2015 Dünya Atletizm Şampiyonası - Erkekler sırıkla atlama

2015 Dünya Atletizm Şampiyonası erkekler sırıkla atlama yarışları 22 ve 24 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilmiştir.

2015 Dünya Atletizm Şampiyonası
Tarih 22 Ağustos (Ön eleme ve seriler)
24 Ağustos (Yarı finaller ve final)
Yer Pekin Ulusal Stadyumu
Etkinlik türü Erkekler sırıkla atlama
Katılımcılar 21 ülke
34 sporcu

RekorlarDüzenle

Rekorlar şöyledir:[1]

Dünya rekoru   Renaud Lavillenie (FRA) 6.16 Donetsk, Ukrayna 15 Şubat 2014
Şampiyona rekoru   Dmitri Markov (AUS) 6.05 Edmonton, Kanada 9 Ağustos 2001
Tüm dünyadaki yılın en iyi derecesi   Renaud Lavillenie (FRA) 6.05 Eugene, OR, Amerika 30 Mayıs 2015
Afrika rekoru   Okkert Brits (RSA) 6.03 Köln, Almanya 18 Ağustos 1995
Asya rekoru   Grigoriy Yegorov (KAZ) 5.90 Stuttgart, Almanya 19 Ağustos 1993
Kuzey ve Orta Amerika, Karayipler rekoru   Brad Walker (USA) 6.04 Eugene, OR, Amerika 8 Haziran 2008
Güney Amerika rekoru   Thiago Braz da Silva (BRA) 5.92 Bakü, Azerbaycan 24 Haziran 2014
Avrupa rekoru   Renaud Lavillenie (FRA) 6.16 Donetsk, Ukrayna 15 Şubat 2014
Okyanusya rekoru   Dmitri Markov (AUS) 6.05 Edmonton, Kanada 9 Ağustos 2001

Katılım kriterleriDüzenle

Eleme Şartı[2]
5.65

TakvimDüzenle

Tarih Zaman Raunt
22 Ağustos 2015 18:40 Eleme
24 Ağustos 2015 19:05 Final

All times are local times (UTC+8)

SonuçlarDüzenle

KEY: Q Elemeyi geçti q En iyi performans NR Ülke rekoru PB Kişisel rekor SB Sezon rekoru

ElemeDüzenle

Eleme: 5,70 m geçenler finale çıkıyor.[3]

Sıralama Grup İsim Ülke 5.25 5.40 5.55 5.65 5.70 Derece Durum
1 A Sam Kendricks   Amerika Birleşik Devletleri (USA) o o o o o 5.70 Q
1 B Paweł Wojciechowski   Polonya (POL) - o o o o 5.70 Q
1 B Renaud Lavillenie   Fransa (FRA) - - - - o 5.70 Q
1 B Jan Kudlička   Çek Cumhuriyeti (CZE) - o - o o 5.70 Q
1 B Robert Sobera   Polonya (POL) - o o o o 5.70 Q
1 B Robert Renner   Slovenya (SLO) - o o o o 5.70 Q, NR
7 B Tobias Scherbarth   Almanya (GER) - o o x- o 5.70 Q, SB
7 A Michal Balner   Çek Cumhuriyeti (CZE) - o o xo o 5.70 Q
7 A Shawnacy Barber   Kanada (CAN) - o o xo o 5.70 Q
7 A Piotr Lisek   Polonya (POL) - o o xo o 5.70 Q
11 A Augusto de Oliveira   Brezilya (BRA) - o xxo o o 5.70 Q
12 A Ivan Hertlein   Rusya (RUS) xo xo xxo xo o 5.70 Q, PB
13 A Germán Chiaraviglio   Arjantin (ARG) o o o o xo 5.70 Q
14 A Kévin Menaldo   Fransa (FRA) - o xo o xo 5.70 Q
15 A Ivan Horvat   Hırvatistan (CRO) - o o o xxo 5.70 Q, NR
15 A Raphael Holzdeppe   Almanya (GER) - - - - xxo 5.70 Q
17 B Aleksandr Gripich   Rusya (RUS) - o o o xxx 5.65
17 B Carlo Paech   Almanya (GER) - - o o xxx 5.65
19 B Thiago Braz da Silva   Brezilya (BRA) - - xxo o xxx 5.65
20 B Hiroki Ogita   Japonya (JPN) - o o xo xxx 5.65 SB
20 A Brad Walker   Amerika Birleşik Devletleri (USA) - o o xo xxx 5.65
22 B Yao Jie   Çin (CHN) xo o o xo xxx 5.65 PB
23 B Georgiy Gorokhov   Rusya (RUS) o o xxo xxo xxx 5.65 PB
23 A Seito Yamamoto   Japonya (JPN) - xo xo xxo xxx 5.65 SB
25 A Mareks Ārents   Letonya (LAT) o o o xxx 5.55
25 B Konstadinos Filippidis   Yunanistan (GRE) - o o xxx 5.55
27 B Jacob Blankenship   Amerika Birleşik Devletleri (USA) - xo o xxx 5.55
28 A Zhang Wei   Çin (CHN) o xxo o xxx 5.55
29 A Steven Lewis   Büyük Britanya (GBR) o o xxx 5.40
30 B Nikita Filippov   Kazakistan (KAZ) o xo xxx 5.40
31 B Adrián Vallés   İspanya (ESP) o xxo - xx- x 5.40
31 A Arnaud Art   Belçika (BEL) - xxo xxx 5.40
33 A Fábio Gomes da Silva   Brezilya (BRA) o xxx 5.25
33 B Vladyslav Revenko   Ukrayna (UKR) o xxx 5.25
A Natán Rivera   El Salvador (ESA) xxr NM

FinalDüzenle

Final 24 Ağustos'ta yapılmıştır.[4]

Sıralama İsim Ülke 5.50 5.65 5.80 5.90 6.00 Derece Durum
  Shawnacy Barber   Kanada (CAN) o o o o xxx 5.90
  Raphael Holzdeppe   Almanya (GER) - o xo xxo xxx 5.90
  Paweł Wojciechowski   Polonya (POL) - o o xxx 5.80
  Renaud Lavillenie   Fransa (FRA) - - o xxx 5.80
  Piotr Lisek   Polonya (POL) o o o xxx 5.80
6 Kévin Menaldo   Fransa (FRA) o o xxo xxx 5.80
7 Michal Balner   Çek Cumhuriyeti (CZE) o o xxx 5.65
7 Tobias Scherbarth   Almanya (GER) o o xxx 5.65
9 Augusto de Oliveira   Brezilya (BRA) xo xo xxx 5.65
9 Ivan Horvat   Hırvatistan (CRO) xo xo xxx 5.65
9 Sam Kendricks   Amerika Birleşik Devletleri (USA) xo xo xxx 5.65
9 Germán Chiaraviglio   Arjantin (ARG) xo xo xxx 5.65
13 Jan Kudlička   Çek Cumhuriyeti (CZE) o xxx 5.50
13 Robert Renner   Slovenya (SLO) o xxx 5.50
15 Robert Sobera   Polonya (POL) xo xxx 5.50
Ivan Hertlein   Rusya (RUS) xxx NM

KaynakçaDüzenle

  1. ^ "Records & Lists – Pole Vault". IAAF. 9 Ekim 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Ağustos 2015. 
  2. ^ (PDF), 2014 http://media.aws.iaaf.org/competitioninfo/544c7d0a-0807-4226-a85b-79928c58a097.pdf  Bilinmeyen parametre |İsim= görmezden gelindi (yardım); Bilinmeyen parametre |Tarih= görmezden gelindi (|tarih= kullanımı öneriliyor) (yardım); Bilinmeyen parametre |Organizatör= görmezden gelindi (yardım); Eksik ya da boş |başlık= (yardım)
  3. ^ Qualification results
  4. ^ Final results