2023 Grand Prix Zagreb Open

Grand Prix Zagreb Open 2023
Ev sahibi şehir Hırvatistan, Zagreb
Tarih1-5 Şubat 2023
StadyumDom Sportova
DüzeyBüyükler
Ülke sayısı41
Sporcu sayısı489
Şampiyonlar
Serbest ABD
Grekoromen İran
Kadınlar Japonya
2022
2024

2023 Grand Prix Zagreb Open Turnuvası, 1-5 Şubat 2023 tarihleri arasında Hırvatistan'ın Zagreb kentinde düzenlenen bir güreş etkinliğidir. Bu turnuva Dünya Güreş Birliğinin sıralama turlarının ilki olarak gerçekleştirilmiştir.[1][2][3][4]

Sıralama turları değiştir

Dünya Güreş Birliği 2023 yılı sıralama turları takvimi:[5]

Turnuva programı değiştir

Tüm zamanlar (UTC+2)

Tarih Saat Etkinlikler
1 Şubat 10.00-14.30 Eleme turları & repesaj FS 57-61-65-70-74-86 kg
18.00-20.30 Final maçları ve ödül töreni: FS 57-61-65-70-74-86 kg
2 Şubat 10.00-14.30 Eleme turları & repesaj FS 79-92-97-125 kg & WW 50–55 kg
18.00-20.30 Final maçları ve ödül töreni: FS 79-92-97-125 kg & WW 50–55 kg
3 Şubat 10.00-14.30 Eleme turları & repesaj WW 59-62-65-68 kg & GR 77–87 kg
18.00-20.30 Final maçları ve ödül töreni: WW 59-62-65-68 kg & GR 77–87 kg
4 Şubat 10.00-14.30 Eleme turları & repesaj WW 53-57-72-76 kg & GR 63–67 kg
18.00-20.30 Final maçları ve ödül töreni: WW 53-57-72-76 kg & GR 63–67 kg
5 Şubat 10.00-14.30 Eleme turları & repesaj GR 55-60-72-82-97-130 kg
18.00-20.30 Final maçları ve ödül töreni: GR 55-60-72-82-97-130 kg

Madalya tablosu değiştir

  *   Ev sahibi ülke ( Hırvatistan)

SıraÜlkeAltınGümüşBronzToplam
1 İran86519
2 Japonya63211
3 ABD62614
4 Azerbaycan23712
5 Çin1258
6 Moldova1225
7 Moğolistan1214
8 Macaristan1146
9 Bulgaristan1023
 Türkiye1023
 Fransa1023
12 Küba1012
13 Gürcistan0235
14 Norveç0202
15 Hırvatistan*0134
16 Özbekistan0112
17 Çekya0101
 İtalya0101
 Kırgızistan0101
20 Polonya0022
 Kanada0022
 Hindistan0022
23 Hollanda0011
 Romanya0011
 Danimarka0011
Toplam (25 Ülke)303055115

Takım sıralaması değiştir

Sıra Erkekler serbest Erkekler grekoromen Kadınlar serbest
Takım Puanlar Takım Puanlar Takım Puanlar
1  ABD 174  İran 195  Japonya 191
2  İran 140  Macaristan 80  ABD 129
3  Azerbaycan 135  Azerbaycan 80  Moldova 75
4  Gürcistan 84  Özbekistan 73  Çin 58
5  Moğolistan 70  Çin 60  Kanada 38
6  Macaristan 64  Hırvatistan 60  Hindistan 35
7  Japonya 56  Bulgaristan 44  İtalya 32
8  Hindistan 43  Norveç 44  Macaristan 29
9  Türkiye 42  Küba 40  Hırvatistan 27
10  Çin 41  Romanya 39  Polonya 27

Madalya özeti değiştir

Erkekler serbest değiştir

Etkinlik Altın Gümüş Bronz
57 kg
ayrıntılar
 Aliabbas Rzazade (AZE)  Yuto Nishiuchi (JPN)  Aman (IND)
 Beka Buciaşvili (GEO)
61 kg
ayrıntılar
 Rıza Atri (IRI)  Narmandakhyn Narankhüü (MGL)  Gamzatgadzhi Khalidov (HUN)
 Emrah Ormanoğlu (TUR)
65 kg
ayrıntılar
 Tömör-Oçirın Tulga (MGL)  Joseph McKenna (USA)  Ali Rahimzade (AZE)
 Evan Henderson (USA)
70 kg
ayrıntılar
 Alec Pantaleo (USA)  Hacı Aliyev (AZE)  Giorgi Elbakidze (GEO)
 Khadzhimurad Gadzhiyev (AZE)
74 kg
ayrıntılar
 Jason Nolf (USA)  Yunus İmami (IRI)  Fazlı Eryılmaz (TUR)
 Dzhabrail Gadzhiev (AZE)
79 kg
ayrıntılar
 Ali Savadkouhi (IRI)  Avtandil Kençadze (GEO)  Chandler Marsteller (USA)
 Vladimer Gamkrelidze (GEO)
86 kg
ayrıntılar
 Hasan Yezdani (IRI)  Hayato Ishiguro (JPN)  Mark Hall (USA)
 Zahid Valencia (USA)
92 kg
ayrıntılar
 Kollin Moore (USA)  Mirian Maisuradze (GEO)  Ganbaataryn Gankhuyag (MGL)
 Osman Nurmagomedov (AZE)
97 kg
ayrıntılar
 Kyle Snyder (USA)  Amir Ali Azarpira (IRI)  Habila Awusayiman (CHN)
 Magomedkhan Magomedov (AZE)
125 kg
ayrıntılar
 Emir Hüseyin Zare (IRI)  Giorgi Meşvildişvili (AZE)  Robert Baran (POL)
 Dániel Ligeti (HUN)

Erkekler grekoromen değiştir

Etkinlik Altın Gümüş Bronz
55 kg
ayrıntılar
 Pouya Dadmarz (IRI)  Ikhtiyor Botirov (UZB)  Mohammad Mahdi Farid (IRI)
60 kg
ayrıntılar
 Mehdi Mohsennejad (IRI)  Nihat Mammadli (AZE)  Răzvan Arnăut (ROU)
 Maito Kawana (JPN)
63 kg
ayrıntılar
 Talih Memmedov (AZE)  Aref Hossein Mohammadi (IRI)  Ivan Lizatović (CRO)
 Iman Mohammadi (IRI)
67 kg
ayrıntılar
 Husiyuetu (CHN)  Reza Abbasi (IRI)  Ashu Bazard (IND)
 Luis Orta (CUB)
72 kg
ayrıntılar
 Selçuk Can (TUR)  Sajjad Imentalab (IRI)  Ibrahim Ghanem (FRA)
 Jamol Jumabaev (UZB)
77 kg
ayrıntılar
 Muhammed Ali Gerayi (IRI)  Alexandrin Guțu (MDA)  Ayk Mnatsakanyan (BUL)
 Amin Kaviyaninejad (IRI)
82 kg
ayrıntılar
 Alireza Mohmadi (IRI)  Filip Šačić (CRO)  Péter Dömök (HUN)
 Pejman Poshtam (IRI)
87 kg
ayrıntılar
 István Takács (HUN)  Nasser Alizadeh (IRI)  Turpal Bisultanov (DEN)
 Ivan Huklek (CRO)
97 kg
ayrıntılar
 Kiril Milov (BUL)  Tamás Lévai (HUN)  Murat Lokiayev (AZE)
 Tyrone Sterkenburg (NED)
130 kg
ayrıntılar
 Óscar Pino (CUB)  Oskar Marvik (NOR)  Meng Lingzhe (CHN)
 Amir Ghasemimonjezi (IRI)

Kadınlar serbest değiştir

Etkinlik Altın Gümüş Bronz
50 kg
ayrıntılar
 Yui Susaki (JPN)  Zhu Jiang (CHN)  Feng Ziqi (CHN)
 Fan Meng (CHN)
53 kg
ayrıntılar
 Akari Fujinami (JPN)  Bat-Oçirın Bolortuyaa (MGL)  Iulia Leorda (MDA)
 Samantha Stewart (CAN)
55 kg
ayrıntılar
 Moe Kiyooka (JPN)  Mariana Drăguțan (MDA)  Erika Bognár (HUN)
57 kg
ayrıntılar
 Sae Nanjo (JPN)  Feng Yongxin (CHN)  Zhang Qi (CHN)
 Jowita Wrzesień (POL)
59 kg
ayrıntılar
 Anastasia Nichita (MDA)  Yui Sakano (JPN)  Alyona Kolesnik (AZE)
62 kg
ayrıntılar
 Sakura Motoki (JPN)  Grace Bullen (NOR)  Bilyana Dudova (BUL)
 Kayla Miracle (USA)
65 kg
ayrıntılar
 Mahiro Yoshitake (JPN)  Mallory Velte (USA)  Iva Geric (CRO)
68 kg
ayrıntılar
 Koumba Larroque (FRA)  Adéla Hanzlíčková (CZE)  Pauline Lecarpentier (FRA)
 Irina Rîngaci (MDA)
72 kg
ayrıntılar
 Skylar Grote (USA)  Dalma Caneva (ITA)  Sumire Niikura (JPN)
76 kg
ayrıntılar
 Yelena Makoyed (USA)  Ayperi Medet Kızı (KGZ)  Justina Di Stasio (CAN)
 Dymond Guilford (USA)

Katılımcı ülkeler değiştir

41 ülkeden 489 güreşçi katıldı:

  1.  Arjantin (3)
  2.  Avusturya (10)
  3.  Azerbaycan (30)
  4.  Brezilya (2)
  5.  Bulgaristan (10)
  6.  Kanada (18)
  7.  Çin (39)
  8.  Hırvatistan (18) (Ev sahibi)
  9.  Küba (2)
  10.  Çekya (5)
  11.  Danimarka (3)
  12.  Ekvador (4)
  13.  Mısır (3)
  14.  İspanya (2)
  15.  Estonya (2)
  16.  Finlandiya (7)
  17.  Fransa (22)
  18.  Gürcistan (9)
  19.  Macaristan (32)
  20.  Hindistan (19)
  21.  İran (24)
  22.  İsrail (3)
  23.  İtalya (15)
  24.  Japonya (29)
  25.  Kırgızistan (2)
  26.  Letonya (1)
  27.  Litvanya (15)
  28.  Moldova (8)
  29.  Moğolistan (7)
  30.  Hollanda (2)
  31.  Norveç (7)
  32.  Polonya (30)
  33.  Porto Riko (2)
  34.  Romanya (6)
  35.  San Marino (1)
  36.  Sırbistan (6)
  37.   İsviçre (6)
  38.  Slovakya (3)
  39.  Türkiye (9)
  40.  ABD (54)
  41.  Özbekistan (19)

Sonuçlar değiştir

Erkekler serbest değiştir

Erkekler serbest 57 kg değiştir

Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
  Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller Final
      
           Roberti Dingashvili (GEO) 8  
  Aman (IND) 8       Aman (IND) 11  
  Liu Minghu (CHN) 2         Aman (IND) 5  
  Yuto Nishiuchi (JPN) 6         Yuto Nishiuchi (JPN) 15  
  Darian Cruz (PUR) 6       Yuto Nishiuchi (JPN) 6  
  Rikuto Arai (JPN) 6       Zane Richards (USA) 4  
  Zane Richards (USA) 10         Yuto Nishiuchi (JPN) 0
  Weiyu Li (CHN) 1         Aliabbas Rzazade (AZE) 2
  Islam Bazarganov (AZE) 6       Islam Bazarganov (AZE) 0  
  Wanhao Zou (CHN) 8       Aliabbas Rzazade (AZE) 10  
  Aliabbas Rzazade (AZE) 14         Aliabbas Rzazade (AZE) 4  
  Beka Buciaşvili (GEO) 10         Beka Buciaşvili (GEO) 2  
  Guesseppe Villarroel (ECU) 0       Beka Buciaşvili (GEO) 10       
  Simone Piroddu (ITA) 4       Valentin Damour (FRA) 0       
  Valentin Damour (FRA) 9  
1. repesaj turu Bronz madalya maçları
  Darian Cruz (PUR) 2     Aman (IND) 10
  Zane Richards (USA) 12     Zane Richards (USA) 4
  Wanhao Zou (CHN) 0     Beka Buciaşvili (GEO) 4
  Islam Bazarganov (AZE) 1     Islam Bazarganov (AZE) 4

Erkekler serbest 61 kg değiştir

Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
Çeyrek final Yarı final Final
  Gamzatgadzhi Khalidov (HUN) 2  
  Daniel Deshazer (USA) 1       Gamzatgadzhi Khalidov (HUN) 0  
  Rıza Atri (IRI) 4       Rıza Atri (IRI) 3  
  Shota Phartenadze (GEO) 3         Rıza Atri (IRI) 11T
  Emrah Ormanoğlu (TUR) 5         Narmandakhyn Narankhüü (MGL) 3
  Pankaj Malik (IND) 2       Emrah Ormanoğlu (TUR) 4
  Narmandakhyn Narankhüü (MGL) 10       Narmandakhyn Narankhüü (MGL) 4    
  Adam Biboulatov (FRA) 0  
Bronz madalya maçları
 Gamzatgadzhi Khalidov (HUN) 8
 Shota Phartenadze (GEO) 2
 Emrah Ormanoğlu (TUR) 10
 Adam Biboulatov (FRA) 0

Erkekler serbest 65 kg değiştir

Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
Son 32 turu
Sonuç
 Ryoma Anraku (JPN) 4-3  Khamzat Arsamerzouev (FRA)
 Quentin Sticker (FRA) 7-1  Edemi Bolkvadze (GEO)
  Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller Final
  Mikyay Naim (BUL) 3  
  Kaiji Ogino (JPN) 11       Kaiji Ogino (JPN) 1  
  Ryoma Anraku (JPN) 2       Ryoma Anraku (JPN) 4  
  Krzysztof Bieńkowski (POL) 1         Ryoma Anraku (JPN) 3  
  Ali Rahimzade (AZE) 6         Joseph McKenna (USA) 4  
  Eduard Grigorev (POL) 3       Ali Rahimzade (AZE) 0  
  Joseph McKenna (USA) 10       Joseph McKenna (USA) 2T  
  Joshua Finesilver (ISR) 0         Joseph McKenna (USA) 1
  Yuan Shaohua (CHN) 12         Tömör-Oçirın Tulga (MGL) 4
  Evan Henderson (USA) 16T       Evan Henderson (USA) 1  
  Agustín Destribats (ARG) 0       Tömör-Oçirın Tulga (MGL) 12  
  Tömör-Oçirın Tulga (MGL) 11         Tömör-Oçirın Tulga (MGL) 6  
  Iszmail Muszukajev (HUN) 10         Iszmail Muszukajev (HUN) 2  
  Quentin Sticker (FRA) 4       Iszmail Muszukajev (HUN) 11       
  Sebastian Rivera (PUR) 2       Nicholas Boone Lee (USA) 0       
  Nicholas Boone Lee (USA) 13  
1. repesaj turu Bronz madalya maçları
  Joshua Finesilver (ISR) 1     Ryoma Anraku (JPN) 1
  Ali Rahimzade (AZE) 9     Ali Rahimzade (AZE) 12
  Agustín Destribats (ARG) 14     Iszmail Muszukajev (HUN) 14
  Evan Henderson (USA) 15     Evan Henderson (USA) 10T

Erkekler serbest 70 kg değiştir

Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
  Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller Final
      
           Temuulen Enkhtuya (MGL) 8  
  Benedikt Huber (AUT) 0       Tyler Berger (USA) 7  
  Tyler Berger (USA) 10         Temuulen Enkhtuya (MGL) 0  
             Hacı Aliyev (AZE) 11  
           Giorgi Elbakidze (GEO) 2  
           Hacı Aliyev (AZE) 5  
             Hacı Aliyev (AZE) 2
             Alec Pantaleo (USA) 5
           Hayden Hidlay (USA) 4  
  Gianluca Talamo (ITA) 0       Khadzhimurad Gadzhiyev (AZE) 8  
  Khadzhimurad Gadzhiyev (AZE) 10         Khadzhimurad Gadzhiyev (AZE) 3  
  Alec Pantaleo (USA) 10         Alec Pantaleo (USA) 5  
  Vishal Kaliraman (IND) 0       Alec Pantaleo (USA) 10       
           Agudamu (CHN) 0       
      
1. repesaj turu Bronz madalya maçları
         Giorgi Elbakidze (GEO) 8
         Temuulen Enkhtuya (MGL) 2
  Agudamu (CHN) 6     Khadzhimurad Gadzhiyev (AZE) 10
  Vishal Kaliraman (IND) 6T     Vishal Kaliraman (IND) 0

Erkekler serbest 74 kg değiştir

Son 32 turu
Sonuç
 Kirin Kinoshita (JPN) 6-6  Shengsong Xia (CHN)
 Yunus İmami (IRI) 10-1  Kojiro Shiga (JPN)
 Kamil Rybicki (POL) 0-12  Joseph Lawrence Lavallee (USA)
 Jasmit Phulka (CAN) 0-11  Mitchell Finesilver (ISR)
 Dzhabrail Gadzhiev (AZE) 12-0  Krisztián Biro (ROU)
  Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller Final
  Thomas Gantt (USA) 1  
  Fazlı Eryılmaz (TUR) 3       Fazlı Eryılmaz (TUR) 9  
  Shengsong Xia (CHN) 3       Nuerlanbieke Wurenibai (CHN) 1  
  Nuerlanbieke Wurenibai (CHN) 5         Fazlı Eryılmaz (TUR) 2  
  Tajmuraz Salkazanov (SVK) 0         Yunus İmami (IRI) 3  
  Yunus İmami (IRI) 5       Yunus İmami (IRI) 7  
  Joseph Lawrence Lavallee (USA) 10       Joseph Lawrence Lavallee (USA) 3  
  Emmanuel Olapade (CAN) 0         Yunus İmami (IRI) 3
  Amr Reda Hussen (EGY) 2         Jason Nolf (USA) 3
  Murad Kuramagomedov (HUN) 5       Murad Kuramagomedov (HUN) 4  
  Mitchell Finesilver (ISR) 3       Miroslav Kirov (BUL) 0  
  Miroslav Kirov (BUL) 3         Murad Kuramagomedov (HUN) 1  
  Patryk Olenczyn (POL) 0         Jason Nolf (USA) 2  
  Dzhabrail Gadzhiev (AZE) 10       Dzhabrail Gadzhiev (AZE) 3       
  Patrik Leder (CAN) 0       Jason Nolf (USA) 5       
  Jason Nolf (USA) 11  
1. repesaj turu 2. repesaj turu Bronz madalya maçları
  Tajmuraz Salkazanov (SVK) 6     Kojiro Shiga (JPN) 0     Fazlı Eryılmaz (TUR) 6
  Kojiro Shiga (JPN) 10     Joseph Lawrence Lavallee (USA) 10     Joseph Lawrence Lavallee (USA) 4
         Patrik Leder (CAN) 2     Murad Kuramagomedov (HUN) 0
         Dzhabrail Gadzhiev (AZE) 7     Dzhabrail Gadzhiev (AZE) 5

Erkekler serbest 79 kg değiştir

Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
  • HG - Hükmen galip
  Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller Final
      
           Csaba Vida (HUN) 0  
  Avtandil Kençadze (GEO) 10       Avtandil Kençadze (GEO) 10  
  Callum McNeice (CAN) 0         Avtandil Kençadze (GEO) 4  
             Chandler Marsteller (USA) 1  
           Ramazan Sarı (TUR) 4  
           Chandler Marsteller (USA) 6  
             Avtandil Kençadze (GEO) 1
             Ali Savadkouhi (IRI) 2
           Vladimer Gamkrelidze (GEO) 3  
  Achsarbek Gulajev (SVK) 6       Achsarbek Gulajev (SVK) 0  
  Simon Marchl (AUT) 2         Vladimer Gamkrelidze (GEO) 1  
  Peilong Li (CHN) 0         Ali Savadkouhi (IRI) 10  
  Ali Savadkouhi (IRI) 10       Ali Savadkouhi (IRI) 11       
           Saifedine Alekma (FRA) 0       
      
1. repesaj turu Bronz madalya maçları
  Callum McNeice (CAN) 0     Chandler Marsteller (USA) HG
  Csaba Vida (HUN) 4T     Csaba Vida (HUN)
  Peilong Li (CHN) 1     Vladimer Gamkrelidze (GEO) 13
  Saifedine Alekma (FRA) 9     Saifedine Alekma (FRA) 2

Erkekler serbest 86 kg değiştir

Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
  Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller Final
  Andrew Terry Johnson (CAN) 0  
  Boris Makojev (SVK) 10       Boris Makojev (SVK) 2  
  Mark Hall (USA) 5       Mark Hall (USA) 7  
  Ruslan Valiev (FRA) 3         Mark Hall (USA) 0  
  Abubakr Abakarov (AZE) 9         Hasan Yezdani (IRI) 10  
  Tariel Gaphrindashvili (GEO) 8       Abubakr Abakarov (AZE) 0  
  Hasan Yezdani (IRI) 10       Hasan Yezdani (IRI) 11  
  Sebastian Jezierzański (POL) 0         Hasan Yezdani (IRI) 13
  Hayato Ishiguro (JPN) 10         Hayato Ishiguro (JPN) 2
  Akhmed Aibuev (FRA) 0       Hayato Ishiguro (JPN) 2T  
  Myles Amine (SMR) 7       Myles Amine (SMR) 0  
  Uri Kalashnikov (ISR) 0         Hayato Ishiguro (JPN) 11  
  Zahid Valencia (USA) 10         Zahid Valencia (USA) 0  
  Benjamin Greil (AUT) 0       Zahid Valencia (USA) 10       
  Xiao Sun (CHN) 2       Lin Zushen (CHN) 9       
  Lin Zushen (CHN) 13  
1. repesaj turu Bronz madalya maçları
  Sebastian Jezierzański (POL) 1     Mark Hall (USA) 7
  Abubakr Abakarov (AZE) 3     Abubakr Abakarov (AZE) 3
  Akhmed Aibuev (FRA) 3     Zahid Valencia (USA) 6
  Myles Amine (SMR) 5     Myles Amine (SMR) 0

Erkekler serbest 92 kg değiştir

Çeyrek final Yarı final Final
  Mirian Maisuradze (GEO) 1  
  Ganbaataryn Gankhuyag (MGL) 1       Mirian Maisuradze (GEO) 10  
  Pruthviraj Patil (IND) 5       Pruthviraj Patil (IND) 0  
  Radosław Marcinkiewicz (POL) 2         Mirian Maisuradze (GEO) 3
  Kollin Moore (USA) 8         Kollin Moore (USA) 4
  Osman Nurmagomedov (AZE) 3       Kollin Moore (USA) 6
  Adlan Viskhanov (FRA) 0       Jonathan Aiello (USA) 6    
  Jonathan Aiello (USA) 10  
Bronz madalya maçları
 Ganbaataryn Gankhuyag (MGL) 9
 Pruthviraj Patil (IND) 1
 Osman Nurmagomedov (AZE) 13
 Jonathan Aiello (USA) 2

Erkekler serbest 97 kg değiştir

Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
  • HG - Hükmen galip
  Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller Final
      
           Morgan Smith (USA) 0  
  Ricardo Adrian Baez (ARG) 0       Habila Awusayiman (CHN) 10  
  Habila Awusayiman (CHN) 10         Habila Awusayiman (CHN) 0  
  İbrahim Çiftçi (TUR) 5         Amir Ali Azarpira (IRI) 10  
  Benjamin Honis (ITA) 4       İbrahim Çiftçi (TUR) 0  
  Nishan Randhawa (CAN) 0       Amir Ali Azarpira (IRI) 10  
  Amir Ali Azarpira (IRI) 11         Amir Ali Azarpira (IRI) 0
  Radosław Baran (POL) 13         Kyle Snyder (USA) 3
  Richárd Végh (HUN) 1       Radosław Baran (POL) 8  
  Vladislav Baitsaev (HUN) 5       Zbigniew Baranowski (POL) 1  
  Zbigniew Baranowski (POL) 6         Radosław Baran (POL) 0  
  Magomedkhan Magomedov (AZE) 4         Kyle Snyder (USA) 10  
  Kyle Snyder (USA) 7       Kyle Snyder (USA) 12       
           Takashi Ishiguro (JPN) 1       
      
1. repesaj turu Bronz madalya maçları
  İbrahim Çiftçi (TUR)     Habila Awusayiman (CHN) 12
  Nishan Randhawa (CAN) HG     Nishan Randhawa (CAN) 4
  Takashi Ishiguro (JPN) 0     Radosław Baran (POL) 4
  Magomedkhan Magomedov (AZE) 11     Magomedkhan Magomedov (AZE) 11

Erkekler serbest 125 kg değiştir

Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
  • S - Sakatlandı
  • HG - Hükmen galip
  Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller Final
      
           Hayden Zillmer (USA) 4  
  Giorgi Meşvildişvili (AZE) 7       Giorgi Meşvildişvili (AZE) 5  
  Robert Baran (POL) 0         Giorgi Meşvildişvili (AZE) 14T  
  Taiki Yamamoto (JPN) 1         Georgi Lyubomirov Ivanov (BUL) 2  
  Georgi Lyubomirov Ivanov (BUL) 4T       Georgi Lyubomirov Ivanov (BUL) 6  
  Ceron Francisco (USA) 13       Ceron Francisco (USA) 3  
  Jordan Michael Wood (USA) 9         Giorgi Meşvildişvili (AZE)
  Reheman Rusidanmu (CHN) 1         Emir Hüseyin Zare (IRI) HG
  Benxin Duan (CHN) 6       Benxin Duan (CHN) 0  
  Dániel Ligeti (HUN) 3       Dániel Ligeti (HUN) 11  
  Johannes Ludescher (AUT) 3         Dániel Ligeti (HUN) 2  
  Kamil Kosciolek (POL) 3         Emir Hüseyin Zare (IRI) 9  
  Abraham Conyedo (ITA) 1       Kamil Kosciolek (POL) 0       
  Milan Korcsog (HUN) 0       Emir Hüseyin Zare (IRI) 10       
  Emir Hüseyin Zare (IRI) 11  
1. repesaj turu Bronz madalya maçları
  Hayden Zillmer (USA)     Georgi Lyubomirov Ivanov (BUL) 0
  Robert Baran (POL) HG     Robert Baran (POL) 8T
  Milan Korcsog (HUN) 1S     Dániel Ligeti (HUN) 8
  Kamil Kosciolek (POL) 4     Kamil Kosciolek (POL) 1

Erkekler grekoromen değiştir

Erkekler grekoromen 55 kg değiştir

Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı

Eleme turları

Grup A

Sıra Sporcu O G M SP TP
1  Denis Florin Mihai (ROU) 2 1 1 5 12
2  Mohammad Mahdi Farid (IRI) 2 1 1 3 6
3  Manjeet (IND) 2 1 1 3 4
Tur 1-3
 Denis Florin Mihai (ROU) 8-0  Mohammad Mahdi Farid (IRI)
 Denis Florin Mihai (ROU) 4-4  Manjeet (IND)
 Mohammad Mahdi Farid (IRI) 6-0  Manjeet (IND)

Grup B

Sıra Sporcu O G M SP TP
1  Pouya Dadmarz (IRI) 3 3 0 10 20
2  Ikhtiyor Botirov (UZB) 3 2 1 9 21
3  Dalton Duffield (USA) 3 1 2 6 9
4  Artiom Deleanu (MDA) 3 0 3 1 5
Tur 1-3
 Pouya Dadmarz (IRI) 5-3  Ikhtiyor Botirov (UZB)
 Pouya Dadmarz (IRI) 10-2  Dalton Duffield (USA)
 Pouya Dadmarz (IRI) 5-2  Artiom Deleanu (MDA)
 Ikhtiyor Botirov (UZB) 9-0  Dalton Duffield (USA)
 Ikhtiyor Botirov (UZB) 9-0  Artiom Deleanu (MDA)
 Dalton Duffield (USA) 7-3 Tuş  Artiom Deleanu (MDA)
Yarı finaller Final
 Denis Florin Mihai (ROU) 1
 Ikhtiyor Botirov (UZB) 3  Ikhtiyor Botirov (UZB) 3
 Pouya Dadmarz (IRI) 2T  Pouya Dadmarz (IRI) 5
 Mohammad Mahdi Farid (IRI) 1
Bronz madalya maçı
 Denis Florin Mihai (ROU) 0
 Mohammad Mahdi Farid (IRI) 5


Erkekler grekoromen 60 kg değiştir

Açıklama
  • S - Sakatlandı
Son 32 turu
Sonuç
 Mateusz Szewczuk (POL) 5-1  Léo Tudezca (FRA)
 Justas Petravicius (LTU) 0-4  Nihat Mammadli (AZE)
 Erik Torba (HUN) 0-8  Haodong Tan (CHN)
  Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller Final
  Ahmed Fouad Baghdouda (EGY) 1  
  Maito Kawana (JPN) 10       Maito Kawana (JPN) 3  
  Mateusz Szewczuk (POL) 0       Dalton Roberts (USA) 2  
  Dalton Roberts (USA) 10         Maito Kawana (JPN) 0  
  Gyanender (IND) 0         Mehdi Mohsennejad (IRI) 7  
  Liguo Cao (CHN) 9       Liguo Cao (CHN) 0  
  Kaito Inaba (JPN) 3       Mehdi Mohsennejad (IRI) 8  
  Mehdi Mohsennejad (IRI) 7         Mehdi Mohsennejad (IRI) 8
  Michal Tracz (POL) 3         Nihat Mammadli (AZE) 0
  Krisztián Kecskeméti (HUN) 7       Krisztián Kecskeméti (HUN) 0  
  Nihat Mammadli (AZE) 6       Nihat Mammadli (AZE) 8  
  Murad Memmedov (AZE) 2         Nihat Mammadli (AZE) 3  
  Răzvan Arnăut (ROU) 5         Răzvan Arnăut (ROU) 3  
  Haodong Tan (CHN) 0       Răzvan Arnăut (ROU) 3       
  Randon Miranda (USA) 0       Amirreza Dehbozorgi (IRI) 2       
  Amirreza Dehbozorgi (IRI) 9  
1. repesaj turu 2. repesaj turu Bronz madalya maçları
         Liguo Cao (CHN) 1     Maito Kawana (JPN) 4
         Kaito Inaba (JPN) 5     Kaito Inaba (JPN) 1
  Murad Memmedov (AZE) 1     Justas Petravicius (LTU) 0S     Răzvan Arnăut (ROU) 7
  Justas Petravicius (LTU) 5     Krisztián Kecskeméti (HUN) 1     Krisztián Kecskeméti (HUN) 0

Erkekler grekoromen 63 kg değiştir

  Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller Final
      
           Samuel Lee Jones (USA) 1  
  Aleksandrs Jurkjans (LAT) 2       Ivan Lizatović (CRO) 3  
  Ivan Lizatović (CRO) 3         Ivan Lizatović (CRO) 6  
  Sagar (IND) 1         Aref Hossein Mohammadi (IRI) 7  
  Helary Mägisalu (EST) 1       Sagar (IND) 0  
  Aref Hossein Mohammadi (IRI) 3       Aref Hossein Mohammadi (IRI) 6  
  Aker Al Obaidi (AUT) 2         Aref Hossein Mohammadi (IRI) 2
             Talih Memmedov (AZE) 7
           Perica Dimitrijević (SRB) 1  
  Vitalie Eriomenco (MDA) 1       Iman Mohammadi (IRI) 8  
  Iman Mohammadi (IRI) 6         Iman Mohammadi (IRI) 4  
  Jacopo Sandron (ITA) 5         Talih Memmedov (AZE) 4  
  Shermukhammad Sharibjanov (UZB) 12       Shermukhammad Sharibjanov (UZB) 1       
           Talih Memmedov (AZE) 8       
      
1. repesaj turu Bronz madalya maçları
  Sagar (IND) 1     Ivan Lizatović (CRO) 3
  Aker Al Obaidi (AUT) 7     Aker Al Obaidi (AUT) 1
         Iman Mohammadi (IRI) 10
         Shermukhammad Sharibjanov (UZB) 0

Erkekler grekoromen 67 kg değiştir

Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
  • HG - Hükmen galip
Final
 Husiyuetu (CHN) 5
 Reza Abbasi (IRI) 2


Üst yarı

Son 32 turu Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller
 Katsuaki Endo (JPN)
 Andreas Vetsch (SUI) 5  Andreas Vetsch (SUI) HG
 Luka Ivančić (CRO) 1  Andreas Vetsch (SUI) 1
 Husiyuetu (CHN) 3  Husiyuetu (CHN) 7
 Elmer Mattila (FIN) 1  Husiyuetu (CHN) 4
 Mihai Mihuț (ROU) 2T  Mihai Mihuț (ROU) 3
 Stefan Clément (FRA) 7  Husiyuetu (CHN) 13
 Luis Orta (CUB) 4
 Hasret Caferov (AZE) 1
 Luis Orta (CUB) 9  Luis Orta (CUB) 5
 Singh Karanjit (IND) 1  Luis Orta (CUB) 6
 Mamadassa Sylla (FRA) 6  Seyed Danial Sohrabi (IRI) 2
 Abror Atabaev (UZB) 5  Mamadassa Sylla (FRA) 2
 Seyed Danial Sohrabi (IRI) 10

Üst yarı

Son 32 turu Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller
 Adomas Grigaliunas (LTU) 5
 Alejandro Sancho (USA) 11  Alejandro Sancho (USA) 4
 Domagoj Celiček (CRO) 1  Adomas Grigaliunas (LTU) 12
 Eito Nishida (JPN) 4  Lei Li (CHN) 2
 ‪Michael Portmann (SUI) 5  Michael Portmann (SUI) 0
 Lei Li (CHN) 5  Lei Li (CHN) 9
 Tigran Galustyan (FRA) 1  Adomas Grigaliunas (LTU) 0
 Walihan Sailike (CHN) 3  Reza Abbasi (IRI) 10
 Haruto Yabe (JPN) 4  Haruto Yabe (JPN) 5
 Haavard Joergensen (NOR) 8  Haavard Joergensen (NOR) 6
 Murat Fırat (TUR) 0  Haavard Joergensen (NOR) 7
 Reza Abbasi (IRI) 9  Reza Abbasi (IRI) 10
 Ashu Bazard (IND) 0  Reza Abbasi (IRI) 8
 Adam Pohilec (HUN) 0
1. repesaj turu 2. repesaj turu Bronz madalya maçları
  Mihai Mihuț (ROU) 3     Andreas Vetsch (SUI) 1     Luis Orta (CUB) 4
  Elmer Mattila (FIN) 8T     Elmer Mattila (FIN) 4     Elmer Mattila (FIN) 2
  Adam Pohilec (HUN) 0     Haavard Joergensen (NOR) 0     Adomas Grigaliunas (LTU) 0
  Ashu Bazard (IND) 8     Ashu Bazard (IND) 9     Ashu Bazard (IND) 5

Erkekler grekoromen 72 kg değiştir

Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
  • HG - Hükmen galip
Son 32 turu
Sonuç
 Krisztofer Klanyi (HUN) 1-4  Pat Smith (USA)
 Valentin Petic (MDA) 0-6  Amir Ali Abdi (IRI)
 Luka Malobabić (CRO) 5-4  Britton Holmes (USA)
 Jian Tan (CHN) 4-3  Kristupas Šleiva (LTU)
 Roman Pacurkowski (POL) 5-3  Vilius Savickas (LTU)
 Jiří Čapek (CZE) HG  Ulvi Ganizade (AZE)
 Ibrahim Ghanem (FRA) 10-2  Stefan Steigl (AUT)
  Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller Final
  Jamol Jumabaev (UZB) 10  
  Eimantas Vilimas (LTU) 0       Jamol Jumabaev (UZB) 1  
  Pat Smith (USA) 1       Sajjad Imentalab (IRI) 6  
  Sajjad Imentalab (IRI) 3         Sajjad Imentalab (IRI) 3  
  Róbert Fritsch (HUN) 3         Róbert Fritsch (HUN) 1  
  Amir Ali Abdi (IRI) 2       Róbert Fritsch (HUN) 4  
  Luka Malobabić (CRO) 1       Matias Lipasti (FIN) 3  
  Matias Lipasti (FIN) 3         Sajjad Imentalab (IRI) 1
  Selçuk Can (TUR) 8         Selçuk Can (TUR) 3
  Jian Tan (CHN) 0       Selçuk Can (TUR) 5  
  Roman Pacurkowski (POL) 9       Roman Pacurkowski (POL) 1  
  Ankit Gulia (IND) 0         Selçuk Can (TUR) 5  
  Mateusz Bernatek (POL) 10         Ibrahim Ghanem (FRA) 2  
  Jiří Čapek (CZE) 1       Mateusz Bernatek (POL) 2       
  Ibrahim Ghanem (FRA) 10       Ibrahim Ghanem (FRA) 6       
  Lovro Zurak (CRO) 1  
1. repesaj turu Bronz madalya maçları
  Pat Smith (USA) 0     Róbert Fritsch (HUN) 0
  Jamol Jumabaev (UZB) 8     Jamol Jumabaev (UZB) 8
  Roman Pacurkowski (POL) 0     Ibrahim Ghanem (FRA) 6
  Jian Tan (CHN) 8     Jian Tan (CHN) 2

Erkekler grekoromen 77 kg değiştir

Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
  • S - Sakatlandı
  • C - Rakibe verilen 3 ihtar ile kazandı
  • HG - Hükmen galip
Final
 Alexandrin Guțu (MDA) 2
 Muhammed Ali Gerayi (IRI) 2


Son 64 turu
Sonuç
 Amin Kaviyaninejad (IRI) 3-0  Sanan Süleymanov (AZE)

Alt yarı

Son 32 turu Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller
 Paulius Galkinas (LTU) 5
 Attila Toesmagi (HUN) 5  Paulius Galkinas (LTU) 1
 Mikko Peltokangas (FIN) 0  Alexandrin Guțu (MDA) 4
 Alexandrin Guțu (MDA) 6T  Alexandrin Guțu (MDA) 4
 Amin Kaviyaninejad (IRI) 9  Amin Kaviyaninejad (IRI) 1
 Oliver Krüger (DEN) 0  Amin Kaviyaninejad (IRI) 2T
 Riccardo Abbrescia (ITA) 4  Riccardo Abbrescia (ITA) 1
 Patryk Adam Bednarz (POL) 1  Alexandrin Guțu (MDA) 4
 Yunus Emre Başar (TUR)  Antonio Kamenjašević (CRO) 3
 Sajan (IND) HG  Sajan (IND) 3
 Halishan Bahejiang (CHN) 3  Halishan Bahejiang (CHN) 4
 Exauce Mukubu (NOR) 2  Halishan Bahejiang (CHN) 4
 Antonio Kamenjašević (CRO) 8  Antonio Kamenjašević (CRO) 5
 Fabio Dietsche (SUI) 0  Antonio Kamenjašević (CRO) 3
 Zoltán Lévai (HUN) 9  Zoltán Lévai (HUN) 3
 Maksym Zakharchuk (POL) 0

Alt yarı

Son 32 turu Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller
 Sebastian Aak (NOR) 5
 Muhammed Ali Gerayi (IRI) 6  Muhammed Ali Gerayi (IRI) 7C
 Luca Dariozzi (ITA) 0  Ayk Mnatsakanyan (BUL) 0
 Ayk Mnatsakanyan (BUL) 9  Muhammed Ali Gerayi (IRI) 11
 Božo Starčević (CRO) 4  Per-Anders Kure (NOR) 0
 Nao Kusaka (JPN) 1S  Božo Starčević (CRO) 0
 Akseli Hannuksela (FIN) 3  Per-Anders Kure (NOR) 8
 Per-Anders Kure (NOR) 5  Muhammed Ali Gerayi (IRI) 3
 Kamal Bey (USA) 6S  Johnny Bur (FRA) 1
 ‪Rui Liu (CHN) 2  ‪Rui Liu (CHN) 6
 Aram Vardanyan (UZB) 9  Aram Vardanyan (UZB) 8
 Kodai Sakuraba (JPN) 3  Aram Vardanyan (UZB) 0
 Aleksa Ilić (SRB) 0  Johnny Bur (FRA) 5
 Johnny Bur (FRA) 6  Johnny Bur (FRA) 9
 Payton Jon Jacobson (USA) 1  Pavel Puklavec (CRO) 0
 Pavel Puklavec (CRO) 3
1. repesaj turu 2. repesaj turu Bronz madalya maçları
  Paulius Galkinas (LTU) 0     Mikko Peltokangas (FIN) 1     Antonio Kamenjašević (CRO) 0
  Mikko Peltokangas (FIN) 5     Amin Kaviyaninejad (IRI) 1     Amin Kaviyaninejad (IRI) 3
  Sebastian Aak (NOR) 0     Per-Anders Kure (NOR) 0     Johnny Bur (FRA) 1
  Ayk Mnatsakanyan (BUL) 9     Ayk Mnatsakanyan (BUL) 5     Ayk Mnatsakanyan (BUL) 1

Erkekler grekoromen 82 kg değiştir

Açıklama
  • T - Tuş ile kazandı
Son 16 turu
Sonuç
 Spencer Woods (USA) 0-3  Filip Šačić (CRO)
 Pejman Poshtam (IRI) 9-0  Tunjay Vazirzade (AZE)
Çeyrek finaller Yarı finaller Final
 Jonni Sarkkinen (FIN) 3
 Filip Šačić (CRO) 6  Filip Šačić (CRO) 8
 Péter Dömök (HUN) 3  Péter Dömök (HUN) 0
 Mukhammadkodir Rasulov (UZB) 3  Filip Šačić (CRO) 1
 Marcel Hein (DEN) 0