Basmane-Tire Bölgesel Treni

Basmane – Tire Bölgesel Treni, Basmane GarıTire Garı arasındaki TCDD'ye ait demiryolu hattında TCDD Taşımacılık tarafından işletilen bölgesel trendir. Trenler 96,128 km (59,7 mi) uzunluğundaki demiryolu hattında karşılıklı olarak sefer yaparlar.[8]

Basmane – Tire Bölgesel Treni
Genel bilgiler
Tip Bölgesel Tren
Sistem Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları
Durum İşletmede
Bölge 3. Bölge
Terminal Basmane
Tire
İstasyonlar 18
Website TCDD Resmi Websayfası
İşletim
Sahibi TCDD
İşletmeci(ler) TCDD Taşımacılık
Teknik
Hat uzunluğu 96,128 km (59,7 mi)
Hat açıklığı 1,435 mm
İşletme hızı 60 km/sa (37 mph)
Kabin sistemi DM15000, MT5700, DM30000
Rota sayısı 1
Rota haritası
İzmir-Basmane – Tire Bölgesel Treni[1][2]
Mesafe İstasyon
Unknown BSicon "SUBWAY" Unknown BSicon "BAHN" Unknown BSicon "KACCa"
0,000 km (0 mi) İzmir-Basmane Garı[3][4]
Unknown BSicon "BAHN" Unknown BSicon "ACC"
13,965 km (8,677 mi) Gaziemir[5]
Airport Unknown BSicon "BAHN" Unknown BSicon "ACC"
17,200 km (10,688 mi) Adnan Menderes Havalimanı[5]
Unknown BSicon "BAHN" Unknown BSicon "ACC"
21,298 km (13,234 mi) Cumaovası[5]
Unknown BSicon "BAHN" Unknown BSicon "ACC"
36,556 km (22,715 mi) Pancar[5]
Unknown BSicon "BAHN" Unknown BSicon "ACC"
49,737 km (30,905 mi) Torbalı[4][5][6]
Stop on track
55,314 km (34,371 mi) Gürgür
Stop on track
58,100 km (36,102 mi) Taşkesik
Stop on track
62,612 km (38,905 mi) Arıkbaşı
Station on track
67,994 km (42,250 mi) Karpuzlu
Stop on track
70,300 km (43,682 mi) Elifli
Stop on track
72,580 km (45,099 mi) Furunlu
Unknown BSicon "BAHN" Station on track
76,788 km (47,714 mi) Bayındır
Stop on track
79,200 km (49,213 mi) Bayındır MYO
Stop on track
81,500 km (50,642 mi) Yakaköy
Unknown BSicon "BAHN" Station on track
87,471 km (54,352 mi) Çatal[6][7]
Stop on track
94,300 km (58,595 mi) Tire Toki
Unknown BSicon "BAHN" End station
96,128 km (59,731 mi) Tire Garı[7]

Seferler[8]Düzenle

Basmane (Kalkış) Ödemiş (Varış) Toplam Yolculuk Süresi
09:54 11:45 1 saat 51 dakika
13:53 15:37 1 saat 44 dakika
15:55 17:38 1 saat 43 dakika
19:06 20:51 1 saat 45 dakika
Ödemiş (Kalkış) Basmane (Varış) Toplam Yolculuk Süresi
06:10 07:56 1 saat 46 dakika
07:40 09:33 1 saat 53 dakika
11:50 13:33 1 saat 43 dakika
16:50 18:47 1 saat 57 dakika
 
Basmane – Tire Bölgesel Treni'nin başlangıç istasyonu: İzmir-Basmane Garı

KaynakçaDüzenle

Dış bağlantılarDüzenle