1984 Kış Olimpiyatları'nda artistik buz pateni

1984 Kış Olimpiyatları'ndaki artistik buz pateni yarışmaları sonuçları;

Madalya tablosuDüzenle

 Sıra  Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1   Sovyetler Birliği 1 1 3 5
2   Amerika Birleşik Devletleri 1 2 0 3
3   Büyük Britanya 1 0 0 1
  Doğu Almanya 1 0 0 1
  Kanada 0 1 0 1
  Çekoslovakya 0 0 1 1

SonuçlarDüzenle

ErkeklerDüzenle

Sıra İsim Ülke CF SP FS TFP
1 Scott Hamilton   Amerika Birleşik Devletleri 1 2 2 3.4
2 Brian Orser   Kanada 7 1 1 5.6
3 Jozef Sabovcik   Çekoslovakya 4 5 3 7.4
4 Rudi Cerne   Batı Almanya 3 6 4 8.2
5 Brian Boitano   Amerika Birleşik Devletleri 8 3 5 11.0
6 Jean-Christophe Simond   Fransa 2 4 9 11.8
7 Alexander Fadeev   Sovyetler Birliği 5 8 7 13.2
8 Vladimir Kotin   Sovyetler Birliği 11 9 6 16.2
9 Norbert Schramm   Batı Almanya 9 7 8 16.2
10 Heiko Fischer   Batı Almanya 6 10 12 19.6
11 Gary Beacom   Kanada 10 11 11 21.4
12 Grzegorz Filipowski   Polonya 12 12 15 27.0
13 Mark Cockerell   Amerika Birleşik Devletleri 18 17 10 27.6
14 Masaru Ogawa   Japonya 16 14 14 29.2
15 Laurent Depouilly   Fransa 14 13 16 29.6
16 Falko Kirsten   Doğu Almanya 15 21 13 30.4
17 Lars Åkesson   İsveç 13 15 18 31.8
18 Zhaoxiao Xu   Çin 22 18 17 37.4
19 Cameron Medhurst   Avustralya 19 16 20 37.8
20 Jaime Eggleton   Kanada 20 19 19 38.6
21 Miljan Begovic   Yugoslavya 17 22 21 40.0
22 Paul Robinson   Büyük Britanya 21 20 22 42.6
23 Jae-Hyung Cho   Güney Kore 23 23 23 46.0

KadınlarDüzenle

Sıra İsim Ülke CF SP FS TFP
1 Katarina Witt   Doğu Almanya 3 1 1 3.2
2 Rosalynn Sumners   Amerika Birleşik Devletleri 1 5 2 4.6
3 Kira Ivanova   Sovyetler Birliği 5 3 5 9.2
4 Tiffany Chin   Amerika Birleşik Devletleri 12 2 3 11.0
5 Anna Kondrashova   Sovyetler Birliği 7 4 6 11.8
6 Elaine Zayak   Amerika Birleşik Devletleri 13 6 4 14.2
7 Manuela Ruben   Batı Almanya 6 11 7 15.0
8 Elena Vodorezova   Sovyetler Birliği 2 8 11 15.4
9 Claudia Leistner   Batı Almanya 9 10 8 17.4
10 Sanda Dubravcic   Yugoslavya 8 9 9 17.4
11 Sandra Cariboni   İsviçre 4 14 12 20.0
12 Kay Thomson   Kanada 10 12 10 20.8
13 Elizabeth Manley   Kanada 16 7 13 25.4
14 Myriam Oberwiler   İsviçre 15 13 14 28.2
15 Karin Telser   İtalya 11 15 16 28.6
16 Katrien Pauwels   Belçika 14 16 18 32.8
17 Susan Jackson Wagner   Büyük Britanya 19 17 15 33.2
18 Agnes Gosselin   Fransa 18 19 17 35.4
19 Masako Kato   Japonya 21 18 19 38.8
20 Catarina Lindgren   İsveç 17 22 20 39.0
21 Vicki Holland   Avustralya 20 20 21 41.0
22 Zhenghua Bao   Çin 23 21 22 44.2
23 Hae-Sung Kim   Güney Kore 22 23 23 45.4
WD Marta Cierco-Viqeira   İspanya

ÇiftlerDüzenle

Sıra İsim Ülke SP FS TFP
1 Elena Valova / Oleg Vasiliev   Sovyetler Birliği 1 1 1.5
2 Kitty Carruthers / Peter Carruthers   Amerika Birleşik Devletleri 2 2 3.0
3 Larisa Selezneva / Oleg Makarov   Sovyetler Birliği 2 3 4.0
4 Sabine Baeß / Tassilo Thierbach   Doğu Almanya 4 4 6.0
5 Birgit Lorenz / Knut Schubert   Doğu Almanya 5 5 7.5
6 Jill Watson / Burt Lancon   Amerika Birleşik Devletleri 8 6 10.0
7 Barbara Underhill / Paul Martini   Kanada 6 7 10.0
8 Katherina Matousek / Lloyd Eisler   Kanada 9 8 12.5
9 Marina Avstriskaya / Yuri Kvashnin   Sovyetler Birliği 7 9 12.5
10 Lea Ann Miller / William Fauver   Amerika Birleşik Devletleri 10 10 15.0
11 Babette Preußler / Tobias Schröter   Doğu Almanya 14 11 18.0
12 Melinda Kunhegyi / Lyndon Johnston   Kanada 13 12 18.5
13 Claudia Massari / Leonardo Azzola   Batı Almanya 11 13 18.5
14 Susan Garland / Ian Jenkins   Büyük Britanya 12 14 20.0
15 Bo Luan / Bin Yao   Çin 15 15 22.5

Buz dansıDüzenle

Sıra İsim Ülke CD OD FD TFP
1 Jayne Torvill / Christopher Dean   Büyük Britanya 1 1 1 2.0
2 Natalia Bestemianova / Andrei Bukin   Sovyetler Birliği 2 2 2 4.0
3 Marina Klimova / Sergei Ponomarenko   Sovyetler Birliği 4 4 3 7.0
4 Judy Blumberg / Michael Seibert   Amerika Birleşik Devletleri 3 3 4 7.0
5 Carol Fox / Richard Dalley   Amerika Birleşik Devletleri 6 5 5 10.4
6 Karen Barber / Nicky Slater   Büyük Britanya 5 6 6 11.6
7 Olga Volozhinskaya / Alexander Svinin   Sovyetler Birliği 8 7 7 14.4
8 Tracy Wilson / Robert McCall   Kanada 7 8 8 15.6
9 Petra Born / Rainer Schönborn   Batı Almanya 9 9 9 18.0
10 Elisa Spitz / Scott Gregory   Amerika Birleşik Devletleri 10 10 10 20.0
11 Wendy Sessions / Stephen Williams   Büyük Britanya 12 11 11 22.4
12 Kelly Johnson / John Thomas   Kanada 12 11 11 22.4
13 Jindra Hola / Karol Foltan   Çekoslovakya 14 12 13 25.8
14 Nathalie Herve / Pierre Bechu   Fransa 13 14 15 28.6
15 Isabella Micheli / Roberto Pelizzola   İtalya 15 15 14 29.0
16 Klara Engi / Attila Toth   Macaristan 17 17 16 33.0
17 Noriko Sato / Tadayuki Takahashi   Japonya 16 16 17 33.0
18 Cristina Boianova / Yavor Ivanov   Bulgaristan 18 18 18 36.0
19 Hongyan Xi / Xiaolei Zhao   Çin 19 19 19 38.0

Dış bağlantılarDüzenle