2017 Panamerikan Güreş Şampiyonası

2017 Panamerikan Güreş Şampiyonası, 5-7 Mayıs 2017 tarihleri arasında Brazilya'nın Lauro de Freitas kentinde düzenlenen bir güreş yarışmasıdır.

2017 Panamerikan Güreş Şampiyonası
Ev sahibi şehir BrezilyaBrazilya, Lauro de Freitas
Tarih 5-7 Mayıs 2017
Şampiyonlar
Serbest  ABD
Grekoromen  ABD
Kadınlar  Kanada
2016
2018

Madalya tablosuDüzenle

SıraÜlkeAltınGümüşBronzToplam
1  ABD (USA)110718
2  Küba (CUB)72312
3  Kanada (CAN)52411
4  Ekvador (ECU)1045
5  Dominik Cumhuriyeti (DOM)0516
6  Brezilya (BRA)0437
7  Venezuela (VEN)02810
8  Kolombiya (COL)0246
9  Porto Riko (PUR)0224
10  Peru (PER)0213
11  Meksika (MEX)0145
12  Şili (CHI)0112
13  El Salvador (ESA)0101
14  Arjantin (ARG)0022
Toplam (14 Ülke)24244492

Takım sıralamasıDüzenle

Sıra Erkekler serbest Erkekler grekoromen Kadınlar serbest
Takım Puanlar Takım Puanlar Takım Puanlar
1   ABD 70   ABD 59   Kanada 71
2   Küba 63   Küba 49   ABD 60
3   Kanada 52   Brezilya 47   Brezilya 54
4   Venezuela 36   Venezuela 45   Venezuela 39
5   Kolombiya 30   Dominik Cumhuriyeti 39   Kolombiya 32
6   Dominik Cumhuriyeti 30   Meksika 36   Peru 27
7   Brezilya 30   Kolombiya 32   Meksika 27
8   Porto Riko 22   Ekvador 26   Porto Riko 17
9   Şili 19   Şili 21   Arjantin 14
10   Peru 18   Peru 15   Dominik Cumhuriyeti 9

Madalya özetiDüzenle

Erkekler SerbestDüzenle

Yarışma Altın Gümüş Bronz
57 kg
  Tyler Lee Graff (USA)   Aso Palani (CAN)   Reineri Andreu (CUB)
  Wber Muñoz (COL)
61 kg
  Dabian Jaime (CUB)   David Washington Moreira (BRA)   Tommy Sanchez (DOM)
  Logan Stieber (USA)
65 kg
  Franklin Castillo (CUB)   Franklin Gomez Matos (PUR)   Dillon Williams (CAN)
  Wilfredo Bocaney (VEN)
70 kg
  James Green (USA)   Luis Isaias Mejia (ESA)   Mauricio Javier Saltos (ECU)
  Carlos Romero (CHI)
74 kg
  Kyle Ruschell (USA)   Nestor Joaquin Barrios (COL)   Luis Esteban Martinez (CUB)
  Pedro Soto Cordero (PUR)
86 kg
  Yurieski Torreblanca (CUB)   Pedro Francisco Fuentes (VEN)   Gabe Dean (USA)
  Jordan Steen (CAN)
97 kg
  Kyle Snyder (USA)   Luis Miguel Sosa (DOM)   Nishan Randhawa (CAN)
  Andres Ramos Dinza (CUB)
125 kg
  Dominique Bradley (USA)   Yudenny Estevez (CUB)   Korey Jarvis (CAN)
  Luis Antonio Diaz (VEN)

Erkekler GrekoromenDüzenle

Yarışma Altın Gümüş Bronz
59 kg
  Andres Roberto Arroyo (ECU)   Jancel Gonzalez (DOM)   Dicther Castañeda (COL)
  Jose Luis Durand (PER)
66 kg
  Miguel Palacio (CUB)   Joílson Júnior (BRA)   Wuileixis Rivas (VEN)
  José Jelmar Betancourt (ECU)
71 kg
  Patrick Harrison Smith (USA)   Luis Alfredo de Leon (DOM)   Francisco Barrio (ARG)
  Fernando Vicente Gomez (MEX)
75 kg
  Yurislandy Rios (CUB)   Juan Angel Escobar (MEX)   Luis Eduardo Rojas (VEN)
  Ângelo Moreira (BRA)
80 kg
  Cheney Haight (USA)   Johan Antonio Batista (DOM)   Daniel Vicente Gomez (MEX)
  Enrique Javier Ortiz (ECU)
85 kg
  Ben Provisor (USA)   Daniel Hechavarria (CUB)   Carlos Jaramillo (COL)
  Alfonso Yepez (MEX)
98 kg
  Yasmany Cabrera (CUB)   Luillys Mora (VEN)   Davi Albino (BRA)
  G'Angelo Hancock (USA)
130 kg
  Óscar Pino (CUB)   Yasmani Acosta (CHI)   Robert Timothy Smith (USA)
  Erwin Cabrera (VEN)

Kadınlar SerbestDüzenle

Yarışma Altın Gümüş Bronz
48 kg
  Victoria Anthony (USA)   Thalía Mallqui (PER)   Patricia Bermudez (ARG)
  Caroline Melo (BRA)
53 kg
  Jessica MacDonald (CAN)   Carolina Hidalgo (COL)   Laura Torres (MEX)
  Luisa Valverde (ECU)
55 kg
  Becka Leathers (USA)   Brianne Barry (CAN)   Andribeth Belliard (PUR)
58 kg
  Michelle Fazzari (CAN)   Yessica Perez (DOM)   Aguis Gonzalez (VEN)
  Kayla Miracle (USA)
60 kg
  Allison Ragan (USA)   Nes Marie Rodríguez (PUR)   Laurence Beauregard (CAN)
63 kg
  Braxton Stone (CAN)   Yanet Niño (PER)   Nathaly Herrera (VEN)
  Mallory Velte (USA)
69 kg
  Olivia di Bacco (CAN)   Dailane dos Reis (BRA)   Maria Jose Acosta (VEN)
  Forrest Molinari (USA)
75 kg
  Justina di Stasio (CAN)   Aline Ferreira (BRA)   Andrea Olaya (COL)

KaynakçaDüzenle