Ana menüyü aç

2005 Dört Kıta Artistik Patinaj Şampiyonası

Dört Kıta Artistik Patinaj Şampiyonası (4CC), yıllık artistik patinaj yarışmasıdır. Yarışmanın dört kıtasını Amerika, Asya, Afrika ve Avustralya temsil eder (kıtaları temsilen dört olimpik halka bulunur, Avrupa hariç). Yarışmacılar Tek Erkekler, Tek Bayanlar, Çiftler ve Buz dansı kategorilerinde yarışır.

2005 yılı yarışması 14 Şubat-20 Şubat 2005 tarihleri arasında Güney Kore 'nin Gangneung şehrindeki Gangneung Buz Merkezi 'nde yapıldı. Zorunlu dans Altın Vals ti.

SonuçlarDüzenle

ErkeklerDüzenle

Sıra İsim Ulus Toplam puan SP FS
1 Evan Lysacek   ABD 196.39 5 1
2 Li Chengjiang   Çin 194.09 1 3
3 Daisuke Takahashi   Japonya 192.29 3 2
4 Ben Ferreira   Kanada 188.36 2 5
5 Matthew Savoie   ABD 185.38 4 4
6 Shawn Sawyer   Kanada 173.15 6 7
7 Song Lun   Çin 164.08 10 6
8 Kensuke Nakaniwa   Japonya 162.61 7 10
9 Zhang Min   Çin 162.53 8 8
10 Kazumi Kishimoto   Japonya 160.41 9 9
11 Derrick Delmore   ABD 153.38 11 11
12 Ricky Cockerill   Yeni Zelanda 127.02 14 12
13 Bradley Santer   Avustralya 121.57 13 13
14 Gareth Echardt   Güney Afrika 120.77 12 14
15 Sean Carlow   Avustralya 111.85 15 15
16 Lee Dong-Whun   Güney Kore 106.64 22 16
17 Stuart Beckingham   Avustralya 106.20 17 18
18 Humberto Contreras   Meksika 106.06 18 17
19 Justin Pietersen   Güney Afrika 102.50 16 20
20 Miguel Angel Moyron   Meksika 101.58 19 19
21 Tristan Thode   Yeni Zelanda 96.85 21 21
22 Adrian Alvarado   Meksika 84.32 23 23
23 Edward Ka-Yin Chow   Hong Kong 83.10 24 22
WD Joel Watson   Yeni Zelanda 20
WD Fedor Andreev   Kanada

BayanlarDüzenle

Sıra İsim Ulus Toplam puan SP FS
1 Fumie Suguri   Japonya 178.66 1 1
2 Yoshie Onda   Japonya 166.80 2 2
3 Jennifer Kirk   ABD 148.06 3 3
4 Joanne Carter   Avustralya 134.09 4 7
5 Lesley Hawker   Kanada 133.20 10 5
6 Amber Corwin   ABD 132.36 11 4
7 Beatrisa Liang   ABD 130.78 5 8
8 Liu Yan   Çin 128.50 8 9
9 Miriam Manzano   Avustralya 122.72 16 6
10 Choi Ji Eun   Güney Kore 122.68 12 10
11 Yukari Nakano   Japonya 121.74 9 12
12 Fang Dan   Çin 120.56 7 13
13 Vicky Boissonneault   Kanada 119.06 6 14
14 Kim Chae-Hwa   Güney Kore 117.84 14 11
15 Hou Na   Çin 112.26 13 15
16 Michelle Cantu   Meksika 93.99 15 20
17 Shin Yea-Ji   Güney Kore 91.92 17 16
18 Shirene Human   Güney Afrika 88.00 19 17
19 Diane Chen   Tayvan 86.02 21 18
20 Jenna-Anne Buys   Güney Afrika 82.38 24 19
21 Sarah-Yvonne Prytula   Avustralya 82.16 20 21
22 Ana Cecilia Cantu   Meksika 81.88 18 22
23 Gladys Orozco   Meksika 79.03 22 23
24 Shirley Hsin Hui Tsai   Tayvan 66.28 23 24
Serbest patene ulaşamayanlar
25 Nadezhda Paretskaia   Kazakistan 25

ÇiftlerDüzenle

Sıra İsim Ulus Toplam puan SP FS
1 Zhang Dan / Zhang Hao   Çin 181.61 1 1
2 Pang Qing / Tong Jian   Çin 177.80 2 2
3 Kathryn Orscher / Garrett Lucash   ABD 153.05 3 3
4 Elizabeth Putnam / Sean Wirtz   Kanada 145.08 4 4
5 Amanda Evora / Mark Ladwig   ABD 133.92 6 5
6 Pascale Bergeron / Robert Davison   Kanada 131.98 5 6
7 Brooke Castile / Benjamin Okolski   ABD 124.59 8 7
8 Marina Aganina / Artem Knyazev   Özbekistan 118.51 7 8

Buz dansıDüzenle

Sıra isim Ulus Toplam puan CD OD FD
1 Tanith Belbin / Benjamin Agosto   ABD 219.29 1 1 1
2 Melissa Gregory / Denis Petukhov   ABD 183.97 2 2 2
3 Lydia Manon / Ryan O'Meara   ABD 171.65 4 3 3
4 Nozomi Watanabe / Akiyuki Kido   Japonya 166.84 3 4 5
5 Lauren Senft / Leif Gislason   Kanada 160.89 8 6 4
6 Mylene Girard / Bradley Yaeger   Kanada 160.41 9 5 6
7 Martine Patenaude / Pascal Denis   Kanada 151.59 6 8 7
8 Nakako Tsuzuki / Kenji Miyamoto   Japonya 150.45 5 7 9
9 Laura Munana / Luke Munana   Meksika 144.39 11 10 8
10 Yang Fang / Gao Chongbo   Çin 140.88 7 9 10
11 Yu Xiaoyang / Wang Chen   Çin 135.63 10 11 11
12 Wang Jiayue / Meng Fei   Çin 125.21 12 12 12
13 Olga Akimova / Alexander Shakalov   Özbekistan 117.04 13 14 13
14 Natalie Buck / Trent Nelson-Bond   Avustralya 111.55 14 13 14
15 Kim Hye Min / Kim Min Woo   Güney Kore 104.74 16 15 15
16 Ashley Duenas / Ramil Sarkulov   Özbekistan 104.40 15 16 16
17 Danika Bourne / Alexander Pavlov   Avustralya 100.68 17 17 17

KaynakçaDüzenle