Ana menüyü aç

2018 Kış Olimpiyatları'nda kayaklı koşu - Erkekler 50 kilometre klasik

2018 Kış Olimpiyatları'nda erkekler 50 km klasik kayaklı koşu yarışması 24 Şubat 2018'de saat 14.00'te Güney Kore'nin Pyeongchang kentindeki Alpensia Kayaklı Koşu Merkezi'nde gerçekleştirildi.[1][2]

2018 Kış Olimpiyatları'nda kayaklı koşu - Erkekler 50 kilometre klasik
Cross country skiing pictogram.svg
Kayaklı koşu
YerAlpensia Kayaklı Koşu Merkezi
Tarih24 Şubat
Ülke sayısı31
Sporcu sayısı69
Madalya sahipleri
Altın madalya   Finlandiya
Gümüş madalya   Rusyalı Olimpik Atletler
Bronz madalya   Rusyalı Olimpik Atletler
2014 2022
2018 Kış Olimpiyatları'nda kayaklı koşu
Cross country skiing pictogram.svg
Mesafe
Serbest   erkekler   kadınlar
Skiatlon   erkekler   kadınlar
Klasik   erkekler   kadınlar
Bayrak   erkekler   kadınlar
Sprint
Bireysel   erkekler   kadınlar
Takım   erkekler   kadınlar

Yarışma programıDüzenle

Verilen tüm zamanlar yerel saat dilimine göredir. (UTC+09.00).

Tarih Zaman Etkinlik
24 Şubat 14.00 Final

SonuçlarDüzenle

Yarış saat 14.00'te başladı.[3]

Sıra Bib İsim Ülke Zaman Fark
  8 Iivo Niskanen   Finlandiya 2:08:22.1
  7 Aleksandr Bolshunov   Rusyalı Olimpik Atletler 2:08:40.8 +18.7
  11 Andrey Larkov   Rusyalı Olimpik Atletler 2:10:59.6 +2:37.5
4 2 Alex Harvey   Kanada 2:11:05.7 +2:43.6
5 4 Martin Johnsrud Sundby   Norveç 2:11:05.8 +2:43.7
6 3 Hans Christer Holund   Norveç 2:11:12.2 +2:50.1
7 15 Daniel Rickardsson   İsveç 2:12:12.5 +3:50.4
8 22 Martin Jakš   Çek Cumhuriyeti 2:12:32.6 +4:10.5
9 1 Dario Cologna   İsviçre 2:12:43.2 +4:21.1
10 12 Emil Iversen   Norveç 2:12:59.0 +4:36.9
11 29 Scott Patterson   Amerika Birleşik Devletleri 2:13:14.2 +4:52.1
12 6 Aleksey Chervotkin   Rusyalı Olimpik Atletler 2:13:19.0 +4:56.9
13 21 Niklas Dyrhaug   Norveç 2:13:20.5 +4:58.4
14 28 Andreas Katz   Almanya 2:13:32.3 +5:10.2
15 5 Alexey Poltoranin   Kazakistan 2:13:37.1 +5:15.0
16 27 Giandomenico Salvadori   İtalya 2:13:45.4 +5:23.3
17 56 Algo Kärp   Estonya 2:13:45.7 +5:23.6
18 9 Jean-Marc Gaillard   Fransa 2:14:31.4 +6:09.3
19 37 Maicol Rastelli   İtalya 2:15:10.0 +6:47.9
20 16 Denis Spitsov   Rusyalı Olimpik Atletler 2:16:24.6 +8:02.5
21 26 Dietmar Nöckler   İtalya 2:16:29.2 +8:07.1
22 14 Francesco De Fabiani   İtalya 2:17:14.3 +8:52.2
23 23 Keishin Yoshida   Japonya 2:17:21.9 +8:59.8
24 18 Clément Parisse   Fransa 2:17:25.4 +9:03.3
25 13 Matti Heikkinen   Finlandiya 2:17:34.8 +9:12.7
26 32 Devon Kershaw   Kanada 2:17:49.4 +9:27.3
27 48 Graeme Killick   Kanada 2:18:28.8 +10:06.7
28 25 Jens Burman   İsveç 2:18:34.5 +10:12.4
29 35 Perttu Hyvärinen   Finlandiya 2:18:38.5 +10:16.4
30 19 Thomas Bing   Almanya 2:18:41.1 +10:19.0
31 30 Candide Pralong   İsviçre 2:18:41.5 +10:19.4
32 38 Paul Constantin Pepene   Romanya 2:18:44.0 +10:21.9
33 42 Noah Hoffman   Amerika Birleşik Devletleri 2:19:04.1 +10:42.0
34 34 Irineu Esteve Altimiras   Andorra 2:19:08.3 +10:46.2
35 51 Imanol Rojo   İspanya 2:19:10.1 +10:48.0
36 33 Max Hauke   Avusturya 2:20:39.9 +12:17.8
37 10 Andrew Musgrave   Büyük Britanya 2:20:57.9 +12:35.8
38 46 Andreas Veerpalu   Estonya 2:21:13.2 +12:51.1
39 40 Yevgeniy Velichko   Kazakistan 2:21:43.2 +13:21.1
40 36 Viktor Thorn   İsveç 2:21:53.8 +13:31.7
41 47 Aleš Razým   Çek Cumhuriyeti 2:22:06.8 +13:44.7
42 54 Bernhard Tritscher   Avusturya 2:22:47.7 +14:25.6
43 24 Ristomatti Hakola   Finlandiya 2:22:50.1 +14:28.0
44 41 Michail Semenov   Beyaz Rusya 2:22:51.2 +14:29.1
45 39 Ueli Schnider   İsviçre 2:23:17.3 +14:55.2
46 20 Lucas Bögl   Almanya 2:23:42.8 +15:20.7
47 58 Kim Magnus   Güney Kore 2:24:14.0 +15:51.9
48 57 Tyler Kornfield   Amerika Birleşik Devletleri 2:24:36.5 +16:14.4
49 49 Russell Kennedy   Kanada 2:25:16.6 +16:54.5
50 55 Oleksii Krasovskyi   Ukrayna 2:25:36.4 +17:14.3
51 60 Peter Mlynár   Slovakya 2:26:14.7 +17:52.6
52 45 Vitaliy Pukhkalo   Kazakistan 2:27:10.6 +18:48.5
53 64 Andrej Segeč   Slovakya 2:27:44.3 +19:22.2
54 66 Callum Smith   Büyük Britanya 2:27:56.3 +19:34.2
55 53 Petr Knop   Çek Cumhuriyeti 2:29:20.9 +20:58.8
56 62 Phillip Bellingham   Avustralya 2:30:39.7 +22:17.6
57 59 Indulis Bikše   Letonya 2:31:07.5 +22:45.4
58 63 Callum Watson   Avustralya 2:33:28.6 +25:06.5
59 67 Wang Qiang   Çin 2:34:43.0 +26:20.9
60 71 Martin Møller   Danimarka 2:36:10.8 +27:48.7
68 Mantas Strolia   Litvanya LAP
70 Mark Chanloung   Tayland LAP
69 Kim Eun-ho   Güney Kore LAP
31 Jonas Dobler   Almanya DNF
43 Veselin Tzinzov   Bulgaristan DNF
50 Miroslav Rypl   Çek Cumhuriyeti DNF
65 Miroslav Šulek   Slovakya DNF
17 Calle Halfvarsson   İsveç DNF
44 Snorri Einarsson   İzlanda DNF
52 Denis Volotka   Kazakistan DNS
61 Thomas Hjalmar Westgård   İrlanda DNS

KaynakçaDüzenle