Basmane-Denizli Bölgesel Treni

TCDD Taşımacılık Bölgesel Treni

Basmane - Denizli Bölgesel Treni, İzmir-Basmane - Denizli arasındaki 260,637 km (162,0 mi) uzunluğundaki güzergâhta TCDD Taşımacılık tarafından her gün karşılıklı olarak işletilen Bölgesel Tren'dir.[9]

B31
Basmane - Denizli Bölgesel Treni
Genel bilgiler
Tip Bölgesel Tren
Sistem TCDD
Durum İşletmede
Bölge 3. Bölge
İzmir-Alsancak - Eğirdir demiryolu
Terminal İzmir Basmane Garı
Denizli Garı
İstasyonlar İzmir - Denizli: 28
Denizli - İzmir: 30
Sefer sıklığı Her gün karşılıklı 5 sefer
Yolculuk süresi Ortalama 5 saat
Website TCDD Taşımacılık resmî sitesi
İşletim
Sahibi TCDD
İşletmeci(ler) TCDD Taşımacılık
Teknik
Hat uzunluğu 260,637 kilometre (161,952 mi)
Hat açıklığı Standart (1435 mm)
İşletme hızı 60 kilometre/saat (37 mph)
Kabin sistemi DM 15000
Rota sayısı 2
Güzergâh haritası

Mesafe
İstasyon
0,000 km (0 mi)
İzmir Basmane Garı[1][2][3]
Gaziemir Hava Üssü
13,965 km (8,677 mi)
Gaziemir[4][5]
Adnan Menderes Hvl.
17,200 km (10,688 mi)
Adnan Menderes Havalimanı[5]
21,298 km (13,234 mi)
Cumaovası[5]
36,556 km (22,715 mi)
Pancar[5]
49,737 km (30,905 mi)
Torbalı[4][5][6]
51,479 km (31,988 mi)
Tepeköy[5]
Efes
77,064 km (47,885 mi)
Selçuk[5]
Çamlık Buharlı Lokomotif Müzesi
88,330 km (54,886 mi)
Çamlık
99,458 km (61,800 mi)
Ortaklar[4][7]
107,991 km (67,102 mi)
Germencik
119,634 km (74,337 mi)
İncirliova
130,012 km (80,786 mi)
Aydın Garı[4]
?
İmamköy
140,590 km (87,359 mi)
Umurlu
149,137 km (92,669 mi)
Köşk
157,690 km (97,984 mi)
Karaali
159,437 km (99,070 mi)
Sultanhisar
164,449 km (102,184 mi)
Atça
169,469 km (105,303 mi)
İsabeyli
175,192 km (108,859 mi)
Nazilli
186,944 km (116,162 mi)
Kuyucak
193,820 km (120,434 mi)
Pamukören
198,678 km (123,453 mi)
Horsunlu
212,615 km (132,113 mi)
Buharkent (Çubukdağ)
230,769 km (143,393 mi)
Sarayköy
251,228 km (156,106 mi)
Goncalı[4][8]
251,485 km (156,266 mi)
Km. 251,485
260,637 km (161,952 mi)
Denizli Garı[8]

Ayrıca İzmir-Basmane - Isparta arasında hizmet veren Göller Ekspresi de Denizli'ye kadar bu tren ile aynı güzergâhı izlemektedir.

Seferler[9]Düzenle

Basmane (Kalkış) Denizli (Varış) Toplam Yolculuk Süresi
07:10 11:49 4 saat 39 dakika
10:45 15:29 4 saat 44 dakika
12:30 17:29 4 saat 59 dakika
14:30 19:13 4 saat 43 dakika
16:45 21:35 4 saat 50 dakika
18:00 22:37 4 saat 37 dakika
Denizli (Kalkış) Basmane (Varış) Toplam Yolculuk Süresi
04:20 08.56 4 saat 36 dakika
05:45 10:35 4 saat 50 dakika
08:30 13:09 4 saat 39 dakika
10:45 15:45 5 saat
12:45 17:26 4 saat 44 dakika
16:30 21:09 4 saat 39 dakika
18:10 22.59 4 saat 49 dakika

Dış bağlantılarDüzenle

KaynakçaDüzenle