Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nda artistik buz pateni

Kış Üniversite Oyunları'nda Artistik patinajda madalya alanların listesi;

Madalya kazananlarDüzenle

ErkeklerDüzenle

Yıl Oyunlar Altın Gümüş Bronz
1960   Chamonix   Alain Calmat   Nobuo Sato   Heinrich Podhajsky
1964   Špindlerův Mlýn   Karol Divín   Nobuo Sato   Valeri Meshkov
1966   Sestriere   Nobuo Sato   Sergei Chetverukhin   Philippe Pelissier
1968   Innsbruck   Sergei Chetverukhin   Marian Filch   Gunter Anderl
1970   Rovaniemi   Ondrej Nepela   Sergei Chetverukhin   Sergei Volkov
1981   Jaca   Konstantin Kokora   Shinji Someya   Oleg Vasiliev
1983   Sofya   Takashi Mura   Vitali Egorov   Grzegorz Glowania
1985   Belluno   Zhang Shubin   Robert Rosenbluth   David Jameson
1987   Štrbské Pleso   Petr Barna   Vitali Egorov   Paul Wylie
1989   Sofya   Makoto Kano   James Cygan   Vladimir Petrenko
1991   Sapporo   Michael Chack   Sung-Il Jung   Oleg Tataurov
1993   Zakopane   Yueming Liu   Damon Allen   Masakazu Kagiyama
1995   Jaca   Michael Weiss   Damon Allen   Zhang Min
1997   Muju   Ruslan Novoseltsev   Cornel Gheorghe   Alexander Abt
1999   Poprad Tatry   Li Yunfei   Aleksei Vasilevski   Xia Li
2001   Zakopane   Roman Serov   Hu Xiaoou   Makoto Okazaki
2003   Tarvisio   Alexei Vasilevsky   Anton Smirnov   Kensuke Nakaniwa
2005   Innsbruck   Daisuke Takahashi   Song Lun   Hu Xiaoou
2007   Torino   Daisuke Takahashi   Nobunari Oda   Xu Ming
2009   Harbin   Xu Ming   Artem Borodulin   Alban Preaubert
2011   Erzurum
2013   Maribor
2015   Granada

KadınlarDüzenle

Yıl Oyunlar Altın Gümüş Bronz
1960   Chamonix   Jitka Hlavackova   Eva Grozajova   Helga Zollner
1962   Villars   Junko Hiramatsu   Jitka Hlavackova   Helga Zollner
1964   Špindlerův Mlýn   Miwa Fukuhara   Junko Hiramatsu   Helli Sengstschmid
1966   Sestriere   Miwa Fukuhara   Kumiko Sato   Alena Augustova
1968   Innsbruck   Kumiko Sato   Helli Sengstschmid   Kazumi Yamashita
1981   Jaca   Natalia Strelkova   Svetlana Frantsuzova   Lori Benton
1983   Sofya   Natalia Ovsyannikova   Natalia Lebedeva   Hana Vesela
1985   Belluno   Juri Ozawa   Debbie Walls   Deborah Tucker
1987   Štrbské Pleso   Larisa Zamotina   Stefanie Schmid   Yvonne Gomez
1989   Sofya   Marina Kielmann   Larisa Zamotina   Nancy Kerrigan
1991   Sapporo   Tonia Kwiatkowski   Kyoko Ina   Bo Zhang
1993   Zakopane   Junko Yaginuma   Kyoko Ina   Bo Zhang
1995   Jaca   Tonia Kwiatkowski   Maria Butyrskaya   Kumiko Koiwai
1997   Muju   Kumiko Koiwai   Rena Inoue   Niping Tian
1999   Poprad Tatry   Elena Sokolova   Irina Slutskaya   Daria Timoshenko
2001   Zakopane   Irina Tkatchuk   Sabina Wojtala   Silvia Fontana
2003   Tarvisio   Shizuka Arakawa   Angela Lien   Lesley Hawker
2005   Innsbruck   Yoshie Onda   Galina Maniachenko   Liu Yan
2007   Torino   Akiko Suzuki   Valentina Marchei   Fang Dan
2009   Harbin   Yukari Nakano   Nana Takeda   Kiira Korpi
2011   Erzurum
2013   Maribor
2015   Granada

ÇiftlerDüzenle

Yıl Oyunlar Altın Gümüş Bronz
1966   Sestriere   Tatiana Tarasova / Georgi Proskurin   Agnesa Vlachovska / Peter Bartosiewicz   Tamara Moskvina / Alexei Mishin
1968   Innsbruck   Bohunka Sramkova / Jan Sramek   Tatiana Scaranova / Anatoli Evdokimov   Lyudmila Suslina / Aleksandr Tikhomirov
1970   Rovaniemi   Lyudmila Smirnova / Andrei Suraikin   Galina Karelina / Georgi Proskurin   Eveline Scharf / Wilhelm Bietak
1983   Sofya   Nelly Chervotkina / Viktor Teslya   Anna Malgina / Sergei Korovin   Bo Luan / Yao Bin
1985   Belluno   Sandy Hurtubise / Craig Maurizi   Yulia Bistrova / Alexander Tarasov   Svetlana Frantsuzova / Oleg Gorshkov
1987   Štrbské Pleso   Elena Kvitchenko / Rashid Kadyrkaev   Elena Bechke / Valeri Kornienko   Calla Urbanski / Michael Bilcharski
1989   Sofya   Natalia Mishkutenok / Artur Dmitriev   Sharon Carz / Douglas Williams   Marina Eltsova / Sergei Zaitzev
1991   Sapporo   Marina Eltsova / Andrei Bushkov   Evgenia Chernisheva / Dmitri Sukhanov   Dawn Goldstein / Troy Goldstein
1993   Zakopane   Dawn Piepenbrink / Nick Castaneda   Svetlana Titkova / Oleg Mahutov   Dawn Goldstein / Troy Goldstein
1995   Jaca   Marina Khalturina / Andrei Krukov   Dorota Zagórska / Mariusz Siudek   Aimee Offner / Douglas Cox
1997   Muju   Shen Xue / Zhao Hongbo   Maria Petrova / Teimuraz Pouline   Olga Semkina / Andrei Chuvilaev
1999   Poprad Tatry   Victoria Maxiuta / Vladislav Zhovnirski   Pang Qing / Tong Jian   Viktoria Shliakhova / Grigori Petrovski
2001   Zakopane   Viktoria Borzenkova / Andrei Chuvilaev   Alena Maltseva / Oleg Popov   Viktoria Shliakhova / Grigori Petrovski
2003   Tarvisio   Viktoria Borzenkova / Andrei Chuvilaev   Maria Mukhortova / Pavel Lebedev
2005   Innsbruck   Zhang Dan / Zhang Hao   Tatiana Volosozhar / Stanislav Morozov   Maria Mukhortova
and Maxim Trankov
2007   Torino   Zhang Dan / Zhang Hao   Tatiana Volosozhar / Stanislav Morozov   Arina Ushakova / Sergei Karev
2009   Harbin   Zhang Dan / Zhang Hao   Ksenia Ozerova / Alexander Enbert   Dong Huibo / Wu Yiming
2011   Erzurum
2013   Maribor
2015   Granada

Buz dansıDüzenle

Yıl Oyunlar Altın Gümüş Bronz
1964   Špindlerův Mlýn   Pal Vasarhelyi / Gyorgy Korda   Jutta Peters / Wolfgang Kunz   Spatenkova / Michael Jiranek
1966   Sestriere   Edith Mato / Karoly Csanadi   Christe Trebesiner / Herbert Rothkappel   Spatenkova / Michael Jiranek
1968   Innsbruck   Heidi Metzger / Herbert Rothkappl   Diana Skotnicka / Martin Skotnicky
1970   Rovaniemi   Diana Skotnicka / Martin Skotnicky   Svetlana Bakina / Boris Rublev
1981   Jaca   Elena Garanina / Igor Zavozin   Natalia Karamysheva / Rostislav Sinitsyn   Jindra Hola / Karol Foltan
1983   Sofya   Natalia Annenko / Genrikh Sretenski   Jindra Hola / Karol Foltan   Isabella Micheli / Robert Pelizzola
1985   Belluno   Maia Usova / Alexander Zhulin   Jindra Hola / Karol Foltan   Kathrin Beck / Christoff Beck
1987   Štrbské Pleso   Kathrin Beck / Christoff Beck   Maia Usova / Alexander Zhulin   Svetlana Liapina / Gorsha Sur
1989   Sofya   Svetlana Liapina / Gorsha Sur   Ilona Melnichenko / Gennadi Kaskov   Tracy Sniadach / Leif Erickson
1991   Sapporo   Ilona Melnichenko / Gennadi Kaskov   Irina Romanova / Igor Yaroshenko   Ivana Strondalova / Milan Brzy
1993   Zakopane   Katerina Mrazova / Martin Simecek   Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas   Wendy Millette / Jason Tebo
1995   Jaca   Irina Lobacheva / Ilia Averbukh   Katerina Mrazova / Martin Simecek   Elizaveta Stekolnikova / Dmitri Kazarlyga
1997   Muju   Olga Sharutenko / Dmitri Naumkin   Nina Ulanova / Mikhail Stifunin   Akiko Kinoshita / Yosuke Moriwaki
1999   Poprad Tatry   Olga Sharutenko / Dmitri Naumkin   Nina Ulanova / Mikhail Stifunin   Agata Blazowska / Marcin Kozubek
2001   Zakopane   Elena Grushina / Ruslan Goncharov   Sylwia Nowak / Sylwia Nowak   Svetlana Kulikova / Arseni Markov
2003   Tarvisio   Jana Khokhlova / Sergei Novitski   Mariana Kozlova / Sergei Baranov   Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat
2005   Innsbruck   Jana Khokhlova / Sergei Novitski   Julia Golovina / Oleg Voiko   Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat
2007   Torino   Anna Cappellini / Luca Lanotte   Anastasia Platonova / Andrei Maximishin   Pernelle Carron / Mathieu Jost
2009   Harbin   Alexandra Zaretski / Roman Zaretski   Ekaterina Rubleva / Ivan Shefer   Alla Beknazarova / Vladimir Zuev
2011   Erzurum
2013   Maribor
2015   Granada

Dış bağlantılarDüzenle