Ana menüyü aç

2000 Yaz Olimpiyatları'nda Kenya

Kenya 2000 Yaz Olimpiyatları'nda yer aldı. Avustralya'nın Sidney kentinde yapılan organizasyonda Kenyalılar tamamı atletizmde, 2'si altın, toplam 7 madalya kazandı.

Olimpiyatlarda Kenya
IOC kodu  KEN
NOC Kenya Milli Olimpiyat Komitesi
2000 Yaz Olimpiyatları'nda
Sporcular 6 sporda 56 sporcu
Madalyalar
Derece: 7
Altın
2
Gümüş
3
Bronz
2
Toplam
7
Olimpiyatlar tarihi (özet)
Yaz Olimpiyatları
Kış Olimpiyatları

Madalya kazananlarDüzenle

AtletizmDüzenle

Kullanılan kısaltmalar şu anlamlara gelir:

  • TA: Tur atladı
  • OR: Olimpiyat rekoru
  • YAT: Yarışı tamamlayamadı
  • DSK: Diskalifiye

ErkeklerDüzenle

Pist ve yol yarışları

Etkinlik Atlet Seriler 1. Tur Seriler 2. Tur Yarı final Final
Derece Sıra Derece Sıra Derece Sıra Derece Sıra
200 m Ezra Sambu
21.23
Bu aşamaya geçemedi
400 m David Kipkorir Kirui
45.69
TA
46
Bu aşamaya geçemedi
Kennedy Ochieng
YAT
Bu aşamaya geçemedi
800 m Japheth Kimutai
1:45.60
TA
01:45.64
Bu aşamaya geçemedi
William Yiampoy
1:47.35
TA
1:45.88
Bu aşamaya geçemedi
Joseph Mutua
1:47.86
Bu aşamaya geçemedi
1500 m Noah Ngeny
3:38.03
TA
3:39.29
TA
3:32.07 OR
 
Bernard Lagat
3:40.42
TA
3:37.84
TA
3:32.44
 
William Chirchir
3:40.22
Bu aşamaya geçemedi
5000 m David Chelule 13:29.98
TA
13:37.13
5
Richard Limo 13:23.17
TA
13:39.43
10
Julius Gitahi 13:23.17
TA
13:39.11
9
10000 m Paul Tergat 27:44.07
TA
27:18.29
 
Patrick Ivuti 27:50.10
TA
27:20.44
4
John Cheruiyot Korir 27:50.19
TA
27:24.75
5
400 m engelli Erick Keter
50.06
TA
51.25
Bu aşamaya geçemedi
Hillary Kiprotich Maritim
51.04
Bu aşamaya geçemedi
4x400 m bayrak Julius Chepkwony
Samson Yego Kipchirchir
Joseph Mutua
Ezra Sambu
3:06.77
2 TA
DSK
Bu aşamaya geçemedi
3000 m hendekli Bernard Barmasai
8:23.08
TA
8:22.23
4
Reuben Kosgei
8:23.17
TA
8:21.43
 
Wilson Boit Kipketer
8:22.07
TA
8:21.77
 
Maraton Kenneth Cheruiyot Yarışı tamamlayamadı
Elijah Lagat Yarışı tamamlayamadı
Erick Wainaina 2:06:32
 
20 km yürüyüş David Kimutai 1:28:45
39
Julius Kipkoech Sawe 1:30:55
42

KadınlarDüzenle

Pist ve yol yarışları

Etkinlik Atlet Seriler 1. Tur Seriler 2. Tur Yarı final Final
Derece Sıra Derece Sıra Derece Sıra Derece Sıra
1500 m Naomi Mugo
4:13.18
Bu aşamaya geçemedi
5000 m Vivian Cheruiyot
15:11.11
TA
15:33.66
14
Lydia Cheromei
15:09.32
TA
14:47.35
6
Rose Cheruiyot
15:13.18
TA
14:58.07
11
10000 m Tegla Loroupe
32:06.41
TA
30:37.26
5
Alice Timbilil
32:34.15
TA
31:50.22
14
Sally Barsosio
32:34.07
TA
31:57.41
17
Maraton Esther Wanjiru
2:26:17
4
Tegla Loroupe
2:29:45
13
Joyce Chepchumba
2:24:45
 

Cycling (road) pictogram.svg BisikletDüzenle

  Dağ bisikletiDüzenle

Erkekler

Sporcu Etkinlik Zaman Sıra
Ken Muhindi Kros 39.

Boxing pictogram.svg BoksDüzenle

Sporcu Etkinlik Son 32 Son 16 Çeyrek final Yarı final Final
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Suleiman Bilali Hafif sinek sıklet
Fred Kinuthia Hafif valter sıklet
Peter Kariuki Ngumi Orta sıklet
George Olwande Odindo Hafif ağır sıklet

Volleyball (indoor) pictogram.svg VoleybolDüzenle

Kadınlar

  • Takım kadrosu:

Eleme turu (A Grubu)

  • Mağlubiyet, Brezilya (0-3)
  • Mağlubiyet, ABD (0-3)
  • Mağlubiyet, Avustralya (1-3)
  • Mağlubiyet, Çin (0-3)
  • Mağlubiyet, Hırvatistan (1-3) → elendi (11.)

Swimming pictogram.svg YüzmeDüzenle

Sporcu Etkinlik Seri Yarı final Final
Derece Sıra Derece Sıra Derece Sıra
Jin-Woo Kim Erkekler 100 m kelebek 59.55 Bu aşamaya geçemedi
Maria Awori Kadınlar 100 m serbest 1:06.23 Bu aşamaya geçemedi

Dış bağlantılarDüzenle