2004 Yaz Olimpiyatları'nda Şili
Şili, Atina'de yapılan 2004 Yaz Olimpiyatları'na katıldı. 22 Şilili sporcu organizasyonda mücadele etti. Ülke 2004 Atina'yı, tenisçiler Nicolás Massú ve Fernando González'in kazandığı toplam üç madalyayla madalya sıralamasının 39. basamağında tamamladı.[1]
Olimpiyat Oyunları'nda Şili | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ||||||||||||
2004 Yaz Olimpiyatları'nda | ||||||||||||
Sporcular | 11 sporda 22 sporcu | |||||||||||
Bayrak taşıyıcısı | Kristel Köbrich | |||||||||||
Madalyalar Derece: 39 |
Altın 2 |
Gümüş 0 |
Bronz 1 |
Toplam 3 |
||||||||
Olimpiyatlar tarihi (özet) | ||||||||||||
Yaz Olimpiyatları | ||||||||||||
1896 • 1900 • 1904 • 1908 • 1912 • 1920 • 1924 • 1928 • 1932 • 1936 • 1948 • 1952 • 1956 • 1960 • 1964 • 1968 • 1972 • 1976 • 1980 • 1984 • 1988 • 1992 • 1996 • 2000 • 2004 • 2008 • 2012 | ||||||||||||
Kış Olimpiyatları | ||||||||||||
1924 • 1928 • 1932 • 1936 • 1948 • 1952 • 1956 • 1960 • 1964 • 1968 • 1972 • 1976 • 1980 • 1984 • 1988 • 1992 • 1994 • 1998 • 2002 • 2006 • 2010 • 2014 |
Madalya kazananlar
değiştirMadalya | Sporcu | Spor | Kategori | Tarih |
---|---|---|---|---|
Altın | Nicolás Massú | Tenis | Tek erkekler | 22 Ağustos |
Altın | Fernando González Nicolás Massú |
Tenis | Çift erkekler | 21 Ağustos |
Bronz | Fernando González | Tenis | Tek erkekler | 21 Ağustos |
Atıcılık
değiştirSporcu | Kategori | Elemeler | Final | ||
---|---|---|---|---|---|
Puan | Sıra | Puan | Sıra | ||
Jorge Atalah | Skeet | 117 | =31 | Elendi |
Atletizm
değiştirSporcu | Kategori | Elemeler | Yarı final | Final | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Derece | Sıra | Derece | Sıra | Derece | Sıra | ||
Marco Antonio Verni | Erkekler gülle atma | NM | Elendi | ||||
Érika Olivera | Kadınlar maraton | 2:57:14 | 58 | ||||
Carolina Torres | Kadınlar sırıkla atlama | 4.00 | 33 | Elendi |
Bisiklet
değiştir- Yol
Sporcu | Kategori | Derece | Sıra |
---|---|---|---|
Marcelo Arriagada | Erkekler yol yarışı | Elendi |
- Pist-Omnium
Sporcu | Kategori | Puan | Tur | Sıra |
---|---|---|---|---|
Marco Arriagada | Erkekler puan yarışı | 25 | 1 | 11 |
- Dağ bisikleti
Sporcu | Kategori | Derece | Sıra |
---|---|---|---|
Cristóbal Silva | Erkekler kros | LAP (1 tur) | 40 |
Eskrim
değiştir- Erkekler
Sporcu | Kategori | Son 64 | Son 32 | Son 16 | Çeyrek final | Yarı final | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rakip Skor |
Rakip Skor |
Rakip Skor |
Rakip Skor |
Rakip Skor |
Rakip Skor |
Sıra | ||
Paris Inostroza | Bireysel epe | Bay | Thompson (USA) M 12-13 |
Elendi |
Judo
değiştirSporcu | Kategori | Son 32 | Son 16 | Çeyrek final | Yarı final | Repesaj 1 | Repesaj 2 | Repesaj 3 | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rakip Skor |
Rakip Skor |
Rakip Skor |
Rakip Skor |
Rakip Skor |
Rakip Skor |
Rakip Skor |
Rakip Skor |
Sıra | ||
Gabriel Lama | Erkekler -90 kg | Olson (USA) M 0001-0120 |
Elendi |
Kano
değiştirSprint
değiştirSporcu | Kategori | Seriler | Yarı final | Final | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Derece | Sıra | Derece | Sıra | Derece | Sıra | ||
Jonnathan Tafra | Erkekler C-1 1000 m | 4:04.402 | 5 q | 4:22.644 | 8 | Elendi |
Kürek
değiştirSporcu | Kategori | Elemeler | Repesaj | Yarı final | Final | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Derece | Sıra | Derece | Sıra | Derece | Sıra | Derece | Sıra | ||
Óscar Vásquez | Erkekler tek çifte | 7:38.04 | 5 R | 7:06.51 | 3 SD/E | 7:27.11 | 2 FD | 7:10.75 | 23 |
Soraya Jadué | Kadınlar tek çifte | 7:58.28 | 3 R | 7:37.60 | 2 SA/B | 8:16.21 | 6 FB | 7:42.76 | 11 |
Masa tenisi
değiştirSporcu | Kategori | 1. Tur | 2. Tur | 3. Tur | 4. Tur | Çeyrek final | Yarı final | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rakip Skor |
Rakip Skor |
Rakip Skor |
Rakip Skor |
Rakip Skor |
Rakip Skor |
Rakip Skor |
Sıra | ||
Juan Papic | Tek erkekler | Lupulesku (USA) M 0-4 |
Elendi | ||||||
Juan Papic Alejandro Rodríguez |
Çift erkekler | Akinlabi / Nosiru (NGR) M 1-4 |
Elendi | ||||||
Berta Rodríguez | Tek kadınlar | Oshonaike (NGR) M 0-4 |
Elendi | ||||||
Berta Rodríguez Maria Paulina Vega |
Çift kadınlar | Perez / Ramos (VEN) M 3-4 |
Elendi |
Tenis
değiştirSporcu | Kategori | Son 64 | Son 32 | Son 16 | Çeyrek final | Yarı final | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rakip Skor |
Rakip Skor |
Rakip Skor |
Rakip Skor |
Rakip Skor |
Rakip Skor |
Sıra | ||
Fernando González | Tek erkekler | Ekonomidis (GRE) G 7-6(8-6), 6-2 |
Lee H-T (KOR) G 7-5, 6-2 |
Roddick (USA) G 6-4, 6-4 |
Grosjean (FRA) G 6-2, 2-6, 6-4 |
Fish (USA) M 6-3, 3-6, 4-6 |
Dent (USA) G 6-4, 2-6, 16-14 |
|
Nicolas Massú | Kuerten (BRA) G 6-3, 5-7, 6-4 |
Spadea (USA) G 7-6(7-3), 6-2 |
Andreev (RUS) G 6-3, 6-7(4-7), 6-4 |
Moyà (ESP) G 6-2, 7-5 |
Dent (USA) G 7-6(7-5), 6-1 |
Fish (USA) G 6-3, 3-6, 2-6, 6-3, 6-4 |
||
Fernando González Nicolas Massú |
Çift erkekler | Knowles / Merklein (BAH) G 7-5, 6-4 |
Etlis / Rodríguez (ARG) G 6-3, 7-6(7-2) |
B Bryan / M Bryan (USA) G 7-5, 6-4 |
Ančić / Ljubičić (CRO) G 7-5, 4-6, 6-4 |
Kiefer / Schüttler (GER) G 6-2, 4-6, 3-6, 7-6(9-7), 6-4 |
Yelken
değiştirSporcu | Kategori | Yarış | Toplam | Sıra | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | M* | ||||
Matías del Solar | Laser | 38 | 6 | 38 | 16 | 15 | 18 | 11 | 27 | 31 | 16 | 216 | 23 |
Yüzme
değiştirSporcu | Kategori | Elemeler | Yarı final | Final | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Derece | Sıra | Derece | Sıra | Derece | Sıra | ||
Max Schnettler | Erkekler 100 m serbest | 51.91 | 49 | Elendi | |||
Giancarlo Zolezzi | Erkekler 200 m serbest | 1:53.18 | 39 | Elendi | |||
Erkekler 400 m serbest | 3:56.52 | 25 | Elendi | ||||
Erkekler 1500 m serbest | 16:00.52 | 30 | Elendi | ||||
Kristel Köbrich | Kadınlar 400 m serbest | 4:18.68 | 26 | Elendi | |||
Kadınlar 800 m serbest | 8:40.41 | 15 | Elendi |
Kaynakça
değiştir- ^ "Chile at the 2004 Athina Summer Games". sports-reference. 23 Aralık 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi.