Ana menüyü aç

2008 Yaz Olimpiyatları'nda judo - Erkekler 81 kg

2008 Yaz Olimpiyatları'ndaki erkekler 81 kg judo yarışmaları 12 Ağustos tarihinde, Pekin Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.

2008 Yaz Olimpiyatları'nda judo -
Erkekler 81 kg
YerPekin Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Spor Salonu
Tarih12 Ağustos
Ülke sayısı35
Sporcu sayısı35
Madalya sahipleri
Altın madalya   Almanya
Gümüş madalya   Güney Kore
Bronz madalya   Brezilya
Bronz madalya   Ukrayna
2004 2012
2008 Yaz Olimpiyatları'ndaki
judo etkinlikleri
Judo pictogram.svg
Erkekler Kadınlar
  60 kg     48 kg  
66 kg 52 kg
73 kg 57 kg
81 kg 63 kg
90 kg 70 kg
100 kg 78 kg
+100 kg +78 kg

Her birinin farklı ülkeden olduğu 35 judocu, iki gruba ayrıldı. Çin Standart Zamanına göre 12:00'de başlayan ön eleme turunun ardından iki tur daha yapıldı. Sırasıyla çeyrek final ve yarı final maçlarının ardından, yerel saatle 18:00'de her iki grubun birincileri arasında düzenlenen final maçıyla birlikte kazanan sporcu belirlendi. Finalde Güney Koreli rakibi Kim Jae-Bum'u 10-0 yenen Alman judocu Ole Bischof, altın madalyanın sahibi oldu.

İçindekiler

Madalya sahipleriDüzenle

Turnuva sonuçlarıDüzenle

Birinci torbaDüzenle

  Ön eleme turu Son 32 Son 16 Çeyrek final Yarı final
      
            Tiago Camilo (BRA) 0120  
            Takashi Ono (JPN) 0000  
              Tiago Camilo (BRA) 1010  
            Hamed Malekmohammadi (IRI) 0000  
            Hamed Malekmohammadi (IRI) 1000  
            Aljaz Sedej (SLO) 0000  
              Tiago Camilo (BRA) 0000  
            Ole Bischof (GER) 0200  
            Franklin Cisneros (ESA) 0000  
            Travis Stevens (USA) 1011  
            Travis Stevens (USA) 0001
            Ole Bischof (GER) 0011  
            Ole Bischof (GER) 0020  
            Mehman Azizov (AZE) 0011  
              Ole Bischof (GER) 0011
            Roman Gontyuk (UKR) 0001
            Alibek Bashkaev (RUS) 0001
            Safouane Attaf (MAR) 1000  
            Safouane Attaf (MAR) 0001
            Euan Burton (GBR) 0010  
            Euan Burton (GBR) 0010  
            Emmanuel Lucenti (ARG) 0001  
            Euan Burton (GBR) 0010  
            Roman Gontyuk (UKR) 0121  
            Roman Gontyuk (UKR) 1010       
   Kouami Sacha Denanyoh (TOG) 0011        Kouami Sacha Denanyoh (TOG) 0001       
   Sherali Bozorov (TJK) 0010        Roman Gontyuk (UKR) 0110
            Mario Valles (COL) 0001  
            Mario Valles (COL) 1010
            Mark Anthony (AUS) 0000  
      

İkinci torbaDüzenle

  Ön eleme turu Son 32 Son 16 Çeyrek final Yarı final
      
            Anthony Rodriguez (FRA) 0001  
            Oscar Cardenas (CUB) 0110  
              Oscar Cardenas (CUB) 0000  
            João Neto (POR) 1000  
            Edmond Topalli (ALB) 0000  
   Saba Gavaşelişvili (GEO) 0000        João Neto (POR) 1001  
   João Neto (POR) 1010          João Neto (POR) 0000  
            Kim Jae-Bum (KOR) 0001  
            Matthew Jago (RSA) 0000  
            Robert Krawczyk (POL) 0120  
            Robert Krawczyk (POL) 0001
            Kim Jae-Bum (KOR) 1100  
            Kim Jae-Bum (KOR) 0011  
            Sergey Şundikov (BLR) 0000  
              Kim Jae-Bum (KOR) 0001
   Youssef Badra (TUN) 0010        Guillaume Elmont (NED) 0000
   Srđan Mrvaljević (MNE) 0020        Srđan Mrvaljević (MNE) 1011
            José Mba Nchama (GEQ) 0000  
            Srđan Mrvaljević (MNE) 0111
            Guo Lei (CHN) 0001  
            Guo Lei (CHN) 1100  
            Fiderd Vis (ARU) 0000  
            Srđan Mrvaljević (MNE) 0000  
            Guillaume Elmont (NED) 0010  
            Guillaume Elmont (NED) 0001       
            Damdinsürengiin Nyamkhüü (MGL) 0000       
            Guillaume Elmont (NED) 1001
            Giuseppe Maddaloni (ITA) 0000  
            Abderraman Brenes (PUR) 0001
            Giuseppe Maddaloni (ITA) 0020  
      

FinalDüzenle

Final
   
1   Ole Bischof (GER) 0010
2   Kim Jae-Bum (KOR) 0000


RepesajDüzenle

1. tur   Çeyrek finaller   Yarı finaller   Bronz madalya finalleri
       Camilo (BRA) 0011          Elmont (NED) 0001
   Azizov (AZE) 0001        Stevens (USA) 0010            Camilo (BRA) 1100
   Stevens (USA) 0200          Camilo (BRA) 0100
       Burton (GBR) 0010  
       Burton (GBR) 0110
   Denanyoh (TOG) 0001        Valles (COL) 0001  
   Valles (COL) 0100  
 
       Neto (POR) 0000          Gontyuk (UKR) 0110
   Şundikov (BLR) 0010        Krawczyk (POL) 1000            Nyamkhüü (MGL) 0100
   Krawczyk (POL) 0011          Krawczyk (POL) 0001
       Nyamkhüü (MGL) 1010  
       Mrvaljević (MNE) 0000
   Maddaloni (ITA) 0000        Nyamkhüü (MGL) 1002  
   Nyamkhüü (MGL) 1000  

Dış bağlantılarDüzenle