra Mierzejewska (POL) A 142.45 95 100 103 2 127 132 134 1 237
    Krisztina Magát (HUN) A 110.45 96 101 104 1 126 130 132 2 236
    Andreea Aanei (ROU) A 113.25 101 102 104 3 120 129 3 222
4   Eleni Konstantinidi (GRE) A 91.65 84 87 90 6 106 110 115 4 202
5   Petya Stoimenova (BUL) A 109.25 86 89 92 4 105 109 112 5 201
6   Louise Vennekilde (DEN) A 94.90 83 88 91 5 104 109 112 6 200
7   Barbara Gyürűs (HUN) B 128.75 80 83 86 7 100 104 108 7 190
8   Tereza Králová (CZE) B 93.40 72 76 77 8 85 90 93 8 167
9   Ana Crnjac (CRO) B 97.40 50 60 63 9 65 70 70 9 130

Madalya tablolarıDüzenle

Koparma ve silkme madalyaları dahil olmak üzere sonuçlarDüzenle

 Sıra  Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1   Gürcistan 10 3 2 15
2   Romanya 9 8 9 26
3   Polonya 7 4 8 19
4   İspanya 5 2 6 13
5   Letonya 3 0 2 5
6   Arnavutluk 3 0 0 3
7   İtalya 2 8 3 13
8   İsveç 2 3 1 6
9   Almanya 2 1 1 4
10   Fransa 1 6 2 9
11   Bulgaristan 1 5 3 9
12   Macaristan 1 2 2 5
13   Litvanya 1 2 0 3
14   Avusturya 1 1 3 5
15   Çekya 0 2 1 3
16   Belçika 0 1 0 1
17   Finlandiya 0 0 4 4
18   Slovakya 0 0 1 1
Toplam 48 48 48 144

Toplam sonuçlarDüzenle

 Sıra  Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1   Gürcistan 4 0 0 4
2   Romanya 3 2 4 9
3   Polonya 3 1 3 7
4   İspanya 2 0 2 4
5   Almanya 1 1 0 2
  İsveç 1 1 0 2
7   Arnavutluk 1 0 0 1
  Letonya 1 0 0 1
9   İtalya 0 3 1 4
10   Bulgaristan 0 2 1 3
  Fransa 0 2 1 3
12   Avusturya 0 1 1 2
  Macaristan 0 1 1 2
14   Çekya 0 1 0 1
  Litvanya 0 1 0 1
16   Finlandiya 0 0 2 2
Toplam 16 16 16 48

Katılan ülkelerDüzenle

30 ülkeden toplam 208 sporcu katıldı.

KaynakçaDüzenle

Dış bağlantılarDüzenle

Şablon:2018'de Avrupa şampiyonaları