Ana menüyü aç

2012-13 A2 Ligi

Kademe gruplarıDüzenle

Kademe grubu maçları, ikisi 11, ikisi ise 12 takımlı dört grupta, toplam 46 takım arasında yapıldı. Maçlar 17 Eylül 2012 ile 2 Ocak 2013 tarihleri arasında çift devreli lig usulüne göre oynandı. Maçların sonunda, gruplarını ilk iki sırada bitiren toplam sekiz takım Final Grubu'na yükselirken, diğer takımlar ise klasman gruplarına kaldı.

1. GrupDüzenle

Sıra Takım O G B M A Y Av. P
1 Göztepe 20 13 4 3 39 21 18 43
2 Beşiktaş 20 11 7 2 45 23 22 40
3 Karşıyaka 20 12 3 5 33 24 9 39
4 Fenerbahçe 20 11 5 4 36 18 18 38
5 Eskişehirspor 20 10 6 4 40 24 16 36
6 Kartalspor 20 9 5 6 42 25 17 32
7 Denizlispor 20 7 2 11 24 33 -9 23
8 Turgutluspor 20 6 2 10 30 39 -9 20
9 Akhisar Belediyespor 20 3 6 11 26 37 -11 15
10 Sakaryaspor 20 2 5 13 17 48 -31 11
11 Kocaelispor 20 1 3 16 18 58 -40 6
Final grubuna yükselenler

2. GrupDüzenle

Sıra Takım O G B M A Y Av. P
1 Galatasaray 20 11 6 3 32 13 19 39
2 Kardemir Karabükspor 20 10 5 5 25 23 2 35
3 Boluspor 20 10 3 7 29 26 3 33
4 Kasımpaşa 20 9 4 7 40 26 14 31
5 Bursaspor 20 8 5 7 32 34 -2 29
6 İstanbul BB 20 9 2 9 23 28 -5 29
7 TKİ Tavşanlı Linyitspor 20 8 4 8 21 19 2 28
8 Manisaspor 20 8 4 8 28 19 9 28
9 Konyaspor 20 5 7 8 19 27 -8 22
10 Bucaspor 20 5 4 11 23 35 -12 19
11 Derince Belediyespor 20 3 4 13 16 38 -22 13
Final grubuna yükselenler

3. GrupDüzenle

Sıra Takım O G B M A Y Av. P
1 Trabzonspor 22 16 3 3 58 16 42 51
2 Gençlerbirliği 22 14 4 4 50 24 26 46
3 Ankaraspor 22 12 4 6 42 16 26 40
4 Sivasspor 22 11 5 6 37 22 15 38
5 Sivas Dört Eylül Belediyespor 22 9 6 7 31 36 -5 33
6 Samsunspor 22 7 8 7 24 30 -6 29
7 Orduspor 22 8 4 10 24 25 -1 28
8 MKE Ankaragücü 22 6 5 11 25 40 -15 23
9 Çaykur Rizespor 22 5 8 9 26 27 -1 23
10 1461 Trabzon 22 6 4 12 23 36 -13 22
11 Çaykur Rizespor 22 4 9 9 19 30 -11 21
12 Erzurum BB 22 2 4 16 21 78 -57 10
Final grubuna yükselenler

4. GrupDüzenle

Sıra Takım O G B M A Y Av. P
1 Antalyaspor 22 15 2 5 51 21 30 47
2 Adana Demirspor 22 15 2 5 48 21 27 47
3 Kayserispor 22 14 2 6 50 32 18 44
4 Kayseri Erciyesspor 22 11 3 8 32 28 4 36
5 Adanaspor 22 10 5 7 42 41 1 35
6 Mersin İdman Yurdu 22 10 4 8 41 37 4 34
7 Gaziantep BB 22 9 7 6 33 25 8 34
8 Gaziantepspor 22 10 3 9 39 30 9 33
9 İskenderun Demir Çelikspor 22 7 0 15 33 60 -27 21
10 Şanlıurfaspor 22 5 5 12 27 43 -16 20
11 Alanyaspor 22 5 3 14 31 50 -19 18
12 Kahramanmaraş Belediyespor 22 1 4 17 12 51 -39 7
Final grubuna yükselenler

Final ve klasman gruplarıDüzenle

Final GrubuDüzenle

Sıra Takım O G B M A Y Av. P
1 Gençlerbirliği 14 8 4 2 33 16 +17 28
2 Beşiktaş 14 8 4 2 26 15 +11 28
3 Göztepe 14 6 7 1 15 9 +6 25
4 Antalyaspor 14 5 4 5 23 18 +5 19
5 Adana Demirspor 14 4 4 6 16 22 -6 16
6 Trabzonspor 14 4 3 7 23 28 -5 15
7 Kardemir Karabükspor 14 2 5 7 14 32 -18 11
8 Galatasaray 14 2 3 9 16 26 -10 9
Final aşamasına yükselenler

1. GrupDüzenle

Sıra Takım O G B M A Y Av. P
1 Fenerbahçe 36 22 8 6 67 31 +36 74
2 Karşıyaka 36 22 6 8 62 37 +25 72
3 Kartalspor 36 17 5 14 62 45 +17 56
4 Eskişehirspor 36 15 10 11 62 46 +16 55
5 Denizlispor 36 13 5 18 41 51 -10 44
6 Akhisar Belediyespor 36 11 10 15 58 57 -1 43
7 Turgutluspor 36 12 7 17 48 63 -15 43
8 Sakaryaspor 36 5 6 25 39 90 -51 21
9 Kocaelispor 36 4 6 26 36 95 -59 18
Final aşamasına yükselenler

2. GrupDüzenle

Sıra Takım O G B M A Y Av. P
1 Kasımpaşa 36 20 7 9 63 35 +28 67
2 Manisaspor 36 20 4 12 52 39 +13 64
3 Bursaspor 36 16 8 12 58 55 +3 56
4 Boluspor 36 15 6 15 46 46 0 51
5 İstanbul BB 36 15 5 16 45 50 -5 50
6 Bucaspor 36 13 8 15 53 50 +3 47
7 TKİ Tavşanlı Linyitspor 36 12 7 17 39 43 -4 43
8 Konyaspor 36 9 13 14 41 50 -9 40
9 Derince Belediyespor 36 4 5 27 28 78 -50 17
Final grubuna yükselenler

3. GrupDüzenle

Sıra Takım O G B M A Y Av. P
1 Ankaraspor 40 24 6 10 93 38 +55 78
2 Sivasspor 40 19 8 13 57 41 +16 65
3 Orduspor 40 16 6 18 50 46 +4 54
4 Çaykur Rizespor 40 13 14 13 49 43 +6 53
5 Sivas Dört Eylül Belediyespor 40 12 13 15 59 73 -14 49
6 Samsunspor 40 12 13 15 50 58 -8 49
7 Elazığspor 40 11 14 15 45 55 -10 47
8 1461 Trabzon 40 13 7 20 53 74 -21 46
9 MKE Ankaragücü 40 10 14 16 46 65 -19 44
10 Erzurum BB 40 7 8 25 48 125 -77 29
Final grubuna yükselenler

4. GrupDüzenle

Sıra Takım O G B M A Y Av. P
1 Kayserispor 40 25 6 9 97 52 +45 81
2 Gaziantep BB 40 23 10 7 67 36 +31 79
3 Kayseri Erciyesspor 40 17 10 13 61 52 +9 61
4 Mersin İdman Yurdu 40 17 8 15 67 70 -3 59
5 Adanaspor 40 16 8 16 65 66 -1 56
6 Gaziantepspor 40 17 5 18 66 58 +8 56
7 Şanlıurfaspor 40 14 7 19 62 71 -9 49
8 Alanyaspor 40 12 5 23 66 91 -25 41
9 İskenderun Demir Çelikspor 40 11 4 25 52 91 -39 37
10 Kahramanmaraş Belediyespor 40 2 9 29 28 101 -73 15
Final grubuna yükselenler

Final aşamasıDüzenle

Çeyrek finalDüzenle

Yarı finalDüzenle

3.'lük/4.'lük maçıDüzenle

FinalDüzenle

Gol krallığıDüzenle

Dış bağlantılarDüzenle