1993 Akdeniz Oyunları'nda atletizm

1993 Akdeniz Oyunları'nda atletizm etkinlikleri Fransa'nın Languedoc-Roussillon kentinde yapıldı.

MadalyalarDüzenle

ErkeklerDüzenle

Etkinlik Altın Gümüş Bronz
100 metre
ayrıntılar
Alexandros Terzian
  Yunanistan
10.20 Jean-Charles Trouabal
  Fransa
10.24 Daniel Sangouma
  Fransa
10.35
200 metre
ayrıntılar
Daniel Sangouma
  Fransa
20.76 Alexandros Terzian
  Yunanistan
20.87 Mohamed El Kandoussi
  Fas
21.04
400 metre
ayrıntılar
Konstantinos Kenteris
  Yunanistan
45.70 Jean-Louis Rapnouil
  Fransa
45.91 Benyounès Lahlou
  Fas
45.91
800 metre
ayrıntılar
Mahjoub Haïda
  Fas
1:48.70 Fotis Deligiannis
  Yunanistan
1:49.03 Réda Abdenouz
  Cezayir
1:49.45
1500 metre
ayrıntılar
Noureddine Morceli
  Fas
3:29.20 Fermín Cacho
  İspanya
3:32.43 Rachid El Basir
  Cezayir
3:37.30
5000 metre
ayrıntılar
Thierry Pantel
  Fransa
13:39.04 Aïssa Belaout
  Cezayir
13:41.65 Mohammed Mourhit
  Fas
13:50.12
10.000 metre
ayrıntılar
Khalid Skah
  Fas
28:46.38 Hammou Boutayeb
  Fas
28:49.94 Vincenzo Modica
  İtalya
28:55.97
110 metre engelli
ayrıntılar
Dan Philibert
  Fransa
13.62 Stelios Bisbas
  Yunanistan
13.67 Mustapha Sdad
  Fas
13.80
400 metre engelli
ayrıntılar
Zid Abou Hamed
  Suriye
49.09 Giorgio Frinolli
  İtalya
49.51 Fadhel Khayati
  Tunus
49.94
3000 metre hendekli
ayrıntılar
Abdelaziz Sahere
  Fas
8:25.74 Azzedine Brahmi
  Cezayir
8:28.87 Thierry Brusseau
  Fransa
8:33.27
4x100 metre
ayrıntılar
  Fransa (FRA) 38.96   Yunanistan (GRE) 39.26   İspanya (ESP) 39.90
4x400 metre
ayrıntılar
  Fransa (FRA) 3:02.99   Fas (MAR) 3:04.79   İtalya (ITA) 3:05.11
Maraton
ayrıntılar
Davide Miles
  İtalya
2:18:42 Cihangir Demirel
  Türkiye
2:18:43 Marco Toini
  İtalya
2:18:59
Yüksek atlama
ayrıntılar
Jean-Charles Gicquel
  Fransa
2,26 m Gustavo Becker
  İspanya
2,23 m Miha Prijon
  Slovenya
2,23 m
Sırıkla atlama
ayrıntılar
Stavros Tsitouras
  Yunanistan
5,55 m Thierry Vigneron
  Fransa
5,50 m Jean Galfione
  Fransa
5,35 m
Uzun atlama
ayrıntılar
Spyros Vasdekis
  Yunanistan
8,03 m Georgios Zabetakis
  Yunanistan
7,91 m Serge Hélan
  Fransa
7,89 m
Üç adım atlama
ayrıntılar
Pierre Camara
  Fransa
17,03 m Georges Sainte-Rose
  Fransa
17,00 m Lotfi Khaïda
  Cezayir
16,88 m
Gülle atma
ayrıntılar
Paolo Dal Soglio
  İtalya
20,22 m Alessandro Andrei
  İtalya
19,37 m Dimitrios Koutsoukis
  Yunanistan
18,83 m
Disk atma
ayrıntılar
Luciano Zerbini
  İtalya
60,90 m Jean Pons
  İtalya
57,58 m Jean-Claude Retel
  İspanya
57,22 m
Cirit atma
ayrıntılar
Ivan Mustapic
  Hırvatistan
79,46 m Fabio De Gaspari
  İtalya
77,18 m Kostas Gatsioudis
  Yunanistan
77,00 m

KadınlarDüzenle

Etkinlik Altın Gümüş Bronz
100 metre
ayrıntılar
Magali Simioneck
  Fransa
11.39 Odiah Sidibé
  Fransa
11.49 Ekaterini Koffa
  Yunanistan
11.71
200 metre
ayrıntılar
Maguy Nestoret
  Fransa
23.42 Valérie Jean-Charles
  Fransa
23.45 Donatella Dal Bianco
  İtalya
24.12
400 metre
ayrıntılar
Elsa Devassoigne
  Fransa
52.44 Francine Landre
  Fransa
52.95 Francesca Carbone
  İtalya
53.78
800 metre
ayrıntılar
Hassiba Boulmerka
  Cezayir
2:03.86 Fabia Trabaldo
  İtalya
2:04.05 Amaia Andrés
  İspanya
2:05.16
1500 metre
ayrıntılar
Frédérique Quentin
  Fransa
4:11.09 Hassiba Boulmerka
  Cezayir
4:11.09 Farida Fatès
  Fransa
4:12.60
3000 metre
ayrıntılar
Valentina Tauceri
  İtalya
9:00.10 Annette Sergent-Palluy
  Fransa
9:02.96 Julia Vaquero
  İspanya
9:04.99
100 metre engelli
ayrıntılar
Brigita Bukovec
  Slovenya
13.10 Cécile Cinélu
  Fransa
13.17 Patricia Girard
  Fransa
13.19
400 metre engelli
ayrıntılar
Nezha Bidouane
  Fas
56.09 Nadia Zétouani
  Fas
57.04 Carole Nelson
  Fransa
57.45
4x100 metre
ayrıntılar
  Fransa (FRA) 43.55   İtalya (ITA) 45.62   İspanya (ESP) 45.93
Maraton
ayrıntılar
Helena Javornik
  Slovenya
2:42:58 Marie-Hélène Ohier
  Fransa
2:43:26 Sylviane Geffray
  Fransa
2:43:40
Yüksek atlama
ayrıntılar
Britta Bilac
  Slovenya
1,92 m Nathalie Lefebvre
  Fransa
1,87 m María Mar Martínez
  İspanya
1,84 m
Uzun atlama
ayrıntılar
Corinne Hérigault
  Fransa
6,54 m Ksenija Predikaka
  Slovenya
6,51 m Silvija Babic
  Hırvatistan
6,45 m
Gülle atma
ayrıntılar
Agnese Maffeis
  İtalya
17,04 m Nataša Erjavec
  Slovenya
16,88 m Margarita Ramos
  İspanya
16,86 m
Disk atma
ayrıntılar
Agnese Maffeis
  İtalya
57,16 m Ekaterini Vogoli
  Yunanistan
56,10 m Monia Kari
  Tunus
55,38 m
Cirit atma
ayrıntılar
Nathalie Teppe
  Fransa
60,90 m Nadine Auzeil
  Fransa
59,68 m Renata Strašek
  Slovenya
59,04 m
Heptatlon
ayrıntılar
Nathalie Teppe
  Fransa
6256 puan Ghada Shouaa
  Suriye
6168 puan Odile Lesage
  Fransa
5888 puan

Madalya tablosuDüzenle

      Ev sahibi ülke

Sıra Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1   Fransa (FRA) 15 12 9 36
2   İtalya (ITA) 6 6 5 17
3   Fas (MAR) 5 3 4 12
4   Yunanistan (GRE) 4 6 3 13
5   Slovenya (SLO) 3 2 2 7
6   Cezayir (ALG) 1 3 3 7
7   Suriye (SYR) 1 1 0 2
8   Hırvatistan (CRO) 1 0 1 2
9   İspanya (ESP) 0 2 7 9
10   Türkiye (TUR) 0 1 0 1
11   Tunus (TUN) 0 0 2 2
Toplam 36 36 36 108

KaynakçaDüzenle