87. Akademi Ödülleri: Revizyonlar arasındaki fark
[kontrol edilmiş revizyon] | [kontrol edilmiş revizyon] |
İçerik silindi İçerik eklendi
Değişiklik özeti yok |
Değişiklik özeti yok |
||
115. satır:
|-
| valign="top" |
* '''''[[Citizenfour]]'' – [[Laura Poitras]], [[Mathilde Bonnefoy]] ve Dirk Wilutsky'''''
** ''[[Finding Vivian Maier]]'' – John Maloof ve Charlie Siskel
** ''[[Last Days in Vietnam]]'' – [[Rory Kennedy]] ve Keven McAlester
** ''[[The Salt of the Earth (2014 film)|The Salt of the Earth]]'' – [[Wim Wenders]], Lélia Wanick Salgado ve David Rosier
** ''[[Virunga (film)|Virunga]]'' – Orlando von Einsiedel ve Joanna Natasegara
| valign="top" |
* '''''[[Crisis Hotline: Veterans Press 1]]'' – Ellen Goosenberg Kent ve Dana Perry'''''
147. satır:
|-
| valign="top" |
* '''''[[The Grand Budapest Hotel]]'' – [[Alexandre Desplat]]'''''
** ''[[The Imitation Game]]'' – [[Alexandre Desplat]]
** ''[[Interstellar (film)|Interstellar]]'' – [[Hans Zimmer]]
** ''[[Mr. Turner (film)|Mr. Turner]]'' – [[Gary Yershon]]
** ''[[The Theory of Everything (2014 film)|The Theory of Everything]]'' – [[Jóhann Jóhannsson]]
| valign="top" |
* '''''[[
** ''[[
** ''[[Beyond the Lights]]''’tan "[[Grateful (şarkı)|Grateful]]" – Müzik ve söz: [[Diane Warren]]
** ''[[Glen Campbell: I'll Be Me]]''’den "I'm Not Gonna Miss You" – Müzik ve söz: [[Glen Campbell]] ve Julian Raymond
** ''[[Begin Again (film)|Begin Again]]''’den "[[Lost Stars]]" – Müzik ve söz: [[Gregg Alexander]] ve [[Danielle Brisebois]]
|-
! style="background:#EEDD82" | [[En İyi Ses Kurgusu Akademi Ödülü|En İyi Ses Kurgusu]]
179. satır:
|-
| valign="top" |
* '''''[[The Grand Budapest Hotel]]'' – [[Adam Stockhausen]] (Prodüksiyon Tasarımı); [[Anna Pinnock]] (Set Dekorasyonu)'''''
** ''[[The Imitation Game]]'' – Maria Djurkovic (Prodüksiyon Tasarımı); Tatiana Macdonald (Set Dekorasyonu)
** ''[[Interstellar (film)|Interstellar]]'' – [[Nathan Crowley]] (Prodüksiyon Tasarımı); [[Gary Fettis]] (Set Dekorasyonu)
** ''[[Into the Woods (film)|Into the Woods]]'' – [[Dennis Gassner]] (Prodüksiyon Tasarımı); [[Anna Pinnock]] (Set Dekorasyonu)
** ''[[Mr. Turner (film)|Mr. Turner]]'' – Suzie Davies (Prodüksiyon Tasarımı); Charlotte Watts (Set Dekorasyonu)
| valign="top" |
* '''''[[Birdman (film)|Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)]]'' – [[Emmanuel Lubezki]]'''''
** ''[[The Grand Budapest Hotel]]'' – [[Robert Yeoman]]
** ''[[Ida (film)|Ida]]'' – [[Łukasz Żal]] ve [[Ryszard Lenczewski]]
** ''[[Mr. Turner (film)|Mr. Turner]]'' – [[Dick Pope (cinematographer)|Dick Pope]]
** ''[[Unbroken (film)|Unbroken]]'' – [[Roger Deakins]]
|-
! style="background:#EEDD82" | [[En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı Akademi Ödülü|En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı]]
197. satır:
* '''''[[The Grand Budapest Hotel]]'' – Frances Hannon ve [[Mark Coulier]]'''
** ''[[Foxcatcher]]'' – [[Bill Corso]] ve Dennis Liddiard
** ''[[Guardians of the Galaxy (film)|Guardians of the Galaxy]]'' – Elizabeth Yianni-Georgiou
| valign="top" |
* '''''[[The Grand Budapest Hotel]]'' – [[Milena Canonero]]'''''
209. satır:
|-
| valign="top" |
* '''''[[
** ''[[
** ''[[
** ''[[The
** ''[[
| valign="top" |
* '''''[[Interstellar (film)|Interstellar]]'' – [[Paul Franklin (visual effects supervisor)|Paul Franklin]], [[Andrew Lockley]], Ian Hunter ve [[Scott R. Fisher|Scott Fisher]]'''''
|