2016 Yaz Olimpiyatları'nda binicilik - Bireysel engel atlama


[1]

2016 Yaz Olimpiyatları'nda Bireysel engel atlama
YerRio de Janeiro Ulusal Binicilik Merkezi
Tarih14 - 19 Ağustos 2016
Ülke sayısı27
Sporcu sayısı74
Madalya kazananlar
Altın madalya   Büyük Britanya
Gümüş madalya   İsveç
Bronz madalya   Kanada
2012 2020
2016 Yaz Olimpiyatları'ndaki
binicilik etkinlikleri
At terbiyesi bireysel takım
Konkur komple bireysel takım
Engel atlama bireysel takım

Takvim değiştir

Bütün zamanlar Brezilya yerel saatine (UTC–3) göredir.

Tarih Zaman Round
Pazar, 14 Ağustos 2016 10:00 Round 1
Salı, 16 Ağustos 2016 10:00 Round 2
Çarşamba, 17 Ağustos 2016 10:00 Round 3
Cuma, 19 Ağustos 2016 10:00 Final A ve B

Eleme Turu değiştir

Round 1 değiştir

[2]

Binici At Penaltılar Toplam
penaltılar
Atlama Süre
1   Christian Ahlmann (GER) Taloubet Z 0 0 0
  Kent Farrington (USA) Voyeur 0 0 0
  Janika Sprunger (SUI) Bonne Chance CW 0 0 0
  Philippe Rozier (FRA) Rahotep de Toscane 0 0 0
  Stephan Barcha (BRA) Landpeter do Feroleto 0 0 0
  Meredith Michaels-Beerbaum (GER) Fibonacci 0 0 0
  Jérôme Guery (BEL) Gran Cru Van de Roz 0 0 0
  Maikel van der Vleuten (NED) Verdi 0 0 0
  Sheikh Ali Al-Thani (QAT) First Division 0 0 0
  Peder Fredricson (SWE) All In 0 0 0
  Álvaro Doda de Miranda (BRA) Cornetto K 0 0 0
  Daniel Deusser (GER) First Class 0 0 0
  Edwina Tops-Alexander (AUS) Lintea Tequila 0 0 0
  Amy Millar (CAN) Heros 0 0 0
  Roger-Yves Bost (FRA) Sydney une Prince 0 0 0
  Henrik von Eckermann (SWE) Yajamila 0 0 0
  Pedro Veniss (BRA) Quabri de l'Isle 0 0 0
  Karim El-Zoghby (EGY) Amelia 0 0 0
  John Whitaker (GBR) Ornellaia 0 0 0
  Harrie Smolders (NED) Emerald 0 0 0
  Eric Lamaze (CAN) Fine Lady 5 0 0 0
  Sergio Álvarez Moya (ESP) Carlo 273 0 0 0
  Steve Guerdat (SUI) Nino des Buissonets 0 0 0
  Rene Tebbel (UKR) Zipper 0 0 0
25   Ali Al-Rumaihi (QAT) Gunder 0 1 1
  Nestor Nielsen van Hoff (URU) Prince Royal Z de la Luz 0 1 1
27   Eduardo Menezes (BRA) Quintol 4 0 4
  Nick Skelton (GBR) Big Star 4 0 4
  Jeroen Dubbeldam (NED) Zenith 4 0 4
  Yann Candele (CAN) First Choice 15 4 0 4
  Pilar Lucrecia Cordón (ESP) Gribouille du Lys 4 0 4
  Abdelkebir Ouaddar (MAR) Quickly de Kreisker 4 0 4
  Ben Maher (GBR) Tic Tac 4 0 4
  Scott Keach (AUS) Fedor 4 0 4
  Lucy Davis (USA) Barron 4 0 4
  Tiffany Foster (CAN) Tripple X III 4 0 4
  Manuel Fernández Saro (ESP) U Watch 4 0 4
  Romain Duguet (SUI) Quorida de Treho 4 0 4
  Reiko Takeda (JPN) Bardolino 4 0 4
  Ulrich Kirchhoff (UKR) Prince de la Mare 4 0 4
  Kevin Staut (FRA) Reveur de Hurtebise 4 0 4
  Matias Albarracin (ARG) Cannavaro 9 4 0 4
  Michael Whitaker (GBR) Cassionato 4 0 4
  Eduardo Álvarez Aznar (ESP) Rockfeller de Pleville 4 0 4
  Martin Fuchs (SUI) Clooney 4 0 4
  José Maria Larocca (ARG) Cornet du Lys 4 0 4
  Ludger Beerbaum (GER) Casello 4 0 4
  Elizabeth Madden (USA) Cortes'c' 4 0 4
  Bassem Hassan Mohammed (QAT) Dejavu 4 0 4
50   Alonso Valdéz (PER) Chief 4 2 6
51   Ramiro Quintana (ARG) Appy Cara 4 3 7
53   Matt Williams (AUS) Valinski S 8 0 8
  Luciana Diniz (POR) Fit for Fun 13 8 0 8
  Hamad Al-Attiyah (QAT) Appagino 2 8 0 8
  Malin Baryard-Johnsson (SWE) Cue Channa 8 0 8
  René Lopez (COL) Con Dios III 8 0 8
  Greg Broderick (IRL) Going Gloabal 8 0 8
  Pablo Barrios (VEN) Antares 8 0 8
  James Paterson-Robinson (AUS) Amarillo 8 0 8
61   Ömer Karaevli (TUR) Roso au Crosnier 12 1 13
  Emanuel Andrade (VEN) Hardrock Z 12 1 13
62   Daniel Bluman (COL) Apardi 12 3 15
63   Toshiki Masui (JPN) Taloubetdarco K Z 16 0 16
  Taizo Sugitani (JPN) Imothep 16 0 16
  Rolf-Göran Bengtsson (SWE) Unita 16 0 16
66   Emanuele Gaudiano (ITA) Caspar 232 24 3 27
67   Cassio Rivetti (UKR) Fine Fleur du Marais eliminated 47
  Bruno Passaro (ARG) Chicago Z eliminated 47
  Daisuke Fukushima (JPN) Cornet 36 eliminated 47
  Ferenc Szentirmai (UKR) Chadino eliminated 47
  Isheau Wong (TPE) Zadarijke V eliminated 47
  Pénélope Leprevost (FRA) Flora de Mariposa eliminated 47
  Nicola Philippaerts (BEL) Zilverstar T DSQ
  Jur Vrieling (NED) Zirocco Blue DSQ

Round 2 değiştir

[3]

Binici At Penaltılar Round 1
penaltılar
Toplam
penaltılar
Atlama Süre
1   Kent Farrington (USA) Voyeur 0 0 0 0
  Christian Ahlmann (GER) Taloubet Z 0 0 0 0
  Peder Fredricson (SWE) All In 0 0 0 0
  Maikel van der Vleuten (NED) Verdi 0 0 0 0
  Meredith Michaels-Beerbaum (GER) Fibonacci 0 0 0 0
  Harrie Smolders (NED) Emerald 0 0 0 0
  Álvaro Doda de Miranda (BRA) Cornetto K 0 0 0 0
  Daniel Deusser (GER) First Class 0 0 0 0
  Sergio Alvarez Moya (ESP) Carlo 273 0 0 0 0
  Eric Lamaze (CAN) Fine Lady 5 0 0 0 0
  Pedro Veniss (BRA) Quabri de l'Isle 0 0 0 0
12   Rene Tebbel (UKR) Zipper 0 1 0 1
  Roger-Yves Bost (FRA) Sydney une Prince 0 1 0 1
14   Ali Al-Rumaihi (QAT) Gunder 0 1 1 2
15   Jeroen Dubbeldam (NED) Zenith 0 0 4 4
  Yann Candele (CAN) First Choice 15 0 0 4 4
  Philippe Rozier (FRA) Rahotep de Toscane 4 0 0 4
  Eduardo Menezes (BRA) Quintol 0 0 4 4
  Lucy Davis (USA) Barron 0 0 4 4
  Sheikh Ali Al-Thani (QAT) First Division 4 0 0 4
  Romain Duguet (SUI) Quorida de Treho 0 0 4 4
  Kevin Staut (FRA) Reveur de Hurtebise 0 0 4 4
  McLain Ward (USA) Azur 0 0 4 4
  Henrik von Eckermann (SWE) Yajamila 4 0 0 4
  Martin Fuchs (SUI) Clooney 0 0 4 4
26   Reiko Takeda (JPN) Bardolino 0 1 4 5
  Matias Albarracin (ARG) Cannavaro 9 0 1 4 5
  Edwina Tops-Alexander (AUS) Lintea Tequila 4 1 0 5
  Amy Millar (CAN) Heros 4 1 0 5
30   Luciana Diniz (POR) Fit for Fun 13 0 0 8 8
  Ramiro Quintana (ARG) Appy Cara 0 1 7 8
  Matt Williams (AUS) Valinski S 0 0 8 8
  Ulrich Kirchhoff (UKR) Prince de la Mare 4 0 4 8
  Nick Skelton (GBR) Big Star 4 0 4 8
  Janika Sprunger (SUI) Bonne Chance CW 8 0 0 8
  Ben Maher (GBR) Tic Tac 4 0 4 8
  Manuel Fernandez Saro (ESP) U Watch 4 0 4 8
  Tiffany Foster (CAN) Tripple X III 4 0 4 8
  Bassem Hassan Mohammed (QAT) Dejavu 4 0 4 8
  Steve Guerdat (SUI) Nino des Buissonets 8 0 0 8
  Ludger Beerbaum (GER) Casello 4 0 4 8
42   Karim El-Zoghby (EGY) Amelia 8 1 0 9
  Michael Whitaker (GBR) Cassionato 4 1 4 9
44   Nestor Nielsen van Hoff (URU) Prince Royal Z de la Luz 8 1 1 10
  Jérôme Guery (BEL) Gran Cru Van de Roz 8 2 0 10
46   José Maria Larocca (ARG) Cornet du Lys 8 0 4 12
  Pilar Lucrecia Cordon (ESP) Gribouille du Lys 8 0 4 12
  Malin Baryard-Johnsson (SWE) Cue Channa 4 0 8 12
  Elizabeth Madden (USA) Cortes'c' 8 0 4 12
50   Greg Broderick (IRL) Going Gloabal 4 1 8 13
  Abdelkebir Ouaddar (MAR) Quickly de Kreisker 8 1 4 13
  Hamad Al-Attiyah (QAT) Appagino 2 4 1 8 13
53   James Paterson-Robinson (AUS) Amarillo 8 1 8 17
54   Pablo Barrios (VEN) Antares 12 0 8 20
55   René Lopez (COL) Con Dios III 12 1 8 21
56   Alonso Valdéz (PER) Chief 16 0 6 22
57   John Whitaker (GBR) Ornellaia 20 3 0 23
  Scott Keach (AUS) Fedor Elendi
  Eduardo Alvarez Aznar (ESP) Rockfeller de Pleville Elendi
  Stephan Barcha (BRA) Landpeter do Feroleto DSQ

Round 3 değiştir

[4]

Binici At Penaltılar Round 1+2
Penaltılar
Toplam
Penaltılar
Atlama Süre
1   Eric Lamaze (CAN) Fine Lady 5 0 0 0 0
2   Kent Farrington (USA) Voyeur 0 1 0 1
  Peder Fredricson (SWE) All In 0 1 0 1
  Maikel van der Vleuten (NED) Verdi 0 1 0 1
5   Roger-Yves Bost (FRA) Sydney une Prince 0 1 1 2
6   Rene Tebbel (UKR) Zipper 0 2 1 3
7   Ali Al-Rumaihi (QAT) Gunder 0 2 2 4
  Christian Ahlmann (GER) Taloubet Z 4 0 0 4
  Kevin Staut (FRA) Reveur de Hurtebise 0 0 4 4
  McLain Ward (USA) Azur 0 0 4 4
  Álvaro Doda de Miranda (BRA) Cornetto K 4 0 0 4
  Daniel Deusser (GER) First Class 4 0 0 4
13   Sheikh Ali Al-Thani (QAT) First Division 0 1 4 5
  Philippe Rozier (FRA) Rahotep de Toscane 0 1 4 5
  Meredith Michaels-Beerbaum (GER) Fibonacci 4 1 0 5
  Pedro Veniss (BRA) Quabri de l'Isle 4 1 0 5
17   Sergio Alvarez Moya (ESP) Carlo 273 4 2 0 6
18   Yann Candele (CAN) First Choice 15 4 0 4 8
  Eduardo Menezes (BRA) Quintol 4 0 4 8
  Tiffany Foster (CAN) Tripple X III 0 0 8 8
  Lucy Davis (USA) Barron 4 0 4 8
  Ludger Beerbaum (GER)* Casello 0 0 8 8
23   Ben Maher (GBR) Tic Tac 0 1 8 9
  Edwina Tops-Alexander (AUS) Lintea Tequila 4 0 5 9
  Janika Sprunger (SUI)* Bonne Chance CW 0 1 8 9
  Jeroen Dubbeldam (NED) Zenith 4 1 4 9
  Romain Duguet (SUI) Quorida de Treho 4 1 4 9
  Martin Fuchs (SUI) Clooney 4 1 4 9
  Steve Guerdat (SUI) Nino des Buissonets 0 1 8 9
30   Matias Albarracin (ARG) Cannavaro 9 4 1 5 10
31   Henrik von Eckermann (SWE) Yajamila 8 0 4 12
  Harrie Smolders (NED) Emerald 12 0 0 12
33   Luciana Diniz (POR) Fit for Fun 13 4 1 8 13
  Nick Skelton (GBR) Big Star 4 1 8 13
  Bassem Hassan Mohammed (QAT) Dejavu 4 1 8 13
36   Matt Williams (AUS) Valinski S 4 2 8 14
37   Jérôme Guery (BEL) Gran Cru Van de Roz 4 1 10 15
38   Manuel Fernandez Saro (ESP) U Watch 8 1 8 17
  Amy Millar (CAN) Heros 12 0 5 17
40   Karim El-Zoghby (EGY) Amelia 8 1 9 18
  Ramiro Quintana (ARG) Appy Cara 8 2 8 18
42   Nestor Nielsen van Hoff (URU) Prince Royal Z de la Luz 12 1 10 23
43   Ulrich Kirchhoff (UKR) Prince de la Mare 16 1 8 25
  Reiko Takeda (JPN) Bardolino Retired
  Michael Whitaker (GBR) Cassionato Withdrew

* Her ülkeden en fazla 3 binici finale kalabildi. Bu sebeple, Ludger Beerbaum Almanya takımında penaltı sayısı sebebiyle elendi. İsviçre takımında da 4 binicinin 4 penaltısı olduğundan takım lideri Janika Sprunger finale gitmemesine karar verdi.[5]

Final değiştir

Round A değiştir

Binici At Penaltılar Toplam
penaltılar
Atlama Süre
1   Nick Skelton (GBR) Big Star 0 0 0
  Edwina Tops-Alexander (AUS) Linea Tequila 0 0 0
  Jeroen Dubbeldam (NED) Zenith 0 0 0
  Martin Fuchs (SUI) Clooney 0 0 0
  Steve Guerdat (SUI) Nino des Buissonets 0 0 0
  Sergio Alvarez Moya (ESP) Carlo 273 0 0 0
  Sheikh Ali Al-Thani (QAT) First Division 0 0 0
  Christian Ahlmann (GER) Taloubet Z 0 0 0
  Daniel Deusser (GER) Frist Class 0 0 0
  Roger-Yves Bost (FRA) Sydney une Prince 0 0 0
  Kent Farrington (USA) Voyeur 0 0 0
  Peder Fredricson (SWE) All In 0 0 0
  Eric Lamaze (CAN) Fine Lady 5 0 0 0
14   Matias Albarracin (ARG) Cannavaro 9 0 1 1
  Rene Tebbel (UKR) Zipper 0 1 1
16   Luciana Diniz (POR) Fit for Fun 13 4 0 4
  Henrik von Eckermann (SWE) Yajamila 4 0 4
  Harrie Smolders (NED) Emerald 4 0 4
  Ben Maher (GBR) Tic Tac 4 0 4
  Tiffany Foster (CAN) Tripple X III 4 0 4
  Philippe Rozier (FRA) Rahotep de Toscane 4 0 4
  Pedro Veniss (BRA) Quabri de l'Isle 4 0 4
  Ali Al-Rumaihi (QAT) Gunder 4 0 4
  Kevin Staut (FRA) Reveur de Hurtebise 4 0 4
  McLain Ward (USA) Azur 4 0 4
  Álvaro Doda de Miranda (BRA) Cornetto K 4 0 4
  Maikel van der Vleuten (NED) Verdi 4 0 4
28   Jérôme Guéry (BEL) Gran Cru Van de Roz 8 0 8
  Matt Williams (AUS) Valinski S 8 0 8
  Bassem Hassan Mohammed (QAT) Dejavu 8 0 8
  Eduardo Menezes (BRA) Quintol 8 0 8
32   Romain Duguet (SUI) Quorida de Treho 12 0 12
  Yann Candele (CAN) First Choice 15 12 0 12
  Lucy Davis (USA) Barron 12 0 12
  Meredith Michaels-Beerbaum (GER) Fibonacci Retired

Round B değiştir

Binici At Penaltılar Round A
penaltılar
Total
penaltılar
Atlama Zaman
1   Nick Skelton (GBR) Big Star 0 0 0 0
  Steve Guerdat (SUI) Nino des Buissonets 0 0 0 0
  Sheikh Ali Al-Thani (QAT) First Division 0 0 0 0
  Kent Farrington (USA) Voyeur 0 0 0 0
  Peder Fredricson (SWE) All In 0 0 0 0
  Eric Lamaze (CAN) Fine Lady 5 0 0 0 0
7   Jeroen Dubbeldam (NED) Zenith 0 1 0 1
8   Matias Albarracin (ARG) Cannavaro 9 0 1 1 2
9   Luciana Diniz (POR) Fit for Fun 13 0 0 4 4
  McLain Ward (USA) Azur 0 0 4 4
  Álvaro Doda de Miranda (BRA) Cornetto K 0 0 4 4
  Edwina Tops-Alexander (AUS) Linea Tequila 4 0 0 4
  Martin Fuchs (SUI) Clooney 4 0 0 4
  Christian Ahlmann (GER) Taloubet Z 4 0 0 4
  Daniel Deusser (GER) Frist Class 4 0 0 4
16   Pedro Veniss (BRA) Quabri de l'Isle 0 1 4 5
  Ali Al-Rumaihi (QAT) Gunder 0 1 4 5
  Roger-Yves Bost (FRA) Sydney une Prince 4 1 0 5
19   Rene Tebbel (UKR) Zipper 4 1 1 6
20   Maikel van der Vleuten (NED) Verdi 4 1 4 9
  Sergio Alvarez Moya (ESP) Carlo 273 8 1 0 9
22   Kevin Staut (FRA) Reveur de Hurtebise 8 0 4 12
23   Philippe Rozier (FRA) Rahotep de Toscane 8 1 4 13
24   Henrik von Eckermann (SWE) Yajamila 12 0 4 16
25   Ben Maher (GBR) Tic Tac 12 1 4 17
26   Tiffany Foster (CAN) Tripple X III 16 1 4 21
  Harrie Smolders (NED) Emerald Withdrew
Altın madalya atlayışları değiştir
Sıra Binici At Penaltılar Süre (s)
    Nick Skelton (GBR) Big Star 0 42.82
    Peder Fredricson (SWE) All In 0 43.35
    Eric Lamaze (CAN) Fine Lady 5 4 42.09
4   Steve Guerdat (SUI) Nino des Buissonets 4 43.08
5   Kent Farrington (USA) Voyeur 8 42.23
6   Sheikh Ali Al-Thani (QAT) First Division 8 45.03

Kaynakça değiştir

  1. ^ "Equestrian at the 2016 Summer Olympics". 22 Ağustos 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Eylül 2016. 
  2. ^ "Official results Round 1 - Rio 2016" (PDF). 20 Eylül 2016 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Eylül 2016. 
  3. ^ "Official results Round 2 - Rio 2016" (PDF). 20 Eylül 2016 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Eylül 2016. 
  4. ^ "Official results Round 3 - Rio 2016" (PDF). 20 Eylül 2016 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Eylül 2016. 
  5. ^ "Hippisme: Janika Sprunger sacrifiée" (Fransızca). Tribune de Genève. 18 Ağustos 2016. 12 Ocak 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Ağustos 2016.