Drone Hopper-Androni Giocattoli

Androni Giocattoli-Sidermec (UCI takım kodu: ANS), UCI ProTeam statüsünde olan UCI Kıta Yarışları'na, UCI ProSeries yarılarına ve joker kart verildiğinde UCI Dünya Turu yarışlarına katılan İtalyan merkezli bir yol bisikleti takımıdır. Antonio Castano, sportif direktörler Giovanni Ellena, Gianni Savio, Didier Paindaveine ve Marco Bellini'nin yardımıyla takımı yönetmektedir. Ana sponsorlar olan Androni Giocattoli SA, İtalyan bir oyuncak üreticisidir.

Androni Giocattoli–Sidermec
Takım bilgisi
UCI koduANS
Merkez
  • Italy (1996–2022)
  • Colombia (2023–)
Kuruluş1996
Disiplin(ler)Yol
Statü
Bisiklet(ler)Bottecchia
WebsiteTakım resmi sayfası
Kilit personel
Genel menajerGianni Savio
Takım tarihi
1996
1997–1998
1999
2000
2001
2002–2005
2006
2007
2008–2009
2010–2011
2012–2014
2015
2016–2017
2017
2018–2021
2022
2023
2024–
Gaseosas Glacial–Selle Italia
Kross–Selle Italia
Selle Italia
Aguardiente Néctar–Selle Italia
Selle Italia–Pacific
Colombia–Selle Italia
Selle Italia–Serramenti Diquigiovanni
Serramenti PVC Diquigiovanni–Selle Italia
Serramenti PVC Diquigiovanni–Androni Giocattoli
Androni Giocattoli
Androni Giocattoli–Venezuela
Androni–Sidermec
Androni Giocattoli–Sidermec
Androni–Sidermec–Bottecchia
Androni Giocattoli–Sidermec
Drone Hopper–Androni Giocattoli
GW–Shimano–Sidermec
GW Erco Shimano
Şimdiki sezon

5 Haziran 2014'te Patrick Facchini, Tuaminoheptane için olumsuz bir analitik bulgu verdi ve sonuç olarak 10 ay men cezası aldı. 30 Haziran 2015'te Davide Appollonio, EPO için olumsuz bir analitik bulgu verdi ve geçici olarak askıya alındı. 27 Temmuz 2015'te Fabio Taborre, 16 Haziran'da yapılan bir dış rekabet kontrolünde yasaklı kan dopingi FG-4592 için pozitif bir test sonucu verdi. Yeni kurallar uyarınca UCI tarafından takım otomatik olarak askıya alındı. FG-4592 (Roxadustat), 3. faz klinik denemelerde olan ve henüz ticarileştirilmemiş bir ilaçtır. İlaç FibroGen ve AstraZeneca tarafından ortaklaşa geliştirildi. EPO'nun doğrudan kırmızı kan hücresi üretimini uyaran aksine, FG-4592 oral olarak alınır ve EPO'nun doğal üretimini, yükseklik eğitimine benzer bir şekilde uyarır. Bu bileşik sınıfı WADA tarafından yasaklanmıştır. Bunun üzerine UCI, takımı 30 gün boyunca askıya aldı.

Takım kadrosu

değiştir
7 February 2024.[1] itibarıyla
Bisikletçi Doğum tarihi
  Daniel Arroyave (COL) 19 Haziran 2000 (24 yaşında)
  Lukas Blanco (COL) 29 Temmuz 2002 (21 yaşında)
  Adrián Bustamante (COL) 10 Haziran 1998 (26 yaşında)
  William Colorado (COL) 24 Haziran 2004 (19 yaşında)
  Oscar Garzon (COL) 22 Haziran 2003 (20 yaşında)
  Fabian Lopez (COL) 17 Eylül 1996 (27 yaşında)
  Juan Carlos López (COL) 25 Mart 2001 (23 yaşında)
  Andrés Mancipe (COL) 10 Temmuz 2002 (21 yaşında)
Bisikletçi Doğum tarihi
  Alejandro Osorio (COL) 28 Mayıs 1998 (26 yaşında)
  Frank Osorio (COL) 28 Ağustos 1987 (36 yaşında)
  Diego Pescador (COL) 21 Aralık 2004 (19 yaşında)
  Juan Sebastian Pinilla (COL) 8 Aralık 2004 (19 yaşında)
  Edgar Pinzón (COL) 25 Mayıs 2001 (23 yaşında)
  Brandon Rojas (COL) 2 Temmuz 2002 (21 yaşında)
  Jeferson Ruiz (COL) 6 Temmuz 2002 (21 yaşında)
  Cristian Velez (COL) 16 Şubat 2005 (19 yaşında)

Büyük galibiyetler

değiştir

2000 – Aguardiente Néctar–Selle Italia

değiştir

Şablon:Palmares start

Stage 10 Vuelta al Táchira, Rubén Marín
Stage 11 Vuelta al Táchira, Jairo Pérez
Stage 2 Tour de Langkawi, Jamie Drew
Stage 4 Vuelta Ciclista de Chile, Israel Ochoa
Tour du Lac Léman, Andris Naudužs
Stages 1, 2, 3 & 4 Vuelta a Colombia, Andris Naudužs
Stages 6 & 15 Vuelta a Colombia, Raúl Montaña
Stages 9 & 14 Vuelta a Colombia, Jairo Pérez
Stage 13 Vuelta a Colombia, Rubén Marín
Prologue (ITT) Clásico RCN, Libardo Niño
Stage 7 Clásico RCN, Elkin Barrera
Overall Tour du Faso, Mikhaylo Khalilov
Stages 1 & 4, Dimitri Pavi Degl'Innocenti
Stages 2, 3, 8, 10 & 11, Mikhaylo Khalilov
Stage 5, Csaba Szekeres
Stage 6a, Guido Trombetta
Stage 7a, Team time trial
  Kolombiya Time Trial Championships, Israel Ochoa

Şablon:Palmares end

2001 – Selle Italia–Pacific

değiştir

Şablon:Palmares start

Stausee-Rundfahrt Klingnau, Andris Naudužs
Stage 2 Tour du Maroc, Jhon García
Stage 14 Giro d'Italia, Carlos Alberto Contreras
  Overall Vuelta a Colombia, Hernán Buenahora
Stages 7, 8, 10 & 16, Hernán Buenahora
Stages 2 & 7 Clásico RCN, José Castelblanco
Stage 8 Clásico RCN, Fredy González
Trofeo dello Scalatore III, Fredy González
  Avustralya Time Trial Championships, Kristjan Snorrasson
Overall Perlis Open, Kristjan Snorrasson
Stages 1 & 2, Kristjan Snorrasson

Şablon:Palmares end

2002 – Colombia–Selle Italia

değiştir

Şablon:Palmares start

Stage 5 Vuelta al Táchira, Carlos Ibáñez
Stage 10 Vuelta al Táchira, Fidel Chacón
  Overall Tour de Langkawi, Hernán Darío Muñoz
Stage 9, Hernán Darío Muñoz
  KolombiyaYol yarışı şampiyonası, Jhon García
  Overall Vuelta a Colombia, José Castelblanco
Stages 5 & 10, José Castelblanco
Stage 12, Hernán Darío Muñoz
Stage 14, Jhon García
Overall Clásico RCN, José Castelblanco
Stages 2 & 6, Fredy González
Stage 5, Fidel Chacón
Stage 8, José Castelblanco
Stages 2 & 4 Tour of Bulgaria, Andris Naudužs
Stage 6 Tour of Bulgaria, Mikhaylo Khalilov
Stage 7 Tour of Bulgaria, Denis Sosnovtchenko
Overall Tour du Sénégal, Andris Naudužs
Prologue (ITT) & Stage 5, Fidel Chacón
Stages 1 & 10, Andris Naudužs
Stages 2 & 7, Leonardo Scarselli
Stages 3 & 8, Denis Sosnovtchenko
Stage 4, Vladimir Lobzov

Şablon:Palmares end

2003 – Colombia–Selle Italia

değiştir

Şablon:Palmares start

  Overall Vuelta al Táchira, Hernán Darío Muñoz
Stage 6, Rubén Marín
Stages 8 & 13, Hernán Darío Muñoz
Stage 9 Tour de Langkawi, Hernán Darío Muñoz
Gp Knorr, Raffaele Illiano
Stage 13 Vuelta a Colombia, Huberlino Mesa
Overall Clásico RCN, José Castelblanco
Stage 4, José Rujano
Stage 7, José Castelblanco

Şablon:Palmares end

2004 – Colombia–Selle Italia

değiştir

Şablon:Palmares start

  Overall Vuelta al Táchira, José Rujano
Stages 1, 3 & 14, Marlon Pérez
Stages 5 & 13, José Rujano
Stage 8 & 12, Fredy González
  Overall Tour de Langkawi, Fredy González
Stage 2, Marlon Pérez
Stage 9, Rubén Marín
Grand Prix Bradlo, Raffaele Illiano
Stage 8 Vuelta a Venezuela, Fredy González
Overall Tour du Sénégal, Mariano Giallorenzo
Prologue (ITT), Stages 6 & 8, Raffaele Illiano
Stages 2, 5 & 7, Denis Sosnovtchenko

Şablon:Palmares end

2005 – Colombia–Selle Italia

değiştir

Şablon:Palmares start

  Overall Vuelta al Táchira, José Rujano
Stages 6, 7 & 13, José Rujano
  Kolombiya Time Trial Championships, Iván Parra
Stages 13 & 14 Giro d'Italia, Iván Parra
Stage 19 Giro d'Italia, José Rujano
  Mountains classification in the Giro d'Italia, José Rujano
Stage 2 Vuelta a Colombia, Nilton Ortíz
Stages 1 & 7 Vuelta a Venezuela, Moreno Di Biase
Stage 2 Vuelta a Venezuela, Jesús Pérez
Stages 4 & 10a Vuelta a Venezuela, Marlon Pérez
Overall Clásico Ciclistico Banfoandes, José Rujano
Stages 4, 7 & 8, José Rujano

Şablon:Palmares end

2006 – Selle Italia–Serramenti Diquigiovanni

değiştir

Şablon:Palmares start

Stages 4 & 5 Tour de Langkawi, José Serpa
Prologue (ITT) Vuelta por un Chile Lider, Edgardo Simón
Stages 4, 7, 8a & 10, Vuelta por un Chile Lider, Alberto Loddo
Stage 6 Vuelta por un Chile Lider, José Serpa
Stage 4 Circuit de la Sarthe, Alberto Loddo
Stage 5 Circuit de la Sarthe, Alessandro Bertolini
Stage 7 Vuelta a Colombia, Walter Pedraza
Stage 12 Vuelta a Colombia, José Serpa
  Overall Vuelta a Venezuela, José Serpa
Stage 4, José Serpa
Coppa Ugo Agostoni, Alessandro Bertolini
Giro della Romagna, Santo Anzà

Şablon:Palmares end

2007 – Serramenti PVC Diquigiovanni–Selle Italia

değiştir

Şablon:Palmares start

Stage 1 Vuelta al Táchira, Alberto Loddo
Stage 5 Vuelta al Táchira, José Serpa
Stage 10 Vuelta al Táchira, Walter Pedraza
Stages 1, 4, 5, 6 & 10, Tour de Langkawi, Alberto Loddo
Stage 8 Tour de Langkawi, José Serpa
Prologue (ITT) & Stages 4, 5 & 6 Vuelta por un Chile Lider, Edgardo Simón
Stage 9 Vuelta por un Chile Lider, Walter Pedraza
Stage 10 Vuelta por un Chile Lider, Anthony Brea
Stage 1a Settimana Internazionale di Coppi e Bartali, Alessandro Bertolini
Stage 1 Vuelta a La Rioja, Alberto Loddo
Stage 2 Vuelta a Asturias, Alberto Loddo
  Overall Tour of Qinghai Lake, Gabriele Missaglia
Giro dell'Appennino, Alessandro Bertolini
Coppa Ugo Agostoni, Alessandro Bertolini
Trofeo Melinda, Santo Anzà
Giro del Veneto, Alessandro Bertolini
Coppa Placci, Alessandro Bertolini
Stage 6 Vuelta a Venezuela, Emiliano Donadello

Şablon:Palmares end

2008 – Serramenti PVC Diquigiovanni–Androni Giocattoli

değiştir

Şablon:Palmares start

Stage 4 Tour de San Luis, Carlos José Ochoa
  Overall Tour de Langkawi, Ruslan Ivanov
Stage 4, Danilo Hondo
Stage 6, José Serpa
Stage 2 Tirreno–Adriatico, Raffaele Illiano
Stage 2 Settimana Internazionale di Coppi e Bartali, Niklas Axelsson
Stage 1 Volta ao Alentejo, Jackson Rodríguez
Stage 11 Giro d'Italia, Alessandro Bertolini
  Overall Brixia Tour, Santo Anzà
Stage 4, Santo Anzà
Gran Premio Industria e Commercio Artigianato Carnaghese, Francesco Ginanni
Giro dell'Appennino, Alessandro Bertolini
Tre Valli Varesine, Francesco Ginanni
  Overall Vuelta a Venezuela, Carlos José Ochoa
Stage 2, Jackson Rodríguez
Stage 5, Carlos José Ochoa
Stage 7, Richard Ochoa
Stage 9, José Serpa
  Overall Clasico Ciclistico Banfoandes, José Serpa
Stage 1, Manuel Belletti
Stages 6 & 7, José Serpa

Şablon:Palmares end

2009 – Serramenti PVC Diquigiovanni–Androni Giocattoli

değiştir

Şablon:Palmares start

Stage 1 Tour de San Luis, Mattia Gavazzi
Stage 4 Tour de San Luis, José Serpa
  Overall Tour de Langkawi, José Serpa
Stages 1, 2, 3 & 6, Mattia Gavazzi
Stage 5, José Serpa
Stages 3 & 4 Vuelta a Andalucía, Davide Rebellin
Trofeo Laigueglia, Francesco Ginanni
Gran Premio dell'Insubria-Lugano, Francesco Ginanni
  Overall Vuelta Mexico Telmex, Jackson Rodríguez
Stage 2, Jackson Rodríguez
Stage 3, Gilberto Simoni
  Overall Tirreno–Adriatico, Michele Scarponi
Stage 6, Michele Scarponi
Stage 3 Settimana Ciclistica Lombarda, Mattia Gavazzi
La Flèche Wallonne, Davide Rebellin
Stages 6 & 18 Giro d'Italia, Michele Scarponi
Stages 1 & 2 Vuelta a Venezuela, Alberto Loddo
Stages 3a, 3b & 4 Vuelta a Venezuela, Mattia Gavazzi
Stage 7 Vuelta a Venezuela, José Serpa
   İsviçre Time Trial Championship, Rubens Bertogliati
Stagse 1a & 5 Brixia Tour, Mattia Gavazzi
Stage 2 Brixia Tour, Leonardo Bertagnolli
Gran Premio Industria e Commercio Artigianato Carnaghese, Francesco Ginanni

Şablon:Palmares end

2010 – Androni Giocattoli

değiştir

Şablon:Palmares start

Stages 3 & 7 Tour de San Luis, Alberto Loddo
Stage 5 Tour de San Luis, Jackson Rodríguez
Stage 6 Tour de San Luis, Luis Ángel Maté
Trofeo Laigueglia, Francesco Ginanni
Stage 5 Giro di Sardegna, Alberto Loddo
Stage 4 Tirreno–Adriatico, Michele Scarponi
Stage 2 Settimana Internazionale di Coppi e Bartali, José Serpa
  Overall Settimana Ciclistica Lombarda, Michele Scarponi
Prologue (ITT), Michele Scarponi
Stage 4, José Serpa
Stage 3 Giro del Trentino, Alessandro Bertolini
Stage 19 Giro d'Italia, Michele Scarponi
   İsviçre Time Trial Championship, Rubens Bertogliati
Stage 3 Tour of Austria, Leonardo Bertagnolli

Şablon:Palmares end

2011 – Androni Giocattoli

değiştir

Şablon:Palmares start

Stages 1 & 3 Tour de San Luis, Roberto Ferrari
Stage 2 Tour de San Luis, José Serpa
  Overall Tour de Langkawi, Jonathan Monsalve
Stage 5, Jonathan Monsalve
Giro del Friuli, José Serpa
  Overall Settimana Internazionale di Coppi e Bartali, Emanuele Sella
Stage 1b, Team time trial
Stage 3, Emanuele Sella
GP Industria & Artigianato di Larciano
Stage 3 Giro d'Italia, Ángel Vicioso
Stages 9 & 13 Giro d'Italia, José Rujano

Şablon:Palmares end

2012 – Androni Giocattoli–Venezuela

değiştir

Şablon:Palmares start

  İtalya Yol yarışı şampiyonası, Franco Pellizotti
  Venezuela Yol yarışı şampiyonası, Miguel Ubeto
  Venezuela Time Trial Championships, Tomás Gil
  Overall Tour de Langkawi, José Serpa
Stages 5 & 6, José Serpa
Stage 5 Tour de Taiwan, Roberto Ferrari
Route Adélie, Roberto Ferrari
Flèche d'Emeraude, Roberto Ferrari
Giro dell'Appennino, Fabio Felline
Stage 6 Giro d'Italia, Miguel Ángel Rubiano
Stage 11 Giro d'Italia, Roberto Ferrari
  Overall Vuelta a Venezuela, Miguel Ubeto
Stage 5, Jackson Rodríguez
Coppa Ugo Agostoni, Emanuele Sella
Memorial Marco Pantani, Fabio Felline
Gran Premio Industria e Commercio di Prato, Emanuele Sella

Şablon:Palmares end

2013 – Androni Giocattoli–Venezuela

değiştir

Şablon:Palmares start

Stage 7 Tour de San Luis, Mattia Gavazzi
Stage 1a Settimana Internazionale di Coppi e Bartali, Fabio Felline
Route Adélie, Alessandro Malaguti
Giro di Toscana, Mattia Gavazzi
Stage 2 Tour of Slovenia, Fabio Felline
Stage 4 Route du Sud, Marco Frapporti
Stage 8 Tour of Austria, Omar Bertazzo
Stage 3b Sibiu Cycling Tour, Mattia Gavazzi
  Overall Vuelta a Venezuela, Carlos José Ochoa
Stage 3, Mattia Gavazzi
Stages 6 & 9, Jackson Rodríguez
Gran Premio Industria e Commercio di Prato, Gianfranco Zilioli

Şablon:Palmares end

2014 – Androni Giocattoli–Venezuela

değiştir

Şablon:Palmares start

Stage 6 Tour de Langkawi, Kenny van Hummel
Stage 1 Tour d'Azerbaïdjan, Kenny van Hummel
  Venezuela Under-23 National Time Trial Championships, Yonder Godoy
Stage 6 Vuelta a Venezuela, Carlos Gálviz
Stage 10 Vuelta a Venezuela, Kenny van Hummel
Stage 4 Tour du Limousin, Manuel Belletti

Şablon:Palmares end

2015 – Androni–Sidermec

değiştir

Şablon:Palmares start

Stage 5 Vuelta al Táchira, Carlos Gálviz
Stage 3 Settimana Internazionale di Coppi e Bartali, Francesco Chicchi
Stage 6 Vuelta a Venezuela, Francesco Chicchi
  Venezuela National Time Trial Championships, Yonder Godoy
  Romanya National Time Trial Championships, Serghei Țvetcov
  Romanya Ulusal Yol yarışı şampiyonası, Serghei Țvetcov
Stages 1 & 4 Sibiu Cycling Tour, Oscar Gatto
Stage 3 Sibiu Cycling Tour, Alessio Taliani
Stage 3a (ITT) Tour of Szeklerland, Serghei Țvetcov

Şablon:Palmares end

2016 – Androni Giocattoli–Sidermec

değiştir

Şablon:Palmares start

  Overall Tour of Bihor, Egan Bernal
Stage 1, Egan Bernal
Stages 2 & 3, Marco Benfatto
Stage 1 Boucles de la Mayenne, Francesco Chicchi
Stage 4 Sibiu Cycling Tour, Davide Viganò
Stage 2 Volta a Portugal, Francesco Gavazzi
  Overall Tour of China I, Raffaello Bonusi
Stages 1, 2 & 6, Marco Benfatto
Stage 3, Raffaello Bonusi
Stage 4, Mattia De Marchi
Memorial Marco Pantani, Francesco Gavazzi
  Overall Tour of China II, Marco Benfatto
Stages 1, 4 & 5, Marco Benfatto

Şablon:Palmares end

2017 – Androni–Sidermec–Bottecchia

değiştir

Şablon:Palmares start

Stage 1 Vuelta al Táchira, Raffaello Bonusi
Stage 3 Tour de la Provence, Mattia Cattaneo
Stage 7 Tour de Bretagne, Andrea Vendrame
Stage 1 Tour du Jura, Marco Frapporti
  Overall Tour of Bihor, Rodolfo Torres
Stages 1 & 3, Matteo Malucelli
Stage 2a, Rodolfo Torres
Stage 2 Tour de Slovaquie, Matteo Malucelli
  Overall Tour de Savoie Mont-Blanc, Egan Bernal
Stages 2 & 4 (ITT), Egan Bernal
  Overall Sibiu Cycling Tour, Egan Bernal
Prologue, Andrea Palini
Stages 2 & 3, Egan Bernal
Stage 1 Tour of China I, Luca Pacioni
Stage 5 Tour of China I, Marco Benfatto
  Overall Tour of China II, Kevin Rivera
Stage 1 Tour of China II, Kevin Rivera

Şablon:Palmares end

2018 – Androni–Sidermec–Bottecchia

değiştir

Şablon:Palmares start

Stages 1 & 3 Vuelta al Táchira, Matteo Malucelli
Stage 4 Vuelta al Táchira, Iván Sosa
Stage 7 Vuelta al Táchira, Kevin Rivera
Stage 7 Tour de Langkawi, Manuel Belletti
Stage 2 Tour de Bretagne, Matteo Malucelli
Stage 2 Vuelta a Aragón, Matteo Malucelli
  Overall Tour of Bihor, Iván Sosa
Stage 1, Matteo Malucelli
Stage 2a, Iván Sosa
  Overall Adriatica Ionica Race, Iván Sosa
Stage 3, Iván Sosa
  Overall Sibiu Cycling Tour, Iván Sosa
Prologue, Davide Ballerini
Stage 1, Iván Sosa
  Overall Vuelta Ciclista a Venezuela, Matteo Spreafico
Stage 1, Matteo Malucelli
Stage 4, Marco Benfatto
Stage 5 (ITT), Matteo Spreafico
  Overall Vuelta a Burgos, Iván Sosa
Stage 5, Iván Sosa
  Overall Tour de Hongrie, Manuel Belletti
Stage 1, Manuel Belletti
Stage 1 Tour of China I, Matteo Malucelli
Stages 3 & 5 Tour of China I, Marco Benfatto
Stage 3 Tour of China II, Seid Lizde
Memorial Marco Pantani, Davide Ballerini
Trofeo Matteotti, Davide Ballerini
  Overall Tour of Hainan, Fausto Masnada
Stages 3, 5 & 7, Manuel Belletti
Stage 8, Fausto Masnada
Tour de Langkawi
Stage 5 & 6, Matteo Pelucchi
Stage 8, Marco Benfatto

Şablon:Palmares end

2019 – Androni Giocattoli–Sidermec

değiştir

Şablon:Palmares start

Stage 1 Vuelta al Táchira, Marco Benfatto
Stage 8 Vuelta al Táchira, Miguel Flórez
Stage 2 Giro di Sicilia, Manuel Belletti
Stages 5, 6 & 8 Tour de Langkawi, Matteo Pelucchi
Stage 4 Circuit Cycliste Sarthe–Pays de la Loire, Andrea Vendrame
Tro-Bro Léon, Andrea Vendrame
Stages 3 & 5 Tour of the Alps, Fausto Masnada
Stage 1 Tour de Bretagne, Manuel Belletti
Giro dell'Appennino, Mattia Cattaneo
Stage 6 Giro d'Italia, Fausto Masnada
Stage 3 Vuelta a Aragón, Matteo Pelucchi
  Overall Cycling Tour of Bihor, Daniel Muñoz
Stage 2b, Daniel Muñoz
  Hırvatistan National Time Trial Championships, Josip Rumac
  Hırvatistan Ulusal Yol yarışı şampiyonası, Josip Rumac
Stage 1 Tour de Hongrie, Manuel Belletti
  Overall Sibiu Cycling Tour, Kevin Rivera
Stage 2, Kevin Rivera
Stage 4 Tour du Limousin, Francesco Gavazzi
Stage 3 Tour Poitou-Charentes en Nouvelle Aquitaine, Matteo Pelucchi
Stage 1 & 5 Tour of China I, Marco Benfatto
Stage 1 & 2 Tour of China II, Marco Benfatto
Stage 3 Tour of China II, Kevin Rivera
Stages 1 & 6 Tour of Taihu Lake, Marco Benfatto
Stages 2 & 4 Tour of Taihu Lake, Matteo Pelucchi

Şablon:Palmares end

2020 – Androni Giocattoli–Sidermec

değiştir

Şablon:Palmares start

Stage 1 Vuelta al Táchira, Luca Pacioni
Stages 3 & 5 Vuelta al Táchira, Jhonatan Restrepo
Stages 6 (ITT) & 7 Vuelta al Táchira, Kevin Rivera
Stage 5 Vuelta a San Juan, Miguel Flórez
Stage 4 Tour de Langkawi, Kevin Rivera
Stages 3, 5, 6 & 7 (ITT) Tour of Rwanda, Jhonatan Restrepo
  Hırvatistan National Time Trial Championships, Josip Rumac
  Hırvatistan Ulusal Yol yarışı şampiyonası, Josip Rumac

Şablon:Palmares end

2021 – Androni Giocattoli–Sidermec

değiştir

Şablon:Palmares start

Stage 1 Vuelta al Táchira, Matteo Malucelli
Stage 8 Vuelta al Táchira, Simon Pellaud
Stage 7 (ITT) Tour du Rwanda, Jhonatan Restrepo
  EkvadorYol yarışı şampiyonası, Jefferson Alexander Cepeda
  Ukrayna Yol yarışı şampiyonası, Andrii Ponomar
Stage 3 Tour Alsace, Santiago Umba
  Overall Tour de Savoie Mont-Blanc, Jefferson Alexander Cepeda
Stage 1, Santiago Umba
Stage 2, Jefferson Alexander Cepeda
Prologue Tour of Romania, János Pelikán
Stage 3 Tour of Romania, Daniel Muñoz
Stage 5 Tour de Bretagne, Leonardo Marchiori

Şablon:Palmares end

2022 – Drone Hopper–Androni Giocattoli

değiştir

Şablon:Palmares start

Stage 8 Vuelta al Táchira, Didier Merchán
  Overall Tour du Rwanda, Natnael Tesfatsion
Stage 3, Jhonatan Restrepo
Stage 4 Tour of Turkey, Eduardo Sepúlveda
Stage 2 Adriatica Ionica Race, Natnael Tesfatsion
Stage 3 Tour of Romania, Eduard-Michael Grosu

Şablon:Palmares end

2023 – GW Shimano–Sidermec

değiştir

Şablon:Palmares start

Stage 3 Vuelta al Táchira, Jonathan Guatibonza
  Kolombiya U23 Time Trial Championships, Germán Dario Gómez
Giro della Città Metropolitana di Reggio Calabria, Jhonatan Restrepo
Stage 2 Vuelta a Colombia, Jonathan Guatibonza

Şablon:Palmares end

2024 – GW Erco Shimano

değiştir

Şablon:Palmares start

Stage 8 Vuelta al Táchira, Alejandro Osorio
  Kolombiya U23Yol yarışı şampiyonası, Brandon Rojas
  Kolombiya Yol yarışı şampiyonası, Alejandro Osorio
Stage 3 Tour Colombia, Alejandro Osorio

Şablon:Palmares end

Destekleyici İstatistikler

değiştir

Sources[2][3]

1996 - 2016

değiştir
Grand Tours by highest finishing position
Yarış 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016
  Giro d'Italia DNF 50 6 8 27 34 35 3 31 10 9 4 6 45 10 12 24
  Tour de France
 /  Vuelta a España
Bitirme sırasına göre hafta uzunluğundaki büyük yarışlar
Yarış 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016
  Tour Down Under Did not Exist
 /  Paris–Nice
[[Dosya:|20px|link=]]/  Tirreno–Adriatico 12 16 5 Şablon:Font colour 2 44
  Volta a Catalunya
  Tour of the Basque Country
  Tour de Romandie
  Critérium du Dauphiné
  Tour de Suisse
  Tour de Pologne 11
 /  Eneco Tour
En yüksek bitirme sıralamasına göre Anıtsal yarışlar
Yarış 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016
Milan–San Remo 11 38 7 19 55 63 43 20
Tour of Flanders 87 47
Paris–Roubaix DNF
Liège–Bastogne–Liège 3 77
Giro di Lombardia 53 25 16 23 86 2 10 12 8 38 49 13
Bitirme sırasına göre Klasikler
Klasikler 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016
Omloop Het Nieuwsblad NH 89 40
Kuurne–Brussels–Kuurne NH 41
Strade Bianche Did not Exist 23 7 19 6 6 24 19 6 39
E3 Harelbeke 46 23
Gent–Wevelgem 62
Amstel Gold Race 17 85
La Flèche Wallonne 1 127
Clásica de San Sebastián
Paris–Tours

2017'den günümüze

değiştir
Grand Tours by highest finishing position
Yarış 2017 2018 2019 2020 2021 2022
  Giro d'Italia 26 20 71 47 76
  Tour de France
  Vuelta a España
Bitirme sırasına göre hafta uzunluğundaki büyük yarışlar
yarış 2017 2018 2019 2020 2021 2022
  Tour Down Under NH
  Paris–Nice
  Tirreno–Adriatico 16 53 36 26
  Volta a Catalunya NH
  Tour of the Basque Country NH
 /  Tour de Romandie NH
  Critérium du Dauphiné
  Tour de Suisse NH
  Tour de Pologne
  BinckBank Tour NH[N 1]
Monuments by highest finishing position
Anıtlar 2017 2018 2019 2020 2021 2022
Milan–San Remo 15 33 84 60 59
Tour of Flanders
Paris–Roubaix NH
Liège–Bastogne–Liège
Il Lombardia 13 19 88 36 66 86
Bitirme sırasına göre Klasikler
Klasikler 2017 2018 2019 2020 2021 2022
Omloop Het Nieuwsblad
Kuurne–Brussels–Kuurne
Strade Bianche 65 DNF 26 78 62
E3 Harelbeke NH
Gent–Wevelgem
Amstel Gold Race NH
La Flèche Wallonne
Clásica de San Sebastián NH
Paris–Tours
Lejant
Yarışmadı
DNF Bitiremedi
NH Yapılmadı

Ulusal şampiyonlar

değiştir
2000
  Kolombiya Zamana Karşı, Israel Ochoa
2001
  Australia Zamana Karşı, Kristjan Snorrasson
2002
  Kolombiya Yol Yarışı, Jhon García
2005
  Kolombiya Zamana Karşı, Iván Parra
2009
  İsviçre Zamana Karşı, Rubens Bertogliati
2010
  İsviçre Zamana Karşı, Rubens Bertogliati
2012
  İtalya Yol Yarışı, Franco Pellizotti
  Venezuela Yol Yarışı, Miguel Ubeto
  Venezuela Zamana Karşı, Tomás Gil
2014
  Venezuela U23 Zamana Karşı, Yonder Godoy
2015
  Venezuela Zamana Karşı, Yonder Godoy
  Romanya Zamana Karşı, Serghei Tvetcov
  Romanya Yol Yarışı, Serghei Tvetcov
2019
  Hırvatistan Zamana Karşı, Josip Rumac
  Hırvatistan Yol Yarışı, Josip Rumac
2020
  Hırvatistan Zamana Karşı, Josip Rumac
  Hırvatistan Zamana Karşı, Josip Rumac
2021
  Ekvador Zamana Karşı, Jefferson Alexander Cepeda
  Ukrayna Zamana Karşı, Andrii Ponomar
2023
  U23 Colombia Zamana Karşı, Germán Dario Gómez
2024
  U23 Colombia Zamana Karşı, Brandon Rojas
  Colombia Yol yarışı, Alejandro Osorio

Kaynakça

değiştir
  1. ^ "GW Erco Shimano". UCI.org. 8 Şubat 2024 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Şubat 2024. 
  2. ^ "firstcycling". firstcycling.com. 4 Nisan 2002 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 30 Mayıs 2022. 
  3. ^ "ProCyclingStats". ProCyclingStats. 6 Temmuz 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 30 Mayıs 2022. 
  4. ^ Ryan, Barry (8 Haziran 2022). "2022 Benelux Tour cancelled due to overcrowded calendar". cyclingnews.com. 8 Ekim 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Ağustos 2022. 

Dış bağlantılar

değiştir


Kaynak hatası: <ref> "N" adında grup ana etiketi bulunuyor, ancak <references group="N"/> etiketinin karşılığı bulunamadı (Bkz: Kaynak gösterme)