2016 Avrupa Eskrim Şampiyonası

2016 Avrupa Eskrim Şampiyonası, Polonya, Toruń'da 20-25 Haziran 2016 tarihleri ​​arasında Arena Toruń'da yapıldı.

2016 Avrupa Eskrim Şampiyonası
2016 Avrupa Eskrim Şampiyonası
2016 Avrupa Eskrim Şampiyonası
Ev sahibi şehirPolonya Toruń, Polonya
Tarih20-25 Haziran 2016
Ana stadyumArena Toruń

Program değiştir

Açılış Töreni Finaller Kapanış Töreni
Haziran 20 21 22 23 24 25 Toplam
Törenler
Bireysel Flöre Erkekler Kadınlar 2
Bireysel Epe Erkekler Kadınlar 2
Bireysel Kılıç Kadınlar Erkekler 2
Takım Flöre Erkekler Kadınlar 2
Takım Epe Erkekler Kadınlar 2
Takım Kılıç Kadınlar Erkekler 2
Toplam Altın Madalyalar 2 2 2 2 2 2 12

Madalya özeti değiştir

Erkekler yarışmaları değiştir

Yarışma Altın Gümüş Bronz
Flöre   Timur Safin (RUS)   Erwann Le Péchoux (FRA)   Giorgio Avola (ITA)
  Andre Sanita (GER)
Epe   Yannick Borel (FRA)   Max Heinzer (SUI)   Jean-Michel Lucenay (FRA)
  Bohdan Nikişın (UKR)
Kılıç   Benedikt Wagner (GER)   Vincent Anstett (FRA)   Kamil İbragimov (RUS)
  Aleksey Yakimenko (RUS)
Takım Flöre   Rusya
Artur Ahmathuzin
Aleksey Çeremisinov
Dmitriy Rigin
Timur Safin
  İtalya
Giorgio Avola
Andrea Baldini
Andrea Cassara
Daniele Garozzo
  Büyük Britanya
James-Andrew Davis
Laurence Halsted
Richard Kruse
Marcus Mepstead
Takım Epe   Fransa
Yannick Borel
Gauthier Grumier
Daniel Jerent
Jean-Michel Lucenay
  İtalya
Lorenzo Buzzi
Enrico Garozzo
Paolo Pizzo
Andrea Santarelli
  Ukrayna
Anatoliy Herey
Dmitriy Karuçenko
Maksım Hvorost
Bohdan Nikişın
Takım Kılıç   Rusya
Dmitriy Danilenko
Kamil İbragimov
Nikolay Kovalyov
Aleksey Yakimenko
  İtalya
Enrico Berre
Luca Curatoli
Diego Occhiuzzi
Luigi Samele
  Romanya
Alin Badea
Tiberiu Dolniceanu
Ciprian Galatanu
Iulian Teodosiu

Kadınlar yarışmaları değiştir

Yarışma Altın Gümüş Bronz
Flöre   Arianna Errigo (ITA)   Aida Şanayeva (RUS)   Larisa Korobeynikova (RUS)
  Carolin Golubytskyi (GER)
Epe   Simona Gherman (ROU)   Ana Maria Brânză (ROU)   Renata Knapik-Miazga (POL)
  Emese Szász (HUN)
Kılıç   Sofya Velikaya (RUS)   Anna Márton (HUN)   Olha Harlan (UKR)
  Charlotte Lembach (FRA)
Takım Flöre   Rusya
İnna Deriglazova
Larisa Korobeynikova
Aida Şanayeva
Adelina Zagidullina
  İtalya
Martina Batini
Elisa Di Francisca
Arianna Errigo
Alice Volpi
  Fransa
Astrid Guyart
Jeromine Mpah-Njanga
Pauline Ranvier
Ysaora Thibus
Takım Epe   Estonya
Julia Beljajeva
Irina Embrich
Erika Kirpu
Kristina Kuusk
  Fransa
Marie-Florence Candassamy
Josephine Jacques Andre Coquin
Auriane Mallo
Lauren Rembi
  Romanya
Loredana Dinu
Simona Gherman
Simona Pop
Ana Maria Brânză
Takım Kılıç   Rusya
Yekaterina Dyaçenko
Yana Yegoryan
Yuliya Gavrilova
Sofya Velikaya
  Fransa
Cecilia Berder
Saoussen Boudiaf
Manon Brunet
Charlotte Lembach
  Ukrayna
Olha Harlan
Alina Komaşçuk
Olena Kravatska
Olena Voronina

Madalya tablosu değiştir

 Sıra  Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1   Rusya 6 1 3 10
2   Fransa 2 4 3 9
3   İtalya 1 4 1 6
4   Romanya 1 1 2 4
5   Almanya 1 0 2 3
6   Estonya 1 0 0 1
7   Macaristan 0 1 1 2
8    İsviçre 0 1 0 1
9   Ukrayna 0 0 4 4
10   Büyük Britanya 0 0 1 1
  Polonya 0 0 1 1
Toplam 12 12 18 42

   Ev sahibi

Sonuçlar değiştir

Erkekler değiştir

Bireysel flöre değiştir

Pozisyon Sporcular Ülke
  Timur Safin   Rusya
  Erwann Le Péchoux   Fransa
  Giorgio Avola   İtalya
  Andre Sanita   Almanya
5. Andrea Cassarà   İtalya
6. Enzo Lefort   Fransa
7. Laurence Halsted   Büyük Britanya
8. Klod Yunes   Ukrayna
Çeyrek finaller Yarı finaller Final
                   
       
   Andrea Cassarà  8
   Erwann Le Péchoux  15  
   Erwann Le Péchoux  15
       Giorgio Avola  12  
   Laurence Halsted  8
   Giorgio Avola  15  
   Erwann Le Péchoux  9
   
     Timur Safin  15
   Klod Yunes  14
   Andre Sanita  15  
   Andre Sanita  12
       Timur Safin  15  
   Enzo Lefort  14
   Timur Safin  15  
 

Bireysel epe değiştir

Pozisyon Sporcular Ülke
  Yannick Borel   Fransa
  Max Heinzer    İsviçre
  Jean-Michel Lucenay   Fransa
  Bohdan Nikişın   Ukrayna
5. Frederik Von Der Osten   Danimarka
6. Géza Imre   Macaristan
7. Constantin Boehm   Almanya
8. Vadim Anohin   Rusya
Çeyrek finaller Yarı finaller Final
                   
       
   Yannick Borel  15
   Frederik Von Der Osten  10  
   Yannick Borel  15
       Bohdan Nikişın  8  
   Géza Imre  11
   Bohdan Nikişın  15  
   Yannick Borel  15
   
     Max Heinzer  12
   Vadim Anohin  10
   Jean-Michel Lucenay  15  
   Jean-Michel Lucenay  12
       Max Heinzer  15  
   Max Heinzer  15
   Constantin Boehm  12  
 

Bireysel kılıç değiştir

Pozisyon Sporcular Ülke
  Benedikt Wagner   Almanya
  Vincent Anstett   Fransa
  Kamil İbragimov   Rusya
  Aleksey Yakimenko   Rusya
5. Sandro Bazadze   Gürcistan
6. Áron Szilágyi   Macaristan
7. Alyaksandr Buykeviç   Belarus
8. Nicolas Rousset   Fransa
Çeyrek finaller Yarı finaller Final
                   
       
   Benedikt Wagner  15
   Alyaksandr Buykeviç  13  
   Benedikt Wagner  15
       Kamil İbragimov  14  
   Kamil İbragimov  15
   Áron Szilágyi  11  
   Benedikt Wagner  15
   
     Vincent Anstett  13
   Vincent Anstett  15
   Nicolas Rousset  14  
   Vincent Anstett  15
       Aleksey Yakimenko  13  
   Aleksey Yakimenko  15
   Sandro Bazadze  14  
 

Takım flöre değiştir

Pozisyon Sporcular Ülke
  Artur Ahmathuzin
Aleksey Çeremisinov
Dmitriy Rigin
Timur Safin
  Rusya
  Giorgio Avola
Andrea Baldini
Andrea Cassara
Daniele Garozzo
  İtalya
  James-Andrew Davis
Laurence Halsted
Richard Kruse
Marcus Mepstead
  Büyük Britanya
4. Jérémy Cadot
Erwann Le Péchoux
Enzo Lefort
Jean-Paul Tony Helissey
  Fransa
5. Marius Braun
Alexander Kahl
Andre Sanita
  Almanya
6. Michal Janda
Piotr Janda
Leszek Rajski
Michal Siess
  Polonya
7. Rostıslav Hertsık
Pılıp Kolesnikov
Andriy Pohrebnyak
Klod Tunes
  Ukrayna
8. Boldizsár Balogh
Dániel Dósa
Bálint Mátyás
András Németh
  Macaristan
Çeyrek finaller Yarı finaller Final
                   
         
   İtalya  45
 
   Macaristan  30  
   İtalya  44
 
     Büyük Britanya  28  
   Almanya  34
 
   Büyük Britanya  45  
   İtalya  42
 
     Rusya  45
   Rusya  45
 
   Ukrayna  29  
   Rusya  45 Üçüncülük maçı
 
     Fransa  34  
   Polonya  38    Büyük Britanya  45
   Fransa  45      Fransa  28
 

Takım epe değiştir

Pozisyon Sporcular Ülke
  Yannick Borel
Gauthier Grumier
Daniel Jerent
Jean-Michel Lucenay
  Fransa
  Lorenzo Buzzi
Enrico Garozzo
Paolo Pizzo
Andrea Santarelli
  İtalya
  Anatoliy Herey
Dmıtro Karyuçenko
Maksım Hvorost
Bohdan Nikişın
  Ukrayna
4. Peer Borsky
Max Heinzer
Fabian Kauter
Benjamin Steffen
   İsviçre
5. Vadim Anohin
Anton Avdeyev
Sergey Hodos
Pavel Suhov
  Rusya
6. Patrick Jorgensen
Christian Schack Linnemann
Troels Christian Robl
Frederik Von Der Osten
  Danimarka
7. Constantin Boehm
Fabian Herzberg
Niklas Multerer
Stephan Rein
  Almanya
8. Marno Allika
Nikolai Novosjolov
Sten Priinits
Juri Salm
  Estonya
Çeyrek finaller Yarı finaller Final
                   
         
   Fransa  45
 
   Estonya  38  
   Fransa  45
 
      İsviçre  32  
    İsviçre  44
 
   Danimarka  43  
   Fransa  45
 
     İtalya  40
   İtalya  27
 
   Rusya  21  
   İtalya  29 Üçüncülük maçı
 
     Ukrayna  28  
   Almanya  30     İsviçre  31
   Ukrayna  45      Ukrayna  45
 

Takım kılıç değiştir

Pozisyon Sporcular Ülke
  Dmitriy Danilenko
Kamil Ibragimov
Nikolay Kovalev
Aleksey Yakimenko
  Rusya
  Enrico Berre
Luca Curatoli
Diego Occhiuzzi
Luigi Samele
  İtalya
  Alin Badea
Tiberiu Dolniceanu
Ciprian Galatanu
Iulian Teodosiu
  Romanya
4. Tamás Decsi
Nikolasz Iliasz
András Szatmári
Áron Szilágyi
  Macaristan
5. Aliaksandr Buikevich
Artsiom Karabinski
Artsiom Novikau
Siarhei Shachanin
  Belarus
6. Vincent Anstett
Bolade Apithy
Maxence Lambert
Nicolas Rousset
  Fransa
7. Max Hartung
Richard Huebers
Matyas Szabo
Benedikt Wagner
  Almanya
8. William Deary
Curtis Miller
Kirk Slankard
Jonathan Webb
  Büyük Britanya
Çeyrek finaller Yarı finaller Final
                   
         
   Rusya  45
 
   Büyük Britanya  26  
   Rusya  45
 
     Romanya  32  
   Fransa  42
 
   Romanya  45  
   Rusya  45
 
     İtalya  42
   Almanya  39
 
   İtalya  45  
   İtalya  45 Üçüncülük maçı
 
     Macaristan  43  
   Belarus  39    Romanya  45
   Macaristan  45      Macaristan  32
 

Kadınlar değiştir

Bireysel flöre değiştir

Pozisyon Sporcular Ülke
  Arianna Errigo   İtalya
  Aida Shanaeva   Rusya
  Larisa Korobeynikova   Rusya
  Carolin Golubytskyi   Almanya
5. Elisa Di Francisca   İtalya
6. Ysaora Thibus   Fransa
7. Adelina Zagidullina   Rusya
8. Aida Mohamed   Macaristan
Çeyrek finaller Yarı finaller Final
                   
       
   Elisa Di Francisca  13
   Aida Shanaeva  15  
   Aida Shanaeva  15
       Carolin Golubytskyi  7  
   Carolin Golubytskyi  15
   Aida Mohamed  8  
   Aida Shanaeva  14
   
     Arianna Errigo  15
   Ysaora Thibus  11
   Arianna Errigo  15  
   Arianna Errigo  15
       Larisa Korobeynikova  10  
   Adelina Zagidullina  10
   Larisa Korobeynikova  15  
 

Bireysel epe değiştir

Pozisyon Sporcular Ülke
  Simona Gherman   Romanya
  Ana Maria Brânză   Romanya
  Renata Knapik-Miazga   Polonya
  Emese Szász   Macaristan
5. Monika Sozanska   Almanya
6. Olena Kryvytska   Ukrayna
7. Simona Pop   Romanya
8. Tatiana Logunova   Rusya
Çeyrek finaller Yarı finaller Final
                   
       
   Monika Sozanska  10
   Simona Gherman  13  
   Simona Gherman  15
       Renata Knapik-Miazga  12  
   Renata Knapik-Miazga  14
   Olena Kryvytska  13  
   Simona Gherman  9
   
     Ana Maria Brânză  5
   Ana Maria Brânză  15
   Simona Pop  9  
   Ana Maria Brânză  13
       Emese Szász  12  
   Tatiana Logunova  12
   Emese Szász  15  
 

Bireysel kılıç değiştir

Pozisyon Sporcular Ülke
  Sofiya Velikaya   Rusya
  Anna Márton   Macaristan
  Charlotte Lembach   Fransa
  Olha Harlan   Ukrayna
5. Yana Egorian   Rusya
6. Aleksandra Socha   Polonya
7. Bianca Pascu   Romanya
8. Nóra Garam   Macaristan
Çeyrek finaller Yarı finaller Final
                   
       
   Olha Harlan  15
   Aleksandra Socha  14  
   Olha Harlan  13
       Sofiya Velikaya  15  
   Nóra Garam  13
   Sofiya Velikaya  15  
   Sofiya Velikaya  15
   
     Anna Márton  10
   Anna Márton  15
   Yana Egorian  9  
   Anna Márton  15
       Charlotte Lembach  7  
   Charlotte Lembach  15
   Bianca Pascu  9  
 

Takım flöre değiştir

Pozisyon Sporcular Ülke
  İnna Deriglazova
Larisa Korobeynikova
Aida Shanaeva
Adelina Zagidullina
  Rusya
  Martina Batini
Elisa Di Francisca
Arianna Errigo
Alice Volpi
  İtalya
  Astrid Guyart
Jeromine Mpah-Njanga
Pauline Ranvier
Ysaora Thibus
  Fransa
4. Edina Knapek
Fanny Kreiss
Dóra Lupkovics
Aida Mohamed
  Macaristan
5. Martyna Jelińska
Hanna Łyczbińska
Marta Łyczbińska
Martyna Synoradzka
  Polonya
6. Leonie Ebert
Carolin Golubytskyi
Eva Hampel
Anne Sauer
  Almanya
7. Kateryna Chentsova
Olha Leleiko
Anastasiya Moskovska
Alexandra Senyuta
  Ukrayna
8. Gabrielle Gothberg Von Troil
Linn Lofmark
Harriet Rundquist
Ester Schreiber
  İsveç
Çeyrek finaller Yarı finaller Final
                   
         
   İtalya  44
 
   İsveç  25  
   İtalya  45
 
     Macaristan  29  
   Macaristan  43
 
   Almanya  32  
   İtalya  38
 
     Rusya  45
   Fransa  45
 
   Polonya  37  
   Fransa  30 Üçüncülük maçı
 
     Rusya  45  
   Ukrayna  16    Macaristan  30
   Rusya  45      Fransa  45
 

Takım epe değiştir

Pozisyon Sporcular Ülke
  Julia Beljajeva
Irina Embrich
Erika Kirpu
Kristina Kuusk
  Estonya
  Marie-Florence Candassamy
Joséphin Coquin
Ariane Mallo
Lauren Rembi
  Fransa
  Loredana Dinu
Simona Gherman
Ana-Maria Popescu
Simona Pop
  Romanya
4. Dorina Budai
Anna Kun
Julianna Révész
Emese Szász
  Macaristan
5. Olga Kochneva
Violetta Kolobova
Tatiana Logunova
Lyubov Shutova
  Rusya
6. Renata Knapik
Magdalena Piekarska
Barbara Rutz
Aleksandra Zamachowska
  Polonya
7. Rossella Fiamingo
Mara Navarria
Giulia Rizzi
Alberta Santuccio
  İtalya
8. Olena Kryvytska
Kseniya Pantelyeyeva
Anfisa Pochkalova
Yana Shemyakina
  Ukrayna
Çeyrek finaller Yarı finaller Final
                   
         
   Romanya  45
 
   Polonya  26  
   Romanya  36
 
     Fransa  41  
   Fransa  36
 
   Ukrayna  30  
   Fransa  28
 
     Estonya  33
   Estonya  45
 
   İtalya  30  
   Estonya  39 Üçüncülük maçı
 
     Macaristan  30  
   Macaristan  27    Romanya  27
   Rusya  26      Macaristan  19
 

Takım kılıç değiştir

Pozisyon Sporcular Ülke
  Ekaterina Dyachenko
Yana Egorian
Yuliya Gavrilova
Sofya Velikaya
  Rusya
  Cecilia Berder
Saoussen Boudiaf
Manon Brunet
Charlotte Lembach
  Fransa
  Olha Harlan
Alina Komashchuk
Olena Kravatska
Olena Voronina
  Ukrayna
4. Bogna Jóźwiak
Katarzyna Kedziora
Marta Puda
Aleksandra Socha
  Polonya
5. Ilaria Bianco
Rossella Gregorio
Loreta Gulotta
Irene Vecchi
  İtalya
6. Nóra Garam
Luca László
Anna Márton
Petra Záhonyi
  Macaristan
7. Sandra Marcos
Lucia Martin-Portugues
Celia Perez Cuenca
Laia Vila
  İspanya
8. Aysel Ahadova
Sevil Bunyatova
Narmina Jafarova
Sabina Mikina
  Azerbaycan
Çeyrek finaller Yarı finaller Final
                   
         
   Rusya  45
 
   İspanya  35  
   Rusya  45
 
     Polonya  35  
   Macaristan  39
 
   Polonya  45  
   Rusya  45
 
     Fransa  39
   Fransa  45
 
   İtalya  33  
   Fransa  45 Üçüncülük maçı
 
     Ukrayna  40  
   Azerbaycan  23    Polonya  42
   Ukrayna  45      Ukrayna  45
 

Dış bağlantılar değiştir