2016 Yaz Olimpiyatları'nda jimnastik - Kadınlar ritmik grup genel toplam

2016 Yaz Olimpiyatları'nda jimnastik - Kadınlar ritmik grup genel toplam finalleri HSBC Arena'da 21 Ağustos 2016'da yapıldı.

2016 Yaz Olimpiyatları'nda Kadınlar ritmik jimnastik grup genel toplam
Jimnastik (Ritmik), Rio 2016.png
YerHSBC Arena
Tarih21 Ağustos
Ülke sayısı14
Sporcu sayısı70
Madalya sahipleri
Altın madalya   Rusya
Gümüş madalya   İspanya
Bronz madalya   Bulgaristan
2012
2016 Yaz Olimpiyatları'nda
jimnastik
artistik
Gymnastics (artistic) pictogram.svg
Takım genel toplam   erkekler   kadınlar
Bireysel genel toplam erkekler kadınlar
Atlama masası erkekler kadınlar
Yer hareketleri erkekler kadınlar
Kulplu beygir erkekler
Halka erkekler
Paralel bar erkekler
Barfiks erkekler
Asimetrik paralel kadınlar
Denge aleti kadınlar
ritmik
Gymnastics (rhythmic) pictogram.svg
Grup genel toplam kadınlar
Bireysel genel toplam kadınlar
trambolin
Gymnastics (trampoline) pictogram.svg
Bireysel erkekler kadınlar

EliminasyonDüzenle

Sıra Takım 5   3   + 2   Toplam Eleme
1   İspanya
Sandra Aguilar
Artemi Gavezou
Elena López
Lourdes Mohedano
Alejandra Quereda
17.783 17.966 35.749 Q
2   Rusya
Vera Biryukova
Anastasia Bliznyuk
Anastasia Maksimova
Anastasiia Tatareva
Maria Tolkacheva
18.283 17.233 35.516 Q
3   Beyaz Rusya
Hanna Dudzenkova
Maria Kadobina
Maryia Katsiak
Valeriya Pischelina
Arina Tsitsilina
17.583 17.850 35.433 Q
4   İtalya
Martina Centofanti
Sofia Lodi
Alessia Maurelli
Marta Pagnini
Camilla Patriarca
17.516 17.833 35.349 Q
5   Japonya
Airi Hatakeyama
Rie Matsubara
Sakura Noshitani
Sayuri Sugimoto
Kiko Yokota
17.416 17.733 35.149 Q
6   İsrail
Yuval Filo
Alona Koshevatskiy
Ekaterina Levina
Karina Lykhvar
Ida Mayrin
17.250 17.633 34.883 Q
7   Bulgaristan
Reneta Kamberova
Lyubomira Kazanova
Mihaela Maevska-Velichkova
Tsvetelina Naydenova
Hristiana Todorova
17.566 16.616 34.182 Q
8   Ukrayna
Olena Dmytrash
Yevgeniya Gomon
Oleksandra Gridasova
Valeriia Gudym
Anastasiya Voznyak
16.950 16.866 33.816 Q
9   Brezilya
Morgana Gmach
Emanuelle Lima
Jessica Maier
Gabrielle da Silva
Francielly Pereira
15.766 16.883 32.649
10   Almanya
Natalie Hermann
Anastasija Khmelnytska
Daniela Potapova
Julia Stavickaja
Sina Tkaltschewitsch
15.650 16.750 32.400
11   Çin
Bao Yuqing
Shu Siyao
Yang Ye
Zhang Ling
Zhao Jingnan
16.333 15.800 32.133
12   Özbekistan
Samira Amirova
Valeriya Davidova
Luiza Ganieva
Zarina Kurbonova
Marta Rostoburova
14.416 16.750 31.166
13   Yunanistan
Ioanna Anagnostopoulou
Eleni Doika
Zoi Kontogianni
Michaela Metallidou
Stavroula Samara
15.000 15.416 30.416
14   Amerika Birleşik Devletleri
Kiana Eide
Alisa Kano
Natalie McGiffert
Monica Rokhman
Kristen Shaldybin
13.908 16.316 30.224

FinalDüzenle

Sıra Takım 5   3   + 2   Toplam
    Rusya
Vera Biryukova
Anastasia Bliznyuk
Anastasia Maksimova
Anastasiia Tatareva
Maria Tolkacheva
17.600 18.633 36.233
    İspanya
Sandra Aguilar
Artemi Gavezou
Elena López
Lourdes Mohedano
Alejandra Quereda
17.800 17.966 35.766
    Bulgaristan
Reneta Kamberova
Lyubomira Kazanova
Mihaela Maevska-Velichkova
Tsvetelina Naydenova
Hristiana Todorova
17.700 18.066 35.766
4   İtalya
Martina Centofanti
Sofia Lodi
Alessia Maurelli
Marta Pagnini
Camilla Patriarca
17.516 18.033 35.549
5   Beyaz Rusya
Hanna Dudzenkova
Maria Kadobina
Maryia Katsiak
Valeriya Pischelina
Arina Tsitsilina
17.283 18.016 35.299
6   İsrail
Yuval Filo
Alona Koshevatskiy
Ekaterina Levina
Karina Lykhvar
Ida Mayrin
17.166 17.383 34.549
7   Ukrayna
Olena Dmytrash
Yevgeniya Gomon
Oleksandra Gridasova
Valeriia Gudym
Anastasiya Voznyak
16.866 17.416 34.282
8   Japonya
Airi Hatakeyama
Rie Matsubara
Sakura Noshitani
Sayuri Sugimoto
Kiko Yokota
16.550 17.650 34.200

KaynakçaDüzenle